Hadi bakalm anlayanlar yoruma :))

Ben adet kabı da kullanıyorum, inanılmaz bir rahatlık, hiç sızdırmıyor desem yalan söylerim illa ki pedle desteklemek lazım yoğun günlerde sızma mutlaka oluyor ama sadece pedle yaşanan hissin zerresi yok, rahatına alışınca onsuz yapamıyor insan.

Başlangıçta her ikisinde de yerleştirirken garipsiyor insan ama alışınca inanılmaz kolay ve konforlu.

Hormonal yöntemlerden kendinize uygun olanı seçmek daha doğrusu bulabilmek büyük mesele, ben 6 yıl aynı markayı kullandım hapta, her şey yolundaydı, hap piyasadan kaşkınca sözde muadilini aldım ama bünyeme uymadı mahvetti beni. Kilo almadım hiçbir yöntemde ama kuruluk ve isteksizlik evliliğimi çok zor süreçlere soktu. Spiral ara kanama yaptı, kendimi yorunca ağrı yaptı, olduramadık bir türlü.

Prezervatifi başlangıçta sevmedim, hep tedirgindim takmayı geciktirir miyiz diye, sonra tam en heyecanlı zamanda takmak orgazmımı baltaladı ama şimdi alıştık, hatta tırtıklıları epeyce sevdik, şu an iyiyiz. Ay bem yaklaşık 10 yıl korundum, az da eşim korunsun bana yeter bu kadar 😁 bedenimi de iyi tanıdığım için hamilelik riskim yok gibi bir şey, o konuda kendime güvenim tam.
Prezervatif zaten en basinda takilmasi gerekmiyor mu?

Ya tamponu bile severek takmadim hic.. cok az bir sure kullandim
Hatta.. yani mantiksiz geliyor belki ama vajinal dogum yapmis birinni cuptan yok nuvaringden korkmasi abes..bunu benim yapiyor olmam dusuncesi belki…

Prezervatif zaten en basinda takilmasi gerekmiyor mu?

Ya tamponu bile severek takmadim hic.. cok az bir sure kullandim
Hatta.. yani mantiksiz geliyor belki ama vajinal dogum yapmis birinni cuptan yok nuvaringden korkmasi abes..bunu benim yapiyor olmam dusuncesi belki…
Eşim son anda takmayı tercih ediyor şimdiye kadar hiç istemediğim bir hamilelik yaşamadım.

Ben sizlere göre biraz farklıyım. Tıp eğitimim yok ama yaklaşık 5 yıl sağlık eğitimi alan insanlarla yaşadım ve merakım sayesinde epeyce şey öğrendim, çatı muaynesi bile yapabilirim ama hiç yapmadım 🤣 belki bunun rahatlığı vardır üzerimde, ama emin ol korkulacak garipsenecek şeyler değil.

Eşim son anda takmayı tercih ediyor şimdiye kadar hiç istemediğim bir hamilelik yaşamadım.

Ben sizlere göre biraz farklıyım. Tıp eğitimim yok ama yaklaşık 5 yıl sağlık eğitimi alan insanlarla yaşadım ve merakım sayesinde epeyce şey öğrendim, çatı muaynesi bile yapabilirim ama hiç yapmadım 🤣 belki bunun rahatlığı vardır üzerimde, ama emin ol korkulacak garipsenecek şeyler değil.
Son anda takılırsa geri çekilmeyle aynı şey sayılmaz mı ? Sıvıdan da hamile kalanı çok duydum da.

Son anda takılırsa geri çekilmeyle aynı şey sayılmaz mı ? Sıvıdan da hamile kalanı çok duydum da.
Yaklaşık 4 yıldır bu şekilde korunuyoruz ondan önce de hamilelik öncesi ve sonrası bu şekilde korunduk, hiç istemediğim bir hamilelik yaşamadım. Belki ben şanslıyımdır belki söylendiği kadar riskli değildir orasını bilemiyorum. Sık olmamakla beraber üst üste birlikte olduğumuz da oldu bu şekilde.

Yaklaşık 4 yıldır bu şekilde korunuyoruz ondan önce de hamilelik öncesi ve sonrası bu şekilde korunduk, hiç istemediğim bir hamilelik yaşamadım. Belki ben şanslıyımdır belki söylendiği kadar riskli değildir orasını bilemiyorum. Sık olmamakla beraber üst üste birlikte olduğumuz da oldu bu şekilde.
Çok uzun yıllar geri çekilme yapıp hamile kalmayan da var tabi olan da var riskli geliyor bana. Siz hiç prezervatif kullanmasanız da olur o zaman dışa boşalma olacak şekilde tabi.

Çok uzun yıllar geri çekilme yapıp hamile kalmayan da var tabi olan da var riskli geliyor bana. Siz hiç prezervatif kullanmasanız da olur o zaman dışa boşalma olacak şekilde tabi.
Geri çekilme prezervatiften daha rahatsız bir yöntem, mecbur kalırsak onu da kullanıyoruz ama sürekli o şekilde korunmam, bence zevk alabilen kimse de korunmaz

Hisseden bordo berelidir :) He adamın tavırlarından anlarsın da içinde hissetmeyi bilemedim

Spirale sadece 6 ay dayanabilmiştim, adet dönemlerinde aşırı karın ağrısı yaşıyodum. Biz prezervatifle korunuyoruz, hamileyim hala korunuyorum enfeksiyon riski yüzünden

Seve seve yardımcı olurum, hiç sorun değil. 😊
Merhaba ben de 1 yıldır nuvaring kullanıyorum. Herhangi bir yan etkisini yaşamadım fakat bacaklarımda kılcal damalarımda belirginleşme farkettim. Büyük veya kalın değil çok ince kılcal damarlar kırmızı. Siz ne kadar süre kullandınız nuvaringi? Böyle bir şey yaşamam normal mi acaba diye endişe ettim

Yıllar yıllar once bir garip ben cocuk sahıbı olma hayali ile böyle bir soru sormustum burda kotu niyetle degil ben hissetmiyorum acaba hissedilmesi mı gerekiyor cocuk ıcın mantıgı ile sormustum Allahım ne ahlaksızlıgım kalmıstı ne terbıyesızlıgım

X