Hain evlatmisim

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Ayrı eve çıktım annem telefonda aradı eğer o eve gidersen tüm aileni silmiş olursun dedi babam aradı tartsitik bana hakaretler etti yok ise gidişinin taksi parasını ben vereyim eve dön dedi ben para istemiyorum sizden para isteyeceksem neden çalışıyorum dedim annen gelecek yaza kadar kalacak dedeni de huzur evine vericez diye tehdit etti. Annem gelecekse ben ayrı eve çıkayım oraya gelsin diyorum yok diyor. Mesele tanımadığınız biriyse tek çıkayım diyorum yok,güvenlikse yurda çıkayım diyorum yok. İlla abinin evine dön. En son konu şeye geldi biraz puan aldın biraz para kazandın hemen değiştin kişiliğin değişti sen busun işteye getirdi bana hakaret ediyorsun dedi. (Agzimdan tek kötü laf/söz çıkmadı). Atanana kadar sen bir birey değilsin sonra naparsan yap dedi.
Babam sürekli "annen çok üzülüyor,annen hastalanacak,annen ağlıyor,annene bir şey olacak diye korkuyorum,bu yaşta tek kalmayayım"diyor.
Güzelce anlattım her şeyi istediğiniz zaman görüntülü arayın dedim,kapım açık çıkın gelin ama dönmeyeceğim dedim. Şimdi anneme bir şey olursa sorumlusu ben mi olacağım.

Evde sorun varsa ayrılmakta haklısınız ama eğer internetten tanıştığınız bir ev arkadaşı olcaksa aileniz de haklı
Ben onlara tek çıkayım yurda çıkayım diyorum ona da hayır diyorlar. Abim bana ciddi anlamda psikolojik şiddet uyguluyor.

Ben onlara tek çıkayım yurda çıkayım diyorum ona da hayır diyorlar. Abim bana ciddi anlamda psikolojik şiddet uyguluyor.
Aileniz bunu görmesi gerekirdi, kimse kimsenin şiddetini çekmek zorunda değil ki
Ben size hak verdim ama ben olsam benimde annemde aklım kalırdı
Annenizi ikna etmenizin bir yolu yok mu

Atanacak puan almışsınız zaten. Bugün haber vardı 20bin atama olacakmış yakın zamanda. Tanımadığınız biriyle eve çıkacağınıza birazcık daha katlanın ailenize bence. Gönlü kırık ayrılmayın birbirinizden. Çünkü siz atanınca yazın 10 gün ziyarete gidersiniz zaten bundan sonrası kolay yüzmüşsünüz kuyruğuna gelmişsiniz.

Ayrı eve çıktım annem telefonda aradı eğer o eve gidersen tüm aileni silmiş olursun dedi babam aradı tartsitik bana hakaretler etti yok ise gidişinin taksi parasını ben vereyim eve dön dedi ben para istemiyorum sizden para isteyeceksem neden çalışıyorum dedim annen gelecek yaza kadar kalacak dedeni de huzur evine vericez diye tehdit etti. Annem gelecekse ben ayrı eve çıkayım oraya gelsin diyorum yok diyor. Mesele tanımadığınız biriyse tek çıkayım diyorum yok,güvenlikse yurda çıkayım diyorum yok. İlla abinin evine dön. En son konu şeye geldi biraz puan aldın biraz para kazandın hemen değiştin kişiliğin değişti sen busun işteye getirdi bana hakaret ediyorsun dedi. (Agzimdan tek kötü laf/söz çıkmadı). Atanana kadar sen bir birey değilsin sonra naparsan yap dedi.
Babam sürekli "annen çok üzülüyor,annen hastalanacak,annen ağlıyor,annene bir şey olacak diye korkuyorum,bu yaşta tek kalmayayım"diyor.
Güzelce anlattım her şeyi istediğiniz zaman görüntülü arayın dedim,kapım açık çıkın gelin ama dönmeyeceğim dedim. Şimdi anneme bir şey olursa sorumlusu ben mi olacağım.
Duygu sömürülerine kulak asma, sakın yolundan dönme, zamanla alışırlar. Şimdi pes edersen hep istediklerini yapacağına inanırlar

Atanacak puan almışsınız zaten. Bugün haber vardı 20bin atama olacakmış yakın zamanda. Tanımadığınız biriyle eve çıkacağınıza birazcık daha katlanın ailenize bence. Gönlü kırık ayrılmayın birbirinizden. Çünkü siz atanınca yazın 10 gün ziyarete gidersiniz zaten bundan sonrası kolay yüzmüşsünüz kuyruğuna gelmişsiniz.
O evde durdugum bir gün bile bana 1 ay gibi geliyor inanın öyle bir baskı sürekli suratım aşık sürekli mutsuzum ve bu dışarıdan farkediliyordu

Babasını huzurevine göndermekle tehdit eden insanların kizisin, sen de onlardan gördüklerini yap işte :rapci: senin konularını okurken benim ruhum darlaniyor. Anne anne değil, namus bekçisi. Baba baba değil , hapishane gardiyanı.
Sakın donme o eve, zaten zar zor çıktın.. ayrıca ölüm tek yaşlılara yok, senin de başına hemen yarin bir şey gelebilir. En basitinden karşıdan karşıya geçerken yaya geçidi nedir bilmeyen bir araba tarafından ezilebilirsin. Bir gün bile kendin için yaşamadan, abine hizmetcilik ettiğin,hakaret isittigin bir hayat yasasan gozun arkada kalmayacak mı, '20 küsur senede kendi hayatım icin mücadele edemedim' diye

Duygu sömürülerine kulak asma, sakın yolundan dönme, zamanla alışırlar. Şimdi pes edersen hep istediklerini yapacağına inanırlar
İlk defa bu kadar kararlı olduğunu gördüler ondan yapıyorlar annnem de ılımlıydı aslında birden böyle oldu
Abiniz size nasıl bir psikolojik şiddet uyguluyor tam olarak ?
Sürekli bir şeyleri eleştiriyor en basitinden mutfakta saç var diyor ama ben mutfağa girmiyorum zamanım olmuyor , lavaboda saç var diyor ama lavaboya her girdiğimde ben temizliyorum mutfak bankosunda en ufak bir leke olsun sen yaptın diyor. Deterjanın sağda ya da solda olması bağırması için yeterli bir sebep. Disaridaysam sürekli arıyor nerdesin eve gel artık. Sürekli beni annemlere şikayet ediyor pis diye ama bütün evi ben temizliyorum

İlk defa bu kadar kararlı olduğunu gördüler ondan yapıyorlar annnem de ılımlıydı aslında birden böyle oldu

Sürekli bir şeyleri eleştiriyor en basitinden mutfakta saç var diyor ama ben mutfağa girmiyorum zamanım olmuyor , lavaboda saç var diyor ama lavaboya her girdiğimde ben temizliyorum mutfak bankosunda en ufak bir leke olsun sen yaptın diyor. Deterjanın sağda ya da solda olması bağırması için yeterli bir sebep. Disaridaysam sürekli arıyor nerdesin eve gel artık. Sürekli beni annemlere şikayet ediyor pis diye ama bütün evi ben temizliyorum
Abinle evlenecek kıza Allah sabır versin...

O evde durdugum bir gün bile bana 1 ay gibi geliyor inanın öyle bir baskı sürekli suratım aşık sürekli mutsuzum ve bu dışarıdan farkediliyordu
Yani haklisiniz da dinlemeyin o zaman. Çıkacağım nokta bu konu kapanmıştır artık konuşmayacağım deyin. Böyle de yorucu değil mi onları dinle, tehditlerini dinle,acindirmalarini dinle... insanın içi sıkılır bana gelirler. Madem taşınacaksınız kesin resti çekin, aramalarını açmayın.

Dedeni huzur evine veririz nasıl bir tehtit şekli ya hahaha adam babasından vazgeçmiş ne alaka olay ne ya?

18 yaşını geçmiş reşit kendi parasını kendi kazanan insanın tek yaşamasından daha normal bir şey göremiyorum

hayat sizin sonuçları sebepleri ölçün ben bu ailelerin kendi anne babalığını kullanarak duygu sömürüsü yapmalarına karşıyım

mantıklı bakacak olursak ortada kötü bir şey yok.
Fakat bu yetişkin olup kendi kararlarını almanınds pek çok olumsuz sonuçları da var

yok ben memnunum diyorsanız dediğinizi yapın
Ayrıca sizin aile yapınızı ben de hiç beğenmiyorum

sanki cinsiyet ayrımcılığı var gibi...
Fakat evden gidecem diye de afedersiniz ama akılsızca davranmaya da gerek yok güvenlik açısından.

Ne güzel demissiniz istediğiniz zaman gelin, ansızın görüntülü arayın benim icin farketmez vs diye. Etkili olması lazımdı. ben kendime güveniyorum vs diyin ısrarcı olun. Abinizin eziyetlerini detaylıca anlattınız mı?

X