Hakaret davası

sadolinda

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
487
180
30
Arkadaşlar şöyle bir durum oldu, bir tiktok hesabına yorum yaptım içeriği art niyetli, küçümseyici veya hakaret içerikli değildi ama neye alındığını bile anlamadan tahrik edici şekilde(sen git şöyle olan babana bak gibi) cevap verdi. Tanımam etmem o da tanımaz etmez beni yani ünlü olmaya çalışan bir hesap olarak düşünün.ben de sinirlenip hakaret içerikli cevap yazdım özelden. Sonra ss alıp dava açacağını vs dedi ama uğraşır mı bilmiyorum. Ortada tahrik var dava açarsa kazanma ihtimali var mı? Ben de onun cevabını ss almıştım. uf çok boş işler

Siz de sosyal media diye sallamazsiniz bundan sonra insanlara , bir ders olur

maalesef böyle bir sektör oluştu, para kazanmak için kendilerine hakaret ettiriyorlar sonra da dava açıyorlar. Mesajınız Yargıtayca hakaret içerikli sayılan sözlerdense yaptırımı olabilir.

bir kez arkadasima olmuştu. hatta avukat olduğunu söyleyen biri arayıp uzalaşmaya gitmezlerse mahkemeye vereceklerini falan söylemişlerdi. para istiyorlardı. sonra savcı tanıdığıma sorduk takmayın dolandırıcı demişti 😂 istiyorsa mahkemeye versin mahkemenin kararına uyarsınız demişti. ama vermediler 😂 bi kaç kez daha aradılar biz de savcıya sorduğumuzu ve anlaşma istemediğimizi mahkmeye vermelerini söylemiştik. öyle yok oldular 2-3 sene oldu 😂

maalesef böyle bir sektör oluştu, para kazanmak için kendilerine hakaret ettiriyorlar sonra da dava açıyorlar. Mesajınız Yargıtayca hakaret içerikli sayılan sözlerdense yaptırımı olabilir.
Evet böyle bir sektör ortaya çıktı.bunu sadece ana kazanç yolu haline getiren insanlar türedi sosyal medyada. teknolojinin nimetlerini bu şekilde kullanıyorlar... Adalet sistemini meşgul ediyorlar bu şekilde davalarla, dosyalarla vs. Neyse bir daha yorum falan da yapmam zaten boş işler olduğunun farkındayım ama tahrik olunca hakaret etmiş bulundum bir kere.dava da edilmemişim gerçi😄

bir kez arkadasima olmuştu. hatta avukat olduğunu söyleyen biri arayıp uzalaşmaya gitmezlerse mahkemeye vereceklerini falan söylemişlerdi. para istiyorlardı. sonra savcı tanıdığıma sorduk takmayın dolandırıcı demişti 😂 istiyorsa mahkemeye versin mahkemenin kararına uyarsınız demişti. ama vermediler 😂 bi kaç kez daha aradılar biz de savcıya sorduğumuzu ve anlaşma istemediğimizi mahkmeye vermelerini söylemiştik. öyle yok oldular 2-3 sene oldu 😂
Çok güldüm ya. arkadaşınız da bir daha kimseye yorum yapmaz bundan sonra ben daha yapmayı düşünmüyorum çünkü 😄

X