Hamamböceği! Yardıııııımmmmmmm

Senemde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
9
6
29
Merhaba arkadaşlar, size iki konuda danışmak istiyorummm ana başta durumu anlatayım. Babam iş yerinden eve bir fırın getirdi ve malesef dükkanda hamamböceği olduğu gerçeğini unutmuşuz. Dün getirdi sabah kalkınca ne görelim iki hamamböceği hemen fırını çıkardık balkona mutfak dolaplarının altına kadar temizledik ilaç sıktık(raidin altın rengi kutusu), detanında hamamböceği yemlerinden koyduk. Tezgaha falanda pudra şekerli karbonat döktük böcekler yiyip yok olsunlar diye. Gelelim şimdi ilk soruma; biz her yeri hallettik fakat eve ait olan ankastre fırını yerinden cıkaramadık, içine böcek ilacıda sıkmadık ve biraz önce bi baktım büyük hamam böceği ordaaa hemde fırının kapağına girdi o kadar tuzağa ilaca ayakta kalmış. Bu arada gördüğümüz tek büyük o kalan böcekler çooook küçük karınca kadar. Sizce ne yapalım başka bir çözümünüz var mı? İkinci sorumda, babamın getirdiği mini fırını balkonda bi güzel ilaçladım raid sıktım her deliğine ve içine(çok gözüm döndü). Çevresinede bi daire yaptım pudra şekeri+karbonattan, akşamüstü bakınca altın ölü küçük böcekler gördük. Biz bu fırını tamamen temizleyince kullansak sizce zararı olur mu? Yani cook ilaçladım acaba o kimyasal kalır mıı? Umarım cevap verirsiniz sırf bunun için üyrlik açtımmmmm

O kadar ilacın gitmesi için güzelce temizleyip havalandırın. Sonra bir daha güzelce temizleyip yine havalandırın. Bir kere boş çalıştırın, kapağı açık şekilde, yarım saat, yüksek ısıda. Sonra sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama asıl söylemek istediğim böcek sorununa Raid yerine ziraii ilaç satan yerlerde suya katılan ilaçlar olur. Suya katılan ilaç varmış, yere duvara püskürtülüyormuş, insana zararsız değen böceği öldürüyormuş derseniz onlar bilir. Bir sürü markası oluyor çünkü. Ondan alıp sıkın. Böceğin değmesi yeter.

Eczaneden borik asit alin ve 2 patates haslayip borik asitin tamami ile karistirn kucuk topalar halinda akliniza gelebilicek her yere koyun cok etkili bir yontem bocekler bunj yiyor ve icini kurutuyor yani yumurta birakmasi imkansiz hale geliyor. Cunku hamambocekleri olurken yumurtalRi var ise onu birakip oyle oluyor. Tecrubeyle sabittir.

X