Gebeliğe Hazırlık Hamile kalma sürecim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Öncelikle merhaba arkadaşlar
Bu yazıda sizlere eşimin genetik rahatsızlığı Adrenal hiperplaziden proklaktin yüksekliğine düşük amh degerinden erkek infertilitesine, morfolojinin 0 olmasından hamile kalmama kadar pek çok yaşadığımız sorunları ve bizim çözüm olarak denediklerimizi yazıcağım belki birine faydası olur. Öncelikle ilk 2 sene çocuk düşünmemiştik keşke diyorum baştan isteseydik bu süreci etrafımızın baskılarından nispetlerinden yıpranmadan belkidaha kolay atlatırdık. 2 senden sonra çocuk düşününce birkaç ay denemelerimiz başladı 4 5 ay geçmesine rağmen bir sonuç elde edemiyorduk binbir hevesle yaptığım idrar testleri hep hüsranla sonuçlanırdı. Bazen kendi kendime belirtiler uydurup hamileyim kesin dediğim aylar bile olmuştu. Eşim benim kadar üstüne düşmüyordu ve bu beni daha çok üzüyordu. En son karar verip hastaneye kontrole gittim. Hormon testleri yapıldı amh hariç her değer normaldi daha sonra hsg çekildi oda normal çıkınca doktorun birde eşin bir üroloğa gitsin demesiyle eşim üroloğa gitti ve sperm testi verdi sperm testinin sonuçlarını görünce şok olduk diyebilirim. Sperm sayımız 0 dı tekrarlamamıza rağmen bu sonuç değişmedi. Tabi hemen eşime ultrason çekildi ve testiküler rest tümörü çıktı endokrin doktoruna yönlendirildi hormonlarına bakıldı hormon sonuçlarında kortizonun olması gerektiğinden çok düşük olduğu lh fsh degerlerinin çok düşük olduğu saptandı. Kortizonun düşüklüğü sebebiyle böbrek üstü bezi tomografisi cekildi ve olması gerekenden büyük olduğu ortaya çıktı. Devamında genetik test yapılarak non klasik konjenital adrenal hiperplazi teşhisi konuldu. Hergün biraz daha şaşırıyor üzülüyorduk artık eşimde kendini geçmiş nasıl çocuk sahibi olacağımızı kafaya takmıştı. Bundan sonra tedavimiz ürologla degilde endokrin doktoruyla devam etti. Esime genkort yani kortizon ilacı başlandı doktorlar eşimin bu zamana kadar nasıl kriz gecirmediğine şaşırdı bunu duyunca daha çok üzüldüm önceden böyle bir sey olsaydı neden olduğunu bile bilmiyecektim ve müdahale edemeyecektim. Eşim ayda bir sperm hormon testi verdi ancak yeteri kadar yükselmiyordu fsh lh ve bu sebeple sperm sayımızda ha la 0 da kalıyordu. Doktorumuz spermin duzelebilmesinin baya zaman alacağını soyledi boyle birkac ay devam ettik ve sonuçlar yine aynıydı Daha sonra doktorumuz çocuk durumunu hızlandırmak için ilacın bir ağır formuna yani dekorta başlattı. Bu ilaçtan sonra sperm testimizde ilk defa 3 binleri gördük daha sonra 16 bin daha sonra 3 milyon daha sonra 40 milyon daha sonra 63 milyon. 16 binde hamile kalmıştım test sonuçlarımız pek parlak olmadığı halde mucize gibiydi bu durum 6.haftada kalp atışını alamadık yinede beklemek istedim ve 9.haftaya kadar bekledim bu sürede gelişimi 6.haftada kalmıştı ve kendiliğinden düşük gerçekleşti ve kürtaj oldum. Pskolojim altüsttü ama biliyordumki herşey Allah'tandı vardı bundada bir hayır. Gelgelelim spermin hareketin artmasında tedaviyi kürlerle destekledik çünkü ileri hızımız bazen hic yoktu bazen çok az yükselme oluyordu. Hzımızın artması için havuç suyunu meyve sıkacağında sıkıp eşimin hergün içmesine özen gösterdim ilk baslarda sperm sayımız azken keçiboynuzunu suda kaynatıp içirdim ve yedirdim. Evicap e vitamini icti birde bu süreçte. Eşimin sonuçlar en son verdiğimiz testte cok iyi çıkmıştı sadece morfolojisi 0 dı. Ancak kurtajdan sonra 5 ay gibi süre gecmesine rağmen yinede hamile kalamıyordum üstelik eşimin spermide düzelmişti. Bu sefer amh testime baktırmak aklıma geldi daha önce hiç bakılmamıştı hacettepede hormon tetkiki muayene derken hormon sonuçlarım kötü çıktı fsh 15 lerde amh ise 1.50 lerdeydi prolaktinim 56 lardaydı. Forumlardan yola çıkarak hayıt otu içtim ve çörek otu bal ve tarçını her sabah bir yemek kaşığı karıştırıp hazırladığım kavanozdan yedim, birde kuru incir yedim. prolaktinim 36 lara düşmüştü o ay birkez daha hormon testini ozel hastanede ve devlette yineledim emin olmak için ve amh degerim 0,90 lara düşmüştü yani yumurta rezervim kötüydü, fsh düşmüştü ama hala azda olsa yüksekti ve psklojim iyice bozulmuştu etraf faktörü de işin içine girince bunalıma girmiştim adeta ve hergün eşimle tartışma ve ağlama halindeydim ben bile kendime inanmıyordum ama elimde degildi yaşayan bilir zaten rabbim kimseyi evlatla sınamasın kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. Daha sonra eşim bu durumuma daha fazla dayanamdi ve tüp bebek için görüşme yapıp kredi çekmeye karar verdik. Araştırmalarım sonucu Ankara Başkent hastanesinde Dr. Gögşen önalan'a muane randevusu aldık ve gittik 300 tlydi muaneye ücreti geçen sene Kasım ayıydı. Doktor eşimin sonuçlarına baktı ve beni muayene etti solda bir yumurtamin geliştiğini ve çatlamak üzere olduğunu söyledi ve öyle babacandıki bana senin bir yumurtan oluşmuş nasıl şimdi ben sana yumurtan böyle gelismişken tüp bebek yapayım dedi oysaki biz kendimizi maddi manevi buna hazırlamıştık. Eşimin morfolojisinin 0 olmasına onemli bir durum olmadığını yoldan çevirdiğimiz çocuğu olan bir insanın bile morfolojisinin 0 çıkabileceğini söyledi ve 3 ay deneyin olmazsa o zaman tüp bebegi yapabileceğini söyledi. O ay ovulasyon testiyle yumurtlama günümü değerlendirdim ve hamile olduğumu öğrendim bizim için büyük bir mutluluk rabbimin bir mucizesiydi. Ben yumurtamın bu kadar gelişmesini çörek otu bal ve tarçına bağlıyorum. Ve tabikide strs o ay tüp bebek yapacağız nasılsa morofolojide 0 olsa yumurtamda kötü olsa bir şekilde yumurtanında sperminde en iyisini alırlar diyerek rahat bir ay geçirmiştim. Benim hikayem böyle belki eşinde bu genetik hastalık olan kişiler vardır belki morfoloji 0 olankar ve benim gibi hormon testleri kötü çıkan insanlar vardir belki bir umut olur onlara bu yazım. Çokça dua edin bol meryem suresi okuyun biliyorum zor ama bi ayı bile strs yapmadan geçiriseniz çok faydası olacağına inanıyorum. Kürler zaten çok ise yarıyor. Hamilelik surecim cok şükür iyi geçti ve şuan 2, 5 aylık bir oğlum var. çok sukur Rabbime. Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu tez zamanda yaşattın inşallah 🙏🏻 unutmayın kötü günler kalıcı değil, başınıza gelen her kötü şeyden sonra hep güzel şeyler olacağına inanın çünkü benim hayatımda bu hep böyle oldu. 😊
Öncelikle hayırlısı olsun Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Bende eşimin sonucu atsam bakarmısınız? Eşimde sol testiste varikosel varmış. 3 ay ferula plus ve keçiboynuzu pekmezi kullanımı önerdi dr sonra tekrar spermyogram verilecek.

Eklentiler

• IMG_20201228_103726.jpg
    IMG_20201228_103726.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 84
Ne kadar güzel ifade etmişsiniz. Kesinlikle bolca dua etmek çok önemli. Benim de 5 yaşında bir oğlum var. 35 yaşında istediğim anda hamile kalmıştım. Sorunsuz bir gebelik geçirdim. Şu an 41 yaşındayım. Oğlumun kardeşi olsun istiyorum. Maalesef 7 ay önce kalbi durdu, kürtaj oldum. Rabbim isteyen herkese sağlıklı, eli ayağı düzgün, hayırlı evlatlar versin inşallah 🤲❤️
Canım benim çok geçmiş olsun üzüldüm senin adına biliyorum isteyipte o kalp atışını hiç duyamamayı yada binbir hevesle gidip kalbi durdu denmesinin ne büyük acı olduğunu ama herşey Allah'tan inşallah yine tutar canım en yakın zamanda ve sağlıklı uzun ömürlü hayırlı bir evlat olur. 🙏🏻

Hepsi bir arada içilecek otlar değil hormonlariniz duzgunse bile altust olur birde aktardan almak daha mantikli poset cay seklinden ziyade. Ben bir ay denedim yani adetten sonra içtim sonra ovulasyonda bıraktım bebis o ay tutmadi diğer ay adette hormon tetkiki verdim fsh prolatin düşmüştü. O ay adetimin 2.gununden basladim sanirim çörek otu bal tarçın karışımı yapip yedim birde incir sonra bir yumurtamin cok geliştiğini öğrendim ve birkac gün icinde yumurtam catlsdi o ay hamile kaldim.
Bal tarçın çörekotu kürü kullandığınızda, yumurtlama günlerinde kasık ağrılarınız arttı mı?

Ve korunmayı bırakınca adet düzeniniz değişti mi?

Canım benim çok geçmiş olsun üzüldüm senin adına biliyorum isteyipte o kalp atışını hiç duyamamayı yada binbir hevesle gidip kalbi durdu denmesinin ne büyük acı olduğunu ama herşey Allah'tan inşallah yine tutar canım en yakın zamanda ve sağlıklı uzun ömürlü hayırlı bir evlat olur. 🙏🏻
Çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. Amin, inşallah.🙏🏼 Rabbim, senin de gönlüne göre sağlıklı, hayırlı evlatlar versin. Herşey gönlünce olsun canım benim ❤️❤️❤️

Öncelikle bu konu icin, yasadiklarini bizlerle paylasip bize umut oldugun icin cok tsk ederim.
Biz almanyada yasiyoruz.
Bizde 2 ay önce esimin azoosperm oldugunh ögrendik. Buradaki doktorlar da bi acayip. Doktor esime hic sperm bulamadigini, 2 defa inceledigini ama yinede bulamadigini söylemis. Böyle dümdüz, insan bi moral verir bari. Sonra konu beni asar diyip iyi bir Androlog bul demis. Bizim burda bir doktor randevusu bulmak zaten ayri bi sorun. Neyseki 3 farkli doktordan esim randevu bulmus. Ikisi özel klinik, birisi devlet arastirma hastanesinde. Esime doktor korona dan dolayi yüzyüzüde görüsmemisti telefonla aciklamisti spermogramin sonucunu.
2 aydie kafayi yicez. Cok kötü oldum maalesef. Kaldiramadim. Daha yeni yeni kendime geliyorum.
Senin hikayeni okuyunca biraz kendimi iyi hissettim Allah razi olsun.
Türk forumlarini okudugumda, birsürü güzel mutlu sonla biten hikaye buluyorum. Ve dikkatimi ceken sey, cokda iyi doktorlar var. Herseye bakiyorlar, genetik, hormonlar filan. Esime doktoru direk teseden bahsetmis. Insan bi sakinles der, tetkiklerini yaptir, belki ilacla düzelicek bir sorun var dimi? Buralarda okduguma göre ilacla bile düzelen azospermliler var. Tese son care.
Yani arkadaslar kisaca gurbet elde bu doktorlarin bizi baslarindan savacaklarindan korkuyorum. Mesela celalettin peru hocayi okuyorum. Adam hicbise yapmiyosa hastalari icin ugrasiyor. Bizim elimize spermogramin belgesini bile vermedi doktor bey.
Birde sunu sorcakdim. Daha detayli bir inceleme test filan yapilmadi ama Esime simdiden ne kullanmasini saglayim? Hangi kürü tavsiye edersiniz? Mesela keci boynuzu özü yedircekdim ama bi yerde okudum fsh lh degerleri bilmem kac cikarsa zarar edermis. O yüzden bekliyoruz daha.
Neyse lafi uzattim. Ins Allah hepimizin dualarini kabul eder

Ne kadar güzel ifade etmişsiniz yaşadıklarınızı. Biz de zor bir süreçten geçiyoruz denemeye devam 😊 inşallah Rabbim bize de nasip eder🙏🏻 Umut oldunuz teşekkürler. Rabbim oğlunuza mutlu sağlıklı bir ömür versin
Saolun Amin inşallah 😊 Rabbim yardimciniz olsun asla pes etmeyin moralinizi yuksek tutun esinizle birbirnize destek olun bol dua edin boyle boyle gececek ins bu kotu zamanlarda. ileride donup baktiginizda nelerden gecmisim simdi cok sukur bebegim kucagimda diyeceginiz gunlerde gelecek insallah 🙏🏻🙏🏻 inşallah bu sene size cok iyi gelir ve bebisnize kavusursunuz 🙏🏻 k. Bakmayn pek giremiyorum foruma girdigim zamanda yazip hemen cikiyorum biraz gec cevap verdim.

Bal tarçın çörekotu kürü kullandığınızda, yumurtlama günlerinde kasık ağrılarınız arttı mı?

Ve korunmayı bırakınca adet düzeniniz değişti mi?
Benim kasiklarim yumurtlama gunumde hep agrirdi canim o kuru kullanmadanda benim her ay bir yumurtam catlardi buna eminim ki ovulasyonla saptiyordum bunu zaten ama corek otu bal tarcin bence kalitesini artttirdi yumurtamin buna eminim doktorda zaten oyle soylemisti.
Evet adet düzeni degisiyor adet duzeni strstede hamilelik dusununcede cok degisiyor ne kadar az strs yaparsan o kadar duzenli gecer. Ben 1 gun adet oldugumu bile hatirliyorum kendimi hamileyim bu ay kesin dedigim zamanlarda adapte ettigim icin.

Öncelikle bu konu icin, yasadiklarini bizlerle paylasip bize umut oldugun icin cok tsk ederim.
Biz almanyada yasiyoruz.
Bizde 2 ay önce esimin azoosperm oldugunh ögrendik. Buradaki doktorlar da bi acayip. Doktor esime hic sperm bulamadigini, 2 defa inceledigini ama yinede bulamadigini söylemis. Böyle dümdüz, insan bi moral verir bari. Sonra konu beni asar diyip iyi bir Androlog bul demis. Bizim burda bir doktor randevusu bulmak zaten ayri bi sorun. Neyseki 3 farkli doktordan esim randevu bulmus. Ikisi özel klinik, birisi devlet arastirma hastanesinde. Esime doktor korona dan dolayi yüzyüzüde görüsmemisti telefonla aciklamisti spermogramin sonucunu.
2 aydie kafayi yicez. Cok kötü oldum maalesef. Kaldiramadim. Daha yeni yeni kendime geliyorum.
Türk forumlarini okudugumda, birsürü güzel mutlu sonla biten hikaye buluyorum. Ve dikkatimi ceken sey, cokda iyi doktorlar var. Herseye bakiyorlar, genetik, hormonlar filan. Esime doktoru direk teseden bahsetmis. Insan bi sakinles der, tetkiklerini yaptir, belki ilacla düzelicek bir sorun var dimi? Buralarda okduguma göre ilacla bile düzelen azospermliler var. Tese son care.
Yani arkadaslar kisaca gurbet elde bu doktorlarin bizi baslarindan savacaklarindan korkuyorum. Mesela celalettin peru hocayi okuyorum. Adam hicbise yapmiyosa hastalari icin ugrasiyor. Bizim elimize spermogramin belgesini bile vermedi doktor bey.
Birde sunu sorcakdim. Daha detayli bir inceleme test filan yapilmadi ama Esime simdiden ne kullanmasini saglayim? Hangi kürü tavsiye edersiniz? Mesela keci boynuzu özü yedircekdim ama bi yerde okudum fsh lh degerleri bilmem kac cikarsa zarar edermis. O yüzden bekliyoruz daha.
Canim benim seni cok iyi anliyorum esimin 0 olan sonucunu ilk basta esim anlammis bana atinca ben arstrnca esime nasil solucgmi bilememstm oda şok olmustu doktorda bize direk cocugunuz olmaz demisti sonra arastirmalar baslamisti moralini bozma bozmaki sen esine destek olasin ve senin hormonlarin altüst olmasin onlari duzeltmekde zor bak bana strsten hormonlarim nasil dengesizlestide neler denedimde hamile kaldim olanida bozmamak lazim cok zor biliyorum ama yasadigim icin soluyorum. Ilk tese demeleri sacma geldi bana dedigin gibi genetik test yapilmali arastrilmali ilac verilmeli gerekirse. Bu arastirmalrin yapilip ilaclrn faydasi olmamasi durmunda secenek olarak tese ancak ozaman dusunebilir benim bildigim. Tipta gelistiklerini dusnuyordum nasil boyle solerler cok sasirdim. Internet uzerinxdn barkodla bakip indiremezmisin esinin sperm testini. Iyi bir hoca bulmakta is iste boyle bir durumda sen Almanyada yasayan turklerle iletisime gec konu ac burdan elbet biri bi doktor onerecektir. Parayi degilde esinin sagligi ve bebek sahibi olmanizi onemsicek bi doktor bulmak lazim. Sen hicbirsey deneme suan cunku azosperminin nedeni belli degil nedeni varikoselde olabilir corona olmasaydi belki muane eder ultrasona yonlendirirdi bilemiyorum orada nasil isliyor bu isler ama kesinlikle muane ultrason genetik test bunlari yaptiran bi doktoe bulmalisiniz canim bunlardan biri eksik olunca dzgun olmaynca bziim gibi ikinci ultrasonda sok ysamayn benm esimde yazdimmi yazima bilmiyorum ama ilk ultrasonda birsey cikmadi dedilr ikinci kez doktoe isrr etti brdha cekinince buyumeyi gorebildiler. Isinin ehlini inşallah Allah karsiniza cikarir ve yola onla devam eder bu süreci en kisa sekilde atlatirsiniz knsallah canim. Biliyorum zor ama uzme kendini yipratma bol dua et. İnşallah esinin spermleri normale doner ve tez zamanda Rabbım bebisini sana nasip eder canim 🙏🏻

Biz almanyada yasiyoruz.
Birde bisey daha geldi aklima bu azospermide tekrar test isterler emin olmak icin kac kez test verdiniz bir kez daha testi yenileyin yeni testle gidin buldugunuz doktorada bolece iyice yeni kesin sonuc olur elinizde canim

Benim kasiklarim yumurtlama gunumde hep agrirdi canim o kuru kullanmadanda benim her ay bir yumurtam catlardi buna eminim ki ovulasyonla saptiyordum bunu zaten ama corek otu bal tarcin bence kalitesini artttirdi yumurtamin buna eminim doktorda zaten oyle soylemisti.
Evet adet düzeni degisiyor adet duzeni strstede hamilelik dusununcede cok degisiyor ne kadar az strs yaparsan o kadar duzenli gecer. Ben 1 gun adet oldugumu bile hatirliyorum kendimi hamileyim bu ay kesin dedigim zamanlarda adapte ettigim icin.
Çok teşekkür ederim cevabınıza, bebek düşüncesiyle okumuştum adetlerinde düzensizleştiğini,

Sizin bu düzensizliklerden kaç ay sonrası hamilelik olmuştu (yaşadığınız zorlu yolları biliyorum, şükür ki sonu hamd olsun iyi olmuş)

Çok teşekkür ederim cevabınıza, bebek düşüncesiyle okumuştum adetlerinde düzensizleştiğini,

Sizin bu düzensizliklerden kaç ay sonrası hamilelik olmuştu (yaşadığınız zorlu yolları biliyorum, şükür ki sonu hamd olsun iyi olmuş)
Benim duzensizliklerim stresi kesince düzeldi ama o zamanda eşimin durumunu öğrendik sonra eşim tedaviyi 6 ay kadar aldıktan sonra ilk bebeğimiz tutdu sonra düşük oldu yine düzensiz oldu kurtajdan sonra adetlerim 5 ay daha olmayınca bebis tüp bebeğe başvurduk o ayda kaldım zaten canım. Benim adetim az olurdu yani 3 gun anca sürerdi onunda amh kaynakli olduğunu öğrendim. Bunun harici eger kist falan yoksa erken olmasi yada gec olmasi stres kaynakli oluyor canım. Çok şükür Rabbim'e dediğiniz gibi sonu güzel oldu. Rabbim sizede isteyen herkesede tez zamanda nasip etsin insallah 🙏🏻

Benim duzensizliklerim stresi kesince düzeldi ama o zamanda eşimin durumunu öğrendik sonra eşim tedaviyi 6 ay kadar aldıktan sonra ilk bebeğimiz tutdu sonra düşük oldu yine düzensiz oldu kurtajdan sonra adetlerim 5 ay daha olmayınca bebis tüp bebeğe başvurduk o ayda kaldım zaten canım. Benim adetim az olurdu yani 3 gun anca sürerdi onunda amh kaynakli olduğunu öğrendim. Bunun harici eger kist falan yoksa erken olmasi yada gec olmasi stres kaynakli oluyor canım. Çok şükür Rabbim'e dediğiniz gibi sonu güzel oldu. Rabbim sizede isteyen herkesede tez zamanda nasip etsin insallah 🙏🏻
Aynen hamd olsun sonu güzel olmuş.amh değeri maçlardaydı, değerin gebelik için kaç olması gerekirmiş?

Hikayeniz eminim bi cok insana umut oldu ve olmusturda her sey Rabbimin elinde O ol desin her sey olur o morf 0 olup olmamasina bakmaz benimde 2 kere dusugum oldu tip hep bi neden buluyo olumsuz olunca..vakti var ben buna inaniyorum bizler icinde dua edin insallah 🤲

Saolun Amin inşallah 😊 Rabbim yardimciniz olsun asla pes etmeyin moralinizi yuksek tutun esinizle birbirnize destek olun bol dua edin boyle boyle gececek ins bu kotu zamanlarda. ileride donup baktiginizda nelerden gecmisim simdi cok sukur bebegim kucagimda diyeceginiz gunlerde gelecek insallah 🙏🏻🙏🏻 inşallah bu sene size cok iyi gelir ve bebisnize kavusursunuz 🙏🏻 k. Bakmayn pek giremiyorum foruma girdigim zamanda yazip hemen cikiyorum biraz gec cevap verdim.
İnşallah teşekkür ederim güzel dilekleriniz için ❤️

Arkadaslar tekrar mrb. Esim sali günü bir doktora gitti. Orada hemen kan almislar. Genetik ve hormon degerlerine bakmak icin. Genetik sonuclari 6 haftaya kadar sürermis!
Testislerine ultrasonla bakmis, sinirda demis idare eder demis. Sonuclar ciksin ondan sonra konusup yol haritasi cikartiriz demis. Esim sormaya unutmus. Tikaniklik, varikosel filan bu ultrasonda görülürmüydu? Cok cabuk bakmis 1 dk bile sürmemis.
Yani kisaca bi kac dk konusmuslar, ufak bi ultrason, kan verme. Genetik testler cikana kadar sürecegi icin ve zaman gecmis olsun diye 2 ayin sonuna randevu verdi.

Buarada Bugün aradi doktor. Hormon degerleri hemen cikmis. Telefonla konusdu doktorla esim. Hormonlari iyi demis yalnizca bir degeri (hangisi oldugunu söylememis) biraz sinirda demis. Bir ilac verecek onu kullanacakmis esim. Onunla biraz sonuclari etkilemek amacindaymis.
Tese olursaniz ozamana kadar sansinizi artirmis oluruz filan demis. Isterseniz hemen bir ameliyat tarihi verelim demis. Istemezseniz birdahaki randevuda tekrar konusuruz birdahaki sonuclar cikdimi demis.

Yani bilmiyorum. Simdi hem daha sonuclar bekleniliyor hem ameliyat konusunu acmis bile. Bu arada internette iyi yorumlar alan bir özel muayene. Yani önce bi incele bi ilac ver demk. Hormon degerlerinin iyi olmasi iyi bise mi? Yani iyise hormonlar sebebi bilinmiyo demek azonun ve bu daha can sıkıcı degilmi?

Arkadaslar tekrar ben. Esimin Hormon degerleri elimize gecti. Anlayan varmi acaba?doktor fena degil dedi, sadece testo düsük oda bise olmaz dedi. Birde ilac verdi. Anastrohexal, 1mg. Türkiyede varmi bu ilac, bileniniz varmi? Bakdim da gögüs kanseri icin filan kullaniliyomus ne alaka doktor bi erkegd böyle ilac veriyor. Acaba hormon degerleri icinmi.
Ilaclari simdiden icsin, hatta tese olursa tesede sansinizi yükseltmis olursunuz demis doktor.
Hormon degerleri sunlar.
FSH 15,21
Lh 8,50
Testo 2,85

Genetik testi dedigim gibi bizim burada 6 hafta sürüyomus. Spermiyogramida genetik testin sonucu geldimi verecek esim.

Bu hormon degerleri ne demek. Iyimi sizcede? Bir kür tavsiye edermisiniz?

Son düzenleme:
Aynen hamd olsun sonu güzel olmuş.amh değeri maçlardaydı, değerin gebelik için kaç olması gerekirmiş?
Kac aralığında olmasi gerektiğini tam hatırlayamıyorum canim ama benim once 1.50ydi, sonra stresten asla düşmez amh derler ama strsten sıkıntıdan bir haftada 0.90na dustu zaten 0 n alti kotu rezerv diye biliyorum zaten tup bebek icin gorusmeye gittigimdede bir tane yumurtam olusmustu sadece.

X