Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak istiyorum. Çok yeniyim. Yardımcı olabilir misiniz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

ozitozi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
52
10
Merhaba :) 1,5 senelik evliyim. Eşimle çocuk istediğimiz için 1 ay oldu korunmayı bıraktık. Fakat PCOS'um var. Düzensiz regl oluyorum. 1 ay önce doktora gittik. Prolaktinim yüksek çıktı. 1 aydır Dostinex kullanmaktayım. Ocak ayında 41. günde regl oldum. Şubatta ise 30. günde. Bu yüzden takip etmekte çok zorlanıyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine ovülasyon testi aldım. Prospektüsüne göre yapılışını öğrendim ama yorumlama konusunda pek başarılı olamadım sanırım. Forumda gördüm ki bir çok arkadaş tarih yazıp resim çekerek yapmış. Ben atıverdim tüm testlerimi :KK43: 1-2 gün önce çok yoğun yumurtlama akıntım oldu. Bu 2 gündür yoğunluğu azaldı. O arada testlerde çizginin koyu renk olduğu oldu ama tam C çizgisine yaklaştı ama C kadar da olmadı. Bugün yaptığım testte ise silikleşti. İyice kafam karıştı. Salı günkü test sonucumu şans eseri telefonla çekmişim. Dün farklı bir marka kullandım. Bu 3 günlük sonuçların resmini koyuyorum. Salı günü (02 Mart) ilişki oldu. Çarşamba (03 Mart) olmadı. Bugünü değerlendirmeli miyiz sizce? Salı günü döllenme filan olmuşsa eğer bugün ilişkiye girmek ona zarar eder mi? Kusura bakmayın çok acemiyim ve kafam çok karışık yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. :) Tek olan da 02 Mart Salı. Döngümün ise 19-20-21. günleri

WhatsApp Image 2021-03-02 at 14.13.06.jpeg
WhatsApp Image 2021-03-04 at 17.28.37.jpeg

Merhaba :) 1,5 senelik evliyim. Eşimle çocuk istediğimiz için 1 ay oldu korunmayı bıraktık. Fakat PCOS'um var. Düzensiz regl oluyorum. 1 ay önce doktora gittik. Prolaktinim yüksek çıktı. 1 aydır Dostinex kullanmaktayım. Ocak ayında 41. günde regl oldum. Şubatta ise 30. günde. Bu yüzden takip etmekte çok zorlanıyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine ovülasyon testi aldım. Prospektüsüne göre yapılışını öğrendim ama yorumlama konusunda pek başarılı olamadım sanırım. Forumda gördüm ki bir çok arkadaş tarih yazıp resim çekerek yapmış. Ben atıverdim tüm testlerimi :KK43: 1-2 gün önce çok yoğun yumurtlama akıntım oldu. Bu 2 gündür yoğunluğu azaldı. O arada testlerde çizginin koyu renk olduğu oldu ama tam C çizgisine yaklaştı ama C kadar da olmadı. Bugün yaptığım testte ise silikleşti. İyice kafam karıştı. Salı günkü test sonucumu şans eseri telefonla çekmişim. Dün farklı bir marka kullandım. Bu 3 günlük sonuçların resmini koyuyorum. Salı günü (02 Mart) ilişki oldu. Çarşamba (03 Mart) olmadı. Bugünü değerlendirmeli miyiz sizce? Salı günü döllenme filan olmuşsa eğer bugün ilişkiye girmek ona zarar eder mi? Kusura bakmayın çok acemiyim ve kafam çok karışık yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. :) Tek olan da 02 Mart Salı. Döngümün ise 19-20-21. günleri

Eki Görüntüle 2795171 Eki Görüntüle 2795170
3 martta olanda sanırım yumurtlama olmuş ki ertesi gün çatlamış silikleşmiş eğer elinizde bir problem yoksa her günü değerlendirin derim

Eşinizde yazacaktım
3 martta olanda sanırım yumurtlama olmuş ki ertesi gün çatlamış silikleşmiş eğer elinizde bir problem yoksa her günü değerlendirin derim
3 Martta olanı da şans eseri atmadım iyi ki :) Acaba beklediği için mi o kadar koyulaştı :/ Bazı kişilerin testlerinde T çizgisi Cden bile koyu maşallah :KK70: Döllenme olduysa ilişkiye girmenin zararı olur mu ki? Kafam çok karıştı forumda yazılan her şeyi okumaya başladım :KK70:

3 Martta olanı da şans eseri atmadım iyi ki :) Acaba beklediği için mi o kadar koyulaştı :/ Bazı kişilerin testlerinde T çizgisi Cden bile koyu maşallah :KK70: Döllenme olduysa ilişkiye girmenin zararı olur mu ki? Kafam çok karıştı forumda yazılan her şeyi okumaya başladım :KK70:
İnstagramda ve youtube de bir gebenin günlüğü adında bir sayfa var oraya sorabilirsiniz size cevap veriyor bu konuda bilgili bir bayan ama bence bir zararı yok gibi yine de danışın

Eki Görüntüle 2795171 Eki Görüntüle 2795170
En mantıklısı adetin 10. Gun ile 20. Gun arasi gun aşırı ilişki olursa mutlaka yumurtlamayi yakalarsin dongun 28-35 arası bir zamanda oluyorsa eger

yok aslında. sebepsiz dedi doktor herhangi bir sorun yoktu. ben de bu ay ovulasyon testi yapayım dedim ama adete çok az zaman kaldı hala koyulaşmadı
Adetin biter bitmez başladın mı sen gene devam et adete kadar eğerki adet olursan da bittikten hemen sonra başla kaçırma

yok aslında. sebepsiz dedi doktor herhangi bir sorun yoktu. ben de bu ay ovulasyon testi yapayım dedim ama adete çok az zaman kaldı hala koyulaşmadı
Sıvı alımına dikkat ediyorsunuz değil mi? Sabah ilk idrarla yapılmayacak ve iki saat öncesinden sıvı alımı kesilecek.

6 yıllik evliyim ve 2 ay once pko oldugumu ogrendim evliligimin 3 yılnda bir oğlum oldu o surede hic hamile kalmamstm geçte oldu ve simdi ikinci.cocugu dusunuyorm gecen yilda bir.dusugum oldu tedavisz ve suan igne gelistirici kullaniyorum 16 ml geldi bnm gibi aynı sorunu yasan varmi acaba sonuc alms olan

Sıvı alımına dikkat ediyorsunuz değil mi? Sabah ilk idrarla yapılmayacak ve iki saat öncesinden sıvı alımı kesilecek.
Aynen dikkat ediyorum ona. Birkaç gündür de ramazan dolayısıyla malum acaba ondan da mı koyulaşmadı hala diye düşündüm. Neticede birikmiş idrar olmasın falan da diyorlar ya kafam karıştı

Son 4 testim.Her eden gün biraz daha soluklaşıyor 3 ü koyu gibi içlerinden.3 yumurtlama mı acaba

Lütfen bana da yardımcı olur musunuz Son 5 testim.Her eden gün biraz daha soluklaşıyor 3 ü koyu gibi içlerinden.3 yumurtlama mı acaba.Kasıklarım,karnımın alt kısmı,belim adet olacakmışım gibi ağrıyor.27 nisan ilk adet günüm 30 nisanda bitti.Lütfen yardımcı olur musunuz

Eklentiler

• 2A166AE7-DD89-4329-B413-04E6689C8E03.jpeg
    2A166AE7-DD89-4329-B413-04E6689C8E03.jpeg
    142,1 KB · Görüntüleme: 57
  • 4A8F8AC5-E041-425B-AA11-F045A48FD351.jpeg
    4A8F8AC5-E041-425B-AA11-F045A48FD351.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 55
  • 792DC4EF-D83D-478C-A690-EBB4331EA40D.jpeg
    792DC4EF-D83D-478C-A690-EBB4331EA40D.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 46
  • F3C0CF5F-70E7-4A5A-A1DA-FBFD9B7CF188.jpeg
    F3C0CF5F-70E7-4A5A-A1DA-FBFD9B7CF188.jpeg