Hamilelik sürecim pcos geç yumurtlama çift rahim femara

Doktor yarın yazacak bana sen hangi doğum kontrol hapını kullandin
Yasemin kullandım hemde hepsini değil 14 gün içtim sadece femara da etki yapmadı bende incir havuç kürü bi anda büyüttü Rabbim de ol dedi oldu çok şükür sabır şükür ve dua ile her isteğimiz gerçek olur yeterki duamızda içten isteyelim isyan etmeyelim bizler de bu şekilde sınanıyoruz Rabbim kolaylaştırsın☺

Yasemin kullandım hemde hepsini değil 14 gün içtim sadece femara da etki yapmadı bende incir havuç kürü bi anda büyüttü Rabbim de ol dedi oldu çok şükür sabır şükür ve dua ile her isteğimiz gerçek olur yeterki duamızda içten isteyelim isyan etmeyelim bizler de bu şekilde sınanıyoruz Rabbim kolaylaştırsın☺
Amin inşaallah hayırlı ve güzel bir şekilde ♥️

Güzel haberlerinizi bekliyorum isminiz neydi duamda sizede yer vereyim
Fatma 🦋 Çok teşekkür ederim bende hep sizin yorumlarınızı okuyordum bugün adınıza çok sevindim hemen arkadaşlarımla yazınızı paylaştım hem umutlandim hem sevindim darısı başımıza inşaallah ♥️

Fatma 🦋 Çok teşekkür ederim bende hep sizin yorumlarınızı okuyordum bugün adınıza çok sevindim hemen arkadaşlarımla yazınızı paylaştım hem umutlandim hem sevindim darısı başımıza inşaallah ♥️
Annemin adı inşallah isteyen arkadaşlarınıza da sizede tez zamanda sağlıklı bir gebelik nasip olur ne mutlu bana sizlere umut olabildiysem hayırlı geceler ☺

Merhaba baştan sona hepsini okudum Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. İsteyen herkese de sağlıklı hayırlı evlatlar versin. Kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah. Bende 5 yıllık evliyim. İki ay önce Hsg çekildim temiz. Sperm testi düşük ama olma engel değil. Pko yok. Yumrtalarimda sorun yok ama yine nasıp olmadı daha demekki. Geçen ay klomen+çatlatma iğnesi+ duphaston kullandım. Olmadı. Bu ay başka bir doktora gittim. O da hiçbir sorun yok yumurtaların gayet güzel letu verdi sadece birde vitamin ilacı verdi. Bakalım nasip ne olacak. Kürün şu kısmını anlamadım. Haşlandıktan sonra havucu süzüyor musunuz uoksa blenderden mi geçiriyorsunuz. Yani hem incirin hem havucu süzüp suyunu karıştırıp mi içmek gerekiyor. Normal havuç suyu sıkıp içsek olmaz mı? Haslanmasi mi gerekiyor? Birde ben adet bitiminden 10 sonra gitmiştim klomen kullanımı vardı. Üç yumurtamdan biri catlamisti doktor çatlatma ignesi verdi. Bence yumurtalarim kendi kendine çatlıyor ama doktor diğer iki yumurta için iğne yaptı. Bu ay boşuna vurulmiyim diye sormak istedim. Bende çok yan etki yaptı çünkü.

Merhaba baştan sona hepsini okudum Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. İsteyen herkese de sağlıklı hayırlı evlatlar versin. Kimsenin kucağı boş kalmasın inşallah. Bende 5 yıllık evliyim. İki ay önce Hsg çekildim temiz. Sperm testi düşük ama olma engel değil. Pko yok. Yumrtalarimda sorun yok ama yine nasıp olmadı daha demekki. Geçen ay klomen+çatlatma iğnesi+ duphaston kullandım. Olmadı. Bu ay başka bir doktora gittim. O da hiçbir sorun yok yumurtaların gayet güzel letu verdi sadece birde vitamin ilacı verdi. Bakalım nasip ne olacak. Kürün şu kısmını anlamadım. Haşlandıktan sonra havucu süzüyor musunuz uoksa blenderden mi geçiriyorsunuz. Yani hem incirin hem havucu süzüp suyunu karıştırıp mi içmek gerekiyor. Normal havuç suyu sıkıp içsek olmaz mı? Haslanmasi mi gerekiyor? Birde ben adet bitiminden 10 sonra gitmiştim klomen kullanımı vardı. Üç yumurtamdan biri catlamisti doktor çatlatma ignesi verdi. Bence yumurtalarim kendi kendine çatlıyor ama doktor diğer iki yumurta için iğne yaptı. Bu ay boşuna vurulmiyim diye sormak istedim. Bende çok yan etki yaptı çünkü.
Merhaba teşekkür ederim amin inşallah tüm isteyenlere Rabbim nasip etsin havuç suyu süzülecek haşlanıp kürde bu şekilde sıkıp içmek genelde erkeklerin sperm hareketini hızlandırıyor ama bu kür kadınlarda daha çok işe yarıyor inşallah çektiğiniz acılara emeklerinize değer sağlıklı bir gebelik elde edersiniz

Öncelikle bebeğiniz sağlıkla gelsin. Bende bugün yumurta takibine gittim. Doktorum klomen vermişti kullandım bugünde yumurtalarıma baktı.
Bugün 12. Gün solda 2 yumurta 11 mm olmuş
Sağda bir tane 10 mm olmuş. Yumurtalar uyarılmış ama sanırım çok geç gelişiyor biraz moralim bozulmuştu taaki sizin yazınızı okuyana denk. incir kürünü çok duymuştum ama hiç denememiştim. Az önce eşimi aradım tembihledim gelirken getirmesi için 😀inşallah bende faydasını görürüm

Öncelikle bebeğiniz sağlıkla gelsin. Bende bugün yumurta takibine gittim. Doktorum klomen vermişti kullandım bugünde yumurtalarıma baktı.
Bugün 12. Gün solda 2 yumurta 11 mm olmuş
Sağda bir tane 10 mm olmuş. Yumurtalar uyarılmış ama sanırım çok geç gelişiyor biraz moralim bozulmuştu taaki sizin yazınızı okuyana denk. incir kürünü çok duymuştum ama hiç denememiştim. Az önce eşimi aradım tembihledim gelirken getirmesi için 😀inşallah bende faydasını görürüm
Çok teşekkür ederim inşallah faydasını göreceksiniz umudunuzu kaybetmeyin ben ikinciye yumurtladım geç döllenme oldu gibi düşünün yine yumurta takibine gidin ama 4 5 gün içtikten sonra bu akşamdan yapın buz dolabında saklayın bozulur yoksa

Çok teşekkür ederim inşallah faydasını göreceksiniz umudunuzu kaybetmeyin ben ikinciye yumurtladım geç döllenme oldu gibi düşünün yine yumurta takibine gidin ama 4 5 gün içtikten sonra bu akşamdan yapın buz dolabında saklayın bozulur yoksa
İnşallah ya, doktor cuma günü çağırdı zaten tekrar bakmak için. 4 gün kullanayım öyle gideyim takibe☺️☺️

Arkadaşlar ayın 22 sinde çatlatma iğnesi oldum 36 saat sonra ilişki yaptım 35. Saat karın ağrısı yaşadım ve 36. Saatte ki ilişkide ağrım oldu şimdi yumurtlama dönemini ayın 23 ya da 24 ünü baz alacağım değil mi ? Yani 23 ve 24 de ilişki yaşamıştım 24 ünü baz alırsam 9 u regl tarihim çatlatma iğnesinden sonra kaçıncı gün pozitif gördünüz ya da kaçıncı gün regl oldun yardım eder misiniz teşekkürler

Arkadaşlar ayın 22 sinde çatlatma iğnesi oldum 36 saat sonra ilişki yaptım 35. Saat karın ağrısı yaşadım ve 36. Saatte ki ilişkide ağrım oldu şimdi yumurtlama dönemini ayın 23 ya da 24 ünü baz alacağım değil mi ? Yani 23 ve 24 de ilişki yaşamıştım 24 ünü baz alırsam 9 u regl tarihim çatlatma iğnesinden sonra kaçıncı gün pozitif gördünüz ya da kaçıncı gün regl oldun yardım eder misiniz teşekkürler
Düzenli regl oluyorsanız 9 unda sonuç alırsınız daha erken yapmayın test yanlış çıkabiliyor çatlatma iğnesi yükseltiyor değeri

Düzenli regl oluyorsanız 9 unda sonuç alırsınız daha erken yapmayın test yanlış çıkabiliyor çatlatma iğnesi yükseltiyor değeri
Regl dönemim 27 - 32 arası takvime göre yumurtayı geç verdiği için regl 13 ü bekliyor ama iğne olduğum için 24 ü baz alırsam 9 u oluyor ne kaldı ki şurda çok heyecanlandım suan çoook

Merhaba arkadaşlar ben Dilek pcos ve çift rahmi bulunan 2 senedir gebelik isteyen bir anne adayıyım sizin gibi bende burada çok vakit geçirdim ve çok araştırma yaptım günün birinde bu araştırmaların ve uğraşlarımın sonuç vereceğini biliyordum. İlk öncelikle tedaviye başlamadan hsg(rahim filmi) veya rahim mrı çektirmenizi tavsiye ediyorum. Rahim şeklini yapısını ve tüplerin açık olup olmadığını anlamak sebebiyle oluşacak olan sorunların önüne geçip daha kolay bir başlangıç yapabilirsiniz. Rabbim isteyen uğraşan herkese hayırlı bir evlat nasip etsin. Konu biraz uzun ama sizleri de bilgilendirici bir yazı oldu. Ben doktor değilim fakat benim kendimde uyguladığım ve bana iyi gelen benim durumumda olan bir çok kadına umut olabilmek için bu satırları yazdım inşallah sizlerde benim gibi bu zorlu süreci kolaylıkla atlatırsınız. (Prolaktin hormonu yüksek olan kadınlar lütfen incir kürlerini yapmayınız incir süt hormonunu artıran bir besindir!)

17 Ekim'den itibaren 14 gün Yasmin kullandım
29 ve 30 Ekim çok az leke geldi

31 Ekim Adet başlangıcı

3 Kasımdan itibaren imomprimo folik asit ve multivitamin takviyesi kullandım

Femara 4 Kasım 5 gün günde 2 kere

2 gün sonra kontrole çağırdı doktorum

Sol yumurtalık
11 mm 10 kasım kontrol
12mm yumurta 14 kasım kontrol gelişme yok tedavi sonu

Tedavim sonlandığı için çok üzgündüm ve araştırma yaptım incir havuç kürünün yumurtanın büyüme ve çatlamasına iyi geldiğini öğrendim ayrı ayrı tencerelerde 10 inciri 4 parçaya böldüm ve klorsuz suyla kaynattım diğer tencerede 3 havucu 4 e böldüm ve klorsuz suyla kaynattım sonra ikisini bir sürahide birleştirdim sabah akşam 4 gün içtim.
15 Kasım incir havuç kürü 18 kasıma kadar içildi.

Kasıklarımda ağrı hissediyodum ve yaptığım ovülasyon testleri silik çıkıyordu farklı bir doktora görünmeye karar verdim soldaki yumurtanın kaybolduğunu ve sağda 12.5 mm lik bir yumurta gözüktüğü üzerine 2 gün sonra tekrar gelip yumurta takibi yapılması gerektiğine kadar verdik.
Yeniden araştırma yapmaya ve yumurtamı hızla büyütmek için neyin iyi geleceğini bulmak için uğraştım ve zeytinyağı incir kürünü buldum 10 adet inciri 4 e bölüp üstünü kapatacak kadar zeytinyağında bekletip hergün 8 parça yani 2 adet incir tüketmiş oldum.
22 kasımda kontrole gittiğimde yumurtamın geliştiğini 14mm büyüklükte olduğunu gördük bunun üzerine 2 gün geçince yeniden kontrole çağırıldım. 24 kasımda Birde ne görelim yumurtam yoktu ve doktorum çatladığını gördü bana da ekrandan gösterdi. Bu kadar kısa sürede fazla büyümemiş yumurtanın bir anda büyüyüp çatlamasına o bile şok olmuştu ben ayrı bir şok olmuştum tabi bugün ve yarın ilişki istedi bizde görevimizi yerine getirdik.

Sağ yumurtalık
12.5 mm 20 Kasım
14 mm 22 kasım

21 22 23 kasım zeytinyağı incir kürü günde 2 tane

Yumurta çatlaması 24 Kasım

22 kasım illişki
23 Kasım boş
24 Kasım ilişki
25 Kasım ilişki

Yani uğraşlarım sonucunda 1 ayda 2 kere yumurtlamış oldum ve adetimin 25. Günü geç yumurtladım bu da geç döllenmeyi meydana getiriyor tabiki pcos olduğum için zaten adetlerim düzensiz adet söktürücüsüz çok zor adet gören bir kadınım. 3 Kasım günü kaset test yaptım ve sadece benim görebildiğim hayalet bi çizgi belirdi ertesi gün erken gebelik testi yaptım 4 Kasım'da silik ama pembemsi bir çizgi belirdi hiç böyle bi çizgi çıkmamıştı diğer yaptığım testlerde bu beni heyecanlandırdı 5 Kasım'da kaset test yaptım ve silik çizgiyi gördüm akşamına acile kan vermeye devlet Hastanesi'ne gittim ve kan beta hcg değerimin 36.2 olduğunu öğrendim. Rabbim isteyen uğraşan bakabilecek olan tüm kadınlara nasip etsin inşallah 8 Kasım'da da doktor kontrolüm var yine sizleri bilgilendiririm rabbim nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş bu günlerimize şükürler olsun.
Merhabalar iğnenin 19. Günü ilk ilişki sonrası 17. Gün testler bi silik bi negatif çıkıyor bel ağrılarım vardı adet tarihimde karnım kasıklarım belim çok ağırdı geçti 3 yumurtam büyük çatlamaya hazır diğerleri küçüktü bilmiyorum sizin gibi sonradan yumurtlamış olabilir miyim femara ve Ovitrelle kullandık doktorum biraz daha bekleyim dedi kontrole gitmedim kist vs olur mu bilmiyorum inşallah olmaz ama femara yapmıyormuş en son 2 3 gün önce test yaptım ikin çizgide sadece nokta çıktı bildiğiniz nokta bir kaç erken gebelik testinde bir silik çizgi bir negatif çıktı ayın 15 inde kan vereceğim çok sabırsızım regl belirtilerim yok gösgüsletimin ucu kahve oldu ve kırmızı damarlar çıktı yüzüm sivilce oldu kan vermeye korkuyorum fazlasıyla cesaretim yok doktorumda belki olabilir bekleyelim dedi dua eder misiniz inşallah tutmuştur neden adet olmadım bilmiyorum kaset teste nokta duan belli olmuyor ama yaptığımda orda pembe bir nokta belirdi

Eklentiler

• IMG_0680.jpeg
    IMG_0680.jpeg
    136,8 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_0717.jpeg
    IMG_0717.jpeg
    108,1 KB · Görüntüleme: 12
X