Aile Planlaması Hamile kalmış olabilir miyim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yüksek ihtimal psikolojik. bu tür psikolojik durumlarda adetın 1 ay bıle gelmedigi oluyor. göğüslerinin agrıması adetinin gecıkmesi yüzünden olabilir.

Umarım dediğiniz gibidir.
Bahar zamanı böyle gecikme olmuştu sanırım geçen sene yine, belki mevsim değişikliği de bünyeyi etkiliyordur. Öyle umut etmeye devam ediyorum. Diğer olasılıklar çok korkutuyor ama dünyanın sonu değil, başa çıkmaya çalışacağım her ne olursa olsun.

Bu arada kafama takılan birşeyler daha var.
1- Bakire iken kürtaj olunması gerektiğinde, bu sorun olur mu? Yani bekaret kürtajı zorlaştırıcı birşey midir acaba? Yoksa doktor önce onu halledecek sonra gerisini normal devam ettirecek ve o, işlemi etkilemiyor mudur? Ne saçma bir soru oldu ama ne bileyim işte.. Bunu tabi en güzeli doktora sormak ama, belki fikri olanınız vardır sorayım dedim, doktora gitmeden önce ne kadar bilgili olursam o kadar iyi.
2- Özel hastanede kürtaj fiyatı ne kadar olur yaklaşık?

Çok teşekkürler. İnsallah degilimdir ama oyleyse de umarim basima daha buyuk dertler acmadan bu isi halledebilirim sagligimi etkilemeden. Iyı dilekleriniz ve yorumunuz icin tesekkurler.

Milyonlarca kadın hamile kalıyor sadece bekar olup aldıran yok,evli olduğu halde aldıranlar var.
insanlar kendilerini hazır hissetmeyebilir.Lütfen cahil insanların lafına bakma,bir daha cocuğun olmaz,yok söyle olursun yok genişler toparlanmaz...uzmana git,genel anastezi ile ol.
hic bir sey olmaz.20 dakika sonra kendine gelirsin,2 saat sonra günlük hayatına devam edersin.... :nazar:

Milyonlarca kadın hamile kalıyor sadece bekar olup aldıran yok,evli olduğu halde aldıranlar var.
insanlar kendilerini hazır hissetmeyebilir.Lütfen cahil insanların lafına bakma,bir daha cocuğun olmaz,yok söyle olursun yok genişler toparlanmaz...uzmana git,genel anastezi ile ol.
hic bir sey olmaz.20 dakika sonra kendine gelirsin,2 saat sonra günlük hayatına devam edersin.... :nazar:

Çok teşekkürler.
Bu arada özel msj atamıyorum msj sayım az oldugundan, cvp veremedim. İstanbuldayım şuan ve bir özel hastane düşünüyorum.

canım yatay sekilde bile deilim demişsin inan çok zor ama olasılık var bak benim subat ayında 45 gun adetim gecikti ve bende bi stres düşünmeden duramıyordum çünkü suanda yeni evliyim ve çocuk düşünmüyorum 2 defa test aldım 2. testi ağlaya ağlaya yaptım ve sonuc negatif 1 saat sonrada regl oldum:kedi: madem istanbuldasın bu kadar stres cekecegine al bi test yap ama korkma

buda bir doktorun soruya yorumu

^^Evet, bakirelere de kürtaj uygulaması yapılabilir. Bunun için özel , kızlık zarını yırtmayacak, tahrip oluşturmayacak aletler mevcuttur…
fiyatlarda 500 ile 1.500 arasında değişiyormuş

Karnım ağırıyor dünden beri sanki regl olacakmışım gibi, ama gelen giden yok mafoldumben

Bir de akıntım var normalden yoğun, bu da halimelik belirtisiymiş sanırım

cubuk-kraker nerelerdesin?
Test sonucun ne çıktı?
O kadar üzüldük seninle,sonucu bize de yazsaydın bari:))

Merhaba,
Korktugum basima gelmis meger.. senağlama
Aldırdım. Ama 4-5 haftalik kadardi. Sanirim kucuk oldugunda kurtajin basarili olmasi biraz zorlasiyormus.
Umarim hallolmustur, simdilik hersey yolunda gorunuyor.
Bu arada kurtaj sadece psikolojik olarak zor bir operasyon, fiziksel olarak korkutucu hicbir yani yok. Genel anestezi ile oldu zaten hicbirsey anlamadim bile.
Bunu okuyan kizlar da lutfen cok dikkatli olsunlar, bu kazalarin olmasi cok olasi. Benimki o kadar dusuk bir ihtimaldi ama olmus iste.. herkes cok dikkatli olsun lutfen, bu durum yasandiginda en cok uzulen kadin oluyor elbette ki. Biz de umarim bunun psikolojik etkilerini cabuk atlatiriz. Bu olay ciktigindan beri nisanlimla opusemedik bile birbirimize yaklasamiyoruz, insan itiyor kendini ister istemez.
Bu arada 10 gun sonra kontrole gidecegim. Cok dusuk bir ihtimal de olsa gebelik devam edebiliyormus kurtaj sonrasi, umarim boyle bir surprizle karsilasmam.

Kurtajin basarili gecip gecmedigini nasil anlayabiliriz bilen varmi? Doktorun soyledigi, test yapilarak 20 gun anlasilmiyormus, pozitif cikarmis. Gebelik belirtilerinin azalmasindan falan anlasilir mi, hissedilir mi acaba gebeligin sonlanip sonlanmadigi?

Bu arada buradan bana destek olan, yorum yapan, bilgi veren tum hanimlara cok tesekkur ederim.
Allah herkese istedigi zamanda, en saglikli sekilde anne olmayi nasip etsin insallah.

çok üzüldüm,inşallah tekrar böyle durumları yaşamak zorunda kalmazsın,kimse kalmaz.lütfen bundan sonra daha dikkatli ol.

X