Aile Planlaması Hamile kalmış olabilir miyim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cubuk_kraker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2010
17
0
Merhaba,

Benim size danismak istedigim cok ozel bir konu var. Destek olup yapici onerilerde bulunabilirseniz cok sevinirim. Etrafimda bu konuyu konusabilecegim insan olmadigindan burada yazmak istedim.

Birkac hafta once nisanlim ile biraz fazla ileriye gittik. Olmamasi gerekirdi ama oldu. Alkolun de etkisi vardi biraz. Acikca yazmak durumundayim sizlerden dorugu yorum alabilmek icin kusura bakmayin, tam birlesme hic olmadi ve bakireyim ama bir bosalma oldu ve vajinamin tam girisine oldu. Su anda adetim 2 hafta kadar gecikti ve ciddi hamilelik suphelerim var. Normalde de adetim cok düzenli degildir ama bu gecikme pek hayra alamet gelmiyor bana.

Belirtiler: goguslerim sis (yaklasik 2 haftadir boyleler) ve uzerine yatamiyorum kesinlikle, merdiven cikarken bile aciyorlar. Cok sik idrara cikiyorum. Kabizlik var (bunun belirti olup olmadigindan emin degilim internette gormustum yanlis bir bilgi olabilir).

Size "acaba hamile miyim?" diye sormayacagim. Haftasonu doktora gidip bunu netlige kavusturacagim. (Su anda kucuk bir yerdeyim ve test alamiyorum, hem kan testi daha garanti olur diye biliyorum)
Size danismak istedigim, buyuk olasilikla hamile oldugumu dusunuyorum ve eger boyle bir durum var ise aldirmak durumundayim. Bakire olan bir kisi kurtaj olabiliyor mu? Ya da daha onceden kurtaj olan etrafinizda insanlardan duydugunuz bilgiler isiginda ya da kendinizden kurtaj hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
Internetten arastirdim ve lokal veya genel anestezi olabiliyormus. Genel anestezi daha korkutucu geliyor. Bu konuda herhangi bir yorumunuz var mi?
Sonrasinda kanamanin dinmesi, insanin kendini toparlayip normal hayatina donmesi ne kadar surer (normal sartlarda tabii sorunsuz oldugunda).

Genelde bu durumlar " sen de dikkat etseydin, simdiki gencler cok dusuncesiz,vs" orumlara neden oluyor, bu sekilde yorum yapmazsaniz cok mutlu olurum. Ben zaten yeterince konuyu tarttim ve ne kadar buyuk bir hata oldugunbun farkindayim.
Ayrica alkol cok kotu birsey. Bunu okuyan arkadaslara ibret olsun. Hicbir zaman kontrolu kaybedecek kadar icmeyin kendinize cok dikkat edin.

Yapici yorumlarda bulunursaniz cok mutlu olurum.

Allah umarim bana degil, bebek sahibi olmayi cok isteyen insanlara verir bebegi su anda hep bunun icin dua ediyorum.

Cok uzun olmus ama kendimi dogru anlatabilmek istedim. Simdiden yorum yapanlara tesekkur ederim.

hamile olma şansın öyle düşük ki anlatamam:hulya:
diyelim ki hamilesin. bekaretine zarar vermeden nerenden çıkartıcaklar çocuğu ?
madem nişanlısın olmasan bile ben kürtaja şiddetle karşı biri olarak evliliği öne çekmenizi tavsiye ederim.
kürtaj berbat bir olay. rahim zarar görüyor ve ilerde çocuk istediğinizde sorun yaratabilir..
bunları yazdım ama hamile değilsin ..çoook zor ...

hamile olma şansın öyle düşük ki anlatamam:hulya:
diyelim ki hamilesin. bekaretine zarar vermeden nerenden çıkartıcaklar çocuğu ?
madem nişanlısın olmasan bile ben kürtaja şiddetle karşı biri olarak evliliği öne çekmenizi tavsiye ederim.
kürtaj berbat bir olay. rahim zarar görüyor ve ilerde çocuk istediğinizde sorun yaratabilir..
bunları yazdım ama hamile değilsin ..çoook zor ...

Umarim dediginiz gibi hamile degilimdir. Su anda tek duam o. Ben olmayayim, cocuk isteyen ve olmayanlarin olsun diye dua ediyorum surekli olarak, onlar hak ediyor bunu cunku ben degil.. :çok üzgünüm:
Dugunu one almamiz mumkun degil. Bebek varsa ne yazik ki sonlandirmak zorundayim cok uzulerek..
Aldirinca bekaretin bozulmasi sorun degil. O ayrintiyi iliskinin boyutunu anlatabilmek icin vermistim sadece. Bu sekilde rahim icine bosalinmadan da hamile kalanlar olabiliyormus bakireyken. Ben de umarim ayni durumda degilimdir. :1no2:
Aslinda yatay pozisyonda bile degildim ve bosalma olduktan hemen sonra sildim her yerimi. Yine de spermler cok hareketli oldugundan, yumurta da dollenme donemindeyse, spermleri kendine dogu cekmis ve dollenme olmus olabilir diye biliyorum ama insallah yoktur boyle birsey.
Ve varsa da umarim sagligimdan olmadan ve daha da kotu sonuclara yol acmadan bu kotu durumu atlatabilirim. Psikolojik olarak zaten yeterince zor bir durum, bir de fiziksel olarak zorluklar cikmaz umarim :çok üzgünüm:

bencede değilsindir gecikme stresten kaynaklanıyo olabilir sen stres yaptıkça dahada gecikir ben nette bi belirti daha okumuştum göğüs uclarının renginin koyulaşması ama belli olmaz bunlarla tabi daha tecrübeli hatunlar yardım edebilir anca :KK70:

hamileysen bile sıkıntı yapma.nişanlınla görüş evliliği öne cekebilirsiniz.
eğer olmuyorsa kürtaj olursun.o eski teknikler bir daha bebek olmaz hikayeleri şehir efsanaleri,cok basit bir operasyon zaten canlanmadan alınıyor...
10 dakikayı geçmiyor.
kanülleri rahime iterek,çekiyolar.ilerisi için sorun teşkil etmez tatlım anlayacağin.ama umarım genede değilsindir.
sevgiyle kal.

genelde böyle konulara -açıkçası- kara mizah tarzında yorumlar yapardım ama siz gyet mantıklı sözlerle anlatmışsınız yaşadığınızı.

belirttiğiniz gibi hamile kalma olasılığınız çok düşük ama yok değil.
istediğiniz bilgiyi vereyim.
ben mecburi bir kürtaj yaşadım. genel aneztezi altında oldum. bayıltılmam, operasyon, odaya alınmam toplamda 45 dk sürdü. 1 saat sonrada taburcu oldum.
ilk gün adet sancısı şeklinde sancım oldu. 3 gün süreyle de adet kanaması şeklinde kanamam.
lokal anesteziyle kürtaj bana çok kötü geliyor. travma yaratmaktan başka bir işe yaramaz.
kürtajdan 3 ay sonra da normal yolla gebe kaldım, sorun yaşamadım. ama bu yaşamz anlamına gelmiyor tabiki.

umarım gebe değilsinizdir ve tüm bunlara gerek kalmaz.
cinsel beraberlik tam yaşanmasa da çıplak olarak sevişildiği sürece korunması gerektiğini düşünüyorum.
umarım bundan sonra daha dikkatli davranırsınız.

genelde böyle konulara -açıkçası- kara mizah tarzında yorumlar yapardım ama siz gyet mantıklı sözlerle anlatmışsınız yaşadığınızı.

belirttiğiniz gibi hamile kalma olasılığınız çok düşük ama yok değil.
istediğiniz bilgiyi vereyim.
ben mecburi bir kürtaj yaşadım. genel aneztezi altında oldum. bayıltılmam, operasyon, odaya alınmam toplamda 45 dk sürdü. 1 saat sonrada taburcu oldum.
ilk gün adet sancısı şeklinde sancım oldu. 3 gün süreyle de adet kanaması şeklinde kanamam.
lokal anesteziyle kürtaj bana çok kötü geliyor. travma yaratmaktan başka bir işe yaramaz.
kürtajdan 3 ay sonra da normal yolla gebe kaldım, sorun yaşamadım. ama bu yaşamz anlamına gelmiyor tabiki.

umarım gebe değilsinizdir ve tüm bunlara gerek kalmaz.
cinsel beraberlik tam yaşanmasa da çıplak olarak sevişildiği sürece korunması gerektiğini düşünüyorum.
umarım bundan sonra daha dikkatli davranırsınız.

Çok teşekkür ederim bilgiler ve yaklaşımınız için.
Eğer ben de yaptırmak durumunda kalırsam sanırım genel anestezi secerim. Ama bu yine de bana korkutucu geliyor, ilk defa narkoz etkisine girmis olacagim ve bayilip uyanamayanlar bile oluyor korkuyorum. Ama lokalde de kanama agri vs. daha cok oluyormus diye duydum.
Ben tabii bunlari yine de doktora danisacagim mutlaka, ama doktora gitmeden once kendinden veya etrafindan tecrubesi olan insanlardan bilgi alirsam iyi olacak, cunku tamamen bilgisiz sekilde gitmek istemiyorum doktora. Sudan cikmis balik gibi olurum eger kontrolumde hamile cikarsam ve operasyon gerekirse mantikli dusunemem herhalde. akannehir

hamileysen bile sıkıntı yapma.nişanlınla görüş evliliği öne cekebilirsiniz.
eğer olmuyorsa kürtaj olursun.o eski teknikler bir daha bebek olmaz hikayeleri şehir efsanaleri,cok basit bir operasyon zaten canlanmadan alınıyor...
10 dakikayı geçmiyor.
kanülleri rahime iterek,çekiyolar.ilerisi için sorun teşkil etmez tatlım anlayacağin.ama umarım genede değilsindir.
sevgiyle kal.

Çok teşekkürler. İnsallah degilimdir ama oyleyse de umarim basima daha buyuk dertler acmadan bu isi halledebilirim sagligimi etkilemeden. Iyı dilekleriniz ve yorumunuz icin tesekkurler.

Yüksek ihtimal psikolojik. bu tür psikolojik durumlarda adetın 1 ay bıle gelmedigi oluyor. göğüslerinin agrıması adetinin gecıkmesi yüzünden olabilir.

inşallah ya üzüldüm gerçekten beklemek çok zor iyice stres oluyo insan 2-3 gün gecikince bile, senin durumda farklı bide çok daha zor oluyodur eminim ama hasta olunca rahat bi nefes alcaksın bunu düşün bence rahatlat kendini:eek:

bencede değilsindir gecikme stresten kaynaklanıyo olabilir sen stres yaptıkça dahada gecikir ben nette bi belirti daha okumuştum göğüs uclarının renginin koyulaşması ama belli olmaz bunlarla tabi daha tecrübeli hatunlar yardım edebilir anca :KK70:

Oyle bir belirti yok gogus uclarinda. Ama tabii belli de olmaz. eyvahedigeldismile
Haftasonuna kadar her tuvalete gittigimde bir umut kontrol etmeye devam edecegim. Ama olmazsam artik haftasonu bakalim basima neler gelecek. akannehir

Yüksek ihtimal psikolojik. bu tür psikolojik durumlarda adetın 1 ay bıle gelmedigi oluyor. göğüslerinin agrıması adetinin gecıkmesi yüzünden olabilir.

Ben de arkadaşlara katılıyorum canım,hamile değilsindir.Büyük ihtimalle belirti diye nitelendirdiklerin psikolojiktir.Çoğu kadında olur bu,telaşlandıkça belirtiler artar.Sonunda tahlil yaptırırsın ve negatif çıkar,ertesi günü de regl olursun.........Bu hep böyle olur:)
Ayrıca hamileysen(umarım değilsindir) ve kürtajda kararlıysan tevatürlere kapılıp stres yapma.Aynı gün bir kaç saat içinde olup bitiyor,aksilik çıkmazsa yürüye yürüye evine gidebiliyorsun.Zaten anestezi yaptıkları için hiçbir şey anlamıyorsun.
Bence bir an önce çubuk testlerden al ve rahatla.Onlarda da sonuç çoğunluk doğru çıkıyor.2 tane alırsın,aklında şüphe kalmaz.

sonucu bizede yaz merak ettim olurmu

yazarım. inşallah kötü bir durum yoktur ve üzücü şeyler yazmak zorunda kalmam :1no2:

soğuk kanlı olmaya çalışıyorum ama çok gerildim gerçekten.. okuyanlara da ders olsun herkes çok dikkatli olsun.
Allah herkese, istediği zaman ve en sağlıklı şekilde anne olmayı nasip etsin :çok üzgünüm:

Ben de arkadaşlara katılıyorum canım,hamile değilsindir.Büyük ihtimalle belirti diye nitelendirdiklerin psikolojiktir.Çoğu kadında olur bu,telaşlandıkça belirtiler artar.Sonunda tahlil yaptırırsın ve negatif çıkar,ertesi günü de regl olursun.........Bu hep böyle olur:)
Ayrıca hamileysen(umarım değilsindir) ve kürtajda kararlıysan tevatürlere kapılıp stres yapma.Aynı gün bir kaç saat içinde olup bitiyor,aksilik çıkmazsa yürüye yürüye evine gidebiliyorsun.Zaten anestezi yaptıkları için hiçbir şey anlamıyorsun.
Bence bir an önce çubuk testlerden al ve rahatla.Onlarda da sonuç çoğunluk doğru çıkıyor.2 tane alırsın,aklında şüphe kalmaz.

Cesaret verdi yazdıklarınız teşekkür ederim. Umarım durum her ne olursa olsun, sağlıklı bir şekilde işin içinden çıkabilirim :a015:
Hamilelik durumu var ise psikolojik tarafı zaten oldukça ağır olacak. Umarım kendimi salmam :çok üzgünüm:

X