Hamile miyim hasta miyim anlayamadim

deniz17umut

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
313
232
29
  • Mrb arkadaşlar daha önce de çoğu formda yazmıştım bilgi almak için ama net birşey bulamadim konu açmaya karar verdim sorunum şu
  • Ocak regl olmadım
  • Subat 2 gün gecikti
  • Göğüsler büyüme var 2 haftadır ama aşırı değil uçlarıda koyu
  • 4 defa test yaptım 1 hafta yada 2 hafta önce hepsi negatif
  • Sol kasigim da bir ağri oluyor ve üstüne bastırınca ağrıyor
  • Göbek deliğinden vajina girişine kadar ani bir şimşek gibi düşünün bir sanci 1 2 sn
  • Felaket gribim bundan sonraki belirtileri gribe yoruyorum
Baş dönmesi öyle böyle değil hani arkama donsem 1 2 sn sürüyor ara sıra bulantı

Tekrar test yapmaya korkuyorum aşırı stresliyim hamile kalmak istediğim için acaba kafamkafama taktım ondan mi regl kesildi bilmiyorum 24 yaşındayım menopoz desem oda olamaz 3 ay önce kadın doğum da vajinal utrasonla bakıldı birşey yok dendi bana ne oluyor bilmiyorum esimde artık normal değil dr gidelim randavu al diyor ama ben çok korkuyorum biraz uzun oldu k.b

• Mrb arkadaşlar daha önce de çoğu formda yazmıştım bilgi almak için ama net birşey bulamadim konu açmaya karar verdim sorunum şu
  • Ocak regl olmadım
  • Subat 2 gün gecikti
  • Göbek deliğinden vajina girişine kadar ani bir şimşek gibi düşünün bir sanci 1 2 sn

Tekrar test yapmaya korkuyorum aşırı stresliyim hamile kalmak istediğim için acaba kafamkafama taktım ondan mi regl kesildi bilmiyorum 24 yaşındayım menopoz desem oda olamaz 3 ay önce kadın doğum da vajinal utrasonla bakıldı birşey yok dendi bana ne oluyor bilmiyorum esimde artık normal değil dr gidelim randavu al diyor ama ben çok korkuyorum biraz uzun oldu k.b
Tabiki doktora gitmelisiniz. Testler negatifse kistik bir durum olabilir. Doktora gidin. 3 ay önce sorun olmaması şimdi olmayacağı anlamına gelmez. Belli çok basit birşey ama siz erteleyerek hamile kalma şansınızı azaltıyorsunuz bilemeyiz

• Ocak regl olmadım
  • Subat 2 gün gecikti

Tekrar doktora gidin test yapın hatta ihmal etmeyin kist olabilir
Ayrıca menopoz muayeneyle anlaşılacak bişey değil en azında tek başına muayene teşhis için yeterli değil kanda AMH bakılıp sonra onun değeriyle yumurta rezervi değerlendirilip teşhis koyuluyor hızlı rezerv düşüklüğü sorunum var yani 1. Derece erken menopoz riskim var

Tabiki doktora gitmelisiniz. Testler negatifse kistik bir durum olabilir. Doktora gidin. 3 ay önce sorun olmaması şimdi olmayacağı anlamına gelmez. Belli çok basit birşey ama siz erteleyerek hamile kalma şansınızı azaltıyorsunuz bilemeyiz
kis olunca adet kesilir mi ki

Korkuyordum canım ya hamile isem kimyasal da diye test yapacagim ama 2 gün daha geçmesini bekliyorum :KK17: içim içimi yiyo[/QUOTE]

Korkuyordum canım ya hamile isem kimyasal da diye test yapacagim ama 2 gün daha geçmesini bekliyorum :KK17: içim içimi yiyo
[/QUOTE]

Geciktirmeden test yapın bence zaten yeteri kadar zaman geçmiş üstünden ocakta adet olmamışsın biz marttyız
Kist olduğunda adet gecikmesi olabilir

Geciktirmeden test yapın bence zaten yeteri kadar zaman geçmiş üstünden ocakta adet olmamışsın biz marttyız
Kist olduğunda adet gecikmesi olabilir
[/QUOTE]

Akşam test alıp yapacağım haklısın içime iyice kuşku düştü

mrb arkadaşlar doktora gideli 2 gün oldu gebelik yok kistte yok yani sebeb yok adet görmemde sadece kilo almışım ondan olabilir dedi adet söktürücü ilaç verdi 5 günlük onu kullanıyorum gebelik sonucumda 0,01 di adet gördükten sonra hormon testi yapacak doktorum yumurtalıklarımada baktı gayet iyi dedi hamile kalamama sebebim acaba yumurtam catlamıyor yada tembel mi diye düşündüm sordum o da gayet iyi imiş ama ben normal yollarla gebe kalmayı beklemeyecegim galiba özel hastanede tüp bebek tedavisi için görüşmeye gideceğiz diyer ay baya uzun oldu sanırım :KK54::olamaz:

X