Hamile olabilir miyim?

Özür dilerim. Sadece içimi dökmek istemiştim ama kısa ve net diyorsanız açıklayayım. Adetten 10 gün önce 2 haziranda sürtünme yollu ilişkim oldu, dış bölgeye boşalma oldu içe filan değil, 12 haziranda reglimi oldum, 16 haziranda reglim bitti, 2 gündür kasık ağrısı ve bağırsak fokurdaması çekiyorum. Hamile olabilir miyim yoksa psikolojik etki mi?
Valla su sorulari gorunce agzim acik kaliyor ya. Regl olmussunuz hanfendi ne cocugu? Kafanizin net olmasini istoyorsaniz test yapin ya da kan verin betanizi olcturun.

Peki ben günah keçisi miyim de benden çıkıyor tüm sinir acaba? Gidip o gördüğünüz "zibilyon tane" konuya da aynısını yazıyor musunuz merak ediyorum. Ne yapsın insanlar, belki yaşı küçük olanlar var belki tepkiden korkuyorlar alamıyorlar herkesi kendiniz gibi rahat bir psikolojiye mi sahip görüyorsunuz?
Size kalsa hiç birimiz buraya danışmayalım, sormayayım gidelim gebelik testi alalım ne bileyim kan testi yaptıralım ama asla buraya sormayalım. Eğer dediğiniz gibi zibilyon tane soru varsa bu konuda bunun bir sebebi mutlaka vardır bu yönden bakın isterseniz bir de. Neden insanlar gidip test almıyor, korkuyorlar mı? Bilgisizlik mi var bu konularda yoksa endişeden mi? Benim gibi tonla kuruntulu insan var şu dünyada hele ülkemizde bastırılmış cinsellik yüzünden korkular yaşayan bir ton kız var.
Bence sizin bana bu çıkışmanız nişanlı olduğum için, çünkü muhtemelen beni namussuz, ahlaksız, oynak vb. olarak görüyorsunuz ve bu saldırgan yorumlarınız bu yüzden. Belki de yazarken "Bu haltı yediysen gebelik testini de bileceksin" diye düşünüyorsunuzdur. Ben sadece bilgisiz olduğum için danıştım bunu, bu kadar.
Şu hayatta cinsellik yaşadığı için bir insanı yargılayacak son insanım, bekaret denen bişey de yok.

Ben gebelik testi al bak, zaten regl i de olmuşsun ne gebeliği diyorum.

Ayrıca oh sefam olsun var zevkine ama tereddütün varsa da al bi gebelik testi yanı kendini riske atma. İyi ki bu bokları yiyorsunuz keşke nişanlanmak zorunda kalmadan rahat rahat yaşasan…

Hayır neden günah keçisi ilan edeyim ki cok yanlış düşünceler.
Ben lafı uzatmadan al bak demem değişik hallere soktu sizi.

Neyse yetiş bacım sen beni ilgili yerlere rapor et:)

Valla su sorulari gorunce agzim acik kaliyor ya. Regl olmussunuz hanfendi ne cocugu? Kafanizin net olmasini istoyorsaniz test yapin ya da kan verin betanizi olcturun.
Yahu ben düzgünce sordukça neden sürekli saldırgan yorumlar alıyorum? Sadece okuduğum yazılardan dolayı yerleşme kanaması ile regli karıştırdım acaba regl değil de yerleşme kanaması yaşamış olabilir miyim diye endişelendim günah mı bunu düşünmek ne bileyim bundan korkmak Allah aşkına?

Şu hayatta cinsellik yaşadığı için bir insanı yargılayacak son insanım, bekaret denen bişey de yok.

Ben gebelik testi al bak, zaten regl i de olmuşsun ne gebeliği diyorum.

Ayrıca oh sefam olsun var zevkine ama tereddütün varsa da al bi gebelik testi yanı kendini riske atma. İyi ki bu bokları yiyorsunuz keşke nişanlanmak zorunda kalmadan rahat rahat yaşasan…

Hayır neden günah keçisi ilan edeyim ki cok yanlış düşünceler.
Ben lafı uzatmadan al bak demem değişik hallere soktu sizi.

Neyse yetiş bacım sen beni ilgili yerlere rapor et:)
Gerçekten onca saldırgan yorumunuza rağmen tek dileğim İnşallah benim yaşadığım gibi psikolojik sorunlarla, kuruntularla, paniklerle veya endişelerle hayatınız boyunca karşılaşmazsınız. Çünkü görüyorum ki bir insan bu hale düştüğünde karşısındaki insanlar kırıcı tavırlara bürünüyorlar.

Gerçekten onca saldırgan yorumunuza rağmen tek dileğim İnşallah benim yaşadığım gibi psikolojik sorunlarla, kuruntularla, paniklerle veya endişelerle hayatınız boyunca karşılaşmazsınız. Çünkü görüyorum ki bir insan bu hale düştüğünde karşısındaki insanlar kırıcı tavırlara bürünüyorlar.
İsterseniz tedavi olun, ben konu açtım biri de git gebelik testi al yap dedi.
Fakat ben cok kırıldım bu duruma hala atlatamıyorum.
Psikolojik sorunlarım var kuruntuluyum, panik ve endişelerim var deyip tedavi olun.
Zira ben şu dakikadan sonra sizi hiç sağlıklı ruh hali içinde bulmuyorum.

IMG_20220707_125458.jpg

Testimi yaptım. Kimin kalbini kırdıysam bu süreçte, kime kaba davrandıysam özür diliyorum. Hakkınızı helal edin lütfen, ama ne olur kendinizi bir de benim yerime koyun. Test almaya da korktum, ihtimal çok düşük olsa bile aklımda hep "Ya olursa, ne yaparım o zaman?" düşüncesi vardı. Stres ve kuruntu çok kötü bir şey adeta yitip bitiriyor insanı. Silik çizgi durumu da olmadığına göre yüzde yüz gebe değilim. ☺️ Allah isteyen herkese nasip etsin İnşallah.

Eki Görüntüle 3095229
Testimi yaptım. Kimin kalbini kırdıysam bu süreçte, kime kaba davrandıysam özür diliyorum. Hakkınızı helal edin lütfen, ama ne olur kendinizi bir de benim yerime koyun. Test almaya da korktum, ihtimal çok düşük olsa bile aklımda hep "Ya olursa, ne yaparım o zaman?" düşüncesi vardı. Stres ve kuruntu çok kötü bir şey adeta yitip bitiriyor insanı. Silik çizgi durumu da olmadığına göre yüzde yüz gebe değilim. ☺️ Allah isteyen herkese nasip etsin İnşallah.
Bu arada fotoğrafta gözükmemiş ama sadece C kısmında çizgi var, T kısmı direkt bomboş ☺️

Merhaba. Daha önce üye olmadan sadece forumdaki konu başlıklarını okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyordum çünkü sorsam tepki çekeceğim biliyordum ancak artık kafamdaki kuruntularla baş edemediğim için sizlere danışmaya karar verdim. Çünkü internette okuduğum bilgiler yüzünden kafayı yemek üzereyim.
Öncelikle evlilik öncesi ilişki vb. toplumda hoş karşılanmadığının farkındayım fakat ben genç bir kardeşinizim, lütfen bu anlatacağımı cahilliğim olarak görün lütfen beni aşağılamayın :KK43: Affınıza sığınarak anlatıyorum.
Nişanlım ile 2 Haziranda sürtünme yolu ile bir ilişki yaşadık. Yakın zamanda evleneceğimiz için ve benim de ilişki korkum olduğundan dolayı bu korkumu aşmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı bu tip yöntemleri deniyoruz. Kendisiyle tam anlamıyla bir cinsel birliktelik yaşamadık ancak dış bölgeme bir boşalma söz konusu oldu. Olayın riskinin farkına sonradan vardık. Ancak yumurtlama dönemimde olmadığımı fark ettiğim zaman (2 Haziran'da önceki son adetim 13 Mayıs tarihindeydi. Buna göre yumurtlama günüm de 28-29 Mayıs'ta denk geliyor.) biraz rahatladım. 12 Haziran'da kadar her zaman olduğu gibi PMS belirtilerimi yaşadım (Her adet öncesi yaşıyorum) ancak bu ay korkum olduğundan regl tarihimi endişeyle bekledim. Reglimi 12 Haziran'da kahverengi akıntı ile başlayarak ardından pedimde sürekli koyu kırmızı kan görerek oldum. Pembe kan vb. veya az miktarda bir kanama görmedim, her zamanki gibi koyu kırmızıydı. Kanın kurudukça koyulaşıp kahverengi olduğunu da gördüm. Bunu da her ay zaten yaşıyorum. Hatta sabah uyandığımda iki defa söylemesi ayıp, affınıza sığınarak çamaşırımın kenarına taşmış olduğunu gördüm. Ve her zamanki gibi adet sancımı da çektim. Adetim kesilmesin diye herhangi şekilde ağrı kesici de almadım (Daha önce adetimin başında ağrı kesici aldığımda azalma söz konusu oluyordu bundan dolayı).
Adetim 12-13-14 ve son olarak 15 Haziran'da azalarak sonlandı. Normalde de en fazla 3-4 gün sürer reglim. Burada hiçbir sıkıntı yok, psikolojik olarak rahattım, nişanlım da reglimi gördüğüm için rahatlamıştı. Ancak endişem 5-6 gün sonra başlayan kasık ve bağırsak ağrılarım ile yeniden başladı.
Sağ kasığımda başlayan yumurtlamaya benzer bir ağrı bulunuyordu. Bu ağrıya tekrardan affınıza sığınarak bağırsaklarımdan ara ara gelen fokurtular da eşlik ediyordu. Kasığımda herhangi bir acı, batma vb. his yok. Hamilelik belirtisi olan göğüslerde şişme, hassasiyet vb. de yok. Sadece gaz sancısı gibi karnımdan ve kasığımdan fokurtular gelmekte. Çok özür dileyerekten, bu satırları yazarken bile şişkinlik hissi ve fokurtular devam etmekte. Arada böbrek ağrısı da bu fokurtulara eşlik ediyor. Kafamdaki ihtimaller şunlar:
1-Bağırsaklarımı üşütmüş olabilirim, bu sebeple biriken gaz kasıklarıma da baskı yapıyor olabilir ve bu baskı da sağ kasığımı şişkinlik hissi veriyor olabilir.
2-Böbreklerimi üşütmüş olabilirim.
3-İdrar yolu enfeksiyonu olmuş olabilirim. (Nitekim küçük tuvaletimi yaparken tuvaletimi sonuna geldiğimde de kasığımda bir ağrı sezdiğim olmuştu)
4- Hiçbir problemim yok, yumurtlama haftasına giriş yaptığımdan dolayı sağ kasığımda şişkinlik ve ağrı hissediyorum.
5-Hamilelik
Öncelikle böyle bir konuyu burada paylaştığım ve muhtemelen okuyanları sinir ettiysem de bunun için de binlerce kez özür diliyorum. Ancak 24 yaşında olan genç bir kardeşiniz olaraktan bunu danışabileceğim başka hiç kimsem yok. Belki beni yargılayacaksınız, ahlaksız ve namussuz olduğumu söyleyeceksiniz, belki de korktuğum şeye neden kalkıştığımı söyleyeceksiniz canınız sağolsun. Sadece cahilliğime, gençliğime verin bu hatanın sebebini sizden rica ediyorum. Ne olur bana bir yol gösterin. Yalvarıyorum size.
Hamile olmadığınız kesin yakında göreceksiniz. eo kadar kolay hamile olunmadigini evlenince anlayacaksınız.

Hamile olmadığınız kesin yakında göreceksiniz. eo kadar kolay hamile olunmadigini evlenince anlayacaksınız.
Değilim :KK54: Test yaptım geçen perşembe günü negatif çıktı, yarın ya da öbür gün de regl olucam İnşallah teşekkür ederim yorumunuz içinn

Kızlar merhaba
Öncelikle rabbim herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin benim şuan da 4 günlük gecikmem var sanki adet olcam gibi belimde ve vajinamda sizi var doluluk hissi var idrar yaparken az bir sızı ve sık idrara cikiyorum test yapmadım sizce belirti olabilir mi

İlişkiden sonra adet oldum demişsiniz hamile olamazsınız eğer ki hala şüpheniz varsa gebelik testi yapın

Kızlar merhaba
Öncelikle rabbim herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin benim şuan da 4 günlük gecikmem var sanki adet olcam gibi belimde ve vajinamda sizi var doluluk hissi var idrar yaparken az bir sızı ve sık idrara cikiyorum test yapmadım sizce belirti olabilir mi
Test yaptırmak istiyorum da yani acaba bunlar gerçekten belirtimi burda çok tecrübeli insanlar olduğu için sormak istedim cevap verebilecek birileri varmı

Test yaptırmak istiyorum da yani acaba bunlar gerçekten belirtimi burda çok tecrübeli insanlar olduğu için sormak istedim cevap verebilecek birileri varmı
Merhaba. Kusuruma bakmayın ben reglimi olduğumdan konuya bakmayı bırakmıştım ama size yardımcı olayım.

Belirtiler yüzde yüz hamilesiniz veya değilsiniz sonucunu vermez :KK43: Ama adet gecikmesi istisnadır. Yani adetini geciktiyse beklenen adet tarihinden tam 1 hafta sonra test yaptırdığınızda kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Kan testi kesin sonuç verir. Erken gebelik testi de beklenen adet tarihinden 1 hafta sonra %99 sonuç verir. Bu %1 ihtimal vücuttaki diğer olasılıklardan kaynaklı yani hormonlar, geç döllenme vb.

Mesela ben o şüpheden tam 5 hafta sonra (evet çooook abarttım süreyi ama kafamdaki kuruntu gitsin diye yaptım) idrar testi aldım. Net şekilde negatif çıktı. Dedim tamam artık emin olabilirim.

Kısaca beklenen adet tarihinizden sonra bir Beta HCG kan testi yaptırın, olmadı idrar testi alın.

Bebek istiyorsanız İnşallah hamilesinizdir. Mutlu günler dilerim. 🌸

Merhaba. Kusuruma bakmayın ben reglimi olduğumdan konuya bakmayı bırakmıştım ama size yardımcı olayım.

Belirtiler yüzde yüz hamilesiniz veya değilsiniz sonucunu vermez :KK43: Ama adet gecikmesi istisnadır. Yani adetini geciktiyse beklenen adet tarihinden tam 1 hafta sonra test yaptırdığınızda kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Kan testi kesin sonuç verir. Erken gebelik testi de beklenen adet tarihinden 1 hafta sonra %99 sonuç verir. Bu %1 ihtimal vücuttaki diğer olasılıklardan kaynaklı yani hormonlar, geç döllenme vb.

Mesela ben o şüpheden tam 5 hafta sonra (evet çooook abarttım süreyi ama kafamdaki kuruntu gitsin diye yaptım) idrar testi aldım. Net şekilde negatif çıktı. Dedim tamam artık emin olabilirim.

Kısaca beklenen adet tarihinizden sonra bir Beta HCG kan testi yaptırın, olmadı idrar testi alın.

Bebek istiyorsanız İnşallah hamilesinizdir. Mutlu günler dilerim. 🌸
Çok teşekkür ederim aydınlattığınız için inşallah hepimiz güzel bir anne oluruz 🙂

X