HAMİLE OLABİLİR MİYİM

ysmn7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2022
10
6
26
Merhaba kızlar, son adet tarihim 18 Kasım dı adetlerim genellikle düzenlidir. Bu ay 18-19 Aralık civarında olmam gerekirken hala adet olamadım. 30 Kasım, 2 ve 4 Aralıkta korunmasız ilişkimiz oldu. Beklenen adet günümde soluk kahverengi lekelenme yaşadım, miktarı çok azdı ertesi gün de devam etti ve sonra kesildi. Sonrasında akıntım olmadı kupkuruydum. Şuan arada bir sarımsı akıntım oluyor ama miktarı çok az. Ara ara kasık ve bel ağrım oluyor ama geçiyor ve sonra tekrar oluyor. Göğüs hassasiyetimde var ve uçları koyulaşmış gibi.Henüz test yapmadım Eylül ayında bir kimyasal gebelik geçirdim sonraki ay normal döngümde adet oldum ve sonrasında bu ay ilk kez adetim gecikti. Bu ay adetimden sonra enfeksiyon için fitil kullanmıştım o gecikme yapmış olabilir mi ? Kontrole gittiğimde kist görünmüyor demişti doktor. Daha önce böyle yaşayıp hamile olan var mı, bilgi verir misiniz.

adet zamanı kahve-pembe akıntı yerleşme kanaması olarak geçiyor, belirtilere göre hamile olabilirsiniz, bir kaç gün daha bekleyin

Merhaba kızlar, son adet tarihim 18 Kasım dı adetlerim genellikle düzenlidir. Bu ay 18-19 Aralık civarında olmam gerekirken hala adet olamadım. 30 Kasım, 2 ve 4 Aralıkta korunmasız ilişkimiz oldu. Beklenen adet günümde soluk kahverengi lekelenme yaşadım, miktarı çok azdı ertesi gün de devam etti ve sonra kesildi. Sonrasında akıntım olmadı kupkuruydum. Şuan arada bir sarımsı akıntım oluyor ama miktarı çok az. Ara ara kasık ve bel ağrım oluyor ama geçiyor ve sonra tekrar oluyor. Göğüs hassasiyetimde var ve uçları koyulaşmış gibi.Henüz test yapmadım Eylül ayında bir kimyasal gebelik geçirdim sonraki ay normal döngümde adet oldum ve sonrasında bu ay ilk kez adetim gecikti. Bu ay adetimden sonra enfeksiyon için fitil kullanmıştım o gecikme yapmış olabilir mi ? Kontrole gittiğimde kist görünmüyor demişti doktor. Daha önce böyle yaşayıp hamile olan var mı, bilgi verir misiniz.
Bence test yaparsaniz cikar artik adet gecikmeside var.

Açıkçası test için biraz daha beklemek istiyorum. Sanki her an adet olacakmış gibi ara ara gelen ağrılarım var ama gelen bir şey yok, akıntım bie çok az

Açıkçası test için biraz daha beklemek istiyorum. Sanki her an adet olacakmış gibi ara ara gelen ağrılarım var ama gelen bir şey yok, akıntım bie çok az
Test yapmanız iyi olur. Hamile olduğunuzu düşündüğünüz için adetiniz gelmiyorsa en azından negatif testi görünce adet olursunuz. Hamileyseniz de öğrenmiş olursunuz.

Bence test yapın zaten gecikme olmuş

Merhaba burda psikolojik olarak hamile düşündüğü için regl olunamayacağını mi kastediyorsunuz
Evet. Siz hamile kalmayı çok istedikçe psikolojik olarak her ay hamile olabilirim diye düşündükçe adetiniz gecikebilir. Test yaptıktan sonra adet kanaması başlayan çok insan gördüm burada. Ben de yaşadım ayrıca zamanında.
Daha geçen haftalarda 18 gün gecikmesi olan bir üye test yapıp negatif sonucu görünce adet kanaması başladı.
Herkeste olmayabilir ama psikolojik gecikmeler yasanabiliyor.
O sebeple gecikme varsa test yapmak en mantıklisi. Gebelik varsa öğrenilir, yoksa adet kanaması baslayabilir en azindan.

Evet. Siz hamile kalmayı çok istedikçe psikolojik olarak her ay hamile olabilirim diye düşündükçe adetiniz gecikebilir. Test yaptıktan sonra adet kanaması başlayan çok insan gördüm burada. Ben de yaşadım ayrıca zamanında.
Daha geçen haftalarda 18 gün gecikmesi olan bir üye test yapıp negatif sonucu görünce adet kanaması başladı.
Herkeste olmayabilir ama psikolojik gecikmeler yasanabiliyor.
O sebeple gecikme varsa test yapmak en mantıklisi. Gebelik varsa öğrenilir, yoksa adet kanaması baslayabilir en azindan.
Tesekkür ederim bilgiler için, ne olursa olsun test yapıp özellikle ciddi şüphe varsa kan testi yapıp işi nihayete erdirmek lazım doğru söylüyorsunuz

Merhaba canım ben yeni üye oldum formlari gezerken seninki gördüm acaba sonucun ne oldu merak ediyorum cevabın için şimdiden teşekkürler

Kızlar test yaptım yaklaşık 3 dakika sonra ikinci çizgi belirdi yanlış olma ihtimali var mı sizce. Test markası oncomed

Eklentiler

• IMG_20221224_154053.jpg
    IMG_20221224_154053.jpg
    33,3 KB · Görüntüleme: 320
Merhaba son korunmasız ilişkimin üzerinden 28 gün geçti ve normalde de ilişkimin ertesi günü adet olmam gerekiyordu ama olmadım. 5 gün önce erken gebelik testi yaptım ve çok net bir şekilde tek çizgi çıktı ardından içim rahat etsin diye doktora gittim ve ultrasonda gebelik görünmedi ve 1 ay öncesi kullandığım ertesi gün hapından kaynaklanabileceğini söyledi ve yine de kan tahlili istedi. 0-7 referans aralığında 0.659 sonucu çıktı. Doktor sonuca göre gel adet söktürücü yazacağım dedi ama kullanmak da istemiyorum. Kesin olarak gebelik yoktur değil mi?

Kizlar 26 aralikta yumurtalarim toplandi ama 1 tane yumurtam toplandi oda malesef basarisiz oldu belki yumurta kalmistir diye afadersiniz esimle birliktelik oldu o gun ertesi gun gogus agrim basladi hala da devam ediyo adetime de 9 gun var neden olmus olabilir ilk tup bebek de ememizdi bilgisi olan varsa yazabilirmi

Merhaba kan testi verdim değerim 179 çıkmıştı ama 3 gün sonra kanamam başladı kimsayasal gebelik geçirdim büyük ihtimalle. Kanama olduğu gün de kan testi verdim değerim 36ya düşmüştü

X