Hamile olduğum için işten çıkarıldım yardımcı olur musunuz

Aysudu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
4
0
28
2 ay olmamıştı işe başlayalı bu hafta hamile olduğumu öğrendim ve söyledim riskli durumdan dolayı. Deneme sürecine 2 gün kala işten çıkardılar ve deneme süreci öne sürdüler hiç bir yere imza atmadım. Tek taraflı feshedildi. Ve hepsi 1 gün içinde oldu. Araştırdım sadece eşit ilkesinde bir nebze hakkımı arayabilirm gibi lütfen yardımcı olur musunuz

2 ay olmamıştı işe başlayalı bu hafta hamile olduğumu öğrendim ve söyledim riskli durumdan dolayı. Deneme sürecine 2 gün kala işten çıkardılar ve deneme süreci öne sürdüler hiç bir yere imza atmadım. Tek taraflı feshedildi. Ve hepsi 1 gün içinde oldu. Araştırdım sadece eşit ilkesinde bir nebze hakkımı arayabilirm gibi lütfen yardımcı olur musunuz
Deneme sürecinde bildigim kadariyla cikartabiliyorlar😔 keske cok azicik daha dayanip kadroya gecince bildirsdydiniz o zaman cikarilamiyor ama suan yasal olarak deneme surecindeydik diyebiliyorlar

Deneme süresindeymişsiniz. Bence bişey çıkmaz bundan.

Teşekkür ederim yanıtlar için öncelikle. Deneme süreci muhabbeti için evet birşey yapamam ama ben elbetre yolunun olduğunu düşünüyorum vardır arabulucuya gideceğim çözüm arayacağım. Fakat belki bilen başına bu tür birşey gelmiş biri yardım eder diye düşündüm çok üzgünüm bu duruma çünkü ve bu kadar kolay olmamalı insanları harcamaları çok can sıkıcı 🥺

Maalesef deneme sürecindeydiyseniz bu konuda bir şey yapılamıyor ve işverenler de işin durumuna göre gebelik durumlarına tölerans göstermeyebiliyorlar. Bu her kadın için ne kadar kötü bir tecrübe olsa da bence gebelik döneminde kendinizi boşuna daha fazla strese sokmayın yani pek bir şey çıkmayacak bundan ne yazık ki. Zaten bu tür muamele eden bir yerde çalışmaya devam etmek de sizin zararınıza olurdu

Sgk girisi yapılmışmiiydi deneme surecinde bazi firmalae yapmıyor

Maalesef deneme sürecindeydiyseniz bu konuda bir şey yapılamıyor ve işverenler de işin durumuna göre gebelik durumlarına tölerans göstermeyebiliyorlar. Bu her kadın için ne kadar kötü bir tecrübe olsa da bence gebelik döneminde kendinizi boşuna daha fazla strese sokmayın yani pek bir şey çıkmayacak bundan ne yazık ki. Zaten bu tür muamele eden bir yerde çalışmaya devam etmek de sizin zararınıza olurdu

Teşekkür ederim yaklaşımınız için 🌼 Yok kesinlikle çalışmayı düşünüyorum eşitsizlik ilkesi durumu varmış onun peşine düşücem bakalım sürekli kanunlar değişiyor belki bir umut yolu çıkar

Deneme sürecinde sebep sunmadan bile sizinle çalışmak istemiyoruz diyebilirler diye biliyorum. Aynı hak o süreçte sizin için de var.

İnsan kaynakları olarak söyleyeyim deneme sürecinde çıkarılmanizin bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum. Üzücü bir durum maalesef.

X