Hamile Olduğunuzu Bilmeden İlaç/Sigara/Röntgen vs

babyxgeliyor

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
147
155
33
Hemen hemen her kadın hamile olduğunu bilmeden ya ilaç almıştır, ya sigara içmiştir, ya röntgen çektirmiştir… Eminim sonradan da içi içini yemiştir ya bebeğe bir şey olduysa diye… Ben de yumurta toplamadan sonra kullanmaya başladığım, ancak tüp bebek transferiyle kesmem gereken prednolü (16mg) kesmeyip sonrasında fazladan 8 gün kullandım ve iki gündür zindanda gibiyim ya bebeğime bir şey olduysa diye… henüz öğrendiğim pozitif haberine bile sevinemez oldum korkudan. SiZin başınıza böyle şeyler geldi mi? Gebeliğin ilk haftalarında bilmeden aldığınız bir ilaç vs oldu mu? Sonra neler yaşadınız?

Normal yoldan hamile kalsaydım şu an gebe olduğumu bilmiyordum bile, içtiğim ilacı bilmeden içmiş olacaktım. Sizin de benzer kaygılara düşüp çok üzüldüğünüz oldu mu? Sonra ne oldu?

En iyi cevabı doktorunuz vericektir bilgilendirin mutlaka iyi düşünün iyi olsun stres ve panik emin olun çok daha tehlikeli 🙏🏻
Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun inş

Doktorum sorun yok dedi ama yine de insan çok korkuyor 🥺
Panik yapma kuzum sorun olsa doktor bilirdi
Bende hamileyken bi hastalık geçirdim ilaç prospektüsünde hamile iken kullanmayın yazıyordu doktorum reçete etti onun kontrolünde kullandım şükür halimize
inş sağlıkla alırız kucağımıza

X