Hamileligin ilk aylarında Coraspin kullanimi

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
10.760
18.704
Arkadaslar merhaba. Ben ilk bebegimi 11.haftada kalbi durdugu icin kaybettim. Sonrasinda binbir zorlukla esim ve banagenetik test yapildi ( kendi doktorum dahil tum doktorlar ilk kayipta araştırmayapmanin gereksiz olduğunu soyleyip durdular) ve genetik sonuclarimiz normal cikti. Bana faktor V Leiden mutasyon ve protrombin mutasyon pihtilasma testleri de yapildi onlar da normal cikti. Ancak daha detayli pihtilasma testleri yapilmadi. Zaten bunlari bile zar zor yaptirmistim. Simdi yeniden hamileyim 5+5 haftaligim. Doktorum tedbir amacli gunde bir tane 100 mg coraspin icmemi soyledi. 37.haftaya kdr da devam edicez dedi. Ancak coraspinle ilgili celiskili seyler okudum. Ilk 3 ay kan sulandirici dahi olsa ilac almanin bebege zarari olabilir diye dusunuyorum. Tam da organlarınınolustugu donemlerde yok yere ilac almak istemiyorum .ote yandan tespit edilmemisbir pihtilasma sorunum varsa da tekrar goz gore gore ilaci almayıp kayip yasamaktan da cok korkuyorum. Coraspini ilk aylarda kullanan arkadaşlar var mi? Bu kez de dusuk tehdidi vs yasar miyim? Hem devlette hem ozelde iki doktora gidiyorum ikisi de coraspinin faydasi olur zarari olmaz diyorlar ama ben ilk 3 ve son 3 ay olasi zararlarini okudum netten?

Canım ben gebelıgımde aspirin kullandım .benımkı bebe aspırınıydı.sızınkıyle farklı sanırsam.hiç bir yan etkisini görmedim.Bence kullanmalısın özellıkle ilk bebegını kaybettıysen.cunku bende 8 haftalıkken kaybetmiştim.artık çoğu hamlenin kullandığı bir ilaç.her kesin de en az ayda ara ara içmesi gerekiyormuş kalp damar hastalıkları ve kan pıhtılasmaması için.ben ara arada içiyorum.sadece benım takıldığım genellikle bebe aspırını verdiklerini biliyorum 100mg ilk defa duydum.Ama 2 ayrı doktor aynı ılac ı verdiler se vardır bir yararı.

Dr verdıyse kullanmalısın. Daha önce bende kullandım hamılelıgımde. Zaten 1 kaybın var o yüzden hergun düzenli bir şekilde kullan.

Canım ben gebelıgımde aspirin kullandım .benımkı bebe aspırınıydı.sızınkıyle farklı sanırsam.hiç bir yan etkisini görmedim.Bence kullanmalısın özellıkle ilk bebegını kaybettıysen.cunku bende 8 haftalıkken kaybetmiştim.artık çoğu hamlenin kullandığı bir ilaç.her kesin de en az ayda ara ara içmesi gerekiyormuş kalp damar hastalıkları ve kan pıhtılasmaması için.ben ara arada içiyorum.sadece benım takıldığım genellikle bebe aspırını verdiklerini biliyorum 100mg ilk defa duydum.Ama 2 ayrı doktor aynı ılac ı verdiler se vardır bir yararı.
Devletteki doktorum verdi digerine de sordugumda zarari olmaz al dedi sadece

X