Hamileliğinde devlet hastanesine giden varmı?

JodiLyn

Lyn
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
753
37
Ben 5aylık hamileyim sürekli özele gittim şu zamana kadar bugün devlet polikliniğe gittim.adam eşimi içeri almadı sebebini sordum aynı anda 3-4 hastaya bakıyoruz bazen dedi ne yani dedim yanıma başka hastamı alcaksınız mahremiyet nerde dedim şuan için almıcam ama eşinizi alamam dedi.bütün devlet hastaneleri bu şekildemi onu sormak istiyorum.doktorun yanındaki bayan yurtdışındanmı geldiniz burda işler böyle yurur dedi bide rezalet üstüne rezalet çocuğumun cinsiyetini falan söylemedi gerçi hiçbişey söylemedi resim çekti ultrasonda bulanık bişey beli değil geçen ay özel hastanede çekilen fotoğraf daha netti.Cinsiyet ne dedim bakmadım dedi :KK52:

malesef öyle 3-4 değil de 2 hasta içeride olduğunuz olabiliyor.
benim de gözlemlediğim hiç eşiyle giren yok.ama eşi almıyorlarsa bu çok saçma.
muayene olurken odada doktordan başkasını istememe gibi bir hakkınız da var bu arada.

malesef öyle 3-4 değil de 2 hasta içeride olduğunuz olabiliyor.
benim de gözlemlediğim hiç eşiyle giren yok.ama eşi almıyorlarsa bu çok saçma.
muayene olurken odada doktordan başkasını istememe gibi bir hakkınız da var bu arada.

benim bildiğim kadarıyla 1 hastadan fazla alınması yasak araştırdımda biraz içerde kmse olmamasna rağmen almadılar bida tövbe gitmem devlet hastanesine.polikliniğin bağlı oldugu hastaneyi aradım az önce o ufacık yere 3-4 hastamı alıyorlar dediler.umarım ilgilenirler bu konuyla :KK47: cevap için teşekkürler bu arada :KK16:

Hamileliğimin başından beri gidiyorum devlet hstanesine, evet eşimi almıyorlar içeriye ama ilgi, alakadan çok memnunum. Cinsiyet söylemiyorlar evet ama yasaklanmış sonuçta bunun doktorlarla ilgisi yok genel bir kural bu. (bu arada benim doktorum bana söylemişti.) Bu arada özel hastaneyede gittim gereksiz yere bir sürü test isteyip, her dakika muayeneye çağırıyorlar ki ücret en az 50 TL .Bir de hastalık hastası ediyorlar insanı, hiç bir rahatsızlığım olmadığı halde şunun var bunun var diyip duruyorlar. Sadece para kazanmak dertleri delirmişler.
32. haftamdayım sonuna kadar da devlete gideceğim hem daha tecrübeli doktorlar var, hem gerçekçiler..dertleri para olmadığı için gereksiz birşey yaptırmıyorlar. Bebeğim iyi olsun da varsın eşim girmeyiversin odaya.

Hamileliğimin başından beri gidiyorum devlet hstanesine, evet eşimi almıyorlar içeriye ama ilgi, alakadan çok memnunum. Cinsiyet söylemiyorlar evet ama yasaklanmış sonuçta bunun doktorlarla ilgisi yok genel bir kural bu. (bu arada benim doktorum bana söylemişti.) Bu arada özel hastaneyede gittim gereksiz yere bir sürü test isteyip, her dakika muayeneye çağırıyorlar ki ücret en az 50 TL .Bir de hastalık hastası ediyorlar insanı, hiç bir rahatsızlığım olmadığı halde şunun var bunun var diyip duruyorlar. Sadece para kazanmak dertleri delirmişler.
32. haftamdayım sonuna kadar da devlete gideceğim hem daha tecrübeli doktorlar var, hem gerçekçiler..dertleri para olmadığı için gereksiz birşey yaptırmıyorlar. Bebeğim iyi olsun da varsın eşim girmeyiversin odaya.

Yasak olan ne anlamadım bi anne çocuğunun cinsiyetini öğrenemeyecekse ne anlamı varki meraktan ölür insan.Her devlet hastanesi bir olmuyor demekki.Benim gittiğim özeldede muayene 40tl alıyorlar kan idrar vs istemişlerdi toxoplasma falan bakmışlardı ek ücret almadılar her hastane bir olmuyor demekki.. :KK53:

Devlet hastanelerinin gebelere yaklaşımı takip ettikleri gebe sayısıyla alakalı birazda, özelde akşama kadar 20 gebe bakıyorsa devlette bu sayı 100 lere kadar çıkıyor,bu durumda bütün beklentiler karşılanmayabiliyor,ben devlet hastanesinin gebelik bölümüne gidiyorum,hasta yoğunluğu çok fazla değil ilk başlarda özele gidiyordum,çok fazla fark yok aralarında,doktorla da alakalı bir durum,devlet hastanelerinin çoğu cinsiyet söylemiyor,ama doktoruna denk gelirsenizde söylüyorlar.5.ayda olduğunuzu ve özele gittiğinizi söylüyorsunuz zaten bu aya kadar özelde öğrenmiş olmanız gerekirdi cinsiyetini teyit etmek içinmi sordunuz merak ettim açıkçası...

Devlet hastanelerinin gebelere yaklaşımı takip ettikleri gebe sayısıyla alakalı birazda, özelde akşama kadar 20 gebe bakıyorsa devlette bu sayı 100 lere kadar çıkıyor,bu durumda bütün beklentiler karşılanmayabiliyor,ben devlet hastanesinin gebelik bölümüne gidiyorum,hasta yoğunluğu çok fazla değil ilk başlarda özele gidiyordum,çok fazla fark yok aralarında,doktorla da alakalı bir durum,devlet hastanelerinin çoğu cinsiyet söylemiyor,ama doktoruna denk gelirsenizde söylüyorlar.5.ayda olduğunuzu ve özele gittiğinizi söylüyorsunuz zaten bu aya kadar özelde öğrenmiş olmanız gerekirdi cinsiyetini teyit etmek içinmi sordunuz merak ettim açıkçası...

Ben en son 9 eylülde özele gittim araya bayram vs iş durumları girdiği için gidemedim. 3.5 aylıkkende belli değildi zaten..Merak ettiğim için devlete gidip durumuna bakmak istedim dün..Birşeyi teyit etme gibi bir çabam yok açıkcası sadece gördüğüm muameleyi ve bütün devlet hastanelerinin bu şekilde olup olmadığını öğrenmek istedim ... (Ayrıca özeldeki doktorum ayda 1 çağırdı zaten çocuk sağlıklı dediği için yani para için zırt pırt çağrıılmıyorum.)

Son düzenleme:
Yasak olan ne anlamadım bi anne çocuğunun cinsiyetini öğrenemeyecekse ne anlamı varki meraktan ölür insan.Her devlet hastanesi bir olmuyor demekki.Benim gittiğim özeldede muayene 40tl alıyorlar kan idrar vs istemişlerdi toxoplasma falan bakmışlardı ek ücret almadılar her hastane bir olmuyor demekki.. :KK53:

Herkes öyle olmuyor işte..Yok kız oldu istemiyorum diyen anneler, doktorlara etmediğini bırakmayan kadınlar, yanılmalarda kavgalar edenler..eeee bunları görünce yasak olması gayet normal..Neden doktorlar cinsiyetle uğraşsın ki daha önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı değil mi? Zaten doktor da anlıyor hastasını hiç merak etmeyin mesela bana söylemişti doktor cinsiyetini..Hala arkasındayım özelde kafamı allak bullak edeceklerse 3 kuruş para için, devlette kafam rht olsun..Tabiki hiçbir hastane aynı değil..mesela z.kamil Allah düşürmesin 10 000kişi var içerde canından bezer insan..Ama ben FSM ye gidiyorum memnunum. Yakınsa tavsiye ederim kesinlikle..

Devlet has. hiç gitmedim gitmeyi de düşünümüyorum... Eltim gitti yeni hamile ilaç yazdı gönderdi ne ultrasona baktılar ne birşey belki dış gebelik, belki çocuğun kalbi durmuş...
Bu arada neden cinsiyet yasakmış, yok böyle birşey ...
Özele de doktor sana 1 ay sonra gel diyor gitmek zorunda değilsin 2 ayda bir git... Tabi ki nadiren çok iyi doktorlar vardır ama çoğu devlet has. o kadar yoğun ki her yer bir değildir eminim...

Ben şuan için Farabi'ye gidiyorum.Devam edeyim hem öyle aşırı pahalı bir özel değil anlaşılan her devlette her özel hastanede bir olmuyor cevaplar için teşekkür ederim bu arada :KK16:

işte benim delirdiğim olay bu...yaşadığım ilin tüm hastanelerinde bu durum var. aynı anda 3 hastayı alıyor ve herkes salak salak birbirine bakıyor..doktor soruyor..karşındaki sizi dinliyor filan. çok sinir bozucu. halbuki ne kadar ayıp bir şey. hele ki küçük yerlerde direk magazin konusu..

sırf bu yüzden özele para bayılıyoruz bir sürü.

Ben 5aylık hamileyim sürekli özele gittim şu zamana kadar bugün devlet polikliniğe gittim.adam eşimi içeri almadı sebebini sordum aynı anda 3-4 hastaya bakıyoruz bazen dedi ne yani dedim yanıma başka hastamı alcaksınız mahremiyet nerde dedim şuan için almıcam ama eşinizi alamam dedi.bütün devlet hastaneleri bu şekildemi onu sormak istiyorum.doktorun yanındaki bayan yurtdışındanmı geldiniz burda işler böyle yurur dedi bide rezalet üstüne rezalet çocuğumun cinsiyetini falan söylemedi gerçi hiçbişey söylemedi resim çekti ultrasonda bulanık bişey beli değil geçen ay özel hastanede çekilen fotoğraf daha netti.Cinsiyet ne dedim bakmadım dedi :KK52:

el görsün ama kocan görmesin duymasın der gibi , dr larda sapıttı, ben de özele gidiyordum ordada kapı açık herkes giriyor çıkıyor sen muayene olurken diğer hasta eşiyle gelip içeri oturuyordu deli oluyordum , tamamen çalışma prensibiyle alakalı bi durum bence, dr dan kaynaklanıyor, soracağını da soramıyorsun yabancılar yüzünden :KK53::KK53::KK53::KK53:

Bazi ozel hastaneler cok yogun oldugu icin cok ilgili olamiyorlar devletten farki kalmiyor.ben goztepe ssk ya gidiyrum tahlil vs memnunum birazda sans galiba.ama dogum ici devleti tercih etmem :))

Öncelikle evet eşlerin içeriye girmesi yasak

İkincisi ise devlet hastanelerinde bebeğin cinsiyetini söylemek yasak.

çoğu Devlet hastanelerinin maalesef ultrason aletleri çok eski olduğundan bebeğin şekli şemali belli olmuyor.

Ama ne var ki en iyi doktorlar devlette :KK66:

Ben hem devlete hem özele gidiyorum Devletteki doktorum çok iyi keşke hastane şartları özeldeki gibi temiz pak olsa da doğumu da orada yaptırsam. Maalesef geçen gün doğumhanenin kapısında doktorumu bekliyordum içeride normal doğum vardı kadın nasıl çığlık atıyordu, ebe midir hemşire midir artık içeride yanındaki kimse kadına nasıl bağırıyordu ''sus, kes sesini, bağırmadan doğur'' diye.
Sanki kadın orada keyfinden çığlık atıyor. Sırf bu tutum yüzünden özeli istiyorum.
Hastaya hayvan muamelesi yapıyorlar.

Özel de insan gibi doğum yapmak istiyorum.
Benimle ilgilenecek olan hemşirelerin güler yüzlü olmasını istiyorum.
Ebelerin beni azarlamasını değil o sırada rahatlatmasını istiyorum.
Devletteki doktorum çok iyi birisi ama 24 saat yanımda olmayacağı için özele gideceğim
:KK49:

Öncelikle evet eşlerin içeriye girmesi yasak

İkincisi ise devlet hastanelerinde bebeğin cinsiyetini söylemek yasak.

çoğu Devlet hastanelerinin maalesef ultrason aletleri çok eski olduğundan bebeğin şekli şemali belli olmuyor.

Ama ne var ki en iyi doktorlar devlette :KK66:

Ben hem devlete hem özele gidiyorum Devletteki doktorum çok iyi keşke hastane şartları özeldeki gibi temiz pak olsa da doğumu da orada yaptırsam. Maalesef geçen gün doğumhanenin kapısında doktorumu bekliyordum içeride normal doğum vardı kadın nasıl çığlık atıyordu, ebe midir hemşire midir artık içeride yanındaki kimse kadına nasıl bağırıyordu ''sus, kes sesini, bağırmadan doğur'' diye.
Sanki kadın orada keyfinden çığlık atıyor. Sırf bu tutum yüzünden özeli istiyorum.
Hastaya hayvan muamelesi yapıyorlar.

Özel de insan gibi doğum yapmak istiyorum.
Benimle ilgilenecek olan hemşirelerin güler yüzlü olmasını istiyorum.
Ebelerin beni azarlamasını değil o sırada rahatlatmasını istiyorum.
Devletteki doktorum çok iyi birisi ama 24 saat yanımda olmayacağı için özele gideceğim
:KK49:

hangi devlet hastanesi ve doktorunuz kimdi acaba?

X