Hamilelik belirtileri korpus luteum kisti

hasananonim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2023
28
2
29
Kızlar merhaba ben 23 aralıkta adet gördüm 4 ocakta hsg çektirdim 10 ocakta 4 gün kanamam oldu o sırada doktora gittiğimde yumurtaların var bu ara kanama dediler sonra yumurta takibi yapıldı 16 ocakta iki yumurta 14 mm 17 mm görüldü gün aşırı ilişki önerildi uyguladım 22 ocakta kontrole gittiğimde yumurtaların çatlamış dedi doktorum.2 şubatta doktora gittim doktor korpus luteum kisti olmuş dedi ama bu engel değil hamile de olabilirsin gebe de dedi kan verdim sonuç negatif geldi sonrasında göğüslerimde kaşınma gibi hassasiyet var duygu durumum kötü her şeye ağlıyorum kokulara çok hassasım evde erken gebelik testi yapıyorum negatif çıkıyor hamilelik belirtileri var ama hamile değilim bugün yumurtanın çatladığını öğrendiğimin 15. Günü test yine negatif adet de olmuyorum kafam çok karışık ruh halim çok kötü her şeye ağlıyorum psikolojim bozuldu hamile değilsem adet görmek istiyorum göğüslerim çok ağrıyor normalde adet olacağım zaman hiç ağırmazdı kasıklarımda hiç ağrı batma yok benim durumumu anlayan var mı yardımcı olursa çok sevinirim

Danıştım bana adet olabilirsin belki de hamilesindir dedi ikisi de olabilir dedi oda bilmiyor hormonlarım çok dengesizleştiği için bu haldeyim herhalde

Bence sen o doktoru degistir nasıl bir izlenim bu yumurta takibi yapmış tamam 2 tane yumurta görmüş evet yumurtadiktan sonra progesteron değeriniz kaç çıktı? Catladigini o şekilde anlaması lazım..

Madem çatladı yumurta nasıl olurda yumurtaların kiste dönüşür kist olmasının sebebi catlamayan yumurtanın içeride büyümeye devam etmesi ile olusuyor korkma öncelikle sakin ol yumurtalık kıstı takibi yaptı mı ?

Korpus luteum bende de vardi hala da var. Gebeyim. Bebegin tutunmasini saglar. Progesteron salgilar. Bebegin eşi olusana kadar bebegi tutar. Folikül kalintilarindan olusur. Var diye gebelik kesin vardir denemez. Gebelik olusmadiysa reglle atacaksiniz.

X