Hamilelik belirtileri

Nare12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
68
7
26
Merhaba. Benim bu ay 20-si yumurtlama günümdü. O tarihin öncesinde gün aşırı korumasız ilişkide olduk. Doktorum yumurtlamın çatladığını söylemişdi. Ama o gün ilişkim olmadı. En son 23-ü birlikte olduk. 3 ocakta adet olmam lazım. Ama yumurtlama günümden bu tarafa karnımın alt kısmında sancı ağrılar oluyor. Dolgunluk falanda var. Eğilip kalkarken zorlanıyorum. Bu gün 4 kez idrara çıktım daha gün bitmedi ama ilk kez böyle oldum. Sağ kasığımda ara ara hafif ağrı sancı oluyor. Hamile ola bilirmiyim ?

2 günde maalesef hamilelik belirtisi yaşamanız pek mümkün değil. Idrar yolları enfeksiyonu olabilir. İdrar yaparken yanma, ateş vs de var mı acaba?

Hayır öyle belirtilerim yok. Normal yani. Mantar vardı bende tedavi oldum bitti yani
Yani son birliktelik 2 gün önce olduysa gebelik belirtisi yaşamanız pek mümkün değil daha. Döllenme bir süreç, hücrelerin bölünerek rahme doğru yolculuğu bir süreç, sonra tutunma süreci ve kanda beta hcg salgılanmaya başlar derken ancak ondan sonra belirtiler başlar genelde. Çünkü gebelikte çoğu belirtilerin başlaması hcg salgılanmasıyla başlar. Tabii başka hormonlar da var işin içinde. Hamilelik olmasa da vücutta salgılanan hormonların artıp azalmasıyla da bir takım belirtiler yaşanabilir. Hani hamile değilsiniz demiyorum ama belirtiler için 2 gün çok erken.

X