Hamilelik İsteyenlere Umut Olsun

Bende 12. Günde öğrenmiştim btc değerim 300 çıkmıştı ama malesef kimyasal gebelikmiş kese görünmedi ve iki hafta sonra kanamam olunca anladım bu sefer doktora gidip kese görmeden eşime söylemeyeceğim çok üzülmüştük çünkü 😔
Bende kimyasal geçirdim sabah lekelenmeyle uyandım sonra WC de bezelye tanesi gibi birşey düştü sonra kanama başladı o bezelye bebekse baya kese vardı ama görünmedi ultrasonda ilginç geldi sizde böyle bir durum oldu acaba? Normal mi? Bu arada rabbim tez zamanda mutlu haber nasip etsin yüzünüzü güldürsün inşallah 🤲

Bende kimyasal geçirdim sabah lekelenmeyle uyandım sonra WC de bezelye tanesi gibi birşey düştü sonra kanama başladı o bezelye bebekse baya kese vardı ama görünmedi ultrasonda ilginç geldi sizde böyle bir durum oldu acaba? Normal mi? Bu arada rabbim tez zamanda mutlu haber nasip etsin yüzünüzü güldürsün inşallah 🤲
Amin insallah hayır kese görünmedi doktorun dediğine göre kimyasal gebelikte kese görünecek kadar büyümedigi için gözükmeden düşüyormuş yada hiç olusmuyormuş benimkinde de o tarz baya bir parça gelmişti adet e göre 5 haftalik hamileydim ama gözükmedi kese yinede demekki oluşmamış kese ama baya parça lar gelmişti anlamadım demek ki onlar yumurtanın kendini temizlemesiydi

En doğrusu kesinlikle bizde kimseye söylemedik dış gebelik falan olur ne olur ne olmaz diye oda kimyasal gebelik çıktı zaten bizim için oldukça kötü oldu bizde bakalım insallah bu ay olursa doktor dan öğrenip ona göre sevinçli haberi vereceğim eşime doğum gününde bakalım zamanın dolmasını bekliyorum sabırsızlıkla 😐
Canım inşallah hayırlı haberleri alırsın allahım sana bu güzel duyguyu yaşatmayı nasip etsin 🙏🏻🥰

Arkadaşlar birşey danışacağım lütfen bilgisi olan varsa yazsın adetimin 5 ıncı günü bugün dünden beri gelmiyordu bugün peçeteye sildikçe geldi biraz sonra yine durdu yarın sabaha rahim filimi çektireceğim sorun olur mu sizce ? Çok kararsız kaldım çünkü
Bence önce bir ultrasonla bakın sonra hsg çektirin. Ne yaptınız acaba biraz geç gördüm

Kimyasalda pıhtı pıhtı şeklinde kanama olmuştu bende de. Pıhtı gibi şeyler düştü ben de kese falan sandım. Doktor dedi ki kimyasalda kese hiç oluşmaz

B
Amin insallah hayır kese görünmedi doktorun dediğine göre kimyasal gebelikte kese görünecek kadar büyümedigi için gözükmeden düşüyormuş yada hiç olusmuyormuş benimkinde de o tarz baya bir parça gelmişti adet e göre 5 haftalik hamileydim ama gözükmedi kese yinede demekki oluşmamış kese ama baya parça lar gelmişti anlamadım demek ki onlar yumurtanın kendini temizlemesiydi
Bende çok çok az vardı ama parça bile denemez onlara. Bezelye tanesi düştü ardından kanama ama kopkoyu bir kan vardı. Bir andan boşaldı zaten. Neyse bu ay hayırlısı ile gelir inşallah güzel haberler

Öncelikle merhaba kızlar 💐
Bunu yazıyorum çünkü ben de sürekli bu etikete girip sürekli belirti arar ve araştırma yapardım. Depremden önce bebek düşünmüyorduk. Bir sürü kaybımız olduktan sonra düşünmeye başladık. Kaybetme korkusundan dolayı. Depremden sonra mayıs ayında kimyasal gebelik yaşamıştım ondan sonra kafayı bozdum. Psikolojik olarak pek iyi değildim zaten üstüne bu kaybı yaşayınca büyük bir hüsrana uğradım. Ben sanıyordum ki tamam istemeye başladığımız an tutacak ve bebeğimiz olacak. Ondan sonra sürekli araştırmaya başladım sürekli kafama taktım. Aile ve akraba baskısı ayrı bir boyuttaydı zaten. Tavsiye veren mi dersin neden yapmıyorsun diye hesap soran mı dersin. Eşim sperm testi verdi bir sıkıntı yoktu. Ben de doktor doktor gezdim bir sıkıntı yok diyip folik asit yazıp yolluyorlardı. Ee o zaman neden olmuyordu? Daha çok deliriyordum. Her ay belirti ara, gecikme yaşa test yap ve hüsrana uğra. Çok yıpranmıştım. En sonunda 12 ocakta araştırma hastanesinde kadın doğum bölümünde hemşire olarak çalışan arkadaşımın yanına gittim ve yine doktordan bir sıkıntı olmadığını öğrendim. Kafaya çok taktığımı ve stres yaptığımı söylediler. Bir sürü başta hamile kalamayıp stresi bıraktıktan sonra hamilelik yaşayan kişileri örnek gösterip içimi rahatlatmaya çalıştılar. Mayıs ayına kadar gebelik olmazsa o zaman klomen başlarız dediler. Ondan sonra da olmazsa yine bir sperm testi ve hsg çektirirsiniz dediler. Her neyse o günden sonra akışına bırakmaya karar verdim. Birazcıkta küsmüştüm. Artık yapacak bir şey yok olursa olur olmazsa da olmaz. İstemiyorum şu an dedim. Folik asit kullanmayı da bıraktım. Kafamdan tamamen attım. Regl günüm 6 şubattı. Ben geçen sene 6 şubatta deprem günü korkudan 16 gün erken regl olmuştum. Çok kötü günler geçirmiştim. Bu sene de 6sına denk geldiğini görünce moralim tamamen bozuldu ve yaşadıklarım aklıma geldi. Zaten depremin 1.yılı yaklaştıkça her şey kafamdan silindi gitti. O gün yaklaştıkça benim belirtiler kendini belli etmeye başlamıştı. Regl olacam diyip kafama takmadım ama arada sırada da içime ya hamileysem diye bir his düşüyordu. Arada bir aynaya bakıyorum kirpiklerim iç içe mi girmiş yüzüm mü solmuş diye (Gebelik belirtisiymiş) ve cidden kirpiklerim birbirine girmişti. Önceden o kadar çok baktım ki farkı hemen anladım. 5 şubatı 6 şubata bağlayan gecede deprem için anma yürüyüşü yapıldı ve biz de gece katıldık. Yürürken bacağıma öyle kramplar giriyordu ki yürümekte çok zorluk çektim. Belime ağrı giriyordu. Göğüslerim dokununca ağrıyordu hep. Yine regle yordum ihtimal vermiyordum çünkü. Sabahına ise dedem vefat etti cenaze işlemleri falan derken o gün de böyle bitti regl olmamışım. Kuran okutma mezarlığa çıkma derken reglim 4 gün geçmiş farketmemişim. Sonra içimden bir his test yap dedi. Elimde 2 tane kaset test vardı ve ilk idrar olmadığı için çıkar mı emin değildim. Bir forumda post açtım hatta şimdi kaset test yapsam çıkar mı diye. Testi yapar yapmaz anında kopkuyu çift çizgi çıktı 🙏🏻🥹 doktora gidip keseyi de gördük ve 4+5 haftalık hamileymişim. Anlayacağınız kafaya takmadığım ve hiç beklemediğim bir anda hamile kaldım. Sürekli burda okuduğumda sinirleniyordum kafaya takma demek kolay diye ama gerçekten kafaya takmayınca oluyormuş. Elinizden geldiğince takmamaya çalışın ve akışına bırakın ben böyle yaptım. Hamilelik haberini alınca da böyle bir yazı paylaşıp benim gibi belirti arayanlara umut olmak istedim. Her şey gerçekten kendi içinizde bitiyor. Hepinize çokça sevgiler. Allahım isteyen herkese en kısa sürede bu güzel duyguyu yaşamayı nasip etsin. Allahım gebe olan tüm annelerin doğumunu kolaylaştır, sağlıkla kucaklarına alsınlar, şifa bekleyen tüm herkese şifa ver ve bebeklerine bir an önce kavuşsunlar allahım 🙏🏻💐
🌹yaşadığım belirtiler🌹
Göğüs hassasiyeti ve dolgunluk
Kirpiklerin iç içe girmesi (gerçekten böyle bir şeyi saçma buluyordum)
Sol ayağa veya sağ ayağa aralıklı giren kramp
Kasık ağrısı ve aşırı regl olacakmış gibi ağrı
Vajinada iç bacak kısmına yakın bıçak saplanıyor gibi ağrı
Beyaz akıntı çokça fazla
Sivilce
Hafif mide bulantısı 🤢
Sizi tebrik ederim 🤗 🥰🥹 inşallah banada nasip olur bende çok takıntı haline getirdim yoruldum ve yıprandım regl oluncada çok ağrım oluyor doktorlar hiç bir şey demiyor bosvermeliyim bende galiba😔

Sizi tebrik ederim 🤗 🥰🥹 inşallah banada nasip olur bende çok takıntı haline getirdim yoruldum ve yıprandım regl oluncada çok ağrım oluyor doktorlar hiç bir şey demiyor bosvermeliyim bende galiba😔
Akışına bırakmak en iyisi canım. Hamile kalmadan önce kasık çektirmiştim kaynanam kasıklarımı çekmişti. Regl olacağım zaman hep 10 gün öncesinden lekelenmelerim başlardı. Beyaz akıntım da çoğalmaya başlamıştı normal hayatta onun için de maydonoz buharına oturmuştum. Ondan sonra 1 defa regl oldum ne lekelenme ne beyaz akıntı oldu ağrım da olmadı hiç. Sonraki ay ise hamile olduğumı öğrendim 🥹🥹 siz de isterseniz kasık çektirin etrafınızda bilen varsa

X