Hamilelik korkusu yaşıyoruz.

PricessLeia

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
104
49
25
Merhaba siteyi şans eseri yaşadığımız sorunu araştırırken buldum ve çok sevindim eşimle çocuk çok istiyoruz aynı zamanda korkuyoruz şöyle anlatayım yaklaşık 2 yıldır evliyiz borçlar bitti maddi rahatlık sonunda oluştu birikim yapıyoruz manevi sorunları da atlattık ve artık ailelerimiz ve çevremiz sürekli çocuk ne zaman diyor yani son 2 3 ayda bu soruyu kaç kere duyduğumu tahmin edemiyorum ama biz korkuyoruz yani henüz kendimizi hazır hissetmiyoruz 1 2 sene daha bekleyelim daha olgun daha bilinçli ve maddi manevi daha hazır olalım diyoruz sonuç olarak dünyaya çevresine faydalı bilinçli bir birey olmasını istiyoruz çocuğumuzun sadece istediğimiz için bu dünyaya gelmesini istemiyoruz ama sokakta bir bebek görünce yada akrabaların çocuklarını görünce hemen eşimin yüzünden anlıyorum resmen içi gidiyor bende aynı şekilde çok istiyorum ama bir yandan da henüz hazır değiliz diyoruz yani öyle bir kafa karışıklığı oldu ki iştahım kesildi sinir olmaya başladım sizce gereğinden fazla mı düşünüyoruz gereksiz mi bu kadar kafaya takmak bizim gibi kararsız kalan insanlar var mı 😭

Şöyle soyliyim bence hiç kimse çocukluğunda 4 4 Luk bı hayat yaşamamıştır ki günümüzde okdar çok imkan varki dar gelirli aileler bile en iyi şekilde çocuk büyütüyor bunu kafanızda çok büyütmeyin derim ben iki yillik evliyim ilk evimizi tuttuk kirada sonra baktık kiralar aldı başını gitti kredi çekip ev aldık bu süreçte hamileydim eşim iş kazası geçirdi derken zor bir süreç ti ama bebeğimi kucağıma aldım çok şükür şuan iki yaşında ve kardeşi de 3 ay sonra doğacak iki dk sonra ne olacağımızı garantisi yokken bu en güzel şeyi geciktirmeyin eşinizin sabit bir işi varsa işinde gucundeyse çocuk yapmayı ertelemeyin derim

Şöyle soyliyim bence hiç kimse çocukluğunda 4 4 Luk bı hayat yaşamamıştır ki günümüzde okdar çok imkan varki dar gelirli aileler bile en iyi şekilde çocuk büyütüyor bunu kafanızda çok büyütmeyin derim ben iki yillik evliyim ilk evimizi tuttuk kirada sonra baktık kiralar aldı başını gitti kredi çekip ev aldık bu süreçte hamileydim eşim iş kazası geçirdi derken zor bir süreç ti ama bebeğimi kucağıma aldım çok şükür şuan iki yaşında ve kardeşi de 3 ay sonra doğacak iki dk sonra ne olacağımızı garantisi yokken bu en güzel şeyi geciktirmeyin eşinizin sabit bir işi varsa işinde gucundeyse çocuk yapmayı ertelemeyin derim
Yorumunuz için çok teşekkür ederim ayrıca geçmiş olsun eşiniz umarım iyidir ayrıca sağlıklı uzun ömürlü çocuklarınız olur inşallah ve hep başlarında olursunuz inşallah 💜 maddi durum iyi ve evet bence de beklemek iyi değil 🥺

Yorumunuz için çok teşekkür ederim ayrıca geçmiş olsun eşiniz umarım iyidir ayrıca sağlıklı uzun ömürlü çocuklarınız olur inşallah ve hep başlarında olursunuz inşallah 💜 maddi durum iyi ve evet bence de beklemek iyi deği

Çok şükür iyi bazen musibetler bile Allah'ın bı lütfu hamilelik sürecinde eşim kolundan iş kazası geçirdi ve evde olması çok işime yaradı hamileligimde çok destek oldu çok şükür ameliyat oldu ve iyileşti şuan eskisi gibi işine devam ediyor kaygilanarak hep kendimizi kötüye hazirlamiş oluruz bence akışına bırakın rabbim sağlıklı evlat nasip etsin 🌷

Çok şükür iyi bazen musibetler bile Allah'ın bı lütfu hamilelik sürecinde eşim kolundan iş kazası geçirdi ve evde olması çok işime yaradı hamileligimde çok destek oldu çok şükür ameliyat oldu ve iyileşti şuan eskisi gibi işine devam ediyor kaygilanarak hep kendimizi kötüye hazirlamiş oluruz bence akışına bırakın rabbim sağlıklı evlat nasip etsin 🌷
Aminnn cümlemize 🤗 ayrıca çok sevindim cevaplarınız için teşekkürler 😊

Bilemedim. Kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli çocuk için. Eşinizden çok sizin hazır hissetmeniz gerekiyor çünkü ilk birkaç yıl en çok sorumluluk sizin üzerinizde oluyor. Sizi korkutmak istemem ama ilk zamanlar uykusuz geceleriniz de olacak, evden dışarı çıkamadığınız zamanlar da, kendinize bir kahve içmeye vakit ayıramadıginiz günler olacak. Eşiniz hayatına devam edecek, ne kadar yardımcı olsa da evladınız size yapışık gibi olacak bir süre. Ama onun bi gülüşü, bi bakışı da dünyalara bedel, paha biçilemez, gerçekten çok başka bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. O yuzden sadece maddi olarak hazır olmak değil, mental olarak da hazır olmak önemli bence.

Bilemedim. Kendinizi hazır hissetmeniz çok önemli çocuk için. Eşinizden çok sizin hazır hissetmeniz gerekiyor çünkü ilk birkaç yıl en çok sorumluluk sizin üzerinizde oluyor. Sizi korkutmak istemem ama ilk zamanlar uykusuz geceleriniz de olacak, evden dışarı çıkamadığınız zamanlar da, kendinize bir kahve içmeye vakit ayıramadıginiz günler olacak. Eşiniz hayatına devam edecek, ne kadar yardımcı olsa da evladınız size yapışık gibi olacak bir süre. Ama onun bi gülüşü, bi bakışı da dünyalara bedel, paha biçilemez, gerçekten çok başka bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. O yuzden sadece maddi olarak hazır olmak değil, mental olarak da hazır olmak önemli bence.
Şöyle diyeyim ben çocukken annemizi kaybettik ve kardeşim henüz 3 aylıktı resmen onu ben büyüttüm zorluklara az çok hakimim sabırlı ve en önemlisi sorumluluk seven biriyim bunları çok sorun etmem büyük ihtimalle 😊 ayrıca korkmadım bana farklı bir yönden bakış açısı verdiniz çok teşekkür ederim 💜

Şöyle diyeyim ben çocukken annemizi kaybettik ve kardeşim henüz 3 aylıktı resmen onu ben büyüttüm zorluklara az çok hakimim sabırlı ve en önemlisi sorumluluk seven biriyim bunları çok sorun etmem büyük ihtimalle 😊 ayrıca korkmadım bana farklı bir yönden bakış açısı verdiniz çok teşekkür ederim 💜
Başınız sağ olsun, mekanı cennet olsun. Allah sizlere de sabır versin. Belki korkularınızın biraz da nedeni odur.

Belki psikolojik bir destek alabilirsiniz. Ben psikolog değilim yanlış bir yönlendirme yapmış olmak da istemem. :KK43:
15 yaşımdan 21 yaşıma kadar psikolojik destek aldım eşimle tanıştıktan sonra geçmişte olan tüm kötü günleri unuttum artık psikolojik olarak iyiyim sadece hiç bir çocuğun annesiz kalmasını bilinçsiz yetiştirilmesini istemiyorum 🥲

1-2 yıl sonra bebek istediğinizde olacağının da garantisi yok. Bence kimse hazır hissedemez bebek bakmaya büyütmeye. Doğunca hazır oluyorsunuz ☺️

1-2 yıl sonra bebek istediğinizde olacağının da garantisi yok. Bence kimse hazır hissedemez bebek bakmaya büyütmeye. Doğunca hazır oluyorsunuz ☺️
Çok haklısınız bazı şeylere ne kadar hazırlık yaparsak yapalım yaşamadan alışamayız inşallah bu kafa karışıklığı durumunda en en kısa sürede çıkarız 🥲

Bence bu gibi şeylerde yaş önemli, yaşınız kaç ? Çünkü belkide hiçbir zaman hazır hissetmeyeceksin.Ben 36 yaşındayım 3 aylık gebeyim,sağlıklı biri olmama rağmen, testlerim riskli çıkmamasına rağmen, tıp 35 yaş üstünü otomatik riskli kabul ediyor.bekleyişler stresli geçiyor..spor geçmişim var hızlı da toparlarım büyük ihtimalle ama ne olursa olsun maalesef böyle bir durum var, daha sonrasına tölerasınız kalacak mı ? Hadi fiziki olarak altından kalktınız mental olarak tölere edebilecek misiniz ? Bende hamile kaldığımda daha 6 aylık evliydim ve asla hazır hissetmiyordum ama sonu yok bunun.Yani demem o ki, 23 yaşındaysan evet bekle ama 30 a yakın veya 30 üzeriysen artık karar vermek gerekebilir

X