Hamilelik mi kist mi?

outlanderst

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2023
19
-10
Merhaba herkese çok acil birilerine danışmaya ihtiyacım var durumumu anlatacak kimse bulamıyorum.. Biraz detay olacak ama şimdiden özür diliyorum. Öncelikle ben 27 ocakta cinsel ilişki yaşadım. Nişanlım prezervatif takmıştı ve geldiğinde içimden çıktı. Ve o gün adetimin 4. günüydü. (24 ocakta regl olmuştum). Bugün tam 40 gün oldu regl olmadım. Yaklaşık 12 gün gecikmem var. Hayatımda ilk defa adetim bu kadar çok gecikiyor. Ancak 12 ocakta doktor kontrolümde bana yumurtalık kistim olduğunu adetle atabileceğimi ağrım olursa kontrole gitmemi söylemişti. Sol kasığımda delinecek gibi ağrı var ve hiç geçmiyor gece gündüz ağrıyor yürüyemiyorum. Karnım adet olacak gini ağrıyor midem bulanıyor gazım var tuvalete çıkamıyorum göğüslerim çok acıyor. Hamile olmaktan korkuyorum sizce hamile olabilir miyim prezervatif yırtıldı da biz mi fark etmedik? Ya da kist böyle belirtiler yapar mı? Adetle atamadım da büyüdü mü diye düşünüyorum. Aynı zamanda bir önceki ay Ella kullanmıştım son reglim 5 gün gecikmişti bu Ellanın da etkisi olabilir mi hala? Yarın test yapacağım burada birilerine danışmak istedim..

Merhaba telaşlandırmak istemem ama baya şüpheli durum , neden evde test yapmıyosunuz ? çünkü baya gecikmiş ayrıca kistte geçikme yapabilir adetle geç atılabilir sürekli kisti olan biri olarak söylüyorum.. ama içinden nasıl aktı ki kafa karştrıcı .. ilaçta yapmış olabilir stressde geciktirmiş olabilir çok faktör var test yaptırmalısın evde yada direk kan .. bence kendini heycanlandırmadan stresse sokmadan kan testi vermen çok daha mantıklı olur.. direk çıkar gecikme var zaten 12 gün

Merhaba telaşlandırmak istemem ama baya şüpheli durum , neden evde test yapmıyosunuz ? çünkü baya gecikmiş ayrıca kistte geçikme yapabilir adetle geç atılabilir sürekli kisti olan biri olarak söylüyorum.. ama içinden nasıl aktı ki kafa karştrıcı .. ilaçta yapmış olabilir stressde geciktirmiş olabilir çok faktör var test yaptırmalısın evde yada direk kan .. bence kendini heycanlandırmadan stresse sokmadan kan testi vermen çok daha mantıklı olur.. direk çıkar gecikme var zaten 12 gün
Evet ben de prezervatif kullandik ve icime bosalmadı riske atmadik. Arti olarak bir de adet gunumdu yani imkansiz demek istemiyorum ama cok zor bi ihtimal olmasi lazim. Yirtildiysa ve farketmediysek gec ciktiysa diye düşünüp duruyorum. 12 gunluk gecikme idrarda kesin sonuc verir dimi? Bugun aldim sabahi mi bekleyeuim yoksa bu aksam yapayim mi sizce

Evet ben de prezervatif kullandik ve icime bosalmadı riske atmadik. Arti olarak bir de adet gunumdu yani imkansiz demek istemiyorum ama cok zor bi ihtimal olmasi lazim. Yirtildiysa ve farketmediysek gec ciktiysa diye düşünüp duruyorum. 12 gunluk gecikme idrarda kesin sonuc verir dimi? Bugun aldim sabahi mi bekleyeuim yoksa bu aksam yapayim mi sizce
Bence direk yapabilirsin zaten gecikmiş adetin varsa çıkar bu akşam biraz tuttuğun idrarla yapabilirsin öncesinde sıvıyı alımını azaltırsan iyi olur idrar testinden önce inşallah zor durumda kalmazsın hayırlısı olsun hakkında

X