Hamilelik Öncesi testler

svltkc

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2014
5
0
34
Arkadaşlar artık hamile kalmaya karar verdim fakat bunun öncesinde bazı testler oluyormuş bunların neler olduğu hakkında bir bilgisi olan varsa benimle paylaşır mi acaba...

Dr gittiğinde muhtemelen adetine göre progesteron testi falan ister yani yumurtlayip yumurtlamadigina bakar. Belki alttan muayene edebilir her hangi bir sorun var mı diye.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aslında öncesinde doktora gitmeden halletmek istiyorum hangi testler olduğunu bilirsen herhangi bir hastanede yaptiririm diye düşündüm

Ben gittigimde adetimin 3. Gunu tsh fsh ve Lh tahlili istemisti doktorum.

samsung

Bazı hastalıklara karşı bağışıklığın var mı diye baktı bana. Kızamıkçık ve toksoplazma..

canim hayirlisi olur ins hakkinda bi bebek sahibi olmak buna karar vermek cok guzel smear testi yapiyolar kan idrar eliza testleri ama elizaya dikkat et cunku bende hamile kalmadan bu testlerii yaptirmama ragmen doktorum kotu olduguicin mi oldu bilmiyorum toxsoplazmayi hamile kaldigim hafta ogrendim cok buyuk sorunlar yasadim bebegimi kaybetmekle karsi karsiya kaldim cok sukur simdi iyiy iz ama cok dikkat et testlerine

Teşekkürler arkadaşlar

Arkadaşlar artık hamile kalmaya karar verdim fakat bunun öncesinde bazı testler oluyormuş bunların neler olduğu hakkında bir bilgisi olan varsa benimle paylaşır mi acaba...

Merhaba
Öncelikle hakkınızda Rabbim hayırlısını nasip etsin
Yapmak istediğiniz testler hakkında şunu soöyleye bilirim jinekolog sizin geçmişinize yani durumunuza göre bu tahlilleri yazıyor. Yani siz kafanıza göre yaptırmanızda bir fayda olmaz. Her testin bir zamanı var . Mesala regle bitiminde yapılan règlin 3. Günü gibi bu tür testler var . Ac karnına , duş alınmadan , ci... Temasta bulunmadan
Yani öyle istediğin zaman arkadaş yoluyla yapılacak testler degil bunlar . Belki rahim filmide isteyecek doktor. Yani sana bir bilan çıkartılıyor ona göre testlerini yapıyorsun

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Kadınlar Kulübü

Arkadaşlar artık hamile kalmaya karar verdim fakat bunun öncesinde bazı testler oluyormuş bunların neler olduğu hakkında bir bilgisi olan varsa benimle paylaşır mi acaba...[/QUOTEM

merhaba,hamılelık oncesı ıcın dr yenı gıttım ve testlerı yaptırdım ve mutlaka yaptırılması taraftarıyım cok sukur sonuclar ıyı cıktı benımde kafam rahat.
Önce muayene ettı dr ve regl 3. gunu hormon testi yaptırdı.sizede hormon testını yaptırmanızı ve muayene olmayı tavsıye ederım ama bunu doktora gıtmeden hormon testı ıstıyorum dıye yaptıramıyorsunuz doktorun sızden hangı hormon testı ısteyecegı bılınemez ve dr yazınca yapıyorlar.ben B12 mede baktırmıstım eksıklık varmı yokmu dıye.Bebek ıcınde 3 ay oncesınden folık asıte baslamam gerektıgını soyledı.Ve bu surecte asırı cıkolata kırmızı et ve tuz tuketmememi soyledı sizinde aklınızda olsun.

dr hemen gıtmeyeceksenız eczaneden bır folık asıt alıp baslayın derım eczacıyada danısabılırsınız zararı yokmus ve hamılelık dusundugunuzde hemen baslayın dıyor dr lar

1 sene kadar kullandım folik asit ama 3-4 ay ara verdim ve yine başladım 3 ay kullanabilir miyim bilmiyorum ama hayırlısı...Bugün regl oldum bu ay gidemem heralde doktora fakat diğer testleri biter bitmez yaptiracagim ben bu ay korunmayi bırakmayı istiyorum çünkü hemen olacak diye bir garanti yok önümde 3 ay çok önemli ins bu 3 ayda kalırım hamile hersey ona göre planlı hayırlı ins

1 sene kadar kullandım folik asit ama 3-4 ay ara verdim ve yine başladım 3 ay kullanabilir miyim bilmiyorum ama hayırlısı...Bugün regl oldum bu ay gidemem heralde doktora fakat diğer testleri biter bitmez yaptiracagim ben bu ay korunmayi bırakmayı istiyorum çünkü hemen olacak diye bir garanti yok önümde 3 ay çok önemli ins bu 3 ayda kalırım hamile hersey ona göre planlı hayırlı ins

Herseyın hayırlısı Rabbım nasıp etsın inş,ama regl olduysanız 3. gunu yaptırabılırsınız hormon testlerını cunku regl 3 ve 4. gunlerı yapıyorlar regl bıttıkten sonra bıdahakı adet donemını yaptırmanız gerekır hormon testlerını

bende kansızlık vardı.dahiliyeye gittiğim de gebelik düşünüyorum dedim doktor genel bir test yaptı üreye kalsiyuma da baktı ama sadece kansızlık çıktı kan surubu kullandım 1 hafta sonra tekrar gidicem kontrole..bende gebelik düşünmeye başladığımda yapılan testleri de netten bulmuştum.ama suan aşırı kansızlığım olduğu için bebek denemelerine baslayamadk daha.

X