Hamilelik Planlarım Suya mı Düştü?...:((((

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3

geçen ay yumurtlama dönemini tam bilemediğim için çocuk isteğimizi bu aya sakladık....herşey çok güzel gidiyordu...4-5 gün önce de yumurtlama dönemime girdim ve bu zamanı iyi değerlendirmenin yoğun çabasıyla bebek hayallerime bir adım daha yaklaştığımı hissediyordum...derken 2 gün önce idrara çıkarken çok müthiş bir ağrı ile doktorda buldum kendimi.....ultrasonon ile sağ böbreğimde minik bir taş olduğunu ve idrar yolllarımda iltihap bulunduğunu söyledi...bunun sonucunda antibiyotik yazdı...hamilelerin de kullandığı bir antibiyotik olduğunu söyledi....adı enfexia....sizden yardım istediğim konu şu:acaba bu antibiyotiği almaya devam etmem doğru mu?....ve bu taşın,iltihabın hamileliğe ne gibi engeli olur?..lütfen birkaç cümle de olsa fikrinizi yazmanızı rica ediyorum...hayal kırıklığının en üst limitindeyim....senağlamasenağlamasenağlama

ayşecik önce sağlığın canım bu dönemde hamile kalırsan dünya sana dar gelir vallaha sonra çocuk sancısıyla karıştırır sürekli hastaneye gidersin şaka bi yana bi gün hastanede böyle bi hastayla karşılaştım çığlık çığlığaydı biz doğuma gidiyo sandık ama zavallı kız taşıyla uğraşıyomuş hamile haliyle

önce sen sağlıklı olacaksın ki bebeğinded sağlıklı olsun di mi?

evet canım ama ben bu ay hamile kalmayı çok istiyorum...hamile kalacağımı da hissediyorum...fakat bu problemle inan ki yıkıldım....antibiyotiği hiç kullanmak istemedim fakat mecbur kaldım...bilemiyorum......senağlama

enfexıa hamılelık donemınde kullanılabılen antıbıyotıkler grubundadır eger tedavı olmassanız hastalık ılerler ve enf .ıdrar yollarına sıcrar ve eger hamıle ısenız tehlıkelıdır

enfexıa hamılelık donemınde kullanılabılen antıbıyotıkler grubundadır eger tedavı olmassanız hastalık ılerler ve enf .ıdrar yollarına sıcrar ve eger hamıle ısenız tehlıkelıdır

öncelikle ilgilenip cevap yazdığın için çok teşekkür ediyorum....peki bu antibiyotiği kullanınca tedavi olmuş mu olacağım?...yani tekrar böyle bir sorun yaşar mıyım eğer hamile kalırsam?...tam tedavi nasıl olunur?....

önce sağlık canım.sen iyi ol ki bebeğine karnındayken iyi bakasın. bence bebek planlarını ertele önce taşın düşmesi için tedavi ol. geçmiş olsun

önce sağlık canım.sen iyi ol ki bebeğine karnındayken iyi bakasın. bence bebek planlarını ertele önce taşın düşmesi için tedavi ol. geçmiş olsun

mafoldumbenmafoldumben öyle mi yapmalıyım?...taş 9 ay orada sakin dursa keşke ya....bilemiyorum...çok üzgünüm sahiden....

çok iyi hiç stres yapma ozaman
önce sağlığın bebişinde seni hiç bekletmez ozaman
zaten dr da sorun olmaz demiş
için rahat olsun
bebeğinde tez olsunopuyorumnanaktan

keşke sakin dursa taş ama ya doğumuna yakın taş düşürürsen bu daha kötü olmazmı. yinede sen bilirsin tabi ama benim fikrim önce kendi sağlığın canım. bildiğim kadarıyla taş düşürmek pek hoş bir olay değil:1no2:

Taş düşürmek berbat birşey. Sakın haa!!! Babam ve teyzem düşürdüler. Korkunç bi acı olduğunu söylüyorlar. Minicik bir taş için kıvrım kıvrım kıvranıyorsun. Gözünü korkutmak istemem ama eğer yaşın falan geçmiyorsa 1-2 ay bekle, tedavi ol. Tedavi çok zor değil. Önce antibiyotiğini al, sonra uzman bir üroloğa git. Radyo dalgalarıyla falan düşürüyorlar taşları. Bizim gelecekteki bebeklerimize bakmamız için önce kendimize bakmamız lazım. Ben de tiroit sorunu yaşadım. Dişlerimi yaptırdım, ondan sonra Bismillah deyip başladım bu işe. Allah ne zaman kısmet ederse. Üzülme ve tedavini ihmal etme sakın.

X