Hamilelik stresi ayrı , Ananem ayrı..

bu forumda diğer detaylar zaten konuyu açan kişinin alıntı cevaplarıyla ortaya çıkar, ilk mesajda unutuluyor genelde.
evet sağlıkla sınanmak çok zor. birilerine muhtaç olmak çok zor.
insan eti ağırdır derler, hastalıkla uğraşmak zordur. ben kolay demiyorum zaten.
diğer aile bireyleriyle oturup düzgünce konuşmak gerek o zaman zaten ilk mesajımda da dedim dayılarla konuşup çözebilirseniz daha adil olur diye.
hani evlerinde bakmasalar bile ilaç aldırmak veya başka bir şey için götürüp getirme işinin ucundan tutacak biri de mi yok eşiniz dışında?
peki ne yapmayı düşünüyorsunuz, eşiniz haklı veya haksız bir yana ben artık karışmayacağım dedi kenara çekildi.
dayılar da karışmıyor.
ne olacak anneannenin durumu?
bakımevine falan mı vereceksiniz? bu tarz çözümler de var.
Siz mi alsaniz acaba 😐

80 yaşında hasta kadından küfür yüzünden soğumak nedir?
bu nasıl bir vicdan?
o kadar yaşlı bir insanın yaptığı şeye alınmak küsmek olur mu? belli ki sizlere muhtaç. 9 evlat yetiştirmiş sadece 1 tanesi hayatına evine sığdırmış başının üstünde taşımış ki o da anneniz. tam eli öpülecek kadın. çok eski kafalı olduğu için oğullara düşkünlük var demek ki. ama 80 yaşında hasta bir kadın biraz o çocuğunda biraz bu çocuğunda kalsın etsin bu da o yaşlı insan için çok zordur diye düşünüyorum.
tabii konuşun dayılarla, bu işi çözebilirseniz daha adil olur.
ama çözülmezse de sokağa atacak haliniz yok.
ayda 2 kez hastaneye götürmekle eşinizin işleri aksıyorsa bilemedim yani.
haftada 2 deseniz hadi neyse.
her insanın hayatta bir sınavı vardır sizin, annenizin ve eşinizin sınavı da bu demek ki.
o kadın hasta, yaşlı ve sizlere muhtaç.
80 yaşında anneanneyi ayda 2 kez hastaneye götürmek problem oluyor.
umarım Allah her hafta hastaneye gitmenizi gerektirecek bir sağlık sorunu ile sınamaz sizi ne diyeyim.
Herhalde evinizde sürekli yaşlı ve hasta birine hiç bakmadiniz. Çünkü yaşlı hastalara bakmak çok zor bir psikolojidir.hayatinizi hep ona göre duzenlemeniz ve fedakarliklar yapmanız gerekir.
Insan bu işten zamanla soguyabilir,motivasyonunu kaybedebilir, ya da bikabilir. Ve bu çok insani linc edilip kinanacak bir durum değil.

Anneniz açık açık diğer kardeşleri ile konuşacak,doğum var sizlerde dursun diyecek.Başka çare yok

Herhalde evinizde sürekli yaşlı ve hasta birine hiç bakmadiniz. Çünkü yaşlı hastalara bakmak çok zor bir psikolojidir.hayatinizi hep ona göre duzenlemeniz ve fedakarliklar yapmanız gerekir.
Insan bu işten zamanla soguyabilir,motivasyonunu kaybedebilir, ya da bikabilir. Ve bu çok insani linc edilip kinanacak bir durum değil.
bakmadığımı nereden biliyorsunuz?

Anneannene Allah şifa versin. Seni çok iyi anlıyorum küfür eden, hakaret eden bir yaşlı çok zor. Eşimin anneannesinede kayınvalidemler bakıyordu. Maaşı onlardaydı bu arada. Fakat anneanne kayınpederime sürekli hakaret, küfür 🤷‍♀️ hiç hoş bir durum degil.. Bu insanlar sana bakıyor hastalıgında saglıgında diger cocuklarının yapmadıgını yapıyor damadını sevmesende susmak lazım. Alzheimer hastası olmuş olsa insan görmezden duymazdan gelir zaten. Ama bilinci yerinde bir kadın tarafında sürekli küfür hakaret işitmek katlanılır bir durum degil. Hele anneannen.. Maası olmasaydı anne tabiki bakılır para düşünülmez ama maaşı olup sana bakan evladına maddi destekte bulunmamakta ayıp bence.. Annesine annen bakıyorsa arabası olan bir dayın yada teyzenın hastane işlerinde sürekli destegi gerekirdi. Eşin haklı damadının damadı yani ona düşene kadar bu kadının 9 cocugu var. Bu zamana kadar destek olması zaten iyi niyetinden. Annenin kalan 8 kardeşinin kendileri teklif etmeli senin torunun olacak sen biraz kızınla torununla ilgilen annem bizde kalsın diye 🤷‍♀️ Onlar düşünmüyorsada annen net olarak söylesin. Saglıkla kucagına al.. Saglıkla kucagımıza alalım inşallah

Anneannene Allah şifa versin. Seni çok iyi anlıyorum küfür eden, hakaret eden bir yaşlı çok zor. Eşimin anneannesinede kayınvalidemler bakıyordu. Maaşı onlardaydı bu arada. Fakat anneanne kayınpederime sürekli hakaret, küfür 🤷‍♀️ hiç hoş bir durum degil.. Bu insanlar sana bakıyor hastalıgında saglıgında diger cocuklarının yapmadıgını yapıyor damadını sevmesende susmak lazım. Alzheimer hastası olmuş olsa insan görmezden duymazdan gelir zaten. Ama bilinci yerinde bir kadın tarafında sürekli küfür hakaret işitmek katlanılır bir durum degil. Hele anneannen.. Maası olmasaydı anne tabiki bakılır para düşünülmez ama maaşı olup sana bakan evladına maddi destekte bulunmamakta ayıp bence.. Annesine annen bakıyorsa arabası olan bir dayın yada teyzenın hastane işlerinde sürekli destegi gerekirdi. Eşin haklı damadının damadı yani ona düşene kadar bu kadının 9 cocugu var. Bu zamana kadar destek olması zaten iyi niyetinden. Annenin kalan 8 kardeşinin kendileri teklif etmeli senin torunun olacak sen biraz kızınla torununla ilgilen annem bizde kalsın diye 🤷‍♀️ Onlar düşünmüyorsada annen net olarak söylesin. Saglıkla kucagına al.. Saglıkla kucagımıza alalım inşallah
Biz ve annemler hastanesine bir saat mesafede oturuyoruz diğer çocukları 15 dakika mesafede.. hastane kabul etmişti orda kalırken ambulans alıp götürüp getiriyordu iptal ettirmişler bi de. Azıcık kıymet bilse çenesi dursa eşim yine yardımcı olur eşimin babası bile olur. Ama yok nerde. Vallahi parasında pulunda değiliz çok şükür ihtiyacımız yok. Ben anneme üzülüyordum ama gerekenleri anneme de söyleyeceğim artık yapıcak bir şey yok.. bu arada güzel temennileriniz teşekkür ederim.. amin inşallah🙏

Diğer 8 çocuk bölünebilir genel bakımı.

Onun dışında anneniz alırken anneme sadece 1 ay bakabilirim sonrasında bizimde doğumumuz var, öncesi hazırlığı sonrası yoğunum demeyi bilmeli anneniz.

Bir de hastane işi olduğunda dayınızı arayacak gelecek götürecek.

Merhaba hanımlar , şu an o kadar stresliyim ki umarım kendimi doğru düzgün ifade ederim ve yanlış anlaşılmam.. 7 ayı bitirmiş 8 aya girmiş bir gebeyim öncelikle rabbim isteyen herkese nasip etsin herkesin kucağına sağlıkla almayı nasip etsin. Anneme yakın oturuyorum , 80 yaşında Ananem var ayda iki kez kemoterapi alıyor hastanesi 1 saat uzaklıkta. Annem 9 çocuğundan birisi. Her sene annem bakıyor ananeme 7 ay boyunca annemdeydi ben eşim falan götürdük getirdik sürekli. En son ben oğluma gidicem sıkıldım burda dedi annemde dayıma götürdü 3 aydır bi onda bi diğerinde kaldı. Herkes bi emekli maaşının peşinde kadının. Annem baktığı sürece bi kuruşuna dokunmadı. Kendi de vermezdi zaten tamamen oğullarına düşkün anneme sen bakmak zorundasın diyor sürekli. Şimdi gel beni al ben burda sıkıldım demiş. Annemde almaya gidicek ama hastane durumu git gel nasıl olucak bilmiyorum eşimde ananemi pek sevmez bu güne kadar Allah için götürdüm getirdim ama benimde işlerim var ben ayak uyduramaz kimse bana güvenmesin dedi. Kendince haklı çünkü ananem ağzından küfür eksik olmayan biri eşim tanıdıkça iyice soğudu. O kadar oğlu varken bana düşmez dedi. Bende doğumda annem yanımda olsun istiyorum kayınvalidem de olur elbet çok severim ama insan yine de kendi annesini ister anlarsınız. Hem o geldiğinde annem sürekli onunla hastaneye git gel nasıl yapıcak ben Allah izin verirse yeni doğum yapmış olucam , şu virüs döneminde napıcam bilmiyorum inanılmaz stres oldum :KK43:
Çok zor durum. Anneniz kardeşleriyle görüşsün, sizin hamilelik durumunuzu hatırlatsın, eşinizin de iş yerinden sık izin alamayacağını söylesin. Yine de kolaylık sağlamazlarsa siz annenizden feragat edeceksiniz maalesef. Annesi sonuçta atsan atılmaz...

X