Hamilelik Süreci ve Sigara Kullanımı Lütfen Yardımcı Olun

Merhaba bende sigara içiyordum ama bıraktım öğrendiğim gün tiksindim de zaten umarım sizde tiksinirsiniz ve bırakırsınız etkilerin ilaçtan olduğunu düşünüyorum bende bırakmak sinirden başka yan etki yapmadı

Merhaba arkadaşlar, Hamile olduğumu öğreneli 3 gün oldu 5 haftalıkmış buna hazırlıklı değildim. 10 yıldır Günde 2 paket sigara içen bir insanım artı 3 yıldır antidepresan kullanıyorum. Hamile olduğumu öğrendiğimde ilacı kestim sigarayı azalttım. Fakat vücudum anormal tepkiler veriyor; baş dönmesi, titreme, terleme, huzursuz bacak sendromu gibi... Biliyorum sigara çok zararlı ve kesinlikle içilmemesi gerekiyor. Yargılayacak insanlar lütfen postuma yorum yapmasın her şeyin farkındayım. Konuyu açma sebebim yardım almak? Doktorum hiç bir şekilde bir yönlendirme yapmadı ikisini de kesip atacaksın dedi ama vücudum bunu kaldırmıyor daha kötü olur diye korkuyorum. 3 gündür 10 taneye düşürebildim fakat aynı yoksunluk etkileri devam ediyor. Siz nasıl bıraktınız ya da içenler bişey oldu mu merak ediyorum. Hem nikotin, hem serotonin eksikliğinden strese giriyorum, tansiyonum yerlere düşüyor, günde sadece 3 saat uyuyabiliyorum. Sigara içince de bebeğime zarar verdiğim için saatlerce ağlıyorum. Ne yapacağımı bilemedim. 3 gündür bebeğimin heyecanını bile yaşayamadım mafoldum lütfen yardımcı olun
Merhaba bende hamile olduğumu öğrendim ve bende sigara kullanıyordum bırakabildiniz mi çok merak ettimm

Merhaba bende ikinci çocuk düşünüyorum ama sigarayı bırakamadım antidepresanı da zaten doktorum yarıya düşeriz dedi ama aynı şeyleri yaşıyorum mesela oruç tutamıyorum bu psikolojik Bi etki sigaraya karşı da oluştu şu anda nasılsınız çok merak ettim

Ben amh değerimin cok düşük olduğunu öğrendiğim an bırakmaya niyet ettim. Günde 1 paket içerdim. 1 hafta 10 gün kadar günde 1-2 içerek yürüttüm. Sonra tamamen bıraktım bi gün. Kendime hedef koymuştum 2 günde 1 içeceğim 3 günde 1 içeceğim gibi. O gün geldiğinde atlatabilirim dedim ve atlattım. Sonrasında hic icmedim ve biraktiktan 1 ay kadar sonra hamile kaldim. Gebeliğimde de hiç içmedim. Tamamen bu bağımlılıktan kurtulmuş hissediyorum.

X