Hamilelik.. tükürük bezi tümörü

naz007antalya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
25
5
28
Arkadaşlar merhaba 33 haftalık hamileyim. Hamileliğim 2. Ayında kulağımın altında şişlik hossettim ve büyüdü o şişlik doktora gözüktüm tükürük bezi tümör iyi huylu denildi hamile olduğumdan birşey yapamıyorlar .. acaba çevrenizde böyle bir şikayetle karşılaşan oldu mu çok korkuyorum..

Merhaba bende de rastlantı sonucu çok derinde 4 cm tükürük bezi tümörü bulundu. İyi huyluymus ama yine de alınması gerekiyor ameliyat çok riskli yüz sınırı sah damarı falan bende şaşırdım kaldim

Evet yani birkaç doktor bunun daha da büyüyeceğini ve kansere dönme riski olduğunu o zaman da daha da zor olacağını söylediler. Ameliyata karar verdim sigortaya onay için basvurdum
Hangi hastane hangi il acaba . Sigortaya onay için başvurdum derken niye acaba? Bende olacam benimkide baya büyüdü araya hamilelik girdi baya aksattim Antalya ilindeyim bende ama amaliyat yapacak yer bulamadim

Acibadem de olacağım özel hastane. Normalde 200 300 bin arası ameliyat. Sigorta ile ilerlemeye çalışıyorum. Maalesef bu alanda pek doktor yok gunter hafız, çetin vural, omer faruk ünal, Veysel Bayramoglu İstanbul'daki baş boyun cerrahları

Devlet hastanelerinden çözüm alamadiniz mi acaba
Ben devlet hastanesi bakmadım acikcasi ameliyat yeterince riskliydi uğraşmak istemedim. Bu arada ameliyat oldum. 5 saat sürdü. Maalesef belirtilen risklerin bir kaçını yaşıyorum. Sol dudağımda ve burnumda orta felç var. Sol omuzumda biraz çökme ve güçsüzlük.. geçici diyorlar büyük ihtimal. Ancak benim tumor normal tükürük bezi ameliyatında olan yerde değildi. Parafarengeal bolge diye geçiyor. Çok ters ve riskli bir alan. Normal tükürük bezi tümörü ameliyatlarında bu riskler çok az. Ben şimdi noroloji ile görüşeceğim. Ne yapılabilir diye. 6 aya geçmezse o zaman başka çözümler aranacak.

Ben devlet hastanesi bakmadım acikcasi ameliyat yeterince riskliydi uğraşmak istemedim. Bu arada ameliyat oldum. 5 saat sürdü. Maalesef belirtilen risklerin bir kaçını yaşıyorum. Sol dudağımda ve burnumda orta felç var. Sol omuzumda biraz çökme ve güçsüzlük.. geçici diyorlar büyük ihtimal. Ancak benim tumor normal tükürük bezi ameliyatında olan yerde değildi. Parafarengeal bolge diye geçiyor. Çok ters ve riskli bir alan. Normal tükürük bezi tümörü ameliyatlarında bu riskler çok az. Ben şimdi noroloji ile görüşeceğim. Ne yapılabilir diye. 6 aya geçmezse o zaman başka çözümler aranacak.
Çokk geçmiş olsun rabbim açık sifalar versin . Sizinde iyi huylu mu kötü huylu mu diye şırınga ile su alınıp biyopsiye gittimi acaba ameliyattan once

Çokk geçmiş olsun rabbim açık sifalar versin . Sizinde iyi huylu mu kötü huylu mu diye şırınga ile su alınıp biyopsiye gittimi acaba ameliyattan once
Cok sagolun. Yeri çok sıkıntı olduğu için ameliyattan önce biopsi aldılar. Pleomorfik adenom diye bir tümördü. Şimdi tumor alindi teyit için tekrar patolojiye gitti.

X