Hamilelik ve hemoroid ( basur ) lütfen yardımcı olur musunuz

ozkangul3012

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
201
-15
24
Bu yaşıma kadar hiç hemoroid sorunu yaşamadım ilk kez hamileliğimde yaşıyorum dış hemoroid sanırım. Makat bölgemde dört tane var üçü sönük olduğu için çok zararı yok ama bir tanesi nohut gibi büyüdü sertlesti içinde kan pıhtılaşmasi var benim için oturmak bile eziyet haline geldi diyebilirim ara ara kanıyor. Peceteye ve camasirima bulaşıyor. Çok fazla kaşınıyor yanıyor.
Hindistan cevizi yağı, at kestanesi, proctolog krem bir sürü şey kullandım o büyük basur memesi asla küçülmedi kızlar korkuyorum kan kaybı banada bebeğime de zarar verir diye bu sorunu yaşayan çözümü bulan var mı lütfen fikir verin 😴 daha doğuma üç ay var daha da büyür ve ilerlerse gerçekten hem normal yaşamımı hemde bu dönemini çok etkilicek. Genel cerrahiye gitsem ne yapabilir? Belli ki krem gecirmicek o bölgeyi temizleme boşaltma şansı var mı

O çıkan memeler kendiliğinden geçmiyor diye biliyorum ben lazer vb. ameliyatla alıyorlar sanırım. Çözümü, tedaviyi doktor söyler ama ağrı dayanılmayacak gibi olduğunda anestol krem sürün bölgeyi uyuşturuyor ağrıyı duymuyorsunuz.

Bu yaşıma kadar hiç hemoroid sorunu yaşamadım ilk kez hamileliğimde yaşıyorum dış hemoroid sanırım. Makat bölgemde dört tane var üçü sönük olduğu için çok zararı yok ama bir tanesi nohut gibi büyüdü sertlesti içinde kan pıhtılaşmasi var benim için oturmak bile eziyet haline geldi diyebilirim ara ara kanıyor. Peceteye ve camasirima bulaşıyor. Çok fazla kaşınıyor yanıyor.
Hindistan cevizi yağı, at kestanesi, proctolog krem bir sürü şey kullandım o büyük basur memesi asla küçülmedi kızlar korkuyorum kan kaybı banada bebeğime de zarar verir diye bu sorunu yaşayan çözümü bulan var mı lütfen fikir verin 😴 daha doğuma üç ay var daha da büyür ve ilerlerse gerçekten hem normal yaşamımı hemde bu dönemini çok etkilicek. Genel cerrahiye gitsem ne yapabilir? Belli ki krem gecirmicek o bölgeyi temizleme boşaltma şansı var mı
Bende ağrıdan imdat diye bagricam.1.5 ay önce sezeryan doğum yaptim 10 gündür mahv oldum ya.İshal sonrası oldu bide.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben ikinci hamileliğimde hem makat çatlağı hem de iç basura yakalandım. Kanama varsa sizde de çatlak olabilir. Ben hamileyken doktora gittiğimde hiçbir şey yapamam hamilesin dedi bir krem verdi yolladı. Kızım doğdu 9aylık oldu ameliyat oldum hem çatlağı tedavi ettiler hem basur memelerini aldılar. 6yıl çok rahattım sonra sürpriz bir hamilelik yaşadım 3.kızıma Hamile olduğumu öğrendim. Hamileliğimde bir sıkıntı yaşamadım ama sezeryan ameliyatından 1 ay sonra tekrar iç basurum oluştu ve yaklaşık 1.5 yıldır çekiyorum. Ameliyat oldum yine tekrarladı bu öyle illet bir hastalık ki ben de ne yapacağımı şaşırdım. Hemoroid hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanı çok kötü etkiliyor en iyi ben bilirim. Kendinizi çok yıpratmayın ağrı kesici kremlerle geçirmeye çalışın. Doğumdan sonra tedavinizi olursunuz. Allah yavrunuzu sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin..

Merhaba hemoroid makat çatlağı kabızlık gibi sorun yaşayanlar için bir önerim olacak bende doğum sonrası yaşadım bu sıkıntıları birçok şey denedim pek bı çözüm sağlamadı yine tekrarladı ama en son udi hindi macunuyla tanıştım çok şükür hiçbir problemim kalmadı instagramda misvakhatun sayfasından aldm ameliyatlik birçok kişi düzelmiş durumda üstelik birçok hastalığa şifadır bu mutlaka denemelisiniz ben çektim nasıl zor olduğunu biliyorum sırf bu yüzden hesap açtım birkaç yere yazdım herkes faydalansın diye

Acaba bir yolunu Bulabildiniz mi bende aynı durumdayım ilk hamileliğim ve doğuma 1 ay kaldı çok kötü bir durum ya normal doğuma engel olmaz inşallah. Bana sağlıkocağı fitil yazdı onu kullanıyorum oda rahatlamam için sanırım dış için bir işe yarayacağını sanmıyorum fitili içeriye atıyorum sonuçta

Acaba bir yolunu Bulabildiniz mi bende aynı durumdayım ilk hamileliğim ve doğuma 1 ay kaldı çok kötü bir durum ya normal doğuma engel olmaz inşallah. Bana sağlıkocağı fitil yazdı onu kullanıyorum oda rahatlamam için sanırım dış için bir işe yarayacağını sanmıyorum fitili içeriye atıyorum sonuçta
Çok geçmiş olsun, bende de hemoroid var ancak bende normal doğum yapmayı düşünüyorum.. İnsallah bebeğiniz sağ salim kucağınıza gelir Canınızı sıkmayın moral en önemli şey

Çok geçmiş olsun, bende de hemoroid var ancak bende normal doğum yapmayı düşünüyorum.. İnsallah bebeğiniz sağ salim kucağınıza gelir Canınızı sıkmayın moral en önemli şey
Teşekkür ederim inşallah sizde sağlıcakla kucağınıza alırsınız yavrunuzu. 37 haftalığa doğru gidiyorum bebeğim dönmemiş doktor bana sezaryan olursun dedi inşallah döner daha erken değil mi sezaryan demesi için. Basurum sormadım unuttum engel olur mu normal doğuma diye.

Teşekkür ederim inşallah sizde sağlıcakla kucağınıza alırsınız yavrunuzu. 37 haftalığa doğru gidiyorum bebeğim dönmemiş doktor bana sezaryan olursun dedi inşallah döner daha erken değil mi sezaryan demesi için. Basurum sormadım unuttum engel olur mu normal doğuma diye.
Yani sezaryan olmanız gerekiyor ise sezeryan olursunuz lütfen bunu dert etmeyin, artık teknoloji gelişti. Basurun normal doguma çok büyük engel olacağını sanmıyorum doktorunuza sormalısınız tabii ki.

Maalesef hala aynı :KK43:

Yani sezaryan olmanız gerekiyor ise sezeryan olursunuz lütfen bunu dert etmeyin, artık teknoloji gelişti. Basurun normal doguma çok büyük engel olacağını sanmıyorum doktorunuza sormalısınız tabii ki.
Teşekkür ederim. Çoğu kişi sezaryan da hep çekiyorsun geç kendini topluyorsun diyor normal doğum içinde çok zor ama o ozaman çekiyorsun bitiyor diyorlar.

Maalesef hala aynı :KK43:
Ben biraz daha iyiyim o tombulluk indi ve oturunca acı yok ama parçalar duruyor tabi. Kullandığım fitil işe yaradı sanırım günde 2 kezdi bide ben günde 1 defa kullandım yatarken sadece fitil bitti tekrar yazdırmayı düşünüyorum basuru düşünmek istemiyorum doğum için🤔

X