Hamilelik ve Sonrasında Kaşıntı Pubb

Nanase

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
14
5
27
Herkese Merhaba
28 martta doğum yaptım. Ondan önceki günlerde 25 mart akşamı karın altımda kaşıntı hissettim baktığımda küçük sivilceler vardı bi kaç tane. 27 mart günüde kontrolüm varken doktoruma bu durumu söyledim karaciğer yeterli gelmiyor bebekten kaynaklı normal dedi. Ertesi gün zorunlu sezeryan yaptım doğumdan sonra iyice azıttı sivilcelee heryerime yayıldı hastanedeyken kaşıntı vardı çok bakamıyordum sancıdan ama yayılmış iyice. Dün de bebek randevumuz vardı bebeğimde sarılık olduğu için yatış verdiler ışık tedavisi gördü bu sabahta Allah ıma şükür ki düştü çıkışını verdiler ama ben dün gece kaşıntıdan ağladım o derece heryerime yayılmış kötüleşmiş doğum doktoruma yazdım halbuki taburcu olurken göstermiştim ama yine normal demişti oda bana bi kremle zyrtec 10 ml verdi. Sabah hazır hastanedeyken hemen cildiyeye gözüktüm oda bana bunun pubb olduğunu hamilelikte ve sonrasında görüldüğünü söyledi. Benimkininnde doğumla birlikte azdığını sonrasında 15 güne azalacağını söyledi. BETNOVATE Krem yazdı ve doğum doktorumun yazdığı hapı sadece akşamları içmem gerektiğini söyledi. Ama ben interneti talan ettim çok yorum okudum geçmeyenler varmış iz kalanlar varmış daha sonra tekrar nüksedenler varmış moralim aşırı bozuk modum düştü mal gibi hissediyorum kaşıntılı kaşıntılı ya düzelmezsem diye benimle aynı durumu yaşayanlar yorum yapabilir mi gerçekten ihtiyacım var ve şimdiden teşekkürler 🙏🏼

benm hamilelik sonlarina doğru kaşinti başlamişti felaketti doğum sonrasi gecti ama banyo yapmk rahatlatyordu bol nemlendryordum

benm hamilelik sonlarina doğru kaşinti başlamişti felaketti doğum sonrasi gecti ama banyo yapmk rahatlatyordu bol nemlendryordum
Doğumdan ne kadar sonra geçti peki ve nasıldı durumu benim şuan bütün vücuduma yayılmış vaziyette küçük sivilce ve kabarcıklar 🥺

Doğumdan ne kadar sonra geçti peki ve nasıldı durumu benim şuan bütün vücuduma yayılmış vaziyette küçük sivilce ve kabarcıklar 🥺
ben çok kaşiniyordum kaşimaktan kanatmiştim bacaklarimi kollarimi ama sivilce gibi değildi hormonlarla alakali ama gecer duş sık sık alin rahatlatiyo doğan sabun fln kullanmaya calişin nemlendirdin

ben çok kaşiniyordum kaşimaktan kanatmiştim bacaklarimi kollarimi ama sivilce gibi değildi hormonlarla alakali ama gecer duş sık sık alin rahatlatiyo doğan sabun fln kullanmaya calişin nemlendirdin
Benimde şuan öyle kanatasım var daha da yayıldı cildiye kortizon iğnesi yazdı ama ben kullanmakta çok kararsızım bebeğime bişey olur diye 😞

Benimde şuan öyle kanatasım var daha da yayıldı cildiye kortizon iğnesi yazdı ama ben kullanmakta çok kararsızım bebeğime bişey olur diye 😞
doğum yaptiniz değilmi? banyoda kullandginiz urunleri doğal icerikli olmasina dikkat edin nemlendirn bol bol belki gecer bende.oyle bir haftaya fln gecti dogumdan sonra

doğum yaptiniz değilmi? banyoda kullandginiz urunleri doğal icerikli olmasina dikkat edin nemlendirn bol bol belki gecer bende.oyle bir haftaya fln gecti dogumdan sonra
Yaptım evet doğum yapalı 9 gün oldu bende hala devam ediyor. Üstüne bugün bebeğim için yine yatış verildi 5 gün Allah tan sabır diliyorum lohusalığım çok berbat geçiyor 😢

sarilik içinmi yatiş verildi? kaşinti zamanla geçer ben sadce dediklerimi yapmiştim bol nemlendrme sık sık banyo eger gecmezse doktorun dediğni yaparsiniz

Yaptım evet doğum yapalı 9 gün oldu bende hala devam ediyor. Üstüne bugün bebeğim için yine yatış verildi 5 gün Allah tan sabır diliyorum lohusalığım çok berbat geçiyor 😢
uzulmeyin bunlarda geçer ilk doğumumda kaşinti zor doğum gecirdim bebeğim 10 gun yoğun bakima alindi yüksek sarilik enfeksyondan bende sizin gibi lohusalik geçirmedim hergün yoğun bakima gderdik bol bol dua edin geçicek bu günlerde

uzulmeyin bunlarda geçer ilk doğumumda kaşinti zor doğum gecirdim bebeğim 10 gun yoğun bakima alindi yüksek sarilik enfeksyondan bende sizin gibi lohusalik geçirmedim hergün yoğun bakima gderdik bol bol dua edin geçicek bu günlerde
İnşallah geçer sarılık için yattı 1 gün şimdi idrar enfeksiyonu için yatış verildi gerçekten çok zor Allah bu durumda olan olmayan herkese yardım etsin 🙏🏼

Bana cevap yazıcak birileri yok mu ?
Gebelik kolestazı olabilir bi gastreoronolojiye görünün isterseniz. Karaciğer bebeğe yeterli gelmemiş ya karaciğer de sorun olunca kaşıntı yapıyot vücutta alt ast değerleriniz de bakılsa güzel olur geçmiş olsun

Gebelik kolestazı olabilir bi gastreoronolojiye görünün isterseniz. Karaciğer bebeğe yeterli gelmemiş ya karaciğer de sorun olunca kaşıntı yapıyot vücutta alt ast değerleriniz de bakılsa güzel olur geçmiş olsun
Doktorumla kontrolümde görüştüğümde ürtiker alerji olmuşsun dedi anlamlandıramıyorum pek gerçekten birde ameliyat masasında panik atak geçirdim belki oda tetikledi bilemiyorum 😕

Doktorumla kontrolümde görüştüğümde ürtiker alerji olmuşsun dedi anlamlandıramıyorum pek gerçekten birde ameliyat masasında panik atak geçirdim belki oda tetikledi bilemiyorum 😕
Sezaryen olduysanız verilen narkoz ilaçları da alerji yapmıştır belki geçmiş olsun çok

X