Hamilelikte aile sorunlari huzursuzluklar

Kaç sefer gebe kalıp kustunuz acaba?

Ya da hiç hamile ve enfeksiyon aynı anda yaşadınız mı?
ya bir olayın çözümünü ya da ağırlığını bilmek için o olayı yaşamak mı lazım ?
ayrıca enfeksiyon nerden cikti şimdi ?
hamilelik hastalık değil bu kafadan artık çıkın.

konu sahibi maşallah baştan sonra hayatından nefret ediyor ve şikayetçi savundugunuz bu tutum mudur ?

Bana her şeyi çok fazlasıyla abartıp dert ediyor gibi geldiniz.
Acilde gebelik kusması için bir servis değil, neyse.Her gün giderseniz e kimse geçmiş olsun diye aramaz tabi

Bunu böyle kesin diyemeyiz. Kadin kusup dursa ve durmuyorsa bu hem kadin hemde hamilelik icin kritik hal alabilir. Ortada ikiz hamilelik veya riskli hamilelik varsa gerekiyorsa acile de gitmeli. Mide ve bagirsak sistemini biraz olsa da rahatlatmak adina damar yoldan enfusion veriliyor

Bunu böyle kesin diyemeyiz. Kadin kusup dursa ve durmuyorsa bu hem kadin hemde hamilelik icin kritik hal alabilir. Ortada ikiz hamilelik veya riskli hamilelik varsa gerekiyorsa acile de gitmeli. Mide ve bagirsak sistemini biraz olsa da rahatlatmak adina damar yoldan enfusion veriliyor
doğrudur kesin değil altta zaten biri daha yazdı ona da söyledim
çok ciddi kusuyor ise evet ama şimdiki gebeler maalesef hiç kusmamak istiyorlar.
en ufak mide bulantısı kusmaya dayanıklı değiller.
dediğiniz olay elbette oluyor ama çok azınlık.

doğrudur kesin değil altta zaten biri daha yazdı ona da söyledim
çok ciddi kusuyor ise evet ama şimdiki gebeler maalesef hiç kusmamak istiyorlar.
en ufak mide bulantısı kusmaya dayanıklı değiller.
dediğiniz olay elbette oluyor ama çok azınlık.

Konu sahibi ama daha önce düsük yasamis. Daha tedirgin olmasi normal bu durumda. Yasadiklari rahatsizliklar da üst üste gelince, üstüne milletle de ugrasip stres oldugunda tam acillik olmadigi iyi. Tabi prenses moduna giren hamileler de vardir, ama sadece konu sahibinin durumuna bakarsak es ailesi gereksiz tripleniyor asil.

Seruma 1 mg zofran katmislar diyorsunuz ya vala inanamıyorum bunun çok ciddi olduğunu size kim söyledi.
tablet değil serum e çünkü kusuyorsunuz sıvı kaybınız var ?!
bide 1mg değil demiş yav zaten zofrenin normal yetişkin dozu 4 mg , acilde bı AMP verilir yani 4 mg
siz gebesiniz bir şey olmasın diye 1 vermişler 🤦🏻‍♀️
kaç kere kullandınız ? umarım çok değildir
Bana bu tedaviyi uygulayan doktor:) Bana ilk durumumda onerildiginde ben de internetten araştırmıştım :) Cok haklisiniz internet ansiklopedisinde tam da yukarida yazdiklariniz yaziyor. Perinatalog var ya , bukundugum yerde farkli doktor gorüsleri arasinda en guvendigim perinatalog iken kendisinin de tavsiyesi o internette yazan seylerin sizin de tekrarini ettiginiz ilacin bu sekilde masum bir bulanti kusma ilaci ildugu yönündeydi. Sahadan birisiniz ya , perinatalogla calistiniz mi hic kendinize sorun. Kimdir ne yapar nasil gidilir bir devlet hastanesi perinataloguna .Ha internetten arastirin isterseniz :)))

Bir de Yargilanmak falan yazmissiniz da, komiksiniz ciddi anlamda uslup denen sey bilgi ile birlesmeli. Bilgi ise okudugunu anlama ile iletisim kurabilmek icin.

Sız mi yargılayacaksınız siz mi uygulamasını sahadan biriyim diyerek eleştireceksiniz teşhis ve tedavi sürecimin ? Ayrıca benim actigim başlık sağlıkla ilgili bir başlık da degil, ilk yazimdan itibaren verilen ilaclari yazmama ragmen cirkin bir bakış açısı ile konuyu alip ben bilirim benim teşhisim noktasına götürmüşsünüz. Size sahadan biri olarak saha fikrinizi soran olmadı ki? Biri bir baslik acmis ama ana fikri ne niye acilmis ne sorulmus insan buna bakar bi heybesinde tecrubesi ya da konuyla ilgili fikri olan cumlelesir. üslubunuz ve dünyaya karşı çirkin bakış açınız karşısında şaşkınım su an. Fakat siz ve sizin gibi kimlige sahip olanlarla uzlasma becerim yok olsaydi kayinvalimde de anlasirdim sanirim. Su an kayinvalidem oldugunuzdan da suphe etmeli miyim yoksa :)))) Ben bilirimci ben teşhis koyarım kimsenin bildiği bir şey yok anlayışınız karşısında yazdıklarınızı ve yazacaklarınızı yok sayıyorum. Zira sizin gibi tiplerden muzdarip olup bir de burada konu disi varliginizla uğraşmam cidden. Sayin Kitapsizlatte ya da sahadan biri ,
Sizi ve düşüncelerinizi yok sayıyorum.

Konu sahibi ama daha önce düsük yasamis. Daha tedirgin olmasi normal bu durumda. Yasadiklari rahatsizliklar da üst üste gelince, üstüne milletle de ugrasip stres oldugunda tam acillik olmadigi iyi. Tabi prenses moduna giren hamileler de vardir, ama sadece konu sahibinin durumuna bakarsak es ailesi gereksiz tripleniyor asil.
ben konu sahibinin her şeyi abarttigini düşünüyorum da
bir de şey var yani daha önce düşük yaşadı ise ilaç kullanmaktan özellikle imtina etmesi gerekiyor ama acile gitmis kullanmış mesela ben bunu anlamıyorum.
zofran parol gibi temiz olduğu kanıtlanmış bir ilaç değil
eğer düşük yapmaktan korkuyosa gerekli gereksiz her şeyi kafaya takmamasi laizm bence.
bilmiyorum buradaki çoğu eş ailesi konusu bana çok gereksiz takıntı gibi geliyor,tamam aralar iyi olsa güzel olur ama olmuyorsa da çok umursamamak lazim

Bana bu tedaviyi uygulayan doktor:) Bana ilk durumumda onerildiginde ben de internetten araştırmıştım :) Cok haklisiniz internet ansiklopedisinde tam da yukarida yazdiklariniz yaziyor. Perinatalog var ya , bukundugum yerde farkli doktor gorüsleri arasinda en guvendigim perinatalog iken kendisinin de tavsiyesi o internette yazan seylerin sizin de tekrarini ettiginiz ilacin bu sekilde masum bir bulanti kusma ilaci ildugu yönündeydi. Sahadan birisiniz ya , perinatalogla calistiniz mi hic kendinize sorun. Kimdir ne yapar nasil gidilir bir devlet hastanesi perinataloguna .Ha internetten arastirin isterseniz :)))

Bir de Yargilanmak falan yazmissiniz da, komiksiniz ciddi anlamda uslup denen sey bilgi ile birlesmeli. Bilgi ise okudugunu anlama ile iletisim kurabilmek icin.

Sız mi yargılayacaksınız siz mi uygulamasını sahadan biriyim diyerek eleştireceksiniz teşhis ve tedavi sürecimin ? Ayrıca benim actigim başlık sağlıkla ilgili bir başlık da degil, ilk yazimdan itibaren verilen ilaclari yazmama ragmen cirkin bir bakış açısı ile konuyu alip ben bilirim benim teşhisim noktasına götürmüşsünüz. Size sahadan biri olarak saha fikrinizi soran olmadı ki? Biri bir baslik acmis ama ana fikri ne niye acilmis ne sorulmus insan buna bakar bi heybesinde tecrubesi ya da konuyla ilgili fikri olan cumlelesir. üslubunuz ve dünyaya karşı çirkin bakış açınız karşısında şaşkınım su an. Fakat siz ve sizin gibi kimlige sahip olanlarla uzlasma becerim yok olsaydi kayinvalimde de anlasirdim sanirim. Su an kayinvalidem oldugunuzdan da suphe etmeli miyim yoksa :)))) Ben bilirimci ben teşhis koyarım kimsenin bildiği bir şey yok anlayışınız karşısında yazdıklarınızı ve yazacaklarınızı yok sayıyorum. Zira sizin gibi tiplerden muzdarip olup bir de burada konu disi varliginizla uğraşmam cidden. Sayin Kitapsizlatte ya da sahadan biri ,
Sizi ve düşüncelerinizi yok sayıyorum.
sabaha kadar sayabilirsiniz ,
sevgili doktor meslektaşım eminim sizin hastaneyi inletmenizi daha fazla istemediği için vermiştir
her neyse , herkesin kendi bebeği
ben olsam hamileyken zararlı olup olmadığı belli olmayan bir ilaç kullanmazdim.
Eminim begenmediginiz kayınvalidenizde kullanmazdı.

hamileliğim çok kötü geçti. aylarca yattıım. ilk başında vucudum sıvı topladı. ciğerden su felan çektiler... pek fenaydı. ağrılar vs düşünmek istemiyorum. herneyse o süreçte kvalidem gelmedi... sonra öğrendim ki yanlış birşey söylerim iyice kötü olur diye gelmek istememiş... hamilelik hastalıktı benim için :işsiz:

hormonlardan bi garip olunuyor. alınganlık hat safa da oluyor... akışına bırakın.... eşiniz yardımcıymış. bırakın getirmesinler. sonra barışırlar... sorun yapmayın...

ben konu sahibinin her şeyi abarttigini düşünüyorum da
bir de şey var yani daha önce düşük yaşadı ise ilaç kullanmaktan özellikle imtina etmesi gerekiyor ama acile gitmis kullanmış mesela ben bunu anlamıyorum.
zofran parol gibi temiz olduğu kanıtlanmış bir ilaç değil
eğer düşük yapmaktan korkuyosa gerekli gereksiz her şeyi kafaya takmamasi laizm bence.
bilmiyorum buradaki çoğu eş ailesi konusu bana çok gereksiz takıntı gibi geliyor,tamam aralar iyi olsa güzel olur ama olmuyorsa da çok umursamamak lazim

Bu sürecte doktor ne tavsiye ediyorsa mecbur o alinir. 🤷🏻‍♀️ Umursama konusuna katiliyorum, ama sahsen gereken ayarlarin da verilmesinden yanayim. Cünkü bunun lohusaligi da var daha. Isteyen herkes kendi kendine dram yasasin, ama kadinin o durumda baska dertleri oluyor

Bu sürecte doktor ne tavsiye ediyorsa mecbur o alinir. 🤷🏻‍♀️ Umursama konusuna katiliyorum, ama sahsen gereken ayarlarin da verilmesinden yanayim. Cünkü bunun lohusaligi da var daha. Isteyen herkes kendi kendine dram yasasin, ama kadinin o durumda baska dertleri oluyor
zaten konu aslında doktor tedavisi değildi.
çok fazla bu konuda acile geliniyor ya işte çalışmayan bilmez cidden
o yüzden başta dedim bunun icin acile gelinmez ki cidden gelinmez (inanın 10kere kusup gelen yüzde bir yine değil)
sonra hanımefendi kendisi zofran zofran filan yazdı 🤐 sanki çok elzem önemli bir şeymiş gibi.
ben de kadın doğum stajında intornken (çoğu hastane yapmaz bizde yapılıyordu) arastirmami bulantı ilaçlar vb üzerinde yapmıştım, yorumumu yaptım ama kendisi beni kvsi olmakla suçladı xjdjdkdk
aradığım suçlama cjdjjs

Kusurs bakmayın ama eşiniz en çok suçlu bu konuda. Neden kestirip atamıyor. Hamile eşini bu şekilde üzüyorsa vicdanı yok

Çok çok geçmiş olsun inşallah.

Anlıyorum gebeliğiniz zor geçiyor,desteğe ihtiyacınız var ama bu iş kayınvalidenin evinde kalmakla çözülmez ki görmüşsünüz işte yatmanız bile batmış.

Çok üzgünüm ama hem evlerinde kalacak kadar yüz göz oluyorsunuz sonra da gereksiz küslükler yaşanıyor.

Kendileri bilir ister küs kalsınlar ister barışsınlar.

Bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz, mutlu ve sağlıklı gebelik ve doğum yaşarsınız inşallah.
Çok teşekkür ederim ... Amasi olmadan her seyiyle dogru demissiniz, sinirlarini cizerek iletisim kurmak icli disli olmamak basta beceri gerektiren bir durumdu ve ben bunu beceremedim sanirim. En kritik dönemlerime de denk geldi acısı bu beceriksizliğinin ve çekiyorum. Keşke eşimle basta tartışsa idim bu kadar olmaz diretseydim hayır biz ayri bir aile olarak şurada surada durmalıyız deyip eşimle uzlaşmalı fikir alışverişlerimizin olduğu süreci değerlendirebilme olsaydım. Ben beceremedim. Çok doğru dediniz cidden basta yüz göz olup gereksiz samimiyetler icinde yer alip sonra mevcut iletişimin de bozulması ustune evimde de her gün sorun olması... iyi dilekleriniz ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim...

Çok teşekkür ederim ... Amasi olmadan her seyiyle dogru demissiniz, sinirlarini cizerek iletisim kurmak icli disli olmamak basta beceri gerektiren bir durumdu ve ben bunu beceremedim sanirim. En kritik dönemlerime de denk geldi acısı bu beceriksizliğinin ve çekiyorum. Keşke eşimle basta tartışsa idim bu kadar olmaz diretseydim hayır biz ayri bir aile olarak şurada surada durmalıyız deyip eşimle uzlaşmalı fikir alışverişlerimizin olduğu süreci değerlendirebilme olsaydım. Ben beceremedim. Çok doğru dediniz cidden basta yüz göz olup gereksiz samimiyetler icinde yer alip sonra mevcut iletişimin de bozulması ustune evimde de her gün sorun olması... iyi dilekleriniz ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim...
Rica ederim.

Bundan sonra daha dikkatli olursunuz. İnsan ilişkileri çok hassas denge.

Kolay gelsin.
Sağlıklı mutlu haberlerinizi alalım inşallah.

Önce balık olayı,sonra iyi akşamlar demeden çıkınca tavır yaptığınızı düşündüler heralde. Keşke balığı ben bunu yemicem diye uzatmak yerine ya çok fena koktu içim almıyor o yüzden yiyemicem diye uzatsaydınız eşinize. Bilmiyorum benim gelinimde soframda böyle yapsa bende gücenirdim sanırım. Çokta büyük mevzular değil ki bunlar. 1 telefonla çözebilirsiniz. Eşinizle bu kadar etkiliyor madem sizi arayın kaynananızı dueumu izah edin. Her gün tartışmaktan daha iyidir diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Evet arayabilirdim mesela kandil üzerine olabilirdi ama yapamadım. Hirs yaptim sanırım. Kendimi o kadar şeyle boğuşurken bu kadar basit bir şeyle bu kadar kolay harcandigim için ve evimde eşimle sürekli gündemde tartışma meselesi haline geldikçe onlarim yüzünden neden bu haldeyim hırsına kapılıp yumuşak davranmayıp adım atamadım. Çok haklısınız stratejik olup zararın çoğundan sıyrılmam lâzımdı. Aramak doğru bir yöntemdi üst uste gelen tartışmalar ve gündemlerin arasından hic içimden gelmedi bunu da yapmadım bu konuda da eksik benim haklisiniz...

Teşekkür ederim. Evet arayabilirdim mesela kandil üzerine olabilirdi ama yapamadım. Hirs yaptim sanırım. Kendimi o kadar şeyle boğuşurken bu kadar basit bir şeyle bu kadar kolay harcandigim için ve evimde eşimle sürekli gündemde tartışma meselesi haline geldikçe onlarim yüzünden neden bu haldeyim hırsına kapılıp yumuşak davranmayıp adım atamadım. Çok haklısınız stratejik olup zararın çoğundan sıyrılmam lâzımdı. Aramak doğru bir yöntemdi üst uste gelen tartışmalar ve gündemlerin arasından hic içimden gelmedi bunu da yapmadım bu konuda da eksik benim haklisiniz...
Ya sizde haklısınız sinek küçük ama mide bulandırır demişler. O yüzden tepkilisiniz,sinirleriniz bozulmuş anlayabiliyorum. Ama onlara bir şey olmuyor olan sizle eşinize oluyor. O yüzden genelde politik davranması gerekenler gelinler oluyor genellikle. Kayınaile için hava hoş onlara dokunan bir şey yok çünkü.

Öncelikle geçmiş olsun.Umarim evladınızi sağlıcakla kucağınıza alırsınız.Kayin ailesi cidden bozulacak ,trip atacak yer aramış.Zor zamanlardan geçen insanlara karşı hoşgörülü davranmak gerektiğini düşünüyorum.
Ben bir de bu erkek ailelerinin gelin merakını anlamıyorum.Hic kadının ailesinin damat da gelmedi diye triplere girdiğini,teyzengil geldi damadı da al gel dediğini duymadım.Ama iş geline gelince aman gelmedi ,aman misafir var gelin.Senin cocugun oğlun ,oğlun diyesim geliyor.Rahat bırakın elin kızlarını.
Siz de madem bu kadar hastasınız,ayrılın izne.Kocaniz sizi düşünmüyor,siz niye onu düşünüyorsunuz.Evlerine gidin,barismis gibi yapın.Sonra izne çıkın,ailenizin yanınıza gidin.Hem eşinizle de aranız düzelir.İyi niyetli olduğunuzu eşinize inandirin.Sonra kayın ailesine siz de lafinizi söylersiniz yeri geldikce.Zaten bebek doğunca size gelmek isteyecekler.Siz de eşiniz yokken daha sert davranıp ,eşinizin yanında daha yumuşak davranırsanız.Aileni de seviyorum ayağı yaptınız mı ,gerisini onlar düşünsün.Az deli olmadan sorunlar çözülmüyor.

Hamileyken her ise beni kosturmak isteyen kaynanam kızı hamile kalinca taharetleneceği suyu bile ısıtıyor mesela kendi canlari hamile kalınca el üstünde gelinlerin Allah belasini versin kafası cogu kaynana boyle emin ol sadece seninki değil.Eşinde is yok o sınıri cizemiyor ayrıca neden evde tek kalamıyorsun ki ? Ben anlamıyorum ya mide bulantisini kanitlamak icin sofraya mı cıkarmak gerekiyor ?

Hamileyken her ise beni kosturmak isteyen kaynanam kızı hamile kalinca taharetleneceği suyu bile ısıtıyor mesela kendi canlari hamile kalınca el üstünde gelinlerin Allah belasini versin kafası cogu kaynana boyle emin ol sadece seninki değil.Eşinde is yok o sınıri cizemiyor ayrıca neden evde tek kalamıyorsun ki ? Ben anlamıyorum ya mide bulantisini kanitlamak icin sofraya mı cıkarmak gerekiyor ?
Söyle oldu sanırım ben eksiklerle birlikte upuzun bir şey yazdım ilk mesajda. Ben senelerce tek yasadım esasen benden kaynaklanan bir durum değil. Eşim 24 saat gece mesaisi olan bir dönemde, o istemedi evde tek kalmamı, hastayken sen aklım sende kalıyor diyerek zaten 3 kişiyiz burada; sen burada tek kalma uzaktayım için rahat etsin; diye düşünerek beni anne ve babasında kalma konusuna yönlendirdi. Biraz daha kararlı olup evimde kalmayı isteyebilirdim. Gitmiş bulundum gitmez olaydım. Normal dönemlerde kalma durumumuz yoktu gidiş gelişler vardi sadece ilk kez oldu burnumdan geldi. Anlamadim ki nasil bir cenderenin içinde kaldım. 1 ayımda hep gündeme geliyor hep gerginlik sebebi halinde yansıyor evime. Geçmiş olsun denmesi denmemesi ziyaret vs degil ben bunlarda degilim , ama iyi akşamlar demedi olayı evime eşimle birlikte öyle geliyor öyle yansıyor ki bunaldim artik her şeyden yorgun kalıyorum. Evimdeki tartışmalar; ya neden küsuyorlar ki halimi biliyor görüyorlardı şimdiye dek ne yaptım yanlis ki şimdi 1 kere mazeretim varken 2 kelime etmedim diye böyle ediyorlar savunması ve onlar yaşlı alınmışlar ne yapayımlar arasında gidip geliyor. Ve düzelt arayilar.

Okurken kendimi gördüm sanki. Benim tam terzi. Kayınvalide değil ama kayınpeder ve eşim hiç bir şeyden memnun olmazlar.

İlk zamanlar kp tanımadığım için her sözüne karşılık veriyordum , ta ki bir tartışma yaşayıp o beni ben onu tanıyıncaya dek. Sonra ben onu hiç ciddiye almadım. Oda bana o şekilde konuşamadı. Kendi oğulları ile tartıştı , çayımı aldım içtim.

Eşim ilk zamanlar senin kardeşin bana hoşçakal demedi , yok bilmem bana yan baktı , yok bilmem ben odaya girerken sen ayağı kalkmadın sanki gören de der padişah giriyor odaya. O girse de kalkmazdım ya. Neyse biz böyle tartışa tartışa tartışa 1 arpa boyu yol aldığımızı sanmıştım. Bugüne kadar yanılmışım.

Benim amcam halam Dayım yani kısacası ailem ile aram iyidir. Eşimin ise ne amca ne hala ne de dayısı vardır. Hep maddiyat yönünden birbirler ile kopmuşlar. Onun öyle akrabaları yok diye benimkileri de istemiyor. Her zaman gidip gelmem zaten ayda yılda bir gelirler. Oda haberli. Ama bizim paşa hazretleri (eşim). Benim amcalarım ile bir saat bile oturmak istemiyor. Bunu en başından deseydi yine anlardım. Tartışmalar sonrasında öğrendim. Ondan sonra da zaten bir araya asla gelmediler.

En son davetsiz bir şekilde çaya geldiler. Amcam ve yengem. O gün de başka bir misafirim vardi zaten. Saat 8 de kalktılar diye bizim bey geldi bana bir trip bir afra bir tafra. Bende açtım ağzımı yumdum gözümü. Anneme de söyledim , onun annesine abisine de gitti konu. Şimdi ben rahat o rahat. Herkes onu haksız buldu. Oda ağzının payını aldı.

Baya dolmuşum. Kusura bakmayın.umarım konuyu sabote etmiş gibi olmam. Hem bir ton misafir ağırlamışım, hemde davetsiz misafirler ile uğraşmışım hemde trip yemişim misafirler geç gitmiş diye. Sanki 12 de gitmişler de. Yine çok sinirlendim :KK43::kızgın:

Allah yardımcınız olsun, sağlıkla kucağınıza alın 🙏 eşiniz ve ailesi hakkında söylenecek çok şey var da ...kendinizi daha çok strese sokmayın. Aileniz yanınıza gelemez mi? En azından siz biraz rahatlayana kadar...

ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı. Ilerlemiş yaşım söz konusu. Şimdi hamileyim 12 haftalik. Fakat hamileliğinin son 1 ayını cok kötü geçirdim. Evet ruhsal değişimlerim var belki de yorucu olan benim ama hicbir şeyden keyif almıyorum. Eşimle cok iyi anlaşıyorken ilk kez evde sesimi yükseliyor hatta şiddetli tartışmalara giriyoruz. Başlangıç noktası ise ailesiyle yaşadığım su olay oldu. Ateşli grupla hastaneye gittik 3 hafta kadar önce hamilelik sebebi ile ilaç verilmedi tabi. Eşim gece çalıştığı için evde tek kalmamamiistedi anne babasının yanina götürdü beni. Evde kalmak istedim çünkü annesinin değişik konuşmaları beni cidden yoruyor artik.Neyse bıraktı beni. Zaten terleyerek hastalığı atmaya çalışıyorum ciğerden gelen öksürükle 2 yastıkta yatıyorum. Gece oksuruk sesime uyanıyor anne babası vs. Annesi yatmaktan kemiklerin agrimadi mi senin de , benim kızlarım da hamileyken kusuyordu degisun ustunuzu gelin diyordum vs şeklinde konusuyor yemek yiyebildigim süreçte. Bu arada kusma bulantı ve iştahsızlık da hamilelikle başladı aynı süreçte. Eşime israrimla zoraki kendi evimize geleceğimiz günün akşamı migren atayım tuttu. Eşim de balık yaptırmış. Masaya oturdum ama balığın kokusu vurunca burnuma yiyemedim eşime uzattım ben bunu yiyemiycem diyerek. Sadece salata yedim. En son sabah 10 da yarim yamalak kahvaltı ile duruyordum. Anne baba oğul yüzleri asıldı yiyemedim diye küstüler dediler de. Aç olmama rağmen kustum yine masadan kalkınca salata yemiştim migren de başlayınca artık iyice direncim düştü. Eşim hadi gidelim dedi evden çıkarken gala hastayım hamilelik kusması grip migren hepsi bir arada aanne babasına iyi akşamlar dememişim farkında bile değilim. Evimize geldik benim bir de vajinal mantar enfeksiyonun başladı kanda crp yükselmiş vs. 2 gun de bir hastanedeyim serum icin e zofran bulantı kusma ilacı ve parol katip veriyorlar. 2 hafta böyle devam ettim evde. Eşim yemek yapıyor ise gidiyor geliyor vs. Ailesi bana küsmüş. 100 kere gidip güzelce ayrildigim evden o akşam hastalıkla iyi akşamlar diyemeden çıkmışım diye. Sonradan öğreniyorum.10 gun icinde burada benim akrabam ailem yok bu şehirde, 1 kere bile aramadılar. Eşim beni arayıp soruyorlardı dedi sonradan konuşurken. 10 gun sonra tekrar acile gitmek için hastaneye çıktığımız akşam ufak bir deprem sarsıntısı hissedince esim anne ve babasını da akmak istedi gittik arabaya bindiler hic bir şekilde geçmiş olsun nasil oldun demediler. Hastaneye gitmek için çıkmışız biz zaten elimde poşet arabada yine kusmuk içindeyim.zaten hastaneye gideceğiz. Sebep o gün nasil iyi akşamlar demeden çıkmışım o evden imiş meğer. Halbuki annesi bebek için kontrole gidecegimizde kalp atışı için 2 gün ısrar etti ki ben de gelecem . Bu kadar merak ettiği bebek ile ben 10 günün üzerine 1 hafta da rapor alip ise gitmeyerek hastayken 1 kere bile aramadı bırakın 1 kase çorba getirmeyi.

Eşimle konuşmuşlar esim arada kalıyor. Bana ben toparlanıp ise başlayınca akşam annemlere gidelim mi dedi gitmek istemedim. Iyilestigim ilk gun neden hemen gidiyorum diye. Ayrıca arabaya arkadan çarptılar bir gün annesigile yakınız diye eşim ile oraya geçtik bu süreçte babası eşime sana bir şey olmasın sorun yok halledilir vs dedi aşağıya inip arabaya bakınca gelecek misin yukarıya dedi . Hicbir şekilde yüzüme bile bakmadı o şekilde ben o eve girdim 1 kere pişman oldum. Eşime de dedim ortada ilan olay ne bu nasil mizaç ben neden o muameleyi gördüğüm eve tekrar gideyim yuzlerini duzeltsinler ne yaptım ki ben hastalıktan ölen benim bu nasil huy vs.

Asla düzelmedi. 1 ay oldu. Eşim arada kaldığı için evde bize yansıyor huzursuzluk. Bugün de tartıştık. Durduk yere arabanın kapısını sertce yüzüne kapattı tersledi beni. Işte zaten zorlaniyorum alındım belkide evde de üzerine geldi akşam yemek saatinde ben neden bana bağırıp kapıyı yüzüme kapattığını sorduğumda . Bu arada annesi 3 4 gun önce arada bir şey yokmuş gibi eşini arayıp evlerine misafir geleceğini ( eşimin teyzesi ve kuzenlerinin) beni de alip onlara gitmemi istemiş. Eşim de bana soracağını normalde 1 aydır ilk kez kendimi iyi hissettiğim için temizlik yapmayı düşündüğümü söylemiş. Eşim bana söylediğinde telefonla arayıp, ben işten çıkıp hemen eve geliyorum arkadaş gezmesi vs yok hayatımda. Bu dönemde bu şekilde kalabalık bir ortama gitmek istemediğimi söyledim. Tamam dedi. Ama işte sonradan çıkıyor acisi .

Gitmedim o ev oturması olayına çünkü 1 aydır benim yemeğimi yapan kocam, hastalık ayri hamilelik etkileri ayri, enfeksiyon ayri tek başıma rezil oldum bu sehirde. Zaten şimdiye dek her isime aile hayatıma karışmaya benim adıma kararlar almaya çalışan anne baba figürü su an eşimle evimde aramda kavga sebebi huzursuzluk sebebi. Çünkü eşime sürekli niye iyi akşamlar demedi cıktı olayını açıyorlar o da benim acımdan yanıt veriyor ama arada kalıp donup bana huzursuzluk yaratıyor.

1 ayim bu meseleyle geçiyor. En son bu akşam şiddetli tartışmada telefon firlattim sınır krizi geçirdim desem yeridir. Doldugum bir sürü şey var uzun yazdim diye eksik bırakıyorum artik.

Isimden nefret ediyorum sürekli stres kaynağı ergenlerle uğraşmak beni yoruyor. Ücretsiz izin alip ailemin olduğu şehre gidip hamileliğini hzuurla geçirmek istedim kredi borcumuz var bit yandan eşime iyi gelmeyecek bir secim olacak bu diğer yandan gidemedim. Sabah 8 akşam 4 işteyim baskı altındayım resmen. Ustune ailevi huzursuzluk derken yeni geldiğim bu şehirde kimsem olmadığını bile bile eşimin de beni yalnizlaastirmasi artuk gücümü kırdı. Bu halde bir hamilelikle nereye kadar duzgun sağlıklı gideceğim bilmiyorum ama berbat bir durumda eşim ayri odada ben ayrı odada saatlerce ağlamaktan yorulmuş sabahın 5inde uykusuz haldeyim. Son 1 ayim resmen özeti bu. Ben tek düşünen olmaliyim zorundayım bebeğinin sağlığını belki ama gücüm kalmıyor artik saçma sapan evimin dışında gelişen olaylardan. Kandil gunu yine tartisma yine ktizler yine yas dustu evume r3smeb. Ailesinin yaninda gidip dondugu her firaatta bunu yasiyoruz sin zamanlarda. Neyi nasil anlatacagimi dert nasil dokulur deva nasil isteniri unutali cok oldu bu şehre geldiğimde beri niye ywzdim ne bekliyorum bilmiyorum da...
Canim akıl vermek gibi olmasın
Sonuçta senin hayatın kararların.
Ama gerçekten eşinin seni sevdiğini biraz bile olsa senin açından düşündüğünü hissediyorsan .
Bunu ciddi anlamda söylüyorum ailesini boşver hiç bir şekilde kafana takma oturmaya mı gittin istediklerini yapsınlar sessiz kal yüz ifadelerini kafana takma bunlar için eşinle konuşma veya tartışmaya girme. Sen kocanla iyi ol , iyi ol ki yarın bir gün oda farkına varacaktır . Ailesinin senin üzerine geldiğinin çünkü erkekler düz mantık biz gibi detaycı değil bide bu şekil dene . O gün ailesiyle olay mi yaşandı kendi evine gittiğinde eşine karşı farklı ol kendi evine bu muhabbeti taşıma
Kocan ailesinin ve senin farkıni görsün

X