Hamilelikte antibakteriyel jel ve sıvı sabun

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
1.021
702
34
hamişler merhaba,
Ben hamileliğimin başından beri çok fazla titiz oldum. Özellşjle dışarı çıkınca toplu taşıma kullanınca mikrop kapmamak için falan ya da parkta toprakran toksoplazma geçmesin dite ellerimi yıkayamayınca hep çantamda taşıdığım antibakteriyel jeli kullanıyordum. Evde de et falan elledikten sonra kullandım hep. Ama geçen bi arkadaşım hamilelikte antibakteriyel jellerin zararlı olduğunu söyledi. Ben de araştırdım gerçekten öyleymiş. İçeriğini daha önce hiç okumak aklıma gelmemişti okuyunca başımdan aşağı kaybar su döküldü resmen. İçinde etil alkol, metil alkol, paraben ve triclosan diye bir madde varmış. Özellikle bu triclosan hamilelikte çok zarralıymış bebeğe. Çok üzgünüm :/ temiz olayım derken bebeğine zararmı verdim ? Sizce çok etkilemiş midir ? Aranızda hamileyken antibakteriyel jel ya da antibakteriyel sıvı sabun falan kullanan oldu mu ? Bebeğe zarrarı oldu mu ? Nolur cevap verin kızlar çok kafama taktım uyuyamadım hiç

Antibakteriyel jel hic kullanmadim.
Antibakteriyel sivi sabun da hamilelikte hic kullanmadim gecmiste kullanmistim.
Normal sivi sabun kullaniyorum.
Antibakteriyellerin hamilelikte zararli oldugunu ben de okumustum ve gecenlerde tv'de dinlemistim.
Tabi en dogru bilgiyi doktorunuz verir bir danisin kontrole gittiginizde derim.

Antibakteriyel jel hic kullanmadim.
Antibakteriyel sivi sabun da hamilelikte hic kullanmadim gecmiste kullanmistim.
Normal sivi sabun kullaniyorum.
Antibakteriyellerin hamilelikte zararli oldugunu ben de okumustum ve gecenlerde tv'de dinlemistim.
Tabi en dogru bilgiyi doktorunuz verir bir danisin kontrole gittiginizde derim.
Ben biraz geç öğrendim malesef :KK43: benim hamileliğim hep böyle talihsizliklerle geçiyor. Bilmeden birsürü kimyasala maruz kaldım başından beri. Umarım kızıma zararı olmamıştır :KK43: doktoruma sorucam bu hafta randevuda

X