Hamilelikte az kg alan yada veren ?

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
30
Merhaba kızlar hamilelikte kg veren yada çok az kg alan var mı ben ilk hamileliğimde 110 kg ile hamile kalıp 123 le doğuma girdim doğumdan sonra 15 günde 111 e inmistim 5 yıl önce. Daha sonra yine 130 lara çıktım malesef. 2 senedir sağlıklı beslenip diyet yapıyorum 50 kg verdim ve sürpriz bir şekilde bu ay hamile olduğumu öğrendim beklemiyordum şuan 84 kiloyum fazla almak istemiyorum. Varmı fazla kilo almayan kg veren ? Tabiki öncelik bebeğimin sağlığı ama bebeğin sağlığı diye de 20 30 kg almak istemem 🙁

Ben 84 ile hamileliliğimi öğrendim 90 ile doğuma gittim. Gebeliktw çok dikkat ettm hiç aç kalmadım ama abur cubur kalorili şekerli yiyecek tüketmedm. Fındık badem ceviz tükettim

Sağlıklı beslenip düşük tehlikeniz yoksa bol yürüyüş ve hareketle geçirdirdiğiniz sürece az kilo alarak veya almadan hamileliğinizi tamamlayabilirsiniz. İlk aylar zaten zor olmuyor, çok da iyi zayıflamışsınız kendinize 5-6 kg kadar bir hedef koyarsanız daha rahat olur doğumdan sonra da hepsi gider zaten :)

Ben iki hamileligimde de ortalama 5 kg aldim. Protein agirlikli beslendim, karbonhidrati az tukettim. Tatli hic yemedim

Ben 84 ile hamileliliğimi öğrendim 90 ile doğuma gittim. Gebeliktw çok dikkat ettm hiç aç kalmadım ama abur cubur kalorili şekerli yiyecek tüketmedm. Fındık badem ceviz tükettim
Bende şuan dikkat ediyorum günde 4 5 öğün yiyorum az ve sık badem fındık ceviz meyve ana yemekte yoğurt bol salata sabah mutlaka yumurta peynir yani sağlıklı beslenmeye devam etmeye çalışıyorum belki bir diyetisyen yardımı da alabilirim aslında

Ben daha 4 haftalık hamileyim ama yiyorum sebepsizce. Daha kese kontrolune gitmedim 16 sında gidecegim. istedgiim saglıklı beslenmek az kilo almak cocugumu beslemek. Ama canım hep dürüm çekiyor 😐😐

Sağlıklı beslenip düşük tehlikeniz yoksa bol yürüyüş ve hareketle geçirdirdiğiniz sürece az kilo alarak veya almadan hamileliğinizi tamamlayabilirsiniz. İlk aylar zaten zor olmuyor, çok da iyi zayıflamışsınız kendinize 5-6 kg kadar bir hedef koyarsanız daha rahat olur doğumdan sonra da hepsi gider zaten :)
Zaten öyle yapıyorum en fazla ama en fazla 10 kg alabilirsin diyorum kendime tutmaya abartmamaya çalışıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bazı insanlardan duyuyorum ben hicbisi yemedim 20 kg aldım 30 kg aldım yemeden nasıl alınıyor mümkün değilmiş gibi geliyor bana demekki yenmiş ki alınmış 🙈😁 Allah'ım umarım çok almam nolur

• Komik
Reactions: Z P
Suan yazdıklarınızı okudumda pişman oldum 😔😔Ben de saglıklı beslenme şeklini hayatıma geçirecegim insaAllah.

Zaten öyle yapıyorum en fazla ama en fazla 10 kg alabilirsin diyorum kendime tutmaya abartmamaya çalışıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bazı insanlardan duyuyorum ben hicbisi yemedim 20 kg aldım 30 kg aldım yemeden nasıl alınıyor mümkün değilmiş gibi geliyor bana demekki yenmiş ki alınmış 🙈😁 Allah'ım umarım çok almam nolur
ben 63 kiloydm 80 le doguma girdim ve gayette iyi yiyordum😂😂Bogazımı tutsaydım okadar almazdım

Ben daha 4 haftalık hamileyim ama yiyorum sebepsizce. Daha kese kontrolune gitmedim 16 sında gidecegim. istedgiim saglıklı beslenmek az kilo almak cocugumu beslemek. Ama canım hep dürüm çekiyor 😐😐
Dikkat edin birde şöyle düşünün ben hep bunu düşünüyorum karnimda bir bebek var ve benden besleniyor ben ilk hamileliğimde çok kötü beslendim hiç dikkat etmedim kızım bir doğdu 7 8 ay gazını çektik hep ağladı yavrum bu sefer diyorum ki sağlıklı beslenecegim çocuk belki ben çok kötü beslendigim için gazlı doğdu yani hem fazla kg almam hemde sağlıklı seyler gider bebeğe elbette arada canımız bisielr ister ama can surekli durum istiyor diye yersek alırız 30 kg 😁😁🙈 bebekde ister yani durum bayılır 🙈😁🙈

• Beğen
Merhaba kızlar hamilelikte kg veren yada çok az kg alan var mı ben ilk hamileliğimde 110 kg ile hamile kalıp 123 le doğuma girdim doğumdan sonra 15 günde 111 e inmistim 5 yıl önce. Daha sonra yine 130 lara çıktım malesef. 2 senedir sağlıklı beslenip diyet yapıyorum 50 kg verdim ve sürpriz bir şekilde bu ay hamile olduğumu öğrendim beklemiyordum şuan 84 kiloyum fazla almak istemiyorum. Varmı fazla kilo almayan kg veren ? Tabiki öncelik bebeğimin sağlığı ama bebeğin sağlığı diye de 20 30 kg almak istemem 🙁
Ben 13 kilo almıştım sadece. Karbonhidrat ve tuzu minimuma indirmiştim.

Suan yazdıklarınızı okudumda pişman oldum 😔😔Ben de saglıklı beslenme şeklini hayatıma geçirecegim insaAllah.
Birde şu var 4 haftalık bir bebek bizdeki vitamini kalsiyumu aliyor zaten son aylarda beslenme çok önemli 3. Trimestirda bizim şuan çok yememizin bir manası yok bebek acisindan ben kendimi hep böyle motive ediyorum ya valla ay çok zor ya o kadar kg verdim fazla alırsam çok üzülürüm gercekten

• Beğen
Dikkat edilirse o kadar almanın imkanı yok ama son aylar gerçekten ne yesen vücut onu tutabiliyor. Bende ilk 3 ay 3 kg verdim sonraki aylar üstüne 12 kg aldım. Şuan her hafta yarım kilo alıyorum ama çoğu ödem gibi geliyor. Doğum yaptıktan sonra giden kilolardan anlayacağım artık kalıcı kilo mu değil mi diye

İlk hamileliğimde toplam 10 2. Hamileliğimde 3 kilo aldım ki onda zayıflamıştım. Şimdiki hamileliğimde toplamda 5,6 kilo civarı aldım şeker cıktı diyetisyen ile devam ettim.

Bir sorun olmadığı sürece sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Hamur işi pilav tatlı tarzı şeyleri çok aşırı tüketmeyince bir sıkıntı olacağını sanmıyorum sağlıkla alın kucagınıza yavrunuzu inşallah🤲

49 kilo ile başladım 64 ile sonlandı hamilelik
Bol su haftada 4 gun 3 km yol yuruyusu karpuz bolcana : ) sabahları 2 yumurta yeşillik gün içinde ve akşam normal ev yemekleri doğumdan sonra 54 e düştüm 2,5 yıl geçti 50 yim

• Beğen
Birde şu var 4 haftalık bir bebek bizdeki vitamini kalsiyumu aliyor zaten son aylarda beslenme çok önemli 3. Trimestirda bizim şuan çok yememizin bir manası yok bebek acisindan ben kendimi hep böyle motive ediyorum ya valla ay çok zor ya o kadar kg verdim fazla alırsam çok üzülürüm gercekten
Bende öyle Canan karatay artı tugcr alpay videolarıyla spor yaparak kilo verdim şimdi basa döndük. Ben 7 ayıma kadar cok iyidim sonrası facia 😄Annem çok hamur işi yapıyodu bende yemekten şişmiştim

Ben ideal kilodayım
İlk doğumumda 5 kilo ikincisinde 8 kilo aldım.
İlkinde hiç iştahım yokmuş sonradan anladım, ikincisinde de bir ara iştah açılması yaşadım birden kilo alıp kilo alımım durdu sonradan.
Özel bir şey tabi ki yapmadım. İlkinde abur cubur paketli gıda neredeyse hiç tüketmedim. Sağlıklı beslendim.
İkincisinde de çok çikolata isteği vardı çikolata ve kuruyemiş çok yedim. Ama 5. Ayıma kadar çalıştım.
Anladığım kadarıyla yine de kilolu hamile kalmışsınız, benim iş arkadaşım 115 kg ile hamile kaldı. Doğuma 18 kilo vererek gitti. 2 ay vardı bebeklerimizin arasında ve Bebeğinin maşallahı var Gayet sağlıklı ve güzel bir kiloyla doğdu.
Önemli olan bol su tüketmek hareketi bırakmamak ve sağlıklı beslenmek bence ve iki kişilik beslenmemek.

• Beğen
Dikkat edin birde şöyle düşünün ben hep bunu düşünüyorum karnimda bir bebek var ve benden besleniyor ben ilk hamileliğimde çok kötü beslendim hiç dikkat etmedim kızım bir doğdu 7 8 ay gazını çektik hep ağladı yavrum bu sefer diyorum ki sağlıklı beslenecegim çocuk belki ben çok kötü beslendigim için gazlı doğdu yani hem fazla kg almam hemde sağlıklı seyler gider bebeğe elbette arada canımız bisielr ister ama can surekli durum istiyor diye yersek alırız 30 kg 😁😁🙈 bebekde ister yani durum bayılır 🙈😁🙈
Valla yemekle cocugn gazlı olabileceğini düşünmüyorum ben 5 ayıma kadar dürüm yedim iki günde bir bazen hergün yemeden duramıyordum. Oglum 10 ayına kadar asırı usluydu ne gaz bilirim ne bişey 😄😂10 ayında yürüdü yaktı canımızı😂😂

Valla yemekle cocugn gazlı olabileceğini düşünmüyorum ben 5 ayıma kadar dürüm yedim iki günde bir bazen hergün yemeden duramıyordum. Oglum 10 ayına kadar asırı usluydu ne gaz bilirim ne bişey 😄😂10 ayında yürüdü yaktı canımızı😂😂
Yinede herşeyin yediğimizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum hamburger de yedim cola da içtim hiç dikkat etmedim malesef abur cubur desen ona keza 🙄 bu sefer öyle yapnicam inşallah

• Beğen
Ben gebelikte 10 kilo verdim canım ve 6. Aydayım sadece 3 4 kilo aldım

X