Hamilelikte az kg alan yada veren ?

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
27
Merhaba kızlar hamilelikte kg veren yada çok az kg alan var mı ben ilk hamileliğimde 110 kg ile hamile kalıp 123 le doğuma girdim doğumdan sonra 15 günde 111 e inmistim 5 yıl önce. Daha sonra yine 130 lara çıktım malesef. 2 senedir sağlıklı beslenip diyet yapıyorum 50 kg verdim ve sürpriz bir şekilde bu ay hamile olduğumu öğrendim beklemiyordum şuan 84 kiloyum fazla almak istemiyorum. Varmı fazla kilo almayan kg veren ? Tabiki öncelik bebeğimin sağlığı ama bebeğin sağlığı diye de 20 30 kg almak istemem 🙁

bengisu022

🏆🏆🏆🏆🏆
Kayıtlı Üye
5 Mart 2015
6.597
28.254
34
Ben 84 ile hamileliliğimi öğrendim 90 ile doğuma gittim. Gebeliktw çok dikkat ettm hiç aç kalmadım ama abur cubur kalorili şekerli yiyecek tüketmedm. Fındık badem ceviz tükettim

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :103 Kg. Şimdiki Kilom :85 Kg.

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.858
4.663
Sağlıklı beslenip düşük tehlikeniz yoksa bol yürüyüş ve hareketle geçirdirdiğiniz sürece az kilo alarak veya almadan hamileliğinizi tamamlayabilirsiniz. İlk aylar zaten zor olmuyor, çok da iyi zayıflamışsınız kendinize 5-6 kg kadar bir hedef koyarsanız daha rahat olur doğumdan sonra da hepsi gider zaten :)

WOMAN

Soğuk Nevale 🦔🍃
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
5.512
17.121
Ben iki hamileligimde de ortalama 5 kg aldim. Protein agirlikli beslendim, karbonhidrati az tukettim. Tatli hic yemedim

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
27
Ben 84 ile hamileliliğimi öğrendim 90 ile doğuma gittim. Gebeliktw çok dikkat ettm hiç aç kalmadım ama abur cubur kalorili şekerli yiyecek tüketmedm. Fındık badem ceviz tükettim
Bende şuan dikkat ediyorum günde 4 5 öğün yiyorum az ve sık badem fındık ceviz meyve ana yemekte yoğurt bol salata sabah mutlaka yumurta peynir yani sağlıklı beslenmeye devam etmeye çalışıyorum belki bir diyetisyen yardımı da alabilirim aslında

ElifffErdemm

💚💚
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
6.750
7.406
Ben daha 4 haftalık hamileyim ama yiyorum sebepsizce. Daha kese kontrolune gitmedim 16 sında gidecegim. istedgiim saglıklı beslenmek az kilo almak cocugumu beslemek. Ama canım hep dürüm çekiyor 😐😐

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
27
Sağlıklı beslenip düşük tehlikeniz yoksa bol yürüyüş ve hareketle geçirdirdiğiniz sürece az kilo alarak veya almadan hamileliğinizi tamamlayabilirsiniz. İlk aylar zaten zor olmuyor, çok da iyi zayıflamışsınız kendinize 5-6 kg kadar bir hedef koyarsanız daha rahat olur doğumdan sonra da hepsi gider zaten :)
Zaten öyle yapıyorum en fazla ama en fazla 10 kg alabilirsin diyorum kendime tutmaya abartmamaya çalışıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bazı insanlardan duyuyorum ben hicbisi yemedim 20 kg aldım 30 kg aldım yemeden nasıl alınıyor mümkün değilmiş gibi geliyor bana demekki yenmiş ki alınmış 🙈😁 Allah'ım umarım çok almam nolur

ElifffErdemm

💚💚
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
6.750
7.406
Suan yazdıklarınızı okudumda pişman oldum 😔😔Ben de saglıklı beslenme şeklini hayatıma geçirecegim insaAllah.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

ElifffErdemm

💚💚
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
6.750
7.406
Zaten öyle yapıyorum en fazla ama en fazla 10 kg alabilirsin diyorum kendime tutmaya abartmamaya çalışıyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bazı insanlardan duyuyorum ben hicbisi yemedim 20 kg aldım 30 kg aldım yemeden nasıl alınıyor mümkün değilmiş gibi geliyor bana demekki yenmiş ki alınmış 🙈😁 Allah'ım umarım çok almam nolur
ben 63 kiloydm 80 le doguma girdim ve gayette iyi yiyordum😂😂Bogazımı tutsaydım okadar almazdım

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
27
Ben daha 4 haftalık hamileyim ama yiyorum sebepsizce. Daha kese kontrolune gitmedim 16 sında gidecegim. istedgiim saglıklı beslenmek az kilo almak cocugumu beslemek. Ama canım hep dürüm çekiyor 😐😐
Dikkat edin birde şöyle düşünün ben hep bunu düşünüyorum karnimda bir bebek var ve benden besleniyor ben ilk hamileliğimde çok kötü beslendim hiç dikkat etmedim kızım bir doğdu 7 8 ay gazını çektik hep ağladı yavrum bu sefer diyorum ki sağlıklı beslenecegim çocuk belki ben çok kötü beslendigim için gazlı doğdu yani hem fazla kg almam hemde sağlıklı seyler gider bebeğe elbette arada canımız bisielr ister ama can surekli durum istiyor diye yersek alırız 30 kg 😁😁🙈 bebekde ister yani durum bayılır 🙈😁🙈

ince bilek

ankaram❤️
Pro Üye
16 Temmuz 2010
21.491
46.483
Merhaba kızlar hamilelikte kg veren yada çok az kg alan var mı ben ilk hamileliğimde 110 kg ile hamile kalıp 123 le doğuma girdim doğumdan sonra 15 günde 111 e inmistim 5 yıl önce. Daha sonra yine 130 lara çıktım malesef. 2 senedir sağlıklı beslenip diyet yapıyorum 50 kg verdim ve sürpriz bir şekilde bu ay hamile olduğumu öğrendim beklemiyordum şuan 84 kiloyum fazla almak istemiyorum. Varmı fazla kilo almayan kg veren ? Tabiki öncelik bebeğimin sağlığı ama bebeğin sağlığı diye de 20 30 kg almak istemem 🙁
Ben 13 kilo almıştım sadece. Karbonhidrat ve tuzu minimuma indirmiştim.

Buso15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
193
89
27
Suan yazdıklarınızı okudumda pişman oldum 😔😔Ben de saglıklı beslenme şeklini hayatıma geçirecegim insaAllah.
Birde şu var 4 haftalık bir bebek bizdeki vitamini kalsiyumu aliyor zaten son aylarda beslenme çok önemli 3. Trimestirda bizim şuan çok yememizin bir manası yok bebek acisindan ben kendimi hep böyle motive ediyorum ya valla ay çok zor ya o kadar kg verdim fazla alırsam çok üzülürüm gercekten

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.858
4.663
Dikkat edilirse o kadar almanın imkanı yok ama son aylar gerçekten ne yesen vücut onu tutabiliyor. Bende ilk 3 ay 3 kg verdim sonraki aylar üstüne 12 kg aldım. Şuan her hafta yarım kilo alıyorum ama çoğu ödem gibi geliyor. Doğum yaptıktan sonra giden kilolardan anlayacağım artık kalıcı kilo mu değil mi diye

sena zeynep

2🌺🌺 1🐞🥰
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
22 Mart 2015
9.637
37.773
34
İlk hamileliğimde toplam 10 2. Hamileliğimde 3 kilo aldım ki onda zayıflamıştım. Şimdiki hamileliğimde toplamda 5,6 kilo civarı aldım şeker cıktı diyetisyen ile devam ettim.

Bir sorun olmadığı sürece sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Hamur işi pilav tatlı tarzı şeyleri çok aşırı tüketmeyince bir sıkıntı olacağını sanmıyorum sağlıkla alın kucagınıza yavrunuzu inşallah🤲

Leame

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.900
1.829
49 kilo ile başladım 64 ile sonlandı hamilelik
Bol su haftada 4 gun 3 km yol yuruyusu karpuz bolcana : ) sabahları 2 yumurta yeşillik gün içinde ve akşam normal ev yemekleri doğumdan sonra 54 e düştüm 2,5 yıl geçti 50 yim