Hamilelikte Çatlaklar...

kumral_quzeli

ᔕeᑎi ᔕeViyoᖇᑌᗰ ᗷeᗷegiᗰ...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
2.109
829
27
Kızlar ben 4.5 aylık olana kadar 2-3 güne bi "Vazelin" sürüyordum, Tabi karnımın altını hiç hesap etmeden, üstten baktıkça hep "Oo, faydası var" diyordum. Bir gün Yengem geldi, sohbet geçerken bende "Hiç çatlağım yok, vazelin sürüyorum" dedim. "Aç bakim bi karnını" dedi. Açmamla "Karnında bi tane çatlak var" dedi. Gittim küçük aynayla karnımın alt tarafına bi baktım. Hakikaten de bir tane var. Ama nasıl kafam attı o an bilemezsiniz :) :) O günden bu yana her sabah kalktığımda "Badem Yağlı Nivea" ve "Vazelin" karıştırıp, karnıma yediresiye kadar sürüyorum, akşamları da "Bio Oil" kullanıyorum. O bi tane çatlakla kaldık, Allah'a şükür artmadı ama daha 9. aya çok. İnşallah o bir tane çatlak sonradan "Dünya Haritasına" dönmez... Böyle şeyleri hep deneye deneye öğreneceğiz, çünkü henüz kimse daha kesin bi çözüm bulmuş değil... :) :) :)

Benim doktorumda duştan sonra vazelin ve badem yağı kullanabilirsin demişti.. Ben zaten gebelikten öncede normalde duştan sonra bebek yağı sürüyodum çatlağım hiç yokki karnım yeni yeni çıkıyo 6 kilo aldım oda kalça ve basenden :) doktora özellikle genetikle ne kadar alakası var dediğimde %90 diye cevap vermişti. yani çatlak oluşucaksa önüne geçemiyosunuz ama en azından biraz engelliyosunuz denebilir :) ayrıca ne kadar ılık su o kadar iyi hatta ben abartıp duşum bitince soğuk su dökünüyorum :)

benim doktorum mustela yı yazdı bana. ama sadece onunla yetinmiyorum. bebek yağı vazelin kayısı yağı kakao yağı falan Allah ne verdiyse sürüyorum. kaşındığı zaman hemen yağlanmaya başlıyorum. çünkü vücudum çatlamaya çok müsait. ergenlikten kalan bir sürü çatlağım var. umarım bu sefer çatlamam. 20. haftamdayım ve henüz çatlağım yok.

Bende bebek yağı aldım ama daha kullanmadım. İnşallah bi faydasını görürüm.

Ben de kakao yağı kullanıyorum. Şimdilik hiçbir sorun görünmüyor: ) inşallah da hiç olmaz... üstelik haftama göre çok fazla sistim kızlar. Oturuken yürürken nefes alırken bile hissediyorum bunu :/

Peki canım birsey sorcm .? Hareketlerini hissetmeye başladın mi ? Bu benim ilk gebeliğim ve heyecanla o anı bekliorum ama birturlu hareket ettiğini anlamıyorum

Henüz büyümedi göbeğim ama ben duştan sonra bebeyağı veya arkonun meyveli kreminden sürüyorum. Annemde 3 çocuğa rağmen çatlak yok inşallah bendede olmaz

Kızlar ben 4.5 aylık olana kadar 2-3 güne bi "Vazelin" sürüyordum, Tabi karnımın altını hiç hesap etmeden, üstten baktıkça hep "Oo, faydası var" diyordum. Bir gün Yengem geldi, sohbet geçerken bende "Hiç çatlağım yok, vazelin sürüyorum" dedim. "Aç bakim bi karnını" dedi. Açmamla "Karnında bi tane çatlak var" dedi. Gittim küçük aynayla karnımın alt tarafına bi baktım. Hakikaten de bir tane var. Ama nasıl kafam attı o an bilemezsiniz :) :) O günden bu yana her sabah kalktığımda "Badem Yağlı Nivea" ve "Vazelin" karıştırıp, karnıma yediresiye kadar sürüyorum, akşamları da "Bio Oil" kullanıyorum. O bi tane çatlakla kaldık, Allah'a şükür artmadı ama daha 9. aya çok. İnşallah o bir tane çatlak sonradan "Dünya Haritasına" dönmez... Böyle şeyleri hep deneye deneye öğreneceğiz, çünkü henüz kimse daha kesin bi çözüm bulmuş değil... :) :) :)
Ay sibel Hızır gibisin vallahi 2,5 ay oldu başlasam mi bende ?

Peki canım birsey sorcm .? Hareketlerini hissetmeye başladın mi ? Bu benim ilk gebeliğim ve heyecanla o anı bekliorum ama birturlu hareket ettiğini anlamıyorum

CANIM ÇOK AZ DAHA BEKLE SENİNKİ HAREKETLERNMEK ÜZERE BENIM 18 DEN SONRA SANKİ BAĞIRSAKLARIMDA BİR SIKINTI VARMIŞ GİBİ HAREKETLER İLE BAŞLADI ONUDA BEBEK HAREKETİ DİYE YORUMLAMADIM AMA 21 DEN SONRA KESİNLEŞMEYE BAŞLIYOR. VE İLK GEBELİĞİMİZ OLDUĞU İÇİN NASIL OACAĞINI BİLMEDİĞİMİZ İÇİN PEK ANLAYAMIYORUZ.

Teşekkür ederim canım benim . Çok heyecanlıyım aşırı sabırsızim bu konuda . Icin de Kelebek cirpmasi gbi hissedersin diolar ben de merak tan catlicam

Ben 12. Haftada bir kez hissettim bir daha da hissetmedim. Balık gibi kaymıştı benim kız :KK48: inşallah bir an önce hissetmeye başlarız. Doktorum 20 den sonra demişti

Catlak genetik gercekten bakimla sadece azaltabiliyorsun yada hafif catlaklarin oluyo derin degilde. Benim ilk gebeligimde 7 aya kadar hic catlagim yoktu 7.aydan sonra catlamaya basladi. Bende lierac ve dustan sonra zeytinyagi kullandim ama malesef catlamama engel olmadi. Buarada gebeligimde sadece 10 kilo aldim ona ragmen malesef oldu. Tek tesellim karnimin alt kisimlarinda olmus olmasi :)

Gerçekten demi :) ay valla böyle duydukça daha çok merak ediyorum :)

Evet önce emin olamadım ama sonradan anladım ki benim minnoşummuş o çünkü başka hiç olmadı çok dinledim hissetmedim. Can atıyorum tekrar olsun diye :)) tabi bir kaç hafta sonra minik ayaklarını ellerini hep hissedeceğiz inşallah :)))

Ben 20 küsür kg almıştım
kafama göre yağ karışımı yaptım bide bebe yağı kullanmıştım
ama göbek deliğinin içine sürmeyi unutmuşum :)))
Hiç çatlagım yok ama göbek deliğinde elastikiyet kaybı gibi bişey var oturunca belli oluyor sadece gerçi...eskisi gibi sıkı değil
göbüşünüzün deliğini unutmayın :KK70:

Canım bana cildiye doktoru vazelin deriyi incelttiği için daha çok çatlak yapar demişti,tabi ben bunu 9. Ayda öğrendiğim için haritaya döndü her yerim :KK43: vazelin sadece dirsekler diz kapakları ve topuklara sürülürmüş...ben hamilelikte vazelinin yanında badem yağı lierac ve mustela kremlerde kullanmıştım ama gel gör ki dünya haritasından beter bir vücudum var artık:KK43:( bi arkadaşım şimdi hamile lr ın mum diye bi kremi varmış kullanan hiç kimsede çatlak olmadığını söylemişti o da onu kullanıyor 8. Ayında hiç çatlağı yok,tavsiye ederim fiyatı da çok uygundu diye hatırlıyorum,istersen kimden aldığını sorayım?

X