Hamilelikte cinsel ilişki

Ilk 3 ayda haftada kaç kez cinsel ilişkiye girdiniz?

• Haftada 1 kere

OY: 14 25,9%
  • Hiç girmedim

OY: 22 40,7%
  • Haftada 2 kere

OY: 10 18,5%
  • Çok sık girdim

OY: 8 14,8%

• Ankete Katılan
    54

GM1606

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2016
31
10
27
Merhaba canlarim. Bugun doktor kontrolüne gittim bebişimin kalbi atıyomuş :)) doktora cinsel ilişkinin zarari var mi diye sordugumda bana 12-13.haftaya kadar riskli düşük tehlikesi oldugu icin, dedi. Sizin nasil gelisti daha 6.haftamdayim siz hic iliskide bulunmadiniz mi, yoksa cok az bi şekilde mi? Bir zararini gördünüz mü? Tecrübelerinizi paylasirmisiniz

Merhaba canlarim. Bugun doktor kontrolüne gittim bebişimin kalbi atıyomuş :)) doktora cinsel ilişkinin zarari var mi diye sordugumda bana 12-13.haftaya kadar riskli düşük tehlikesi oldugu icin, dedi. Sizin nasil gelisti daha 6.haftamdayim siz hic iliskide bulunmadiniz mi, yoksa cok az bi şekilde mi? Bir zararini gördünüz mü? Tecrübelerinizi paylasirmisiniz
Risk varsa dr dediğini yap canım ben çok sakındım hemde risk yokken papaz bile oldum hiç pişman değilim :)

3 ay bitene kadr yasaktı bana da .. normal çünkü ilk 3 ay çok önemli düşük tehlikesi yüksek oluyor girmemek lazımm.. şayet ben yapmadımm yapmamanı tavsiye ederimm

Ben ilk öğrendiğimde yumurtalığımda büyüme vardı. Büyüme devam eder mi tedavi gerektirir mi diye bir süre yasakladı doktor. 1-2 hafta bişeydi. Sonra büyümem devam etmediği için cinsellikte bi sınır koymadı. Devam edebilirsinizz dendi. Öyle şu haftalar tehlikeli diye hiç bişey duymadım. Sadece canım acıdı bi kaç kere. Olurmuş o da doğru pozisyonu bulmak gerekmiş

Yani yasak demedi dr bende sormadim ama okudklarima ve bulantinlarima gore haftada 1 veya 2 seklinde devam ettm. Dogurana kadar da boyle devam etmeyi dusunuyorum. Hic olmadan da olmaz yani yazik adamcagiza. Ama dr'un kesin yapma dusuk tehliken var dediyse o baska canim

Benim 6. haftada azıcık kanama oldu, sabahında doktora gittik, hatta doktor gece niye gelmediniz diye kızmıştı :)
Kalp atışlarını duyunca rahatladık.
ilk 3 ay yasak dedi, yapmamaya çalışın veya nazik olun dedi :KK48:
Yani 1-2 kez falan olmuştu nazikçe :)
Dikkat et cnm eğer yapma dediyse yapmayın, bekleyin.:KK52:

İlk hamileliğim evlenir evlenemez oldu yani yeni evli olup ta duran var mı bilmiyorum çok sık ilişkiye girdik ve bununla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Ama şimdi haftada bir ancak odandada birsuru agrim oluyor. Kendini iyi hissedip istedikten sonra bence birşey olmaz tabi kanama falan yoksa

İlk hamileliğimde yasak değildi.. Ama şuan yasak ve nazikçe bile olsun demedi doktor direk cinsel temas yasak diyor.. Kistim var onunla alakalı büyük ihtimal. Pazartesi belki vazgeçer ya da hala yasak devam eder..

valla bize 10. hafta kontrolümüzde cinsel ilişki iki üç hafta sonra başlanabilir dediği halde biz hala kardeş gibiyiz eşimde çok anlayışlı bu konuda sağolsun

Benim doktorum hiç kısıtlama koymadı bu konuda. Serbest dedi ama biz gene de dikkat ettik.

Selam kizlar :) bende ilk 10-12 haftayı bitirene kadar biraz kısıtkadım doktoru dinledim ama ondan sonra haftada 2-3 sıklığında yaptım ve hala daha devam ediyorum. 37+1 bugun dun dontorumda sadece korunmasızı kesinlikle tavsiye etmiyo ayrıca normal doğum istiyen ve riski olmayan gebelerede ilişkiyi öneriyo doktorlar. Catı darlığına ve açılmamasına bile çözüm ben sorun yaşamadım. Bence bünye meselesi :) herkese saglikli gebelik ve dogumlar ve bebisler diliyorummm :)

Benim ilk üç ayım daha yeni bitti biz giriyorduk sukur bir sikintim olmadi doktorum yasak filanda dememisti

Benim doktorumda bişey söylemedi sağlık ocagındakı hemşire ilk 3 ay ve son 3 ay onermiyoruz dedi düşük tehlikesi olmadıktan sonra böyle bi yasak koymuyolar bildiğim kadarıyla sadece cok sık önermıyolar o kadar

evet herkesin bildiği gibi aslında ilk üç ay biraz kontrollü olmakta fayda var. benim 9.haftada kanamam oldu ve ilişki kesinlikle yasaktı 12. haftadan sonra normale döndük kanamanın durmasıyla. rahim kasılmalarını artırdığı için riskli dönemde önerilmiyor zaten ilişkiden sonra da ağrı hissedenler olmuştur. son aylarda da önermiyorlar fakat doğum zamanında da çok faydalı olduğunu öğrendim çatı açıklığını kolaylaştırdığını söylüyorlar.

Plesentam aşağıda ilişki kesinlikle yasak 12 haftaya kadar lekelenme vardı zaten yasaktı :110::işsiz:

Ters ve sert hareketler kendinizi zorlamadan haftada 1 kere olur oda sizin dusuk tehlikeniz yoksa tabi

X