Hamilelikte Decavit

hkalps

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2018
2.032
3.547
Merhaba anne adayları..
Ben bu ilacı yutamıyorum..
İçerken ilaç ziyan ediyorum kusacak gibi olup ilacı tükürüyorum.. Çok vicdan yapıyorum içmeyi bıraktım🤨
Bölme yeri de yok..
Yine de kırıp içsem olur mu?
Öyle içen var mı?

Haklısın biraz büyükce bir ilac, doktoruna Danış istersen arkadaşım illa ki uygun çözüm yolu bulur.

Haklısın biraz büyükce bir ilac, doktoruna Danış istersen arkadaşım illa ki uygun çözüm yolu bulur.
Sorucam canım..hatta bekleyemicem önce eczaneye sorucam.. Kırılıp içilmşyorsa muadilini sorucam

Merhaba anne adayları..
İçerken ilaç ziyan ediyorum kusacak gibi olup ilacı tükürüyorum.. Çok vicdan yapıyorum içmeyi bıraktım🤨
Bölme yeri de yok..
Öyle içen var mı?
Onun benzeri milyonlarca ilaç var ben pregnacare orijinal kullanıyorum vitamin değerleri iyi

Merhaba anne adayları..
Bölme yeri de yok..
Öyle içen var mı?
Şu kırma yeri varsa kırın yoksa kırmayın mevzusuna inanmayın. O çizgilerin öyle bir amacı var ama çizgi yoksa ve siz kirarsaniz özelliğini kaybeder gibi bişey yok . Bazı ilaçlarda hastalar için çok fazla ölçüye ihtiyaç duyuluyor her ilaç için değil ama örneğin kalp ilaçları ve kan sulandiricilar bunu sadece örnek olsun diye anlatıyorum bazen dr lar bunları dörde bile boldurebiliyor hatta bölme yeri olmayan ilaçları da bolduruyor o yüzden tereddüt etmenize gerek yok zaten kullandığımız tabletlerde yapısı bozulmasın diye de bir sürü madde var. Hatta şöyle soyliyim aynı ilacı ben de kullanıyorum yutmakta zorlanmiyorum bana aşırı kabızlık yaptığı için yarım almaya başladım hiç sorun yaşamadım etkisini kaybetmiyor. Nerden anlıyorsunuz diyeceksiniz ben de kritik seviyede demir ve d vitamini o yüzden şiddetli baş ağrısı oluyor ilacı aldığım gün rahatliyorum. .
Meleğinizi sağlıkla sıhhatle kucağınıza alın inşallah 🙏🏻

Şu kırma yeri varsa kırın yoksa kırmayın mevzusuna inanmayın. O çizgilerin öyle bir amacı var ama çizgi yoksa ve siz kirarsaniz özelliğini kaybeder gibi bişey yok . Bazı ilaçlarda hastalar için çok fazla ölçüye ihtiyaç duyuluyor her ilaç için değil ama örneğin kalp ilaçları ve kan sulandiricilar bunu sadece örnek olsun diye anlatıyorum bazen dr lar bunları dörde bile boldurebiliyor hatta bölme yeri olmayan ilaçları da bolduruyor o yüzden tereddüt etmenize gerek yok zaten kullandığımız tabletlerde yapısı bozulmasın diye de bir sürü madde var. Hatta şöyle soyliyim aynı ilacı ben de kullanıyorum yutmakta zorlanmiyorum bana aşırı kabızlık yaptığı için yarım almaya başladım hiç sorun yaşamadım etkisini kaybetmiyor. Nerden anlıyorsunuz diyeceksiniz ben de kritik seviyede demir ve d vitamini o yüzden şiddetli baş ağrısı oluyor ilacı aldığım gün rahatliyorum. .
Meleğinizi sağlıkla sıhhatle kucağınıza alın inşallah 🙏🏻
Haftaya kontrolüm var tekrar sorucam kır derse kırıcam..
İçemiyorum gerçekten..
Size birşey olmadıysa iyi bi örnek aslında bana..ama tek başıma olsam sıkıntı olmazda.. Bebiş de var artık 3 5 kere düşünüyor insan.

Canım benım doktorum memnun degılsen degıstırırm demıstı kontorole gıdınce soyle degıstırsın benzerı bır ılac verır boyutu küçük olan. O haftalarda ıcmek cok zor ben kullanamadm d vıtamınım yerlerde devit 3 başladm. Doktoruna danıs kırma bence ne olur olmaz.

Haftaya kontrolüm var tekrar sorucam kır derse kırıcam..
İçemiyorum gerçekten..
Size birşey olmadıysa iyi bi örnek aslında bana..ama tek başıma olsam sıkıntı olmazda.. Bebiş de var artık 3 5 kere düşünüyor insan.
Bende de var bebiş . Sağlıkla gelsinler inşallah

Decavit icilecek diye bir zorunluluk yok. Doktorunla konusup degisebilirsin. Ben her iki gebeliginde de decavit icmedim.

Decavit icilecek diye bir zorunluluk yok. Doktorunla konusup degisebilirsin. Ben her iki gebeliginde de decavit icmedim.
Folik asit de içmiyorum ama. Decavite başladım diye..
Haftaya gittiğimde sorucam canımm ya kullanmak istemiyorum

Folik asit de içmiyorum ama. Decavite başladım diye..
Haftaya gittiğimde sorucam canımm ya kullanmak istemiyorum
Bende folik asit kullanmıyorum. Baska vitamin kullaniyorum ve icibfe folik asit var

X