Hamilelikte diş ağrısı :(

Saripapatya060844

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
104
37
29
Merhaba kızlar ayy ne olur yardım edin bana bu saat oldu gözümü kırpmadan iki gündür diş ağrısından ölüyorum altli üstlü bı tane de değil iki dişim birden ağrıyor anlamadım biranda curumusler nette araştırdım doktorlar müdahale etmiyormus 33 haftalık hamileyim bu ara da evde yapılabilecek bı yöntem falan var mı Allah aşkı için yardım edin dayanamıyorum artık çok canım yanıyor

Kekik yağı agriyi alıyormuş,oyle duydum ama hiç denemedim...bu arada benim de iki disim agiryor,yemek yiyemiyorum yutyorum kac gündür,doktora gidcem mecbur,kanal tedavisi yapilicak(disci fobim var) bi yandan da hamile de olma ihtimalim var...biraz daha bekleyicem şu hamilelik durumumu bi ogreniyim ona gore doktora gidiyim diyorum...offf cok kötü gercekten,sizi cok iyi anliyorum:KK43:(

Arkadaşlar şu dişçiden korkmayın lütfen dişler gidince geri dönüşü yok hele hamile kalmadan önce bütün dişlere bakılmalı hamilelikte ilaç kullanamıyorsunuz biliyorsunuz geçmiş olsun

Arkadaşlar şu dişçiden korkmayın lütfen dişler gidince geri dönüşü yok hele hamile kalmadan önce bütün dişlere bakılmalı hamilelikte ilaç kullanamıyorsunuz biliyorsunuz geçmiş olsun
Aynen ya hamile kalmadan dolgu yaptırayım dedim koştur koştur doktora gittim 2 hafta sonra hamileydim.Daha kolay çürüyormuş hamileyken ve tedavi de olmuyor ilaç dışında.

canım bende hamileligimin ilk aylarinda dış agrisindan öldüm.

5 gün cektim ağrıyı.

artık kafamin bir tarafı komple agriyordu.
gittim ama doktor beni görünce gelip kendi götürüp oturttu oturulacak yere öyle deyim.

doktorumu aradi izin aldı ve bana aynen sunu dedi ; 5 gündür çektiğin ağrınin bebeğini ne kadar kastıginin farkinda misin ?
2 kanal tedavisi oldum.
yani diyeceğim yapacak bişey yok tedavi olacaksan mecbur oluyorsun.

ama şunu deyim. sarimsagi ortadan ikiye kes agriyan disine koy üstüne alt/ üst disinle bastır.
bende en çok o işe yariyordu.

çok çok geçmiş. anlıyorum Allah yardimcin olsun

Bende hamileyim ve iki ay önce 20lik diş problemim oldu.Diş hastanesine gittim,gitmeden kendi kadın doğum doktorumu arayıp bilgi verdim.Hastanede parol ve hamilelere uygun bir antibiyotik yazdılar.Evde de adaçayı gargarası ve buz uyguladım. 4günde geçti.Siz de hekiminize danışıp bir gidin hastaneye.

Bende hamileyken 1 dış çektirdim 1 de geçici dolgu yaptırdım doktorumdan onaylı olarak hamilelikte ilaç alınmıyor diye birşey yok ilaclarin x tipi olanlari kullanilmaz demisti benim doktorum ve o yonlendirmisti hamileyken ameliyat olan bile var doktorunla konuş sonucta dis agrisi curuk vs.bebegi kasan rahatsız eden durumlar

5 gün cektim ağrıyı.

gittim ama doktor beni görünce gelip kendi götürüp oturttu oturulacak yere öyle deyim.

doktorumu aradi izin aldı ve bana aynen sunu dedi ; 5 gündür çektiğin ağrınin bebeğini ne kadar kastıginin farkinda misin ?
2 kanal tedavisi oldum.

ama şunu deyim. sarimsagi ortadan ikiye kes agriyan disine koy üstüne alt/ üst disinle bastır.

İyi aksamlar

5 gün cektim ağrıyı.

2 kanal tedavisi oldum.

İyi aksamlar ben de üç gündür çekiyorum dis agrisi ve 5 haftalik hamileyim dişçi doktorumdan izin almam gerektiğini söyledi daha gidemedim ona da tedavi olsam zararı ne derece olur hem canım yanıyor hem de bebeğime bir sey olacak diye korkuyorum kanal tedavisi dedi disci

X