Hamilelikte eş sorunları

Eşinizin yaptığı çok can sıkıcı, bebek sahibi olmaya beraber karar vermediyseniz bilemem ama planlı bir hamilelikti diyorsunuz.
Eşinizi görmezden gelin, evet eşlerden birinin bu kadar duyarsız olması kötü bir şey ama hamileliğinizi üzülerek geçirmeniz de size ve bebeğinize haksızlık, ne almak istiyorsanız neye hevesiniz varsa sizinle bu heyecanı paylaşan yakınlarınızla alın, bebek odası hala eşyayla doluymuş çağırın bir yardımcı odayı boşalttırıp temizletin, bebeğin mobilyasını vs alıp yerleştirin ben böyle uygun gördüm deyin.
ben de artık bu yönde hareket edeceğim gibi zaten.

çok teşekkür ederim.

Bence son kez ben alisverise ckiyorum bebek icin gereken gerseyi alacagim ucretin yarisni soylerim hesabima atarsin gibi bisey soyleyin neden onun keyfini bekliyorsunuzki adam simarmis bi havalara girmis bi memnuniyetsiz istemiyordu madem yapmasaydi bu nebicim tarz erkekler hamileyken eslerine cok cok iyi guzek davranir sizinkinin terbiye olmasi lazim

Bence son kez ben alisverise ckiyorum bebek icin gereken gerseyi alacagim ucretin yarisni soylerim hesabima atarsin gibi bisey soyleyin neden onun keyfini bekliyorsunuzki adam simarmis bi havalara girmis bi memnuniyetsiz istemiyordu madem yapmasaydi bu nebicim tarz erkekler hamileyken eslerine cok cok iyi guzek davranir sizinkinin terbiye olmasi lazim
ben de böyle düşünüyorum, kendi başıma halledeceğim.

Bebek planlı mıydı? İsteyerek mi yaptı? Bebek öncesi düşüncesi neydi baba olma konusunda?
Erkeklerin bazıları kucağına alana kadar anlamıyorlar bizim gibi değiller pek
Eşya olaylarında alın kartını siz halledin bebeğinize odaklanın stres yapmayın 🙏🏻 kucağına alınca değişir inşallah

Adam öküzün teki açıkça yazayım dedim :ruh: Düz öküz yani, öküzü bağlasam bundan daha akıllı ve düzgün bir şekilde davranır. Madem bir katkısı yok üste can sıkıyor bir süreliğine evden atardım ben olsam dvaranışlarını düzeltmeden gelmesin.

Bebek planlı mıydı? İsteyerek mi yaptı? Bebek öncesi düşüncesi neydi baba olma konusunda?
Erkeklerin bazıları kucağına alana kadar anlamıyorlar bizim gibi değiller pek
Eşya olaylarında alın kartını siz halledin bebeğinize odaklanın stres yapmayın 🙏🏻 kucağına alınca değişir inşallah
planlı idi. istiyordu da.

valla en son iş başa düştü diyip kendi kendime halledeceğim. ne yapayım.

Kimileri sozle anlamaz, icraatle anlar. Sizin kocaniz da o cinsten. Boyle davranirsa yaninizda olamayacagini anlasin.

Bebek dogacak, bin turlu ihtiyac olacak. Onlarda da mi baskalari kossun islerinizin pesinde? Baskasi kosarken hallederken beyimiz niye baba sifatiyla dolasiyor ki?? Bu kadar rahat davranamasin bir zahmet. Anneniz kardesiniz arkadasinizla aile kurmadiniz, esinizle kurdunuz. Ne derdi varsa acik acik soylesin. Sizi de bu kadar germesin.

planlı idi. istiyordu da.

valla en son iş başa düştü diyip kendi kendime halledeceğim. ne yapayım.
İstemek var istemek var. Belki de siz çok istiyorsunuz diye içinden iyi bari yapalım mı dedi? Bu böyle olmaz, bebek doğunca alışma kontrol altına alma süreciniz olacak. Eşe en çok ihtiyaç duyacağınız zamanlar yaklaşıyor. Adam sizi yalnız bırakıp işim var diye kaçacak mı? Komşunun kocası daha heyecanlı olur yan daireye bebek geliyor diye, eşinize ölü toprağı mı serpildi?
Yalnız sizi hatalı buldum. Kariyeriniz mevkiniz paranız pulunuz varken liste liste diye dört dönmüşsünüz adamın etrafında. Niye çıkıp canınızın istediğini almadınız? Üzgünüm ama bu adam çocuk falan istemiyormuş. Bu davranışlarının mutlaka bir sebebi olmalı, açıkça konuşmak zorunda. Kovmak çözüm değil, sonra geri gelince ne olacak?

bende hamileyken eşimi e bebek mağazasına götürdüğümde heyecanlanacak şuna bak buna bak falan diyecek sanıyordum ama orada çok sıkıldı resmen bu eşya işi erkeklere çok ilgi çekici gelmeyebiliyor . Hep ben internetten alacağım modelleri araştırdım zaten oda almayacaktık. Beşik, mama sandalyesi, bebek arabası ne varsa kendim karar verdim bunu alalım diye ona mesajla gönderiyordum.oyuncak vs. netten sipariş ettim.
Ama bebek konusunda konuşurduk gelecekten bahsederdik

Eşinizin sorunu ne peki, yani siz kendinizi ifade ettikten sonra ne yanıt verdi size? Bebekten önce böyle bi şeyleri yoktu demişsiniz, içinde çözemediği bi şeyler mi var acaba? Kapıyı çekip gitmek, terketmek vs. bunlar şuanda bi çözüm değil, aksine sizi ve bebeğinizi daha çok yıpratır. Güvenilir, aklı başında bi büyüğünüz varsa (anneniz, kayınvalideniz gibi) bi akıl danışın derim. Veya profesyonel destek teklif edebilirsiniz eşinize birlikte çözemiyorsanız. Hamilelikten önce de böyle olsaydı bende daha sert konuşabilirdim ama durum ilginç geldi bana.

Eşya alma konusunda ise, tabi ki gönül eş ile gidip heyecanla seçmek ister ama bu mümkün olmuyorsada o kadar içerlemeyin bence. Önemli olan sizin içinize sinen şeyleri alabiliyor olmanız. Benim eşim çalıştığı için bütün doktor kontrollerine tek başıma gittim, bi dönem riskliydi gebeliğim, manevi anlamda zorlansamda yapacak bi şey yoktu. Eşyaların neredeyse tamamını kendim günlerce araştırıp internetten sipariş ettim. Eşimin öyle aman aman bu neymiş diye heyecanlandığını söyleyemem. Kısa yorumlar yapar sadece. Erkek milleti bi acayip.

Allah yardımcınız olsun ❤️

çok teşekkür ederim. durup durup ağlıyorum zaten bir türlü toparlanamadım.
kendi kendimi toparlamak zorunda kalmaya ayrıca üzülüyorum.

çok sağolun, sağlıkla gelsin diyorum ben de.
Yaa kıyamam yapmayın,yük etmeyin kendinize bu mevzuyu durup durup. Allah akıl fikir versin,iyi huy versin eşinize inşallah. O da çocuk sahibi olmak istiyordu değil mi?

Kendin seç al kocanın keyfini bekleme bile güzel bir işin varmış zaten.
Sorarsa da 50 kere söyledim duymazlıktan geldiğini fark etmedim sandın herhalde de

merhabalar,

22. haftamdayım, kısmetse temmuz gibi doğum yapmış olacağım.

sağlık açısından arada pürüzler çıksa da genel anlamıyla bir sorun yok. ancak hali hazırda birkaç tane kronik rahatsızlığım var ve rutin hayatım da zor. o nedenle daha dayanıklıyım o tarz sorunlara.

benim genel sorunum eşimde. bir ay öncesinde iş yerinde biraz zorlandığım bir haftaydı, sağolsun eşim de evde zorladı. iki gün üst üste resmen azarlandım. hatta bir sabah beni ağlattı da çıktı evden.
ne zaman doktora gitsek benim heyecanım ve doktor sonrası mutluluğumu sakinlik adı altında tepkisiz duruşuyla bitirdi.

bir şekilde toparlanmaya çalıştım. artık ufak ufak son trimesterına yaklaşıyorum ve vücudum beni zorlamaya başladı. ben bu zamana kalmadan eşya vs bakalım bir şeylere karar vermiş olalım istiyordum. bir kere ikna edebildim onda da artık öyle bir noktaya geldi ki mecbur kaldı.

şimdi evde tadilat yaptırmak istiyor, çocuk için ayıracağımız odada bir sürü eşya var onlar duruyor. çocuk eşyası noktasında hiçbir şeye bakmadık. ve bunlar için bir aydır artık başlayalım tadilatsa da eşyaysa da bakalım diye diye dilimde tüy bitti.

en son üç gün önce doktor kontrolünde detaylı ultrason vardı, doktor fotoğraf da verdi. ben çıkınca yine heyecanlıydım, yine bitirdi o heyecanımı. ertesi gün kendi kendine eşya bakalım dedi, sevindim. ben de kendimce bir liste çıkarmıştım onu gösterecek oldum yanımdan kalktı gitti hiçbir şey demeden. işim var dedi sıçradı resmen.

artık bu noktada dayanamadım, ne öfkemi ne de duygularımı kontrol edebildim. üç gün oldu kırgınlığım geçmedi.
ilk hamileliğim. ama çok mutsuzum, mutsuz değildim ama böyle oldum. tüm bu bir - bir buçuk aylık süreçte elimden geldiğinde kendimi anlattım. bakmadan içim rahat etmiyor, zamanla hareketim kısıtlanacak baksak iyi olur gibi birçok şey dedim önemsemedi. hiç de gebelikle ilgili bir nazım olmadı, kimseyi yormadım, kendi halimde geçirdim.
hiç böyle hayal etmemiştim. biraz bir şeylere bakmak, o heyecanı yaşamak isterdim. hiçbiri olmadı. şimdi de benim heyecanım yok. çocuk olmuş olmamış, hamileymişim değilmişim... öyle bir hissizlik çöktü üstüme. nasıl toparlarım ne yaparım bilemiyorum.
bu tarz sorunlar normal mi yoksa bende mi bir sorun var onu da çözmeye çalışıyorum.
Merhabalar,
Bende 22 haftalık hamileyim kısmetse temmuzda doğum yapacağım ikimizde sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız inşallah.
İnanın benim eşimde benim kadar heyecanını gösteremiyor yani ben çok heyecanlıyım doktordan hep hevesle çıkıyorum ona anlatıyorum o pek sormuyor umursamıyor gibi davranıyor ama umursadığını biliyorum. Doktor bi rapor vermişti işte bebeğin vücut boyutları felan yazıyor ben söylerken dinlemiyor gibiydi ama sonra telefonunda tesadüfen tek tek o raporda yazan şeylere baktığını gördüm. Yani aslında onlarda umursuyor heyecanlanıyor ama olaylara tepki veriş şeklimiz farklı
Bende daha kıyafet vs almadım. Yani bilmiyorum ama belki maddi açıdan korkuyordur endişeleri vardır bu yüzden biraz tedirgin olabilir. Her insan onaylara çok farklı şekilde tepkiler verebiliyor. Siz lütfen bebişinizde kendinizide üzmeyin. Ortada siiznle alakalı yada bebişinizle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum. Sağlıkla kalın

Bu durumlar sizi uzuyor belli ki ve doğum yaptıktan sonra lohusayken ekstra hassas ve yorgun olunca bu durumlar sizi daha da üzer.O yüzden şimdiden ayağını denk almasını sağlamalisiniz.Esinizin huyunu siz daha iyi biliyorsunuz ama kendinin vazgeçilmez ve biricik olmadığını anlayacağı aksiyonlari almalısınız.Kimini küsmek rahatsız eder,kimini kâle alınmamak,kimine bir öfke patlaması...Ben sakin bir insanimdir, rahatsız olduğum durumlarda sakinlikle eşime anlattım ama olmadı bir iki patladim,en azından öncekine nazaran daha yola geldi gibi😄herkesin sevgi dili farklı olduğu gibi insanlıktan anlama dilleri de farklı olabiliyor maalesef...Öfkeyle hareket etmeyin ama doğumdan önce yola getirecek bir planıniz olsun ki sonrasında zorluk yaşamayın.

merhabalar,

22. haftamdayım, kısmetse temmuz gibi doğum yapmış olacağım.

sağlık açısından arada pürüzler çıksa da genel anlamıyla bir sorun yok. ancak hali hazırda birkaç tane kronik rahatsızlığım var ve rutin hayatım da zor. o nedenle daha dayanıklıyım o tarz sorunlara.

benim genel sorunum eşimde. bir ay öncesinde iş yerinde biraz zorlandığım bir haftaydı, sağolsun eşim de evde zorladı. iki gün üst üste resmen azarlandım. hatta bir sabah beni ağlattı da çıktı evden.
ne zaman doktora gitsek benim heyecanım ve doktor sonrası mutluluğumu sakinlik adı altında tepkisiz duruşuyla bitirdi.

bir şekilde toparlanmaya çalıştım. artık ufak ufak son trimesterına yaklaşıyorum ve vücudum beni zorlamaya başladı. ben bu zamana kalmadan eşya vs bakalım bir şeylere karar vermiş olalım istiyordum. bir kere ikna edebildim onda da artık öyle bir noktaya geldi ki mecbur kaldı.

şimdi evde tadilat yaptırmak istiyor, çocuk için ayıracağımız odada bir sürü eşya var onlar duruyor. çocuk eşyası noktasında hiçbir şeye bakmadık. ve bunlar için bir aydır artık başlayalım tadilatsa da eşyaysa da bakalım diye diye dilimde tüy bitti.

en son üç gün önce doktor kontrolünde detaylı ultrason vardı, doktor fotoğraf da verdi. ben çıkınca yine heyecanlıydım, yine bitirdi o heyecanımı. ertesi gün kendi kendine eşya bakalım dedi, sevindim. ben de kendimce bir liste çıkarmıştım onu gösterecek oldum yanımdan kalktı gitti hiçbir şey demeden. işim var dedi sıçradı resmen.

artık bu noktada dayanamadım, ne öfkemi ne de duygularımı kontrol edebildim. üç gün oldu kırgınlığım geçmedi.
ilk hamileliğim. ama çok mutsuzum, mutsuz değildim ama böyle oldum. tüm bu bir - bir buçuk aylık süreçte elimden geldiğinde kendimi anlattım. bakmadan içim rahat etmiyor, zamanla hareketim kısıtlanacak baksak iyi olur gibi birçok şey dedim önemsemedi. hiç de gebelikle ilgili bir nazım olmadı, kimseyi yormadım, kendi halimde geçirdim.
hiç böyle hayal etmemiştim. biraz bir şeylere bakmak, o heyecanı yaşamak isterdim. hiçbiri olmadı. şimdi de benim heyecanım yok. çocuk olmuş olmamış, hamileymişim değilmişim... öyle bir hissizlik çöktü üstüme. nasıl toparlarım ne yaparım bilemiyorum.
bu tarz sorunlar normal mi yoksa bende mi bir sorun var onu da çözmeye çalışıyorum.
Sorun çocuk odası ise zaten ilk 6-8 ay yanında yatacak bi anne yanı beşik yeter sonra uzun uzun bakarsın oda takımına. Aslında eşinle gitmene de ihtiyacın yoktu çalışan kadınsın ev dışında hareket alanın var yani keşke kendin çıkıp çıkıp baksaydın. Bi liste çıkarsaydın.
Kimsenin heyecanını bitirmesine izin verme. Bunlar güzel zamanlar ❤️
Hep böyle miydi kocan ? Sonradan mı böyle oldu? Başka bir kadın olabileceğini düşündün mü hiç böyle bir hisse kapıldın mı ? Yanında aniden gitmesine şaşırdım da

X