Hamilelikte geçmeyen kaşıntı !

Alerji belası bende de mevcut ancak benim gebelikten önce de vardı 12. Haftadan sonra. Arttı kaşıntı geceleri artık uyuyamıyorum 19 haftalık hamıleyım dermatolog claritine dıye bir hap verdı 20 tane var içinde bi kutu kullan yeterli dedı doktoruma da sordum kullanabilirsin dedı yine de korkuyorum hamilelikte bu ilacı kullanan oldu mu. İçiniz de:KK43:
Canim ahhh ahhh inşaAllah senin çok sürmez geçer. Daha çok haftan var. Ben 28de basladim. Suan 35 haftaligim halen devam. Bende o hapı kullandim. Korktum ama elden birsey gelmiyor çünkü dayanamıyorsun. Doğum yapmadığım icin şimdi kalkıp kullan zarari olmaz diyemem. Çünkü bende 8-9 farklı krem. 3 farklı hap. 5 adet iğne kullandim. Halen de krem kullanıyorum mecburen. Dayanabilsem kullanir miydim asla. Dayanılmaz bas agrima korkup parol içmeyen ben. Kasıntı yüzünden ilaçlarla doldu taştı vücudum. Artık Allah’a emanet diyorum bebeğim. Nasipte varsa kötü bir durum bu ilaçlarda bahanesi olucak. Rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin 🤲🏻

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun ikinci hamileliğimde bende de kaşıntı problemi olmuştu.Eşim sen kurdeşen oldun galiba demişti.Cildiyeye gitmiştim anlamamıştı.Sonrasında sevgili doktorum Deniz Cankat yaptığı tahliller sonucunda karaciğer enzimlerimin yükseldiğini söylemişti.
Geçmiş olsun canim bende tahliller temiz çıktı. Doktorlar artık gebelik kasıntısı bu Doğumla geçecek diyorlar.

Merhaba, ben ağustosta doğum yaptım. Hamileliğimde cilfirtannkadintilarim vardı benimde. Doktorum dermatoloji ye göndermişti. Tüm tetkiklerin safra asitleri dahil yapılmıştı. Herşey normal gelmişti. Ama kasintilarim çok inatciydi. Gece üç dört kez soğuk duşa giriyordum. Ve tüm vücudum özellikle kollarım bacaklarım yara olmuştu. Kadın doğum doktorum bir ilaç başladı sonra. İyi geldi. Ama ara ara yine kaşıntılar artıyordu. 36. Hafta kontrolde safra asitlerinin yükseldigini görünce doktorum hemen sezeryana aldı ve erken doğum yapmış oldum. Size önerim karaciğer fonk. Testlerini ve kanda safra asitlerind sık baktirun. Tablonun oturmadı da zaman alıyor bazen . Bebek için tehlikeli bir durum. Erken doğum gerektiriyor maalesef. Bana gebelik kolestazi tanısı konmuştu. Yara izlerim geçmedi ama doğumdan sonra bıçak gibi kesilmişti kaşıntılar.
Merhaba canim. Söylediklerinle öyle haşır neşir oldum ki baya araştırdım sordum da. Ya bende de testler temiz çıktı hep. Dün yine kan verdim. Öncesinde 2-3 hafta önce vermiştim. Bakalım bu birkaç haftalık zamanda değerler ayni mi veya yükseldi mi. Bende baya baya yara var görünce bile şaşırıyorum felakat. Ayyy inşaAllah kaç haftadır bogusuyorum. Çok ilac kullandim geçmedi. Son umudum Doğumla geçmesi. İnşaAllahhh biter bu kabus.

Merhaba. Sırf size yardımım dokunur belki diye üye oldum.Kronik ürtiker hastasıyım gitmediğim doktor kalmadı ilaçlar ve alerji iğnesi fayda etmeyince en son gittiğim doktor üniversite hastanesi dermatoloji bölümüne yönlendirdi orada özel rapor ile aylık bir iğne vurulmaya başlandım. Şu anda gebelik düşünüyorum doktor gebelikte de vurulabilir demişti ama yinede sormakta fayda var. Sizde yaşadığınız ildeki üniversite ya da araştırma hastanesine gidebilirsiniz inşallah çözüm olur. Gerçi doğumada çok kalmamış ama en azından mutlu gidersiniz doğuma. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah🥰
Merhaba Allah razı olsun canim beni düşündüğün icin. Umarım en kısa sürede hamile kalırsın ama inşaAllah hamilelik sürecinde hic kasıntın olmaz. Hamileyken bunun psikolojisi çok başka. Normalde kullandığın ilac sana zarar verebilir ama hamileyken artık düşündüğün ilk şey bebeğime zararı olur mu? Bu psikolojiyi inşaAllah yaşamazsın. Sağlık ocağı devlet hastanesi. Özel hastane. Özel muayene. Ayrı ayrı doktorlara gittim hiçbirinin faydası olmadı. İnşaAllah cümlemiz sağlıcakla kucağımıza alırız bebeğimizi. 🌸

Geçer canım benim doğuma kalmadı ama kan tahlili felan yapıldı normalde sürekli kaşınan birisiyim alerjim olmustur diye düşünüyorum hala devam mı ediyor senin ya :KK43:
İnşaAllah geçer canim. Normalde kasıntı sorunu yaşayan biri değildim. Evet halen devam ediyor 🤦🏻‍♀️😒

Arkadasimin da son aylarda özellikle cok olmus drlar hic bisey vermemişti doğuran a kadar ve kiz kaşınmaktan geceleri uyuyamıyodu kuzenine merhem verdiklerini öğrenince çok saydırmıştı.umarim bi an önce çaresini bulursunuz.ben bile 17 haftalik hamile oldugum halde az olan kasintilarimda mahvoluyorum ilik dus ve yağ surunce geçiyor ama benimkiler cok hafif.kendini esine karşı da suçlu hissetme hamilelikte hepimiz aynıyız :)
Valla ben hangi doktora gittiysem görüntüsüne bakıp verdi hep ilac. Hatta devlette bir doktor sasırdı bu nasıl olmuş diye. Sende çok erken haftalarda başlamışsın inşaAllah biraz şiddetli olmasını hic olmasın aman kasıntı. Çok kötü çünkü. Ya ne bilim sinirimden yüzümü ekşitiyorum ona sonra onun ne sucu var diye üzülüyorum.

Kaşıntı olması riskli bir durum diye biliyorum gebelik kolestazı olabilir. Yine de Allah korusun Allah tüm hamile kadınlara anne olmak isteyenlere bu dönemde kolaylık rahatlık ve sağlık nasip etsin
Aminnnnnnn canimmm çokça amin. Rabbim kimseye böyle bir illeti yasatmasın 🤲🏻 Dibine kadar görüp yaşadım çünkü. İstemem bir Allah’ın kulu gebelikte bu sorunla karşılaşıp günleri geceleri kötü geçsin. İnşaAllah hepimizin bebeği sağlıklı olur 🤲🏻

Merhaba arkadaşlar. Öncesinde bu konu ile ilgili bir başlık daha açmıştım ama gören olmadı sanırım. 34 haftaya yaklaştım ve 28 haftalığa girdiğimden beri vücudumda bitmek bilmeyen geçmeyen kaşıntı var. 6 haftadir neler çektiğimi yaşadığımı Allah bilir. Sağlık ocağı, acil, cildiye, özel hastane cildiye, özel muayene cildiye, kadın dogum vs gitmediğim çaresini aramadığım yer kalmadı. Şu ana kadar 8 ayrı isimde merhem. 3 farklı isimde hap ve iğne kullandim geçmiyor. Devlet hastanesi ve özel hastanede ki cildiye doktoru gebeliğin son aylarında anne adaylarında Puup diye adlandırılan kasıntı hali oluyor dedi. Ne Puup muş geçmedi gitti. Önce isilik gibi başlayıp sonra koca koca yanık gibi lekeler oluştu. Kaşınan yerler toplanip büyük lekeler oldu. Sonrasında lekeler hafif geçti. Suan bildiginiz kaşınmaktan yara olmuş hali. Her yerim koca koca yara. Bacaktan başlayıp tüm vücudu mu sardı. Sanırım en kötüsü de ayaklar. Sert olduğu için kasiyamiyorsun ve rahatlama olmuyor. Sirke. Tuz. Karbonat. Kantaron yağı. Limon. Kolonya aklınıza ne gelirse uyguladım. Canimi yaksalarda sürdüm. Ağlamalarım. Kanatlarım. Psikolojim hepsi alt üst oldu. İki cildiye doktoru kasıntı icin iğne yazdı ilk sefer korktum vurmadım. Sonrasında birisi daha yazdı mecburen başladım ama çok korkuyorum. Çünkü kimi kadın doğumcu kullan dedi. Kimisi kullanma. Arada çok kaldım ve bebeğimi Allah’a emanet edip vurdum. Çünkü artık kendime zarar vermeye başladım. Beni en çok mahveden topuğuma çare bulamayıp belki oraları kanatırsam iyi olur diye birkaç jilet attim. Kendi düşen ağlamaz dimi bukez ayaklarımı yere basamıyorum daha çok ağrıyıp yara tutmaya başlayınca kaşınmaya başladı. O kadar psikolojimi bozdu ki bunu bile yaptım ve neden yaptığımı bilmiyorum. Eşimi uyutmuyorum sinirlenip onun kalbini kırıyorum. Halbuki gece kaldırıp sirtima merhem sürdürüyorum. Kendimi nasıl affedeyim. Biliyorum yazı çok uzun oldu ama bu süreç benim içinde uzadı. Yaşayan duyan bilen var mi bu durumu arkadaşlar. Aklimi oynatacak durumdayım.
İlk cocuğunuz mu

Cok çok geçmiş olsun gercekten cok zor bir durum benim bir arkadasimda olmustu bu kasinti durumu onun sadece karin bolgesi kasiniyordu ozellikle geceleri haftasi musaitti doktor beklemeye cokta gerek yok diyerek dogum planlanmisti. Arkadasimda olan kasiniti durumu benim hamileligimde de ortaya cikti.Gebelik kolestazi teshisi kondu.benim karaciger enzimlerim yüksekti. İdrarda protein vardi gebelik zehirlenmesi ve yüksek tansiyon oldugundan hastaneye yatirilmistim.bu kasinti icin ursactive ilac baslamislardi enzimler düşüp kasintim geçmişti.ama sizin enzimler normal cikmis kolestaz olsa bu ilalci verirlerdi . Allah beterinden korusun sizide bebeginizide dogumdan sonra gececek ama baya zorlastiriyor hayati. Allah sifa versin inşallah tez zamanda

Cok çok geçmiş olsun gercekten cok zor bir durum benim bir arkadasimda olmustu bu kasinti durumu onun sadece karin bolgesi kasiniyordu ozellikle geceleri haftasi musaitti doktor beklemeye cokta gerek yok diyerek dogum planlanmisti. Arkadasimda olan kasiniti durumu benim hamileligimde de ortaya cikti.Gebelik kolestazi teshisi kondu.benim karaciger enzimlerim yüksekti. İdrarda protein vardi gebelik zehirlenmesi ve yüksek tansiyon oldugundan hastaneye yatirilmistim.bu kasinti icin ursactive ilac baslamislardi enzimler düşüp kasintim geçmişti.ama sizin enzimler normal cikmis kolestaz olsa bu ilalci verirlerdi . Allah beterinden korusun sizide bebeginizide dogumdan sonra gececek ama baya zorlastiriyor hayati. Allah sifa versin inşallah tez zamanda
Sanada çok geçmiş olsun canim. Şükür senin ki geçmiş. Ama sende bilirsin ki geçene kadar hergun iskence gibi. Aynen benim enzimler normaldi. Bakalım yarin 36 haftaya giriş yapıyorum. Ne zaman günüm gelirse o zamana kadar cekecegim bu işkenceyi. İnşaAllah Doğumla biter. Bitmese vayy halime. Doğumun agrisini mi düşünücem bebeğe alışma sürecini mi düşünücem yoksa bu kasıntıyı mi 🙄 o yüzden Doğumla son olmasını niyet ediyorum 🤲🏻

Kasıntı haricinde bir sorum daha olacaktı arkadaşlar. Yarin 36 haftalık olacağım inşaAllah 🤲🏻 Devlet hastanesi çatı muayenesi yapıyor mu? Yanı biz mi onlara söylüyoruz yoksa onlar mi isterlerse yapıyorlar ?

Merhaba arkadaşlar. Öncesinde bu konu ile ilgili bir başlık daha açmıştım ama gören olmadı sanırım. 34 haftaya yaklaştım ve 28 haftalığa girdiğimden beri vücudumda bitmek bilmeyen geçmeyen kaşıntı var. 6 haftadir neler çektiğimi yaşadığımı Allah bilir. Sağlık ocağı, acil, cildiye, özel hastane cildiye, özel muayene cildiye, kadın dogum vs gitmediğim çaresini aramadığım yer kalmadı. Şu ana kadar 8 ayrı isimde merhem. 3 farklı isimde hap ve iğne kullandim geçmiyor. Devlet hastanesi ve özel hastanede ki cildiye doktoru gebeliğin son aylarında anne adaylarında Puup diye adlandırılan kasıntı hali oluyor dedi. Ne Puup muş geçmedi gitti. Önce isilik gibi başlayıp sonra koca koca yanık gibi lekeler oluştu. Kaşınan yerler toplanip büyük lekeler oldu. Sonrasında lekeler hafif geçti. Suan bildiginiz kaşınmaktan yara olmuş hali. Her yerim koca koca yara. Bacaktan başlayıp tüm vücudu mu sardı. Sanırım en kötüsü de ayaklar. Sert olduğu için kasiyamiyorsun ve rahatlama olmuyor. Sirke. Tuz. Karbonat. Kantaron yağı. Limon. Kolonya aklınıza ne gelirse uyguladım. Canimi yaksalarda sürdüm. Ağlamalarım. Kanatlarım. Psikolojim hepsi alt üst oldu. İki cildiye doktoru kasıntı icin iğne yazdı ilk sefer korktum vurmadım. Sonrasında birisi daha yazdı mecburen başladım ama çok korkuyorum. Çünkü kimi kadın doğumcu kullan dedi. Kimisi kullanma. Arada çok kaldım ve bebeğimi Allah’a emanet edip vurdum. Çünkü artık kendime zarar vermeye başladım. Beni en çok mahveden topuğuma çare bulamayıp belki oraları kanatırsam iyi olur diye birkaç jilet attim. Kendi düşen ağlamaz dimi bukez ayaklarımı yere basamıyorum daha çok ağrıyıp yara tutmaya başlayınca kaşınmaya başladı. O kadar psikolojimi bozdu ki bunu bile yaptım ve neden yaptığımı bilmiyorum. Eşimi uyutmuyorum sinirlenip onun kalbini kırıyorum. Halbuki gece kaldırıp sirtima merhem sürdürüyorum. Kendimi nasıl affedeyim. Biliyorum yazı çok uzun oldu ama bu süreç benim içinde uzadı. Yaşayan duyan bilen var mi bu durumu arkadaşlar. Aklimi oynatacak durumdayım.
merhaba gecmis olsun bende yasadim ayni seyi. ben ilac kullanmadim.bazi tuvalet kagitlarinun yaptigini farkettim onlari kullanmadım
hamileyken alerji yapıyor bazi sampuanlar tuvalet kagitlari. hep kullandığınız marka bile olabilir. degistirin. sampuaninizida değiştirin. benimkide cok ciddiydi inanin kasinti cok fenaydi. tuvalet kâğıdı oldugunu farkedince kurtulmustum şükür

Kasıntı haricinde bir sorum daha olacaktı arkadaşlar. Yarin 36 haftalık olacağım inşaAllah 🤲🏻 Devlet hastanesi çatı muayenesi yapıyor mu? Yanı biz mi onlara söylüyoruz yoksa onlar mi isterlerse yapıyorlar ?
Ewet yapıyolar şikayetin varsa yaparlar yoksa yapmazlar

İlk çocuklarda cok kişide aşırı kaşıntı olur bnmde ilkinde olmuştu elerım ayaklarım jan götürüyordu tuz ve ekşiden uzak tut kendini
İnşaAllah sadece ilkinde oluyordur. Çünkü bir daha bu psikolojiyi yasamak istemiyorum. Ve eminim kimsede yasamak istemez. Ama birkaç yorum yapan arkadaşlar ikinci gebeliğindede kasindigini yazmıştı.

merhaba gecmis olsun bende yasadim ayni seyi. ben ilac kullanmadim.bazi tuvalet kagitlarinun yaptigini farkettim onlari kullanmadım
hamileyken alerji yapıyor bazi sampuanlar tuvalet kagitlari. hep kullandığınız marka bile olabilir. degistirin. sampuaninizida değiştirin. benimkide cok ciddiydi inanin kasinti cok fenaydi. tuvalet kâğıdı oldugunu farkedince kurtulmustum şükür
Allah razı olsun. Siz iyi farketmişsiniz. Kimsenin aklına tuvalet kağıdının alerjiye sebep olabilecegi akla gelmezdi. İnşaAllah bir daha yaşamazsınız bu kasıntı denen illeti 🤲🏻

Ne gibi şikayet. Doğum oncesi kontrollerde açılma var mi yok mu diye bakmıyorlar mi?
Bnm bildiğim bakmıyolar eyer hastanen hastaneye değişmiyosa durum ultrason dan bakılıyor bebek aşağı inmişmi pozisyon almışmı diye ama kendin istersn bakar doktor

X