Hamilelikte gelişim geriliği

eslem95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2022
1.036
432
28
Merhaba kızlar ben benim içimi 2 gündür yiyen bir sıkıntı var ve aynı durumu yaşayan yada gören varsa diye yazıyorum.Ben 10 gün önce doktora gittiğimde bebeğin kilo alışı v.b herşey normaldi ama 10 arayla bir daha gittiğimde kan tahlili için gitmiştim doktorda gitmişken bakalım dedi ve bebek 10 gün içinde 4 gün gelişmiş bu durumu yaşayan var mı.30+5 olması gerekiyorken 29+6 dedi .Ve gelişim geriliği olabileceğini 10 gün sonra tekrar bakacağı söylendi ama zaman geçmiyor 🥲

Merhaba kızlar ben benim içimi 2 gündür yiyen bir sıkıntı var ve aynı durumu yaşayan yada gören varsa diye yazıyorum.Ben 10 gün önce doktora gittiğimde bebeğin kilo alışı v.b herşey normaldi ama 10 arayla bir daha gittiğimde kan tahlili için gitmiştim doktorda gitmişken bakalım dedi ve bebek 10 gün içinde 4 gün gelişmiş bu durumu yaşayan var mı.30+5 olması gerekiyorken 29+6 dedi .Ve gelişim geriliği olabileceğini 10 gün sonra tekrar bakacağı söylendi ama zaman geçmiyor 🥲
Bende 18 haftalik hamileyim umarim yasamam ☹️ hamilelik zaten stresli bir dönem başka bir doktara daha görünün hayirla saglikla alin bebeginizi kucağınıza inşallah

Sadece 6 gun kucuk gozuken bir bebege gelisim geriligi olabilir demek cok zorlama bi ifade, doktorunuzun boyle dedigine emin misiniz?

Ultrasonda hicbir olcum net degildir, hem belki gec dollendiniz? Yani hersey olabilir.

Uzulmeyin.

Ikili test ve detaylı ultrasonda sorun var miydi?

İkinci doktora da gösterin ancak bu kadar takmayın, benim kızımda aynı gelişim geriliğiyle doğdu. Normalde 38 haftayken kafası 36 haftaya eş vücudu 34 haftaya eşti. Doğduğunda 2100 gramdı doktor bu bebek 2 kilo bile olamaz tekrar ölçün demişti :KK70: Sadece çok ağladı ona da normal ciğerlerini geliştiriyor demişlerdi şimdi 5 yaşında yine zayıf ama sağlıklı :)

Yanlış bir şey söylemek istemem ama başta yanlış hesaplanmış da olabilir. Kötü düşünmeyin, sorun olacağını sanmıyorum. Bizim de günlerin farklı çıktığı oluyordu. Hatta birinde 38+6 birinde 39+4 yazıyordu bizim doğumla ilgili olan kağıtlarda. Sağlıkla gelsin bebiş 🙏🌸

İkinci doktora da gösterin ancak bu kadar takmayın, benim kızımda aynı gelişim geriliğiyle doğdu. Normalde 38 haftayken kafası 36 haftaya eş vücudu 34 haftaya eşti. Doğduğunda 2100 gramdı doktor bu bebek 2 kilo bile olamaz tekrar ölçün demişti :KK70: Sadece çok ağladı ona da normal ciğerlerini geliştiriyor demişlerdi şimdi 5 yaşında yine zayıf ama sağlıklı :)
İnşallah bizde o haftaları görürüz 🙏🤲

Yanlış bir şey söylemek istemem ama başta yanlış hesaplanmış da olabilir. Kötü düşünmeyin, sorun olacağını sanmıyorum. Bizim de günlerin farklı çıktığı oluyordu. Hatta birinde 38+6 birinde 39+4 yazıyordu bizim doğumla ilgili olan kağıtlarda. Sağlıkla gelsin bebiş 🙏🌸
İnşallah canım 🙏🤲

10 günlük kontrolde beliren mevzu ise ölçüm farkı bile olabilir.
Tekrar kontrole gidin tabi ki ama can sıkacak bir şey yoktur bence.

Canını sıkma kız ben 6,5 aylık doğmuşum maşallah turp gibiyim.
Başka bi doktora daha göster.

Oğlumun sadece kilosu zamanında gidiyordu, kafa ilerde boy gerideydi. Tam olarak gelişmemiş olan hangisi. Çünkü ultrason cihazı bu üç değerin ortalamasına göre bir hafta gösteriyor.???

Benim bebeğimde bir hafta geriden geliyordu , 2.850 doğdu haftasında

Oğlumun sadece kilosu zamanında gidiyordu, kafa ilerde boy gerideydi. Tam olarak gelişmemiş olan hangisi. Çünkü ultrason cihazı bu üç değerin ortalamasına göre bir hafta gösteriyor.???
Canım kilo çok az almış ortalama her yer aynı çok az büyümüş

ultrason ölçümlerinde hata payı oluyor. doğumdan bir gün önce 3500 gr dedikleri oğlum 4100 gr doğduğundan beri pek umursamıyorum açıkçası. içinizi ferah tutun.

Gelişim geriliği olabilir dediğine emin misin ? Biraz geriden geliyor demiştir belki benim kız iki hafta geriden geldi her zaman. Bol bol ceviz , kaşar, muz ye hiçbir şey olmaz annesi . Ben uzun bir kadınım bir doktor hatta şey demişti bana bu kadar uzun bir kadının nasıl bu kadar kısa kızı olur diye kızım doğdu şimdi iki yaşına dört ay var üç yaş kiyafetleri giyiyor . Kendi canını sıktığına değmez . Inan diyorum bak bunu . Hem o gün durustan ölçü yanlış çıkabiliyor

X