Hamilelikte Guatr

BayanBilinmeyen

Kızım, Abla Oluyor. 👨‍👩‍👧‍👦
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2012
2.163
1.843
Kadin dogum uzmani,guatr oldugunu dahiliyeye görünmem gerektigini soyledi, ama asiri degil bisey olacagini sanmiyorum dedi, gittim dahiliyeci de ilaca baslamam gerektigni soyledi, guatr icin ulturasyona gönderdi,tedavi olmazsan bebegine zarar verir dedi. Bu durumda olan var mi? Kese daha görünmedi, daha erken diye..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba öncellikle tebrik ederim, Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin insallah.
Bende guatr hastasiyim, daha dogrusu guatrim yok, ameliyatla alindi.
Hamilelikte guatr cok önemli, yani tsh degerlerinin devamli kontrol edilmesi gerekiyor.
4 haftada bir kan vermeniz gerekiyor, ona göre alcaginiz hapin dozaji belirleniyor.
Size yanlis bilgi vermek istemem, sonucta degerleriniz cok önemli.
Ufak bir sorun varsa, hap alip halledebilirsiniz.
Guatr hapinin hic bir zarari yok, onu kullanmazsaniz sorun olur.

Tesekkur edeerim, gecmis olsun. Başlangic dediler banada , öglen bogazima bkacklar ultrasyonla.

bende de guatır çıktı hamileliğimde her ay arkadaşın dediği gibi test yapılıyor, ilaç verdi doktorum kullandım değerlerin normale dönmüş dedi, kullanmasan kötü, kullanıp önlemini almak gerekiyor canım telaş yapma.

troid ( guatr ) önemli aslında ..
tüm vücudu yönetici .. :KK16:
yengemde zehirli vardı bebektede var ..
ilaclarınızı düzenli kullanın ..:21:
hipertroid var dedi doktor bana ..
3 yıl extrox içtim geçti cok sükür ..
gecmis olsun acil sifalar ..:KK36:
bebeğinizide sağsalim alın..
darısı bana,dua edin :KK3:

Bende de var. İlacını kullan hiçbir şey olmaz.. İlaç dozunu endokrinoloji bölümü ayarlar. Her ay kan ver baktır..

Anladim çok tesekkur ettim, korkmustum acikcasi.. Rabbim bebegimi korusun beni korusun, olmayan herkese bebek nasip etsin.. Allah razi olsun hepinizden kizlar

X