hamilelikte mide bulantısı ve kusmanız ne zaman başladı?

Arkadaşlar merhaba. Ben 6 hafta 5 günlük hamileyim. Bu zamana kadar kusma ve fazla bi mide bulantım olmadı. Ama yine de doktorun verdiği mide bulantısı haplarını kullanıyorum isimleri drammamine ve prilam dr. Ama bu aralar sanki midem bulanıyor gibi az yemek yiyorum çok yiyemiyorum. Annem ve anneannem hamile kaldıkları zaman ilk anlardan itibaren kusma ve bulantıları başlamış benim başlamadığı için artık kusmazsın dediler bana. ben acaba psikolojik olarak kusucam diye mi düşünüyorum bir de 7-8. Haftalarda başlanıyor denildiği için psikolojikman mı öyle hissediyorum. Yaşayanlar yazabilir mi kusmayanlar yada kusanlar ne zaman başladı bitti anlatırmısınız ?
Bulanmiyor ise şuan kullanmayın o kişiden kişiye ve hamileliğe göre değişiyor benim 7. Haftalarda başlayıp kendiliğinden 8-9. Hafta gibi bitmisligi olmuştu ama sonra yine 12 yada15. Haftayı galiba yine başladı gecmeyince mide bulantısı ilacına başlamıştım ilk verilen ilaç adını hatırlamıyorum o fayda etmeyince prilqm yazılmıştı o biraz rahatlamıştı yemek yiyemiyorum su içsem çıkıyordu o yüzden mecbur kullanmıştım sonra yine yavaş yavaş ilacı azalttım duruma göre kendimi dinleyerek 😬

Dün regl olmam gerekiyodu olmadım hala 2 günlük gecikmem var ne zaman test yapsam acaba
Adetiniz geçti ise çıkar genelde kan testi de yaptırabilirsiniz o daha kesin sonuç veriyor çünkü HCG hormonu idrara geç geliyor ve su icince yalitildigi için idrar testi şüpheli oluyor çıkmayabilir

Benim 8. haftamın sonlarına doğru başlamıştı hatta herkes olmadıysa bu saatten sonra olmaz dediği dönemde gece mide bulantısıyla uyanıyordum. 12. haftamın sonlarına doğru da geçmişti neyse ki

Bulanmiyor ise şuan kullanmayın o kişiden kişiye ve hamileliğe göre değişiyor benim 7. Haftalarda başlayıp kendiliğinden 8-9. Hafta gibi bitmisligi olmuştu ama sonra yine 12 yada15. Haftayı galiba yine başladı gecmeyince mide bulantısı ilacına başlamıştım ilk verilen ilaç adını hatırlamıyorum o fayda etmeyince prilqm yazılmıştı o biraz rahatlamıştı yemek yiyemiyorum su içsem çıkıyordu o yüzden mecbur kullanmıştım sonra yine yavaş yavaş ilacı azalttım duruma göre kendimi dinleyerek 😬
Evet ilaçları içmiyorum artık sadece yemek kokuları prfüm kokuları vs. İyi gelmiyo koku olmadığı sürece rahatım bide çoğu şeyi yiyemiyorum kuru şeyler yiyebiliyorum biraz bulantılarım var sadece

Prilam Dr yi ben de kullanıyorum, çok bulantı ve kusmam vardı. Sanki çok zararli gibi yorum yapmışsiniz, korktum şimdi :/
Zararlı olduğundan yazmadım, arkadaş midesi bulanmadan içmiş ona tepki verdim, yani bir de dr hemen ilaca yönlendiriyor, hamilelikte mecbur kalmadikca ilaca karşıyım, ben de sizin ilaçtan kullanıyorum, günde 4 defa, fakat baktım ise yaramıyor günde 1 defaya falan indirdim, 2-3 gün arayla serumla besleniyorum, hiç bir şey fayda etmiyor, 9 hafta bitecek ama coşkulu bir şekilde devam ediyor, çok yoruldum,tabi şükürler olsun.

Merhabalar ,ben hamileligimin 11.haftasinda cuma gunu aksamustu 5 gibi yemek yedikten sonra kustum.Normal hamilelik kusmasi diye dusundum tabi.Sonra yarim saat sonra tekrar ,sonra yarim sonra tekrar kusma,kusma ile idrar kacirma ,aksam 10 a kadar her yarim saat,saat basi kustuktan sonra ozel hastane acile gittim.Doktor bos serum verip ,onzyd 4mg recete verip eve gonderdi.Evde yine kusmaya devam ediyorum ben.Gece saat 4 ozel bir dogum hastanesinin aciline gittik.İcine zofer karisik serum verip ,enfeksiyondandir sidddetli kusmaniz diyerek birde antibiyotik recete edip eve geldim.Evde kusmaya devam ediyorum tabi.Bu sefer kusmaya nefes darligi eklendi.Ege unv acile gittim.Covid suphesi ile acil servisin izole alaninda 5 saat kaldim.Damardan direk zofer ve dusuk tehlikesi nedeni ile igne yapildi. Dusuk tehlikesi nedeni ile siddetli kusma denildi.Covid testi negatif cikinca eve gidebilirsiniz dendi.Ben artik kusmaktan bilincimi kaybetmeye basladim . Cuma aksam 10 dan ,pazar oglene kadar acil acil dolastim hala saat başi kusuyorum.Bir kere randevu aldigim gitmek uzere oldugum doktoru aradim durumu anlattim.Hemen Ege unv acile gel oyalanmadan yatisini yapalim dedi.İlk uc hafta serumla beslendim ve hastanede kusmaya devam ettim.Hastanede yatisim yapilmasaydi ölmüstum bence.Surekli kusma ile potasyum degerim cok dustu.Ciddi sorunlara sebep oldu.Hastanedeki 4. haftamda su icmeye ve yagsiz yemeye basladim.Hala yagli yemek yiyemiyorum.Eger kusmalariniz cok sık ise,su bile icemiyorsaniz ,kusma ile idrar kacirma varsa ,hastaneye gidin ve hamilelikte kusmalar normal deyip sizi gecistirmelerine izin vermeyin.Her yarim saatte ya da saat başi kusma hamilelikte normal degildir.Surekli kusmadan kaynakli potasyum kaybiniz oluyor.Bu da hayati risk demek oluyor.
Çok geçmiş olsun, siz benden daha ağır gecirmissiniz, ben azda olsa yiyorum, ama kusuyorum, idrar kaçırma yok,umarım şimdi iyisiniz dir.

Zararlı olduğundan yazmadım, arkadaş midesi bulanmadan içmiş ona tepki verdim, yani bir de dr hemen ilaca yönlendiriyor, hamilelikte mecbur kalmadikca ilaca karşıyım, ben de sizin ilaçtan kullanıyorum, günde 4 defa, fakat baktım ise yaramıyor günde 1 defaya falan indirdim, 2-3 gün arayla serumla besleniyorum, hiç bir şey fayda etmiyor, 9 hafta bitecek ama coşkulu bir şekilde devam ediyor, çok yoruldum,tabi şükürler olsun.
Anlıyorum evet haklısınız. Ben de çok fenaydım ama bu ilaç bana çok çok iyi geldi. İnşallah sizin de yavaşlar biraz..

X