Hamilelikte soda içmek!!!

ipekyil

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
53
0
arkadaslar herkese selam 27+6 haftalık hamileyim 3-4 gündür çok içim yanıyor sanki böyle çok tuzlu yemişim gibi durmadan soda içiyorum anca o kesiyor gerçi o bile kesmiyor ama en azından bikaç dakikalıgına rahatlıyorum benim gibi olan var mı ya da çok soda içmenin zararını biliyor musunuz? ya o kadar ki hiç yapamadığım şeyi yaptım bugün iki bardak kola içtim yardıııııımmmmm

canım soda içebilirsin ama gazlı şekerli olandan değil üzerinde doğal mineralli su yazması gerek bana doktorum günde bir şişe soda iç demişti ama doğal olandan o bildiğimziden değil yani maden suyu olucak doğal kaynaklı su şimdi marka verilmez burdada ama doğal mineralli su yazmasına dikkat et canım

soda baskaymis maden suyu baskaymis.. ben maden suyu iciyorum hergun bir tane iciyorum.. icindeki mineraller faydali

Arkadaşlar güvenli bir kaynaktan alıntı;

Maden suyu, soda gibi sıvıları almanızda bir sakınca olmamasına karşın kafein içeren içecekleri (kahve, kola,çay gibi) aşırı tüketmekten kaçınmalısınız. Güvenli üst sınır belli olmamasına karşın günde en fazla iki birim kafein içerikli içecek tüketmeniz yerinde olacaktır.

maden suyunun içinde mineraller oldugu için faydalı oldugunu biliyorum ve ben başından beri içiyorum maden suyunu..

tansiyon sorununuz yoksa için ama sadece 1 tane için. soda tansiyonu yükseltir.
kola konusunda gerekeni zaten biliyorsunuz.

canım arkadaşlarında dediği gibi doktorlarda zaten öneriyo maden suyunu bende hep içtim günlük olmasada 2güne bir yada 3günde 1şişe falan içtim heleki son aylarımda senın gibi içim yanıyordu birde kursak kaynaması diyorlarya yok bebek saçlanırmış falan filan acayip yanıyordu boğazım ve sadece maden suyu geçiriyordu bunu ve şimdi 13günlük bebişim var maşallah bi sıkıntı olmadı aşırıya kaçmadan iç yani

Günde 1 yada 2 tane soda içiyorum,ödem söktürücü olduğunuda söylüyorlar,hamileliğimin başından beri kullanıyorum.midemin yanmasına çok iyi geliyor. Kola içinse dr.um gazsız olarak miden bulandığında içebilirsin iyi gelir demişti tabiki aşırıya kaçmadan..

Maden suyunu hamileligim de neredeyse her gün içtim.
Son 1 ay cok fazla ödemim vardı doktor tuzlu yeme maden suyu içme demişti. Kalan sürede içmedim. Çok siserseniz bırakın

X