Hamilelikte tekrarlayan hpv 😔

Google'da çok basit bir aramayla dar kıyafetler giyilmesi hijyene dikkat edilmemesi yanlış ürün kullanımı kaynakli genital bölgede sivilce çıkabileceği bilgileri de var.
Yani konu sahibi henüz sivilce ki genital siğil mi onu bile bilmiyor ve kendini strese sokuyor.
Evet ama konu sahibi zaten test yaptırmış,tanı konmuş ki hpv diye. Neden ısrarla tanı konmamış gibi yazdığınızı anlayamadım.

Konuyla ilgili tıbbi bilgim yok ama o adamın Allah tez zamanda cezasını verir yazmaya geldim iğrenç herif :sinirli: :sinirli: :sinirli:
Acik deri yarasi olmadan kolay kolay bulaşmıyor mus zaten 😣 malesef kizlik zari ile ilk gecede bulasti sonrasi kabus gibi gecmeyen kanamalar agrilar sonra sigiller hastahaneye ısrarla gitmesem ogrenemezdim ve bu pislik herifi bosamazdim adam sürekli eskortlara gitmis lanet olasica çıkmış ve yaktirmis evlenirken hpv icinde test yapılmalı bilseydim evlenmezdim 😔 boşandım yeni bir hayat kurdum hala cile cekiyorum

Evet ama konu sahibi zaten test yaptırmış,tanı konmuş ki hpv diye. Neden ısrarla tanı konmamış gibi yazdığınızı anlayamadım.
Yok seneler evvel tanı koyulmus.
Hpv geçirenler zaten sıklıkla test vermek durumunda.
Güncel olarak yeni tanı koyuldu mu onu anlamaya çalıştım sadece.

Google'da çok basit bir aramayla dar kıyafetler giyilmesi hijyene dikkat edilmemesi yanlış ürün kullanımı kaynakli genital bölgede sivilce çıkabileceği bilgileri de var.
Yani konu sahibi henüz sivilce ki genital siğil mi onu bile bilmiyor ve kendini strese sokuyor.
Bu arada teşhis için tam olarak hangi süreçlerden geçtiniz acaba? 30 yaş altı kadınlara devler hastaneleri test yapıyor mu? Öyle bir olay vardı bide sanki?

Bu arada teşhis için tam olarak hangi süreçlerden geçtiniz acaba? 30 yaş altı kadınlara devler hastaneleri test yapıyor mu? Öyle bir olay vardı bide sanki?
Ben 32 yaşında test yaptırmıştım.
Hpv ve smear testi alındı.
30 yaş altına da eğer talep ederseniz yapılıyor diye biliyorum.
30 yaş üstünde zaten doğrudan yapıyorlar.

Leep islemimi bilmiyorum ama rahim duvarim boyandi ve cin teshisi ve türleri nedir diye arastirma yapıldı yüksek riskli cikmadi sadece 6 ve 11 olani var onlar disinda baska tehlikeli tür yok dendi
Evet leep dediğimiz o işlem aslında.
Evet sizde çıkan türler rahim ağzı kanserine yol açan türler değilmiş.

Evet sağ duyulu hareket etmek lazim hpv artik enfeksiyon olarak geciyor virüs bile degil
Yani agir konusma istemiyorum ama ne geçmişteki nede şuanki durumunuzun farkindasiniz .
Ve ciddi bir konuda surekli yanlis bilgi veriyorsunuz .
Hpv human papillioma virus demek .yani adi bile virus .konuyu acmissiniz tekrarlamaz vucuttan atilir diye ahkam kesiyorsunuz ama zaten ta kendinizde tekrarlamis .e madem tekrarlamazdi sende niye tekratladi ?insanlari yanlis yonlendirip baskalarinin vebalini almayin .esinize durumu anlatip beraber tedavi olun .sigilin yakilmasi veya cikmamasi hpv nin gectigi anlamina gelmez .

Yapiyor yapiyor yapmaz olur mu semear testiyle belli oluyor zaten hersey

Ben 32 yaşında test yaptırmıştım.
Hpv ve smear testi alındı.
30 yaş altına da eğer talep ederseniz yapılıyor diye biliyorum.
30 yaş üstünde zaten doğrudan yapıyorlar.
Ya aşısı ya da testi ikisinden biri 30 yaş altına yapılmıyodu diye kalmış aklımda.

sufisentir sufisentir peki siz tamamen atlattınız mı? Tamamen atıldığına nasıl kanaat getiriyor doktorlar? Tekrar smear testi mi yapılıyor?

Yani inatla aids ,hiv ve hpv yi karsitirdigimi iddia ediyorsunuz ama aradaki farkı biliyorum.kimseye umut yada umutsuzluk vermek istemem ama konunun açılış nedeni bile senerler sonra tekrarlayan hpv .
Ancak doktorun benim yanimda söylediği şey bagisiklik sistemi dustugunde tekrar edebileceğiydi .ben kesin konusmadim ozellike ben bu yönde görüş aldım diye belirttim .sizde doktor degilsiniz . Bu kadar halk sagligini ilgilendiren konularda her doktorun farkli bilgi vermesi üzücü .ama hpv asisi olmayın diyen doktorda var. Sigile yağ bezesi diyen doktorda var .Burada sag duyulu hareket etmek lazim .
Yazdığınız tüm bilgiler doğru. Doktorlarda vücuttan atılıyor 2 yıl içinde derken baskılanması ve testlerde görünemeyecek kadar azalmasını kastediyor yoksa vücudumda bir tane bile virüs kalmadı demek doğru olmaz.

Yine de son zamanlarda tamamen atılma gibi bir durum var mı diye tartışılıyor. Okuduğum yazılar ve araştırmalara dayanarak bunun hala daha bir cevabı yok. Tamamen atıldı dediklerinizin belki de testlerde çıkamayacak kadar az olduğundan görünmüyor ama var. Çünkü testlerinde belli bir sınır değeri oluyor onun altını ölçemiyor.

Şu an bilinmiyor demek doğru olur. Yine de paniğe gerek yok sonuçta baskılamak da vücuttan atmak gibi bir durum virüs yükü iyice azalıyor.

Yazdığınız tüm bilgiler doğru. Doktorlarda vücuttan atılıyor 2 yıl içinde derken baskılanması ve testlerde görünemeyecek kadar azalmasını kastediyor yoksa vücudumda bir tane bile virüs kalmadı demek doğru olmaz.

Yine de son zamanlarda tamamen atılma gibi bir durum var mı diye tartışılıyor. Okuduğum yazılar ve araştırmalara dayanarak bunun hala daha bir cevabı yok. Tamamen atıldı dediklerinizin belki de testlerde çıkamayacak kadar az olduğundan görünmüyor ama var. Çünkü testlerinde belli bir sınır değeri oluyor onun altını ölçemiyor.

Şu an bilinmiyor demek doğru olur. Yine de paniğe gerek yok sonuçta baskılamak da vücuttan atmak gibi bir durum virüs yükü iyice azalıyor.
Ama dediğiniz gibiyse bu resmen insanları kandırmak ya.
Hiv içinde belirnemeyen=bulaştırmayan deniyor mesela. Virüs testlerde belirnemeyecek seviyelere kadar düştüğünde bulaştırmayan olarak kabul ediliyor ama vücuttan virüsü tamamen attın denmiyor hiç bir hiv+ bireye.

Hpv için neden deniyor öyleyse?
Hpv,hiv gibi kanda çıkan bir şey değil. Ondan dolayı mı acaba?

Acik deri yarasi olmadan kolay kolay bulaşmıyor mus zaten 😣 malesef kizlik zari ile ilk gecede bulasti sonrasi kabus gibi gecmeyen kanamalar agrilar sonra sigiller hastahaneye ısrarla gitmesem ogrenemezdim ve bu pislik herifi bosamazdim adam sürekli eskortlara gitmis lanet olasica çıkmış ve yaktirmis evlenirken hpv icinde test yapılmalı bilseydim evlenmezdim 😔 boşandım yeni bir hayat kurdum hala cile cekiyorum
Yani gene cok yanlis bir bilgi.hpv nin acik yara yada kapali bir yarayla ilgisi yok .ilk iliskinizde bakire olmsaydinizda hpvli biriylemoldugunuz icin kapardiniz .

Kapma nedeniniz bedeninde hpv tasiyan biriyle birlikte olmaniz .kizlik zarim kanadı orası acik yara oldu ondan bulasti diye bir sey yok .

bu zor sureci yasamaniza ragmen hala yanlis bilgi saciyorsunuz hayret ediyorum gerçekten .
İste sizin gibilerin yazdigi yalan yanlis seyler bir sure sonra insanlar arasinda yayiliyor .

Hayir pasif icicilik de yok çünkü esimde icmez sigara sadece bağışıklığım zaten cok iyi degildi hamilelikte birlikte tamamen çöktü cok aşırı sigilim vs yok sadece küçük toplu iğne basi kadae iki tane onlari da elma sirkesiyle hallediyorum ama vücuttan atmam icin bağışıklığımi baya güçlendirmem lazim
İşte siğillerin nedeni bağışıklığın düşmesi, balık yağı için gebelikte sorun oluşturmuyorsa o çok iyi geliyor, doktorlar öneriyor hpv için

Ama dediğiniz gibiyse bu resmen insanları kandırmak ya.
Hiv içinde belirnemeyen=bulaştırmayan deniyor mesela. Virüs testlerde belirnemeyecek seviyelere kadar düştüğünde bulaştırmayan olarak kabul ediliyor ama vücuttan virüsü tamamen attın denmiyor hiç bir hiv+ bireye.

Hpv için neden deniyor öyleyse?
Hpv,hiv gibi kanda çıkan bir şey değil. Ondan dolayı mı acaba?
Belki de ondandır. Aslında orada çıkan hpv (-) demek de teste (-) olması demek oluyor. Kandırmalık bir durum yok yani. Tıbbi bilgi bu kadarını yapabiliyorsa eldekine razı gelmek gerekiyor. Bir de bu (-)lerde tamamen mi yok ölçülemiyecek mi buna da bakacak bir yöntem çıkarsa o zaman tamamen atılıp atılmadığı da açığa çıkabilir. Ama şu an bu tam açığa çıkamadığına göre yok galiba

Merhaba ben de vardı gecmişti hamilelikte nüksetti dr doğumdan sonra müdahale edebilirim dedi bundan dolayı risk almadık 4 dr gittim hepsi sezaryen dedi.. doğum yaptım parça alındı bakıldı temiz çıktı şükür🙏

Yani gene cok yanlis bir bilgi.hpv nin acik yara yada kapali bir yarayla ilgisi yok .ilk iliskinizde bakire olmsaydinizda hpvli biriylemoldugunuz icin kapardiniz .

Kapma nedeniniz bedeninde hpv tasiyan biriyle birlikte olmaniz .kizlik zarim kanadı orası acik yara oldu ondan bulasti diye bir sey yok .

bu zor sureci yasamaniza ragmen hala yanlis bilgi saciyorsunuz hayret ediyorum gerçekten .
İste sizin gibilerin yazdigi yalan yanlis seyler bir sure sonra insanlar arasinda yayiliyor .
Açık yara dedikleri de ilişki sırasında sürtünmeden bile oluşan mikroçizikler olabiliyor.

Bu nasil bir yanlis bilgi hayret ediyorum .Sigil olsada olmasada bulas olur ama siğil oldugunda bulaş kacinilmazdir .çünkü sigil virusun aktiflestiginin habercisidir ama olmasada bulas olabilir . Sigil olmasada virus bulasir yani esinde sigil yok diye ona bulasmadigi anlamina gelmez .beraber doktora gidip ayni anda tedavi olmalisiniz .sigil bitti diye hastalik bitmez .
Siğil yoksa nasıl tedavi olunsun belki bir tedavisi yok hpv nin

X