Hamilelikte toksoplazma belirtileri

Erzincan2424

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1
0
32
İyi günler toksoplazma tecrübesi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. 20 haftalık hamileyim. Hamileliğimin başında yaptırdığım testte toksoplazma değerlerim negatif çıkmıştı. Böyle durumlarda kedilerin tehlikeli olduğunu okuyorum fakat eşim kedileri çok sevdiği ve bahçede kedi beslediği için de çok tedirgin oluyorum. Bırakmasını istesemde bir türlü bıraktıramadım. Sorum hamileliğinde bu hastalığı geçiren kişiler ateş boğaz ağrısı gibi herhangi bir belirti hissettiler mi yoksa hiçbir şey hissetmedikleri halde mi testleri pozitif çıktı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Sadece kediden olmuyor topraktan yedigin sebze ve meyveler kumluyla bile olabilir çok dikkat etmen gerekiyor çiçek bile bakma demişti doktorum

Canim bende 8 haftalik hamileyim bu toksoplazmayi onceden gecirmisim yani igg 162 igm ise dusuk negatif cikti ama ben ne zaman gecirdim hic bilmiyorum.kedinize mama kullanin

Kedi sevmeyle bulasmiyor arastirdirdigim kadariyla. Kedi diskisindan bulasiyor ya da iyi yikanmamis sebze meyveden , cig etten. İki yil kadar kedi baktigim halde toksoplazma igg ve igm negatif cikti bende.

X