Hamilelikten korkuyorum

Bu aşamayı düşündüğüm için sonrasını hiç düşünemiyorum bile malesef ki.. belki de annelik duygusu bu korkuları silip atıcak bunu da bilmiyorum nasıl bi his olduğunu

Böyle bi eğitim olduğunu bilmiyordum tamamen doğum korkusu ıcın mı acaba daha önce hep hamilelik süreci bebek bakımı tarzı etkinlikler görmüştüm cunku

Bu aşamayı düşündüğüm için sonrasını hiç düşünemiyorum bile malesef ki.. belki de annelik duygusu bu korkuları silip atıcak bunu da bilmiyorum nasıl bi his olduğunu
Ben 33 haftalık gebeyim inan doğurmadan bile çok farklı bi duygu, içinde korku falan kalacağını sanmıyorum sadece bebeğinin sağlığına odaklanıyorsun çünkü. İnşallah doğru ve istediğin zamanda nasip olur. Ve isteyen herkese inşallah

Daha net bilgi verir misiniz enerji terapistlerini nerden bulabilirim daha önce rastlamadım tam olarak ne sekılde oluyor

Sezeryanda bile mi ıkınmak gerekiyor bende hep öncesinde bayılsam acaba olur mu diye düşünüp avunuyordum ay hamile olduğumda böyle bi korku yaşamam bebeğe zarar verebilir diye hıc riske bile atamadım öncesinde halledeyım istedim herhangi bir süprizle karsılasmazsam eğer

Ablam da sizden pek farklı değil direkt sezaryene aldılar normal doğuma engel durumu yoktu ama hiç denemediler bile direkt planlı sezaryen yaptı.
Bazı doktorlar genel anestezi olmaz diyip diretiyorlarmıs öyle okumuştum bazı insanlarda sanırım doktordan doktora degısıyor herhangi bi hastalığım yok engel olabilen başka bir şey çıkar mı acaba

Herkes yaptıysa bende yaparım diyip gaza geliyorum sonra ameliyat ortamı gözümün önüne geliyor sanırım herkesin yaptığını yapamicam diye düşünüyorum

Çok sevindim size sımdıden hayırlı olsun. İnşallah çok sağolun

Böyle bi eğitim olduğunu bilmiyordum tamamen doğum korkusu ıcın mı acaba daha önce hep hamilelik süreci bebek bakımı tarzı etkinlikler görmüştüm cunku
Doğumda nefes egzersizleri, gevşemek için hareketler, sizi rahatlatacak yöntemler, ıkınma yöntemleri, yani ağrıyı yönetme, doğuma dair bilgiler vs bir sürü şeyler. Doğum korkusunu yenmenin yolu doğum sürecini doğru bir şekilde öğrenip, ne yapmamız gerektiğini bilerek ve bu şekilde de kendimize daha güvenli ve korkmadan nasıl yönetebileceğimizi öğrenmekten geçiyor. Bilmediğimiz şeyden korkarız.

Daha net bilgi verir misiniz enerji terapistlerini nerden bulabilirim daha önce rastlamadım tam olarak ne sekılde oluyor

Doğum sancısı çekerken beni sezeryana alın demiştim burdan geri dönüş yok demişlerdi. Beni mi yediler. Doğum odasına kadar gidip nasıl geri döndünüz
Evet o kadar bağırdım ki onlarda ikna oldularhatta ikna etmesi için eşimi getirdiler,eşim beni görünce çabuk alın ameliyata bu delirmiş demişti

Bu durumu kabullenmeniz lazım sonuçta her dişi memeli canlı doğum yapıyor.Olağanüstü birşey değil.Baktiniz ki panik atağıniz ileri derecede anestezi ile bayiltilirsiniz.Sezaryen doğum yaparsınız.

Ben Anne olmayı çok isterdim.Cekecegim acı bir iki gün olurdu.Dunyalar benim olurdu.

Sezeryan düşündüğünüzü bilmiyordum onda ıkınmak gerekmiyor

Dogum kitapları var. Doğal dogumdu galiba kitabın adı. Sürecin ne kadar doğal olduğunu çok güzel anlatiyirdu. 2. Doğumdan önce almıştım. Yine normal doguramadim ama baya faydası olmuştu.

Beni dogumhanede bayilttilar gözümü açtığımda odamda çocuğum kucağımdaydi. O anlara şahit olmanıza gerek yok korkuyorsanız

Mantıklı olan bu korkuyu önüne geçirmemek gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…