Gebeliğe Hazırlık Hamileyim ! Benim hikayem isteyen herkese umut olsun

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

dlkkydlntpl

Cemre + Umut = 👨‍👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2017
12.316
11.879
33
kızlar iki yıllık evlıyım yasım 27 ıc aydır bebek ıstıyorduk oncelıkle dr kontrolune gıdıp kan tahlıllerımı yaptırdım bu forumu kesfettım cok sey ogrendım sızlerle paylaşacağım.ilk ay bütün hamılelık belırtılerım vardı sarı akıntı,kasık batması, gogus hassasıyetı hatta bat gunu test yaptm cok sılık cızgı cıkmıstı ıkıgun daha bekledım cok agrılı adet oldum ve dr a gıttım kıst olusmus ama adetle o kıst atıldı ıcımden tabı belırtıler ve odrar testınden yanıldım.ıkıncı ayda ovu testı yapıyordum yumurtlama zamanı gogus agrım olurdu akıntım olurdı hıcbırı olmadı ovuda pozıtıf yakalayamadm dr a gıttım progesteron testım 0,20 cıktı yumurtlamadım o ay adetım 45 gun gectı yyumurtqm buyumustu fakat sanırom stresten catlamamıstı baska bır dr a gıttım o bana tarlusal verdı adetının 15. Gnı progestan ışacına basla dedı ben tabı buarada adet oldum 13. Gun falan ovu yapmaya basladım adet bıtımınden ıtıbaren ıncır be havuc yemeye basladım cıg olarak beslenmeme dıkkat edıp stres yapmamaya calıstım 16.gun sabah pozıtıfı yakaladım oglende sılıklestı 15.16.17.18 de ılıskı oldu bıraz ust uste ondan once ıkıgunde bırdı ılıskı ve benım yumurtlamadan sonra 7.gun goguslerım buyuyup damarları cıkıp acımaya basladı ılac hassasıyet yapıyo sandm ara sıra kramp ve bas donmeşerım oldu pskolojıktır dıye umursamadım 8.gun erken gebelık testı yaptım kalın beyaz cızgı coktı bozuk sanrm test 10.gun erken gebelık yaptm ıkı uc saaat sonra cok sılık bı cızhı yakaladm 11. Gun net cıkmıstı ıdrarımda artık ve hamıleydım dr a gıtmeden adetımın gecmesını bekledım kımyasal olmasın dıye be betam gıttıkce yukseldı kesemı de gordum pazartesı bebegımı gorup kalp atıslarının oldugunu soyledı dr tabı kahve lekelerım var dıkkat etmem lazım allahın ıznıyle bebegıme kabusacagım ısteyen herkese versın evlat Allahım ıns saglıklı hayırlı bebeklerımız olsun fotoları da eklıyorum yol gosterır umarom yazım herkese be ısteyenler sorularonı sorabılorler somdı 6+3 uz

Ovu testlerım ve gebelık testlerım

Eklentiler

• 97B86E93-0423-43F7-A1E0-F65FF32E4443.jpeg
    97B86E93-0423-43F7-A1E0-F65FF32E4443.jpeg
    26,5 KB · Görüntüleme: 243
  • 42D50800-01A6-4549-99CE-7E308BBB38E9.jpeg
    42D50800-01A6-4549-99CE-7E308BBB38E9.jpeg
    30,3 KB · Görüntüleme: 204
  • 8EF216FF-0C5B-4118-BB3E-0F9D9FAE44D0.jpeg
    8EF216FF-0C5B-4118-BB3E-0F9D9FAE44D0.jpeg
    85,7 KB · Görüntüleme: 202
  • E1A41C28-CBE1-4AC9-95FD-05BAF68BEB49.jpeg
    E1A41C28-CBE1-4AC9-95FD-05BAF68BEB49.jpeg
    50,5 KB · Görüntüleme: 220
Tebrikler bende ovulasyon testi aldım 3 ay hşç yakalayamadım eşim akşam yapıyorsun ondandır dedi.2 ayönce bir kaç gün yumurta takibi yaptırdım sonra gidemedim doktor 10 ,gün yumurtamın büyüdüğünü ilişkiye başlamamış söyledi 7 aydır olmuy5 çatlamıyo olabilir mi 12.gün akıntım başlıyor hep kasıklarda ağrı oluyor yumurtlamıyor olabilir mşyim bu haftalar hep bu soru aklıma geliyor napcamı saşırdım

Tebrikler bende ovulasyon testi aldım 3 ay hşç yakalayamadım eşim akşam yapıyorsun ondandır dedi.2 ayönce bir kaç gün yumurta takibi yaptırdım sonra gidemedim doktor 10 ,gün yumurtamın büyüdüğünü ilişkiye başlamamış söyledi 7 aydır olmuy5 çatlamıyo olabilir mi 12.gün akıntım başlıyor hep kasıklarda ağrı oluyor yumurtlamıyor olabilir mşyim bu haftalar hep bu soru aklıma geliyor napcamı saşırdım
Cnm testler ınnovıta gercekten guvenılır ben anladm yumurtladıgımı sen adetten sonra dr a gıt progesteron testı yaptır kan ber bı kanda yumurtlayıp yumurtlamadıgına baksınlar dr a guzelce muayne ol ondan sonra bu testlerden alıp sabah aksam yap 10. Gunde basla mesela adet uzunluguna gore kosoden kısıye degısır catlaması ama ılk dr a muayne ol nekdrdır cocuk ıstedını yumurtlamadan sıphelendıgını anlat sonra bu testlerı yaparsın

3 farkli doktora gittim canım ama ne yaoıldı ne yapılmadı hiç bilmiyorum hormon larda sırun yok dedi adetin 4 gğnü gittim bir sürü test yapıldı ama ne yaptı hiç bilmiyorum hiçbir sorun yok dedi 2 ay dene olmazsa rahim filmi çekeriz dedi bu ay ara verdik eşimi sperm testine yollayacağımız.bakalım kısmet
Cnm testler ınnovıta gercekten guvenılır ben anladm yumurtladıgımı sen adetten sonra dr a gıt progesteron testı yaptır kan ber bı kanda yumurtlayıp yumurtlamadıgına baksınlar dr a guzelce muayne ol ondan sonra bu testlerden alıp sabah aksam yap 10. Gunde basla mesela adet uzunluguna gore kosoden kısıye degısır catlaması ama ılk dr a muayne ol nekdrdır cocuk ıstedını yumurtlamadan sıphelendıgını anlat sonra bu testlerı yaparsın

3 farkli doktora gittim canım ama ne yaoıldı ne yapılmadı hiç bilmiyorum hormon larda sırun yok dedi adetin 4 gğnü gittim bir sürü test yapıldı ama ne yaptı hiç bilmiyorum hiçbir sorun yok dedi 2 ay dene olmazsa rahim filmi çekeriz dedi bu ay ara verdik eşimi sperm testine yollayacağımız.bakalım kısmet
Esinde gtsn ılk bır sene zaten kendı halınde dene dıyolar yumurtlamanada gene sen baktır

Merhaba, bende heralde yumurtlayamıyorum dıye düşünüp adetin 21.günü doktora gittim. 21. gün progesteron testi yapıyorlar ve o değer 10'un üzeri çıkmışsa yumurtlamışsın demek oluyormuş. benim 18 çıktı ama bu ay da hamilelik olmadı. doktor stres yapma kafana takma öyle ya da böyle zaten gebe olacaksın falan dedi. Yani o testi yaptırabilirsin ama ben özel hastaneye gittim belki başka doktorlar gerek duymayadabilir. benimki de gerek yok ama madem gelmişsin hadi bakayım diye aldı tahlili.

X