Hamileyim, kaynanam yüzünden düşük yapmaktan korkuyorum.

Ne yazık ki öyleler.. hayata hep negatif bakıyorlar .. Yanlarnda kendimi enerjisi bitmiş gibi hissediyorum.. bu hayat böyle yaşamak için zor değil mi ? Diyorum... zor ama ne yaparsn balk burcuyuz daa diyor 😁😂😂
Evet benim de bebeğim balık olabilir o yüzden o kadar korkuyorum ki😣

Konudaki tüm mesajlarınızı imkanım olmadı okuyamadım ama gerek konu içeriğiniz gerek eşinizle ilgili yazdığınız birkaç mesaj zaten olayın özünü anlatıyor, sorun tamamen eşinizle ilgili.
Her evlat anne babasını sever, onlar üzülmesin ister, onlara saygı duyulsun diye bekler lakin her isteğin de bir ölçüsü vardır, siz haftanın birkaç günü kayınvalidenizi aramak zorunda değilsiniz, arayıp ona sabah 8'de kalktım, 9'da kahvaltıya oturdum, kahvaltıda 2 dilim ekmek, 1 domates, kibrit kutusu kadar peynir yedim, kahvaltı sonrası evi süpürdüm, çamaşır yıkadım ütü yaptım, öğleden sonra annemler gittim vs diye izahatta bulunmak zorunda da değilsiniz, eşinizde sizi annemi ara, kardeşimi yokla, annemin sorduğu sorulara cevap ver diyemez.
Aileler evin büyüğüdür arada bayram seyran ziyaret edersiniz, el öper hayır dualarını alırsınız, hasta olurlar, çok müşkül duruma düşerler size ihtiyaç duyarlar eyvallah ama onun dışında evinize girince onlar dışarıda kalır, siz iki kişilik hayatınızı idame ettirirsiniz.

Siz daha baştan taviz vermişsiniz, nişanlılık döneminde sık sık gidip arayıp sormayacaktınız, başka bir konunuzda ailesine ısınamadığınızı yazmıştınız galiba, ısınmadığınız bir aile için kendinizi bu kadar zorlamanın hediyeler, aramalar yapmanız sizin hatanız, her zaman eşin ailesi dahi olsa baştan itibaren araya mesafe koymak iyidir, ki siz bu kadar samimi olmaya çalışırken, eşiniz sizin ailenizle yakın olabilmek için en ufak bir çaba gösterdi mi? Göstermedi değil mi? Biz kadınlarda var bu aman eş ailesiyle samimi olayım, beni sevsinler bana iyi davransınlar çabası, samimi de olmayalım, sevmesinler de, uzak olsunlar tatlı tatlı görüşelim.

Müstesnalar elbette var ama çocuklar ailelerinin yansımasıdır, farklı karakterle doğsalar bile anne baba ne verirse onu görüp alırlar çünkü doğdukları ailenin kültürüyle büyüyorlar, onların gelenekleriyle yoğuruluyorlar, o yüzden kadın veya erkek biriyle evleneceğinde eş adayı kadar ailesi de önemlidir, her ne kadar flört ederken, nişanlıyken göze başka görünseler de evlenince bir çoğu aslına dönüyor, o yüzdendir ki burada eş ve eş ailesiyle alakalı sorunların anlatıldığı konuların hemen hemen hepsinde evlenmeden önce böyle değildi evlenince bir anda değişti deniyor, hayır adam değişmedi aslında hep ailesi gibiydi.

Eşiniz zamanla değişir mi bilmem ama ailesini kafaya takmamayı öğrenmelisiniz, her söyleneni kendinize dert etmeyin, baktınız aklınıza takılıyor başka şeylerle meşgul olun, eşiniz annesinin ağzıyla size geldiğinde de biz aramızda hallederiz sen takma kafana hayatım deyip geçiştirin gitsin.
Teşekkür ederim mesajınız için. Gerçekten de söylediklerinizde çok haklısınız. Ben başta sık sık giderek çok hata yaptım. Sık sık aramazdım ama sık giderdim. Keşke gitmeseydim de o vaktimi kendi ailemle geçirseydim.

Eşimle bu konuda çok konuştum. Durumu onu kırmadan anlatmaya çalıştım, annesinin söylediklerini böyle alınmış gibi yapmadan ona anlatırdım bugün annenle konuştum, ne konuştunuz diye sorardı, şöyle dedi böyle dedi derken sonraları bunu problem etmeye başladı, benim abarttığımı düşündü annesine inandı hep.

Annesine ve babasına hiçbir zaman saygısızlık etmedim. Nişanlıyken annesiyle çok küser ve anlaşamazdı, bana annesigilin ona bekarken, işe girmeden önce ona yaptıklarını anlatıp onları kötülerdi. Ve bana Nişanlıyken hep annemle samimiyet kurma, annemle mesafeli ol biz sadece ikimiz varız üçüncü kişi yok, yarın onun bize faydası olmaz gibi şeyler söylemişti. Evlendikten sonra tam tersi oldu, bu dedikleri uçtu gitti.

Ben de canım nasıl istiyorsa öyle davranıyorum artık. Eşimin ailesiyle iyi olmak istemem sebebim aslında birazda kendi ailemi örnrk almaya çalıştım, abimin eşiyle kız kardeş gibiyiz, yengemi kendi ablam gibi seviyorum, o da beni sever benimle uyumak bile ister, bensiz canı sıkılır, annemle de çok iyi anlaşır, kendi yengemde gördüğüm örnek aldığım şeyleri yapmaya çalıştım ama hata etmişim, her aile birbirinden çok farklıymış, ne kadar ayno köylü olsakta, insanlar birbirinden çok fsrklıymış. Artık beni sevip sevmemeleri umurumda değil ama çok takıntılı biri olmam her söylenileni kafaya takmsm yüzünden çok sıkıntı yaşıyorum. Bunu atlatmak için çaba göstereceğim. Bana kendimi iyi hissettiren şeyler yapıp, iyi hissettiren insanlarla görüşeceğim.

Sanirim yaşın epey küçük. Gitmene izin vermeyen kocayı abiye babaya şikayet etmek..... Yapma ne olur. Sen bir bireysin. Kocaya, abiye, babaya ihtiyacın yok duruşunu ortaya koymak için. Neresinden tutsan elde kalan bir durum.
Kendin ol. Kendin istersen yap ya da yapma. Kayınbabaya dert anlatma. Herkes sözleriyle kendi seviyesini ortaya koyar. Biplemek nedir, oyyy oy.
Babaya abiye derken şunu demek istedim, beni kimsesiz sanmasın. O göndermeyeceğim dedi ailemin tamamen arkamda olduğunu söylemek için böyle bir tabir kullandım. Ben ailemin yanına gidip bunları onlarla paylaşsam ortalık fena karışırdı demek istiyorum. Abime babama tabi ki şikayet etmiyorum, etmem de ama bana davranışlarını bilseler eşim ve ailesi için kötü olur. Biplemek derken asıl şeyi oraya yazamadığım için olayın sıcaklığıyla öyle bir tabir kullandım. Yani eşimi ailesi çok üzdüğü halde eşim acı çekmekten hoşlanır gibi ailesine koşuyor onlara inanıyor demek istedim aslında.

Ne yazık ki öyleler.. hayata hep negatif bakıyorlar .. Yanlarnda kendimi enerjisi bitmiş gibi hissediyorum.. bu hayat böyle yaşamak için zor değil mi ? Diyorum... zor ama ne yaparsn balk burcuyuz daa diyor 😁😂😂
Aslında her şeye de alınan biri değilim, bazı insanlar vardır özellikşe her lafı size batar ya, çünkü bir kere size yanlış yapmışlardır, sizin olmuşsınuzdur, ondan sonrası size ettiği her laf sizi kızdırır, sinirlendirir aynı öyle. Ya gerçekten kayınvalidemi görseniz duysanız anlarsınız. Benim için rahatı iyiyken nasıl o aileye gelin gitti anlamıyoruz diyorlarmış. Köyde kadın herkesle problemli, ağzı da bozuk, kendi anası için bile bel altı konuşan biri, herkesin işine karışan, insanlarla süreklş küsen ve kavga eden bir tip. Bana anlatırlardı da ben nişanlıyken bana iyi davranıyor diye inanmazdım 🙄 hep negatif, hep yüzü asık, normalde ben çok enerjik ve neşeli bir insanım, benim enerjim ve neşeli olmam kocama da kocamın annesine de battı resmen, gülmeme laf eder, annemlerin yanında mutluyken davranış şekillerime laf edsr. Kendiledi mükemmeller onlara göre ama insanın yaşama sevincini elinden alıyorlar. Sürekli evde oturmak isteyen, gezmeyi sevmeyen, yeniliklere açık olmayan tipler. 🙄😂

Oğlunuz oğlak olmasın da. Ne olursa olsun. 🙄 Eşim oğlak ve Oğlak erkeklerinden ne kadsr tanıdığım varsa hepsi benzer karakterde, genellikle diktatör gibi oluyorlar.
Yok canım oğlağı yanlış yazdm 🤭🤭boğa olecaktı.. ama erken doğum olduğu için balik oldu 😍 oğlak hç tanıdğm yok nasıl olduklarını bilmiyorum 😁😁

Aslında her şeye de alınan biri değilim, bazı insanlar vardır özellikşe her lafı size batar ya, çünkü bir kere size yanlış yapmışlardır, sizin olmuşsınuzdur, ondan sonrası size ettiği her laf sizi kızdırır, sinirlendirir aynı öyle. Ya gerçekten kayınvalidemi görseniz duysanız anlarsınız. Benim için rahatı iyiyken nasıl o aileye gelin gitti anlamıyoruz diyorlarmış. Köyde kadın herkesle problemli, ağzı da bozuk, kendi anası için bile bel altı konuşan biri, herkesin işine karışan, insanlarla süreklş küsen ve kavga eden bir tip. Bana anlatırlardı da ben nişanlıyken bana iyi davranıyor diye inanmazdım 🙄 hep negatif, hep yüzü asık, normalde ben çok enerjik ve neşeli bir insanım, benim enerjim ve neşeli olmam kocama da kocamın annesine de battı resmen, gülmeme laf eder, annemlerin yanında mutluyken davranış şekillerime laf edsr. Kendiledi mükemmeller onlara göre ama insanın yaşama sevincini elinden alıyorlar. Sürekli evde oturmak isteyen, gezmeyi sevmeyen, yeniliklere açık olmayan tipler. 🙄😂
Oy canım üzerine alınma ben senin için demedim bir arkadaşm var onun açısından söyledim
..🤭
Sen kimseyi takma .. Bebeğini düşün ve hepsirin inadına gül, mutlu ol 😍

Canım bende ilk kızımı 33+6 da anı tansiyon ile dünyaya getirdim😔 3 yıl sonra tekrardan hamileyim ve korkuyorum ama doktor umutlu🤲
Oyş maşaALLAH.. Rabbim bağışlasın inşaALLAH 😍😍 Genelde 2. Çocuklarda tekrarlamıyormuş inşaALLAH tekrarlamaz ve zamanında sağlıkma doğan bebeğin canım.. benimki de tam 33+0 da doğdu.. benim de ani tansiyondu 14 olunca doktorum kontrol için yatş verdi. Tahlillerde idrarda protein 4+ çkınca bekletemem seni bekletirsem bebeğin plasentadan ayrılır sende tehlkeye girersin dedi takip için gittiğim hastanede yatış verildi akşam hemen sezeryan alındı.. Yaşadığım duygu durumunu anlatamam ya.. hıçkıra hıçkıra ağlıyordum.. çok şükar Geçti o günler .. Rabbime ne kadar şükretsek azdr gerçekten..

Oyş maşaALLAH.. Rabbim bağışlasın inşaALLAH 😍😍 Genelde 2. Çocuklarda tekrarlamıyormuş inşaALLAH tekrarlamaz ve zamanında sağlıkma doğan bebeğin canım.. benimki de tam 33+0 da doğdu.. benim de ani tansiyondu 14 olunca doktorum kontrol için yatş verdi. Tahlillerde idrarda protein 4+ çkınca bekletemem seni bekletirsem bebeğin plasentadan ayrılır sende tehlkeye girersin dedi takip için gittiğim hastanede yatış verildi akşam hemen sezeryan alındı.. Yaşadığım duygu durumunu anlatamam ya.. hıçkıra hıçkıra ağlıyordum.. çok şükar Geçti o günler .. Rabbime ne kadar şükretsek azdr gerçekten..
Amin amin inşallah canım. Evet inşallah geride kaldı benim aniden 18 oldu ve aldılar bebeğimi çok şükür sagliklilar🤲

iyi de kadın muhtemelen kaza lafını duyunca kendince eşine destek ol demiş

yani senin nerede olduğun kimden izin aldığın vs onu ilgilendirmiyor ki

o, kocan arkadaşının kötü halde vefaati haberini aldı, o da aynı şartlarda çalışıyor, destek ol demiş ki bence bu dediği de gereksiz de yurdum kvsi işte

he der geçersin

kp mesaj atmaz eşinle konuşulacak hale getirmezsin bu konuyu

hassasım da alınıyorum da bık bık ne gereksiz

ayrıca cidden bu lafın neyine alındın

eşine destek ol lafında alınacak ne var

eşin de ayrı bir çocuk seni cezalandıracak yani "odandan çıkma, tv izleme" yaşını geçtiğin için de bulduğu tek ceza ailene gitme

Amin amin inşallah canım. Evet inşallah geride kaldı benim aniden 18 oldu ve aldılar bebeğimi çok şükür sagliklilar🤲
18 mi 😳 gerçi benim de ilk ölçtüğümüz de 17 idi doktore gittiğimde 14 e düşmüştüü sonra tekrar cıkmıştı 🤭🤭 ÇOOOKKKK ŞÜKÜÜRR 🤲💗

Yok canım oğlağı yanlış yazdm 🤭🤭boğa olecaktı.. ama erken doğum olduğu için balik oldu 😍 oğlak hç tanıdğm yok nasıl olduklarını bilmiyorum 😁😁
Oğlaklar çok fena. Hayatı zindan ediyorlar insana. Her oğlak böyle değildir ama tanıdığım birkaçı böyle. Köle arıyorlar kendilerine.

X