Hamileyim ve eşimle sorunlarımız beni hasta ediyor

sunflowr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
100
-95
28
Merhaba herkese. 3 yıldır evliyim 5 aylık hamileyim. Biraz detaylı anlatabilirim umarım okursunuz. Evlenmeden önce eşimle borç harç kredi çektik kendimize bir iş kurduk. İşi oturttuk derken pandemi başladı. Çok zor durumlara girdik. Daha sonra e ticaret yapmaya başladık. E ticarette işimiz bı sure büyüdü bizde işimizle alakalı bir makina aldık. 2020 de 50 bin TL'ye mal oldu. Onuda borç harç aldık. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu. Birdaha belimiz dogrulmadi. Hala borcunu ödüyoruz. O işi büyütmek uğruna ne altınimix kaldı ne arabamiz. Ne ilişkimiz. Biz her Allah'ın gunu eş*ek gibi çalışıyoruz. Düğünün ertesi günu bile dükkanı açtık gece 2 ye kadar çalıştık siz düşünün. Eşime aşık bir insanim. Bunu yazarken bile ona ihanet ediyormusum gibi geliyor. Ama şuan yanında nefes bile alamıyorum. Evlilik en büyük hayal kırıklığım oldu. Ne balayı yaptık ne tatile gittik. Ne gezdik. 3 yılım sadece çalışmakla geçti. o borçları ödemekle. Kazanıyoruz derken daha çok battik. Battikca dshw çok çalıştık. Ben 2 ay boyunca birbirimise dokunmadigimizi biliyorum. Bugün bana bunu yazdıran şey ise artık nefes alamamam. Eşim çok iyi bir insan. Çok güzel bir eş çok güzel bir evlat. Bugün canim birsey çeksin yoktan var eder alır. Çok merhametlidir. Ama bir huyu var. Haftada bir yada 2 haftada bir alkol alır. Oda benim burnumdan gelir. Her ictiginde sarhoş olmaz. Ama olunca yüzüne 1 ay bakmam. Bana kin kusuyor resmen. Ben bu yaşananlardan dolayı kafayı sıyırdım temizliğe taktım. Evin içinde her dk adamı bunaltır oldum. Bazen kendjmi papagan gibi görüyorum evin içinde sürekli terlik giyin oraya basma orası yeni temizlendi ellerini yıka duşunu al diye gezer oldum. Aslında bunda esiminde payı var. Çünkü ciddi pasaklı. Buda buna artık dayanamiyor. Benden soğuyor. Asil konu ise şu. Biz herseyi bıraktık dükkanı e ticareti borclarimizida sırtımıza aldık pazarciliga başladık. Eşimin ailesi çok destekçi. Maddi konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Manevi konusunu hiç soylemiyorum bile Allah bin kere razı olsun. Dün söyle bişey oldu. Tam kahvaltı yaparken evimizin elektriğini kestiler. Kredi Kartlarimizin hepsi blokeli otomatik talimat veremiyoruz. Aylarca da ödemeye fırsat bulamadık diğer borçlardan. Biranda kestiler. Ve ben çok içerlendim. Hamile olusumunda duygusallığı var. Bugün pazarda esnaf bir abimize nakit parayı verdim onun mobil bankacıligindan bir kısım borç ödedik aradık tüm borç ödenecek dediler açmadılar. Ben pazarda daha kötü oldum. İster istemez tutamadım gizli gizli ağladım. Çünkü birgün önce de elektrik yok diye kayınvalidemgilde kaldık. Sabaha kadar uyuyamadim. Neyse tüm gün tansiyonum yüksekti. Hatta hamilelikte kusmayan ben dün 4 kere kustum. Gözüme stresten kan oturdu. Bize yardım eden esnaf abi beni öyle görünce bütün borcu ödemis Ve kızım sorun değil sen ne zaman müsait olursan ödersin bizde geçtik bu yollardan dedi. Bu durum eşimin de çok zoruns gitti. Haklı çok haklı. Evinin elektriğini ödeyemiyor oluşu bir erkek için çok zor. Hemde bu kadar çabalarken. Ben hamileyim benim bütün muayne ücretlerimi benim annem babam öder. Eşimde bugün alkol almış. Eve bı geldim derbeder. Daha çok içmenin peşinde. Her ictiginde böyle yapar daha çok ister daha çok kavga eder. Ağlar içini döker. Stres atar ama beni strese sokar. Ben bir aydır eşime saçlarını kes tras ol kötü oldu diyordum. Bugün baktım o kafanin etkisiyle eline makası almış saclarink kesiyor. Bana bakıp rahatladın mi mutlu musun Neye uğradığımi şaşırdım. elim ayağım boşaldı. Ağlamaya başladım. Hala saat 6 oldu uyuyamadım. Uzun zamandır hep boyleyiz. Hep kavga hep gürültü. Hergun bir avukat arar borçlarimiza icra gelir. O bana tahammül edemiyor ben ona. Hamilelikte en zor süreci yaşıyor olmak beni bunalıma sokuyor. Haliyle esimide. Hamileyim diye daha çok çalısiyor 2 aydır yüzünü görmüyorum evde kahvalti bile yapmiyoruz. Düşünsenize evin içinde sadece borç konuşan evli çift. Hiçbir özel hayat yok kadın hamile adam bunalımda. Kime neye nereye siginacagimi bilmiyorum. Bir kaç gün annemlerde kalmak istiyorum ondan uzaklaşmak istiyorum hele ki bugün bana yaşattığı dan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum.. ama gidersem daha çok bunalıma girer diye korkuyorum. Benim ailem zaten hiçbirseyi bilmiyor. Bilmediği halde annem her seferinde siz niye para kazanıyorsunuz siz niye iş yapamıyorsunuz. Diyor. 6 7 ay once babam bize 11 tane çeyrek altın hibe etti biryerden para geçmiş eline bize verdi. Annem de biraz garip huylu kadındır. Dönüp bu parayı sadece arabayı sattığınizda alırsınız başka türlü vermem dedi. Gerçektende ne yaptım ettim vermedi. En son geçen hafta tüm borçlar üst üste gelince 6 tane çeyrek istedim 4 tane verdi. Ve elinizde para durmuyor diğerlerini unutun dedi tersledi. 6 gün benimle konuşmadı. Çeyrek istedim diye. Annem çok iyi kadın aslında. Sadece dertlesmeyi bilmiyor. Ve şuan yaşadığım hayata dair hiçbir şey bılmese bile evlenmeden önce tüm marka ayakkabılari çantaları giyen ben 2 yıldır aynı ayakkabılyla gezince kadınin zoruna gidkyor. Ama üslubu yanlış. Neyse sizce ben ne yapmalıyım. Bir süre eşimden uzaklaşmak iyi bir fikir mi

Malum soruyu ilk ben sormuş olayım; Bu kadar maddi sıkıntıya çocuk yapmak neden? Evliliğiniz bile iyi değil maddiyati da geçtim. Muhtemelen hemen olmasa da bir gün ya bosanacaksiniz yada çocuk için diyerek birlikte kalıp her geçen gün birbirinize olan sayginizi daha da yitirecek ve çocuğa da berbat bir aile ortamı yaratacaksınız. Yani yine olan bir çocuğa olacak.

Gunaydin. Okadar cok uzuldum ki haline... senin yazini okurken eskilerden bir sarki dinliyordum belki bilirsin... kiracin "raziysan gel benimle" diyor... bazen ac bazen susuzluk raziysan gel benimle... gercekten cok guzel bir sarki..

Demek istedigim, iyi gunde kotu gunde beraber olmak icin evlendiniz. Isler iyi gitmemis, biryerde bir yanlislik var gibime geliyor. Maddi konuda bir duzensizlik var. Benim de cok zor durumlarim oldu ama banka kartimda herzaman gaz ve elektrik icin kenarda para birakirdim. Esiniz alkole verdigi parayi faturalari odeyebilir. Hesap kitapta bir sikinti var. Bnce profesyonel birinden destek almalisiniz yani tavsiye, maddi yonden isleri duzene sokma konusunda diyorum. Vasi mi deniliyor bilmiyorum. Esin garantisi olan maasli bir ise girmesi gerekiyor baska turlu toparlanmasi zor. Bence annenize gidim biraz nefes alin kafanizi toparlayin..Umarim hersey guzel olur

Gunaydin. Okadar cok uzuldum ki haline... senin yazini okurken eskilerden bir sarki dinliyordum belki bilirsin... kiracin "raziysan gel benimle" diyor... bazen ac bazen susuzluk raziysan gel benimle... gercekten cok guzel bir sarki..

Demek istedigim, iyi gunde kotu gunde beraber olmak icin evlendiniz. Isler iyi gitmemis, biryerde bir yanlislik var gibime geliyor. Maddi konuda bir duzensizlik var. Benim de cok zor durumlarim oldu ama banka kartimda herzaman gaz ve elektrik icin kenarda para birakirdim. Esiniz alkole verdigi parayi faturalari odeyebilir. Hesap kitapta bir sikinti var. Bnce profesyonel birinden destek almalisiniz yani tavsiye, maddi yonden isleri duzene sokma konusunda diyorum. Vasi mi deniliyor bilmiyorum. Esin garantisi olan maasli bir ise girmesi gerekiyor baska turlu toparlanmasi zor. Bence annenize gidim biraz nefes alin kafanizi toparlayin..Umarim hersey guzel olur
Merhaba kimse cevap vermedi diye üzülüyordum
Saatin farkında değilim tabii. Yorumunuz için teşekkür ederim. Eşim alkole çok şükür öyle çok para harcamaz. belki 2 haftada bir içer onda da 70 80. TL harcama yapar. Sorun şu aslında hiçbir banka kartımjz kredi kartımiz kalmadı. Hepsi blokeli olunca para girer girmez devlet yada alacaklı banka haciz koyuyor. Borç çok olduğu için asgari ücretli bir işe de girip çalışsa bu halimizi ararız. Allah aratmasın. Ben galiba dediğiniz gibi bir süre annemlere inzivaya çekilmelim

Malum soruyu ilk ben sormuş olayım; Bu kadar maddi sıkıntıya çocuk yapmak neden? Evliliğiniz bile iyi değil maddiyati da geçtim. Muhtemelen hemen olmasa da bir gün ya bosanacaksiniz yada çocuk için diyerek birlikte kalıp her geçen gün birbirinize olan sayginizi daha da yitirecek ve çocuğa da berbat bir aile ortamı yaratacaksınız. Yani yine olan bir çocuğa olacak.
Gecen sene hamileydim bebekler ikizdi. O hamileliğim biraz daha planliydi. Daha doğrusu 2 yıl korunmadik korunmadigimiz halde 2 yıl çocuğumuz olmadı ve sorgulamadikta. Daha erken dedik. Bir anda ikizlere gebe kaldım ve kısmet olmadı. Oda böyle stresli bir zamanda oldu ve bianlik stresle kanamam oldu düşük yaptım. Aradan 1 yıl geçti şuan ki hamileliğimi öğrendim. Bu biraz kazayla oldu. Bu konuda bilinçsizmisim gibi düşülmesini istemiyorum açıkçası. Şuan tutunabilecegim tek umut dalım bu bebek. Yine bir stresle ona bişey olursa kendimi de esimide affetmem. Bir yerde bir yazı okumuştum Allah siz istediğiniz zaman değil en çok ihtiyaciniz olduğu zaman evlat nasip edermiş diye. Belki de benim gün ışığım olacak. Olamsa da başımın üstüne

Merhaba kimse cevap vermedi diye üzülüyordum
Saatin farkında değilim tabii. Yorumunuz için teşekkür ederim. Eşim alkole çok şükür öyle çok para harcamaz. belki 2 haftada bir içer onda da 70 80. TL harcama yapar. Sorun şu aslında hiçbir banka kartımjz kredi kartımiz kalmadı. Hepsi blokeli olunca para girer girmez devlet yada alacaklı banka haciz koyuyor. Borç çok olduğu için asgari ücretli bir işe de girip çalışsa bu halimizi ararız. Allah aratmasın. Ben galiba dediğiniz gibi bir süre annemlere inzivaya çekilmelim
Herkes uyuyor daha sanirim. Bosanmanin cozum olacagini sanmiyorum ama maddi yonden herdeyi duzene sokmalisiniz, planli programli calismalisiniz. Alkol de 2 haftada 70,80 lira para veiyorda ayda nekadar yapar? Nerdeyse 200. En azindan bir fatura odenir. Ama esiniz arada bir alkol icerek kafasini toparliyor anlasilan
Siz de sizi rahatlatacak seyler yapin. Evlndiginizden beri is arkadasi olmussunuz. Is ve ev hayatini karistirmissiniz. Ama dedigim gibi planli programli devam edip birclari duzenli selilde odeyip kapatmalisiniz. Sende bi guzel dinlen bisey dusunme, cok stres yapma yoksa Allah korusun dogmamis bebegine tesir eder

Herkes uyuyor daha sanirim. Bosanmanin cozum olacagini sanmiyorum ama maddi yonden herdeyi duzene sokmalisiniz, planli programli calismalisiniz. Alkol de 2 haftada 70,80 lira para veiyorda ayda nekadar yapar? Nerdeyse 200. En azindan bir fatura odenir. Ama esiniz arada bir alkol icerek kafasini toparliyor anlasilan
Siz de sizi rahatlatacak seyler yapin. Evlndiginizden beri is arkadasi olmussunuz. Is ve ev hayatini karistirmissiniz. Ama dedigim gibi planli programli devam edip birclari duzenli selilde odeyip kapatmalisiniz. Sende bi guzel dinlen bisey dusunme, cok stres yapma yoksa Allah korusun dogmamis bebegine tesir edeb
Boşanma en son öldüm bittim dediğim an. Şuana kadar düşünmedim mi inanın düşündüm. Ama yapamam. Ben çok sabırlı bir insanım. İçinde art niyet olmadığını bildiğim elidnen geleni yaptığını gördüğüm bı adamı yarı yolda birakamam herşeyin bir mükâfati olacak onu bekliyorum. İş arkadaşı olmuşsunux dediğiniz yerde aydınlanma yaşadım. Dediğiniz o kadar doğru ki hiç böyle düşünmemiştim. İlginize teşekkür ederim

Boşanma en son öldüm bittim dediğim an. Şuana kadar düşünmedim mi inanın düşündüm. Ama yapamam. Ben çok sabırlı bir insanım. İçinde art niyet olmadığını bildiğim elidnen geleni yaptığını gördüğüm bı adamı yarı yolda birakamam herşeyin bir mükâfati olacak onu bekliyorum. İş arkadaşı olmuşsunux dediğiniz yerde aydınlanma yaşadım. Dediğiniz o kadar doğru ki hiç böyle düşünmemiştim. İlginize teşekkür ederim
Onemli degil😊.

Is vakti is, ev vakti ev. Evde aksam oldugunda asla ve asla is konusmamalisiniz. Hatta beraber calismayin diyecegim ama siz de onun sag kolu olmussunuz. Ama yine de ev ve isi ayri tutun. Aranizda anlasin aksamlari is konusmak yok. Hatta kapatin telefonlari siparis gelse de is saatlerinde halledersiniz. Ikiniz de evliliginizle ilgilenin cunku sadece maddi yojden borclu degil, manevi yonden de cok borclusunuz birbirinize. Eksik birakmissiniz icinizi o da oyle sen de oyle.

siz fatura ödeyemiyorsunuz çocuğa nasıl bakacaksınız
Hanımefendi konuşacak bir arkadaşım bir aile bireyim olsaydı emin olun gelip burda sabahın 6sinda ağlar vaziyette yazmazdim. Sizden ricam yorum yaparken empati yaparak ve merhamet ederek yorum yapın. Ben zaten içinde bulunduğum durumun sonuna kadar farkındayım. Az önce de bir başka hanımefendiye yazdım geçen sene ikiz bebeklerimi kaybettim. 3 yıldır evliyim. Bu bebek kazara oldu. Ama korunmayı bilmeyen cahil insanlar değiliz çevrenizde kazara hamile kalan çok kadın vardır hepsi ben bu çocuğa bakamam deyip kürtaj mi oluyor

Kendi isinizi yapmak yerine neden baskasinin yaninda calismadiniz ki? Kendi isinizi yapma çabanızı birakin derim. Pazarcilikta ciddi maliyetli, pazar yerlerine odenen kiralar cok yuksek. Siz şu saatten sonra calisamazsiniz ama esiniz çalışabilir.
Maddi konular kari-kocanin arasini bozuyor maalesef.
Bazen mecburi oluyor. Aylık ciddi miktarda borç ödüyoruz ev kiramız 7 bin. Aslında borcumuz olmasa pazardan kazandigimiz para ile çok rahat geçiniriz. İş işten geçtikten sonra bu kadar borç omzumuzdayken asgari ücret ile çalışmamız bu saatten sonra mümkün değil. Bu arada belirtmedim ama ben uzun süre eşime destek amaçlı özel sektör de çalıştım. Hamile kalmadan 2 ay önce işten çıktım. O süreç tabi daha rahatlaticiydi bizim için ama şuan öyle bir şansımız yok maalesef

Günaydın. Durumunuza üzüldüm. Hamile olmanız şu durumda çok sıkıntı ne yazık ki… ailenize maddi durumunuzu anlatsanız size destek olurlar mı? Mesela doğumdan bir süre sonra çalışmaya başlasanız anneniz ya da kayınvalideniz bebeğe bakar mı?

Şu dönem ülkece çok zor be yazık ki. Faizler çok yüksek, gelir gider dengesi bozuk. Biz iki memur zor geçiniyoruz. Bundan 5-6 yıl önceki ekonomik dengemiz yok, o zamanki yaşantımız şu anda lüks kalıyor ki o zaman da normal yaşıyorduk. Şimdi de görece normal yaşıyoruz ama aslında normal değil…

Tatile gitmedim dinlemedim diye üzülmeyin. Onun da bir zamanı vardır, ben balayına da gitmedim, tatile de. İlk defa tatile gittiğimde 4 yıllık evliydim. Hiç niye gitmedim ya niye 5* otel tatili yapmıyorum demedim. Önemli olan eşimle birlikte olmak, güzel vakit geçirmek, birbirimize vakit ayırabilmek. Maddiyat çok fazla konuşulduğunda ilişki çok yara alıyor ne yazık ki. Bu yüzden ev evde, iş işte kalmalı, maddiyatın konuşulması gerekiyorsa da bazı zamanlar konuşulmalı, çok değil.

Eşinize de alkol almasın vs diyemem. Adamın şu andaki tek dayanak noktası bu olabilir. Tabii ki o parayı eve harcasa güzel olur ama kendine harcamazsa belki ipin ucunu kaçıracak. Bırakın nasıl rahatlıyorsa rahatlasın derim.

Maddi konularda ev ekonomisi iş ekonomisi ile ilgili destek alırsanız daha kolay toparlarsınız diye düşünüyorum.

Bazen mecburi oluyor. Aylık ciddi miktarda borç ödüyoruz ev kiramız 7 bin. Aslında borcumuz olmasa pazardan kazandigimiz para ile çok rahat geçiniriz. İş işten geçtikten sonra bu kadar borç omzumuzdayken asgari ücret ile çalışmamız bu saatten sonra mümkün değil. Bu arada belirtmedim ama ben uzun süre eşime destek amaçlı özel sektör de çalıştım. Hamile kalmadan 2 ay önce işten çıktım. O süreç tabi daha rahatlaticiydi bizim için ama şuan öyle bir şansımız yok maalesef
Bi sure kv ya da sizin ailenizin yaninda yasayamaz misiniz? Fatura, kira derdiniz olmaz. Esyalar icin depo kiralayabilirsiniz, 2bin falan depo kiralari.

Hanımefendi konuşacak bir arkadaşım bir aile bireyim olsaydı emin olun gelip burda sabahın 6sinda ağlar vaziyette yazmazdim. Sizden ricam yorum yaparken empati yaparak ve merhamet ederek yorum yapın. Ben zaten içinde bulunduğum durumun sonuna kadar farkındayım. Az önce de bir başka hanımefendiye yazdım geçen sene ikiz bebeklerimi kaybettim. 3 yıldır evliyim. Bu bebek kazara oldu. Ama korunmayı bilmeyen cahil insanlar değiliz çevrenizde kazara hamile kalan çok kadın vardır hepsi ben bu çocuğa bakamam deyip kürtaj mi oluyor
Korunmadığınızı söylediniz diğer mesajda .hamile kalmanız tesadüf de değil pek

Günaydın. Durumunuza üzüldüm. Hamile olmanız şu durumda çok sıkıntı ne yazık ki… ailenize maddi durumunuzu anlatsanız size destek olurlar mı? Mesela doğumdan bir süre sonra çalışmaya başlasanız anneniz ya da kayınvalideniz bebeğe bakar mı?

Şu dönem ülkece çok zor be yazık ki. Faizler çok yüksek, gelir gider dengesi bozuk. Biz iki memur zor geçiniyoruz. Bundan 5-6 yıl önceki ekonomik dengemiz yok, o zamanki yaşantımız şu anda lüks kalıyor ki o zaman da normal yaşıyorduk. Şimdi de görece normal yaşıyoruz ama aslında normal değil…

Tatile gitmedim dinlemedim diye üzülmeyin. Onun da bir zamanı vardır, ben balayına da gitmedim, tatile de. İlk defa tatile gittiğimde 4 yıllık evliydim. Hiç niye gitmedim ya niye 5* otel tatili yapmıyorum demedim. Önemli olan eşimle birlikte olmak, güzel vakit geçirmek, birbirimize vakit ayırabilmek. Maddiyat çok fazla konuşulduğunda ilişki çok yara alıyor ne yazık ki. Bu yüzden ev evde, iş işte kalmalı, maddiyatın konuşulması gerekiyorsa da bazı zamanlar konuşulmalı, çok değil.

Eşinize de alkol almasın vs diyemem. Adamın şu andaki tek dayanak noktası bu olabilir. Tabii ki o parayı eve harcasa güzel olur ama kendine harcamazsa belki ipin ucunu kaçıracak. Bırakın nasıl rahatlıyorsa rahatlasın derim.

Maddi konularda ev ekonomisi iş ekonomisi ile ilgili destek alırsanız daha kolay toparlarsınız diye düşünüyorum.
Bende doğumdan sonrayı bekliyorum. Annemde bebeğime bakar kayınvalidemde. O konuda sıkıntım yok çok şükür. Önemli olan bizim için ilişkimizde krizleri atlatabilmek. Elimizden geldince en sakin şekilde tabii

Korunmadığınızı söylediniz diğer mesajda .hamile kalmanız tesadüf de değil pek
2 yıl hiç korunmadik. Zaten o zamanlar biraz daha durumumuz iyiydi olur olur dedik. 2 yıl hiç olmadı. Geçen sene hamile kaldim belirttim başka bir yorumda da. İkizdi hamileliğim ama kısmet olmadı düşük yaptım. Sonrasında korunduk ama kazara oldu. Zaten doktor demişti düşükten hemen sonra hamile kalırsın dikkat et diye. 1 yıl sonra kaldım

Bi sure kv ya da sizin ailenizin yaninda yasayamaz misiniz? Fatura, kira derdiniz olmaz. Esyalar icin depo kiralayabilirsiniz, 2bin falan depo kiralari.
Öyle bir durumu açıkçası hiç düşünmedim. Şimdi birde bebek geliyor nasıl olur bilmem. İkimizinde ailesi çok iyi ama zorlar. Yapabilir miyiz onuda bilmiyorum. Şuan tek umudum benim babam. Emekli olunca ev alıp bize vereceğini söylüyor. Buda temmuzda olacak birşey onu bekliyorum dört gözle en. Azından ev kirasindan kurtuluruz

3 yıl ufacık bir tatil bile yapmayıp sonunda bu kdr borca battiysaniz kendi işinizi yapmayı bırakmanız gerekiyor icra vs demeyin o icralar toplu değil sıra ile kesilir hayatınıza düzen gelir hamile haliniz ile pazarda ne işiniz var sgk olur bebeğe lazım şu an sigorta ödeyebiliyor musunuz?
Finansal konularda desteğe ihtiyacınız var belli ki, bahsettiğiniz durum nerdeyse ek çaba gerektiriyor 3 senede e ticaret yapan ihya oldu hele pandeminin ilk günleri çok iyi firsatti
Evi kapatıp ailelerin yanına geçin bu kış günü fatura ödeyememek tabi ki insanın zoruna gider üstüne alkol alan bir eş isterse 1 tl versin
Birde bebek geliyor kaza ile olmus yorum yapmıyorum genelde korunma yontemi geri cekilme cikar oysa oyle bir yontem yoktur
Evi kapatıp boşa çıkaracağıniz parayı çocuğa ayırın. Ailelere de günah anneniz en doğrusunu yapmış bebek masrafı ile nasıl basedeceksiniz

Ailenize neden söylemiyorsunuz pazarcı abinin bile bildiği şeyi? Belki size daha mantıklı çözümler sunacak.
Bebek olayı da en son olacak iş olmuş, kontrolleri masrafı, bebekken emmezse maması, bezi zaten temel masraflar ve dahası da var. Artı psikolojik olarak da inanılmaz yorucu bir şey bebek büyütmek.
Kaç aylıksınız şu an?

X