hamileyken bebeğimin kalbi durdu

ilk gebelikte bebeğini kaybedenler snraki gebelikleri

• sorunsuz doğurmak

OY: 0 0,0%
  • tekrar aynı olayı yaşamak

OY: 1 100,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

nur_kaya

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
67
30
35
ilk gebeliyim çok mutluyduk 11 haftasında ikili test için kontrole gittim bebegimin kalbi durmuş 9+5 günlük göründü malesef kürtaj oldum bunu yaşanlar var mı kürtaj olalı iki ay oldu doktorum korunma dedi korunmuyorum tekrar aynı olayı yaşamaktan çok korkuyorum

Başınız sağolsun çok üzücü bi durum sorunuzun cevabını tam net bilemiyorum ama doktorunuza güvenin ve pozitif düşünün. En güzel yolu bu. Genelde bu tip olaylardan sonra daha sağlıklı bi hamilelik geçiriliyor bunu da gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

Başınız sağolsun çok üzücü bi durum sorunuzun cevabını tam net bilemiyorum ama doktorunuza güvenin ve pozitif düşünün. En güzel yolu bu. Genelde bu tip olaylardan sonra daha sağlıklı bi hamilelik geçiriliyor bunu da gözlemlerime dayanarak söylüyorum.
teşekkür ederim umarım öyle olur

ilk gebeliyim çok mutluyduk 11 haftasında ikili test için kontrole gittim bebegimin kalbi durmuş 9+5 günlük göründü malesef kürtaj oldum bunu yaşanlar var mı kürtaj olalı iki ay oldu doktorum korunma dedi korunmuyorum tekrar aynı olayı yaşamaktan çok korkuyorum
4 yıllık arayisim gecen yil tup bebek ile son bulmuştu ama yaklasik 3 aylikken kurtaj oldum hemde kalbi atiyordu
Bizdeki tek sorun kalbinde bradikardi olmasiydi bazen 60 bazen 70 bazen de 80 ile atiyordu duzene girmedi surekli kontroller oluyordu ve cogunluk ile hastanede yatmistim
Birgun leke geldi sonrada kan arkasi kurtaj nasip bende korkmuyor degilim ben daha hamile kalamadim da
Gebelik takvimini moral olsun diye ekledim

dilerim tüm isteyenler bebek sahibi olsun allah yardımcın olsun psikoloji çok onemlı diyorlar hem hamilelil hemde gebelik için ben hiç iyi değilim

daha once kimyasal olmustu erken dusuk . hemen 1 aya hamile kalmistim canim sagol:KK43:
Canim tavsiyem teombofili paneli yaptir mutlaka. Anne karninda bebek kalbi durmasi sebeplerinin cogu bu yuzden oluyormus.

Benim ilk bebegimin kalbi 9 haftalikken durdu. Belirti felan da vermedi laylaylom kontrole gittik kalbi durmus dediler, doktorum muhtemelen engelli bir bebek olacakti o yuzden durmustue dedi ama ikna olmadim. Patolojik incelemeler de temiz cikti.

Esim ve ben genetik testleri ve trombofili paneli yaptirdik. Genetiklerimiz temiz cikti ama benim trombofili panelimde pihtilasma cikti.

Simdi 13. Haftayi bitirmek uzereyiz kan sulandirici igne kullaniyorum. İnsallah rabbim kucaklamayi nasip eder.
Tavsiyem mutlaka yaptirman yonunde. Riskli donemler gecmis cunku, muhtemelen bir sebebi vardir bunun

Canim tavsiyem teombofili paneli yaptir mutlaka. Anne karninda bebek kalbi durmasi sebeplerinin cogu bu yuzden oluyormus.

Benim ilk bebegimin kalbi 9 haftalikken durdu. Belirti felan da vermedi laylaylom kontrole gittik kalbi durmus dediler, doktorum muhtemelen engelli bir bebek olacakti o yuzden durmustue dedi ama ikna olmadim. Patolojik incelemeler de temiz cikti.

Esim ve ben genetik testleri ve trombofili paneli yaptirdik. Genetiklerimiz temiz cikti ama benim trombofili panelimde pihtilasma cikti.

Simdi 13. Haftayi bitirmek uzereyiz kan sulandirici igne kullaniyorum. İnsallah rabbim kucaklamayi nasip eder.
Tavsiyem mutlaka yaptirman yonunde. Riskli donemler gecmis cunku, muhtemelen bir sebebi vardir bunun
canim ben rahatsizligimdan kortizon kullanmak zorunda kaldim aslinda ama sebep degil dedielr . bide plesantadan sonuc cikar pihtilasma olsa bekleyelim dedi doktor . bakalim ne dicekler . ayrica bidahakine mutlaka igne kullancaz onlem diye dedi....pihtilasma cikmasa bile dedi . insallah Allah yavrunu sana bagislasin bende de belirti olmadi hic cok guzel buyudu hareketliydi falan ama iste nasip:KK43:

canim ben rahatsizligimdan kortizon kullanmak zorunda kaldim aslinda ama sebep degil dedielr . bide plesantadan sonuc cikar pihtilasma olsa bekleyelim dedi doktor . bakalim ne dicekler . ayrica bidahakine mutlaka igne kullancaz onlem diye dedi....pihtilasma cikmasa bile dedi . insallah Allah yavrunu sana bagislasin bende de belirti olmadi hic cok guzel buyudu hareketliydi falan ama iste nasip:KK43:
Ne yazikki belirti olmuyor zTen, kontrolde anlasiliyor sadece allah yasatmasin kimseye cidden cok zor...

benımde aynı senınkı gıbı oldu 11 haftalıkken kontrole gıttıgımde bebegın kalbı 9 haftalıkken durmus dedı bende kurtaj oldum hatta icimde parca bırakmıslardı tekrar kurtaj oldum ama doktor bana en az ıkı hatta rahmın tamamen toparlansın ıstıyorsan altı ay bekle korun dedi oyle yaptım sonrasında ben sekız ay denedım olmadı devlet hastanesıne gıttım sen kısır degılsın sana tedavi uygulayamayız dedı cocugun oluyor sonucta senın dedı
bende de oyle oldu 11 haftalıkken kontrole gıttıgımde bebegın kalbi 9 haftalıkken durmus dedı bende kurtaj oldum hatta ıcımde parca bırakmıslardı tekrar kurtaj odum ama doktor bana en az ıkı hatta rahmın tamamen toparlanması icin altı ay korun dedı oyle yaptım sonrasında da sekız ay denedık bebek olmadı devlet hastanesıne gittim bebek ıstıyorum olmuyor dedim sana tedavi uygulayamayız sen kısır değilsin dedi özele gittim çeşitli tedaviler oldum işte rahim çevresi falan temizlendi rahim filmi istedi gitmedim korktum ama kan pıhtılasmasına baktırdım 4G/5G cıktı yani varmıs ıste rabbım hıc beklemedıgım bır anda nasıp etti sımdı hamıleyım 5+4 gunluk özele gittim işi tamamen paraya dökmüşler kanpıhtılaşması testini tekrar istiyor neymiş eksıkmıs ne yapacam bilmiyorum

X