Hamileyken boşanmalı mıyım yoksa doğum sonrasına mı ertelemeliyim

nebutantana

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2023
175
128
33
Benim eşimle aramda hem maddi hemde diğer her konuda aramdaki anlaşmazlıklar giderek büyüyor . Ben hoşuma gitmeyen şeylerde açıklamada yaparak eşime tavır aldığımda artık aramızı düzeltmek için çabalamıyor bile . Birkaç kez de farklı tartışmalarımızda boşanacağım senden dedi bana . Hep bir şekilde orta yolu bulduk ama ben daha fazla çabalayan taraf oldum. Şuan hamileyim doğumuma yaklaşık bir ay kaldı ve eşimle tartışmamızda yine boşanma imâsında bulundu bana bende kabul ettim. Ancak şöyle bir durum var ben eşime çalıştığım için 3 hafta kadar burda evimde kalıp işime gidip geleceğimi 3 hafta sonra da izne ayrılıp doğumu da artık boşanmaya karar verdiğimiz için ailemin yanında yapacağımı yani evden de ayrılacağımı belirttim . Bana hayır boşanmayalım demedi sadece doğum için başka yere gitmeni istemiyorum ben nasıl göreceğim çocuğu dedi bende sende babasının ama madem boşanacağız bende burda tek ve desteksiz kalmak istemiyorum ailemin yanına gidip onlardan destek almak istiyorum sende ben doğumu nerede yaparsam oraya gelirsin dedim tamam dedi . Bu konuşmanın üzerinden yaklaşık 4 gün geçti ve biz evde tüm iletişimi kestik herkes kendi odasında ve bir adım asla atmıyoruz birbirimize . Ama ben aileme henüz durumu açmadım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum aileme anlatıp doğuma yakın gerçekten gitsem şuan doğum stresim ile boşanma stresim iyice birbirine karışacak eşim hastaneye gelse belki benim ailemle de orda tatsız bir ortam olacak . Hayır hiç birşey yokmuş gibi davransam da eşimin boşanma restine göz yummuş olacağım . Ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum .

Ailenizin yanında doğuma gidin. Çocuk doğsun zaten belli bir süre izniniz var kendinizi toparladıktan sonra bakarsınız. Evde gerginsiniz zaten bir de lohusa halde bet suratını mı çekeceksiniz? Bebeğini düşünen adam daha anne karnındayken annesinden boşanmak ister mi? Eşinizin bebeği görmesi de hissedeceği başka şeyler de sizin umrunuzda olmasın. Sadece kendi hislerinize odaklanın. Kafa sakinliği çok önemli şu an sizin için.

doğumdan sonra da lohusalık sürecinde siz yokmuşsunuz gibi davranırsa daha kötü olursunuz ve işler daha fazla karışır. bence doğum için ailenizin yanına gidin çocuğu görmek isterse eşiniz gelsin. Kendinizi toparlayınca bir yol çizersiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Peki aileme şimdiden söylemeli miyim yoksa izne ayrılmama yakın mı söylemeliyim . İçten içe belki aramız düzelir umudu taşıyorum sanırım kendime de sinir oluyorum.

Nasıl insanlar bu kadar gaddar olabiliyor ya aklım almıyor. Karnınız burnunuzda doğumunuza az kalmış bu zamanlarda elini karnınıza koyup hayal kurup sizi rahatlatacağına adamın laflarına bak. Önceden konu açtıysanız bilmiyorum ama nedir tam olarak derdiniz?
Önceden konu açmıştım görebiliyorsanız orda çok ayrıntılı açıklamıştım

Eşiniz çok saçma birisi.. Boşanmayı bayılmak sanıyor galiba.. İnat uğruna boşanmayın. Biriniz de sakin yaklaşın.

Kocanızın derdi ne onu anlayın önce.. Bir bebek var ortada neden anne baba ayrı olsun. Bir arada sevgi ile büyütmeniz daha sağlıklı değil mi?

Kocanız neden sizi istemiyor? Çocuk yapmak ortak kararınız mıydı?

Hem boşanmak istiyor hem başka yere gitme diyor ben hala bu adamın dava açacağına falan inanmıyorum.Hala ısrarla blöf yapıyor diyorum
ben normalde çok iştahlıydım sürekli bebeğim için vitaminli şeyler yiyebiliyordum şimdi morel bozukluğundan istesemde yiyemiyorum. Tartışma esnasında da çok ağladım ama eşim artık bana karşı merhametli bile değil hamile olmam da birşey değiştirmiyor. Bu şekilde eğer bana blöf bile yapıyorsa boşanmak yine de benim için en doğrusudur .

Peki aileme şimdiden söylemeli miyim yoksa izne ayrılmama yakın mı söylemeliyim . İçten içe belki aramız düzelir umudu taşıyorum sanırım kendime de sinir oluyorum.
önceki konularınıza da şöyle bir baktım. Aranız şimdi düzelse bile ilerde gene sorun çıkacağını düşünüyorum çünkü çocuk da olunca en iyi evlilikte bile sarsılmalar olabiliyor. Hamileyken sizinle böyle konuşan insan sonrasında da değişmez diye düşünüyorum. Ailenize gelince kesin karar verdiyseniz şimdi söyleyin yok eğer vermediyseniz doğum sonrasını bekleyin derim.

Ya hamile bir kadına normalde bunu asla söylemem ama hani bisi durter ya insanı, bak evine git doğumunu yap ya da aileni çağır oraya yanında kalsınlar ama altınların eşyaların nafaka tazminatın hepsini al. Nedense bu adamla alakalı içime şöyle bisi doğdu. Bu adamın biriyle bir ilişkisi var ve sen hamilesin diye eyleme geçmemiş ama karşı tarafa doğum olsun boşuncam falan demiş karşı taraf da sıkıştırıyor gibi geldi. Sende bebekle gidince hem ev ona kalacak hem kadınla rahat rahat takilacak. Bebeğin de umrunda olduğunu düşünmüyorum. Sadece işte laf olsun diye arada bebek nolcak falan. Doğsa da zaten öyle yalandan agucuk gülücük yapacak. Dediğim gibi hamile bir kadına asla bu şüpheyi vermem ama doğumuna bir ay kala bir kadını bir erkek bosanalim diye laf atiyorsa ya da hemen kabul ediyorsa üstelik bunu dedikten sonra adama bir rahatlama gelip kabuğuna cekiliyorsa tecrübe konuşuyor adamın konuştuğu biri var. Bosan ama bisi imzalama sakin ve bir avukat tut

Bebeği alıp bosanarak uzerine işe devam ederek onun ekmeğine mükemmel bir yağ surersiniz . Bebeğin hastalığını ağlamasını huysuzlugunu siz yeni doğum yapmış bedeninizle cekecek üzerine ise mi gideceksiniz ve o da kafa dinleyecek . Bebeğin ne gece uyanmalarini ne hastalığını ne huysuzlugunu çekecek. Bosanacaksaniz en az 3 sene çalışmamanizi karşılayan nafaka ile boşanin. Adama ellerinizle iyilik yapiyorsunuz. Boşanmak istiyorsa bedelini ödeyecek ve parasını verecek . Güzellikle hemde . Anladınız siz .

Çünkü birebir aynı senaryoyu eski işyerinde biri yaşadı bize de anlatıyordu. Ben de kulak misafiri oluyordum. Kadına önce maddi mesafe sonra manevi mesafe ardından laf arasında bosanalim demeler bebek doğunca da boşanma lafının üstüne adamın dört köşe olup rahatlamasi. Kadın babasinin evine gidip cüzi bir nafakaya talip oldu adam da isyerindeki kadınla takılıp evde sefasını sürdü. Çok ama çok dikkat et güçlü ol ve bebeğinin hakkını yedirme. Cocugu isteyen başta adamdı ama son aylarda çocukla alakalı bile durumlardan kaciyormus. Meğer altı aydır sevgilisi varmış.

Önceki konudaki her şeyi okudum. Açıkçası siz ne kadar alıngan ve hassas bir insansanız bence eşiniz de öyle. Maddi sıkıntılarınızın nedenini tam olarak paylaşmasanız da hepimizin var artık maddi sıkıntısı. Sürekli bak ben bizi düşünüyorum şöyle harcamıyorum böyle idare ediyorum cümleleri zaten zorlanan erkeği bence irrite ediyor. Şu an sizin durumunuzda olsaydım gözyaşlarımı siler ve o evden gitmezdim. Eşinizin sizi aldattığını falan düşünmüyorum adam maddi sıkıntılar yüzünden depresyona girmiş. Size sağlayamadığı bir hayat var ve nedense bu zorluk içinde pembe hayaller kurmadığı için de yine eşi gidip ağlıyor. Ablacım ağlama o bebek doğunca eşin onu kucağına alınca anlayacak baba olduğunu. Kimseye yetemeyen bir adam gibi hissetmiş çocuğuyla ilgili nasıl hayal kuracak? Bence ailenizin yanına gitmeyin eşinize de çocuğunuzu burda doğuracağınızı bir süre daha boşanma olayını kapatıp çocuğunuzun biraz büyümesine karar verdiğinizi söyleyin. Gerçekten ortada çok büyük bir sorun yok kendinizi üzmeyin ben eşinizin de boşanmak istediğini sanmıyorum. Ne kadar dikkate alırsınız bilmiyorum ama ağlamayın yetişkin gibi konuşun suratınızı çevirip gitmek bu adamda işe yaramamış sen ayrılmayı istesen şimdi giderdin o yüzden yazıl etmeyin.

ben normalde çok iştahlıydım sürekli bebeğim için vitaminli şeyler yiyebiliyordum şimdi morel bozukluğundan istesemde yiyemiyorum. Tartışma esnasında da çok ağladım ama eşim artık bana karşı merhametli bile değil hamile olmam da birşey değiştirmiyor. Bu şekilde eğer bana blöf bile yapıyorsa boşanmak yine de benim için en doğrusudur .
Haklısınız genede ben bu adamın kafasını taşlara vuracağı hissini atamiyorum içimden ben hep derim gereksiz umut işkenceyi uzatır asla amacım bu değil sadece ne olursa olsun iyi olmaya çalışın sağlık olarak şu an çok zor olsa bile bebek için lütfen yemeğe calisin.Sizin için dua ediyorum sonucunda ne olursa olsun olacak olan sizin için sizin iyiliğiniz için olsun

Eşiniz çok saçma birisi.. Boşanmayı bayılmak sanıyor galiba.. İnat uğruna boşanmayın. Biriniz de sakin yaklaşın.

Kocanızın derdi ne onu anlayın önce.. Bir bebek var ortada neden anne baba ayrı olsun. Bir arada sevgi ile büyütmeniz daha sağlıklı değil mi?

Kocanız neden sizi istemiyor? Çocuk yapmak ortak kararınız

Kocanız neden sizi istemiyor? Çocuk yapmak ortak kararınız mıydı?
Maddi konularda bakış açımız çok Farklı ben daha önce eşimin hatası yüzünden arabamızı sattığımız için yeniden araba alma niyetiyle para biriktiriyorum eşimde evi geçindiriyor . Ama bu esnada çok zorlandığını söyleyip beni ona yardım etmemekle suçluyor. Ben birikim yapmak adına kendimi bu kdar sıkarken öğrendim ki o kendi hesabında bulunan yatırımlarımızın bir kısmını sıkışık olduğu için satmış . Ben bunu öğrendiğimde çok üzüldüm bana neden söylemedin ben sana herşeyi tek tek gösteriyorum söylüyorum sen neden bana karşı şeffaf değilsin dediğimde ben ev geçindiriyorum bana hesap sormandan bıktım demek ki bende yettiremiyorum bu ev nasıl geçiniyor diye bana adam akıllı bir açıklama bile yapmadı kestirip attı . Halbuki ben zaten onun kendi hatası yüzünden arabamızdan olduk diye kendimi sıkıyorum ne tatil ne üst baş hiç bşrşey yapmadık kaç senedir belki yine bir araba alabiliriz diye . Ama şimdi ben ona yardımcı olmayan eş pozisyonuna düştüm. Eşim de herşey zor hayat pahalı diye sadece geçinelim birikim yapmayalım diyor. Bende hem arabasız kaldık hem çocuğumuz olcak diye kendimi sıkıyorum ki gelecekte biraz olsun rahatlayalım diye . Bu konular sürekli aramızda açılıyor . Eşim de muhtemelen bunları aşırı stres yapıyor . Onun dışında benim duygusal beklentilerim de oluyor çoğu zaman bunlarda karşılıksız kalıyor . Ana hatlarıyla bu şekilde

Haklısınız genede ben bu adamın kafasını taşlara vuracağı hissini atamiyorum içimden ben hep derim gereksiz umut işkenceyi uzatır asla amacım bu değil sadece ne olursa olsun iyi olmaya çalışın sağlık olarak şu an çok zor olsa bile bebek için lütfen yemeğe calisin.Sizin için dua ediyorum sonucunda ne olursa olsun olacak olan sizin için sizin iyiliğiniz için olsun
Çok sağolun Allah razı olsun 🙏

Çünkü birebir aynı senaryoyu eski işyerinde biri yaşadı bize de anlatıyordu. Ben de kulak misafiri oluyordum. Kadına önce maddi mesafe sonra manevi mesafe ardından laf arasında bosanalim demeler bebek doğunca da boşanma lafının üstüne adamın dört köşe olup rahatlamasi. Kadın babasinin evine gidip cüzi bir nafakaya talip oldu adam da isyerindeki kadınla takılıp evde sefasını sürdü. Çok ama çok dikkat et güçlü ol ve bebeğinin hakkını yedirme. Cocugu isteyen başta adamdı ama son aylarda çocukla alakalı bile durumlardan kaciyormus. Meğer altı aydır sevgilisi varmış.
Bu adam öyle olsa ben bebeği nasıl göreceğim der mi ....Yani oh ne iyi hadi gel seni annenin evine bırakayım diye balıklama atlamazmi konu sahibinin teklifine niye madem seni seviyorum yazmış hani yemek hazır mesajına bu adam nasıl ya bı öyle bı böyle bunlar kafamda oturdamadiklarim.

X