Hamileyken koronavirüs aşısı?

ftmacm

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
59
70
31
İyi akşamlar hanımlar 10 haftalık hamileyim tüp bebekle 7 sene sonra ikizlerime hamile kaldım çok şükür bugün bana sağlık ocağın da korona aşısı çıktığı ve aşı olmam gerektiği söylendi doktoruna sor ona göre vuralım dediler doktora gitmeme 5 gün var burda bana yardımcı olabilecek hamileler , sağlıkçılar yada bilgisin olanlar yardımcı olabilir mi açıkçası yan etki eder mi diye çok korkuyorum ama çalışıyorum kalabalıktayım ve virüs çok yaygınlaştı bir yanım olma derken bir yanım korursa gerçekten diyor bana fikir verin lütfen şimdiden teşekkürler 🙏

İyi akşamlar hanımlar 10 haftalık hamileyim tüp bebekle 7 sene sonra ikizlerime hamile kaldım çok şükür bugün bana sağlık ocağın da korona aşısı çıktığı ve aşı olmam gerektiği söylendi doktoruna sor ona göre vuralım dediler doktora gitmeme 5 gün var burda bana yardımcı olabilecek hamileler , sağlıkçılar yada bilgisin olanlar yardımcı olabilir mi açıkçası yan etki eder mi diye çok korkuyorum ama çalışıyorum kalabalıktayım ve virüs çok yaygınlaştı bir yanım olma derken bir yanım korursa gerçekten diyor bana fikir verin lütfen şimdiden teşekkürler 🙏
Asilara dogrusu guvememiyorum herkes birsey söylüyor Moderna asisinin sahibi evet DNA yi degistiriyor dedi acikladi kafamiz çorba oldu esim 27 sinde biontech asisi olacak ben beklicem 1 sene kadar beklicem...iki kadin hamileyken asi olmus bebekleri antikor la dogmus

Asilara dogrusu guvememiyorum herkes birsey söylüyor Moderna asisinin sahibi evet DNA yi degistiriyor dedi acikladi kafamiz çorba oldu esim 27 sinde biontech asisi olacak ben beklicem 1 sene kadar beklicem...iki kadin hamileyken asi olmus bebekleri antikor la dogmus
Bende güvenmiyorum daha sağlıklı olduğu kanıtlanmamış bir sistem sonuçta çevremde hiç hamile yok fikir edinebilicek söylediklerinizi kenara yazdım teşekkür ederim 🙏

Bilkent Şehir hastanesinin sitesinde hamile bir sağlık çalışanı vuruldu, videosu var. Ben de doktor arkadaşlardan gebe arkadaşlarının vurulanları duydum. Gittiğim hastanedeki sekreter de 1. dozdan sonra hamile kalmış, 2. dozunu hamileyken vurulmuş. Ölü virüs aşısı olduğu için vuruyorlar ama yine de bir kaç doktora sormak gerekir.

Hangi aşıyı vuracaklar size bence onu da öğren bence . Bana canlı zayıflatılmış olan vurulacakmış. Çin aşısı daha güvenilir diye duymuştum. Ama şu an o aşı yokmuş. Ben emziriyorum vurulmamaya karar verdim.

7 sene sonra zorluklarla hamile kaldım riske atmamak en iyisi galiba
Etkilemek istemiyorum ama 10 sene sonra bebeklerinizde nasil bir etkisi olacagini bilemezsiniz, cok zor bir karar, doktorlarda her gun baska bisey diyo, ben yaptirmazdim sanirim, maksimum korumaya alirdim kendimi.

• Beğen
Reactions: The
Şu an almanyadayım aşı için doktora danıştım hayır aşı olma hatta emzirirken bile olmamanı öneririm dedi eşim oldu ama ben olmadım hamile olduğum için.

Hangi aşıyı vuracaklar size bence onu da öğren bence . Bana canlı zayıflatılmış olan vurulacakmış. Çin aşısı daha güvenilir diye duymuştum. Ama şu an o aşı yokmuş. Ben emziriyorum vurulmamaya karar verdim.
Hiç bilmiyorum normalde sadece çin aşısı vuruluyo diye biliyorum ama sorarım hergün gidiyorum zaten sağlık ocağına

Gebeler üzerinde yeterli çalışma yokmus. Dolayısıyla etkileri de belirsiz. Bende tüp bebekle hamileyim değerli ve zor elde edilen gebelik oldugu için asi yaptirmiycam. Asi karşıtı degilim. Gebe olmasam siram geldiği gibi olurdum. Kızamıkçık aşısı olmam gerekiyodu gecen yil onda bile uyardılar 3-5 ay gebelik olmasin bebek sakat olabilir diye. Ki bu daha yeni çalışması az bi aşı

Gebeler üzerinde yeterli çalışma yokmus. Dolayısıyla etkileri de belirsiz. Bende tüp bebekle hamileyim değerli ve zor elde edilen gebelik oldugu için asi yaptirmiycam. Asi karşıtı degilim. Gebe olmasam siram geldiği gibi olurdum. Kızamıkçık aşısı olmam gerekiyodu gecen yil onda bile uyardılar 3-5 ay gebelik olmasin bebek sakat olabilir diye. Ki bu daha yeni çalışması az bi aşı
Bende normal şartlarda olurdum tek canım olsaydı ama şuan korkum bebeklerim sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏

Mrb 1 kimyasal gebelik 1 boş gebelik geçirdim 5 ay ara verdim. Bu ay ovulasyon testlerine başladım ve yumurtlama günümü bekliyordum. Eşim işinden dolayı bugün sinovac covid 19 aşısının 1. Dozunu oldu. Ben aşı olmadım ama eşim oldu. Gebeliği ertelemelimiyiz benim durumumda olan varmı. Başka bi forum sayfasında inaktif aşı olduğu için bi sorun olmaz falan yazmışlar ne yapacağımı bilemedim. Çok hazırlamıştım kendimi 😟

Ben yaptırmadım maalesef güvenemedim yaptıranlar tecrübelerini yazarsalar çok iyi olur
Evet mesela yaptırdım ve hatta doğdu diyenlere de ihtiyacımız var yurt dışında yaşayanlar olabilir. Bana doktorum yaptır dedi haatta biontech yaptır dedi. Ben de çok çekiniyorum sizin gibi. Bu zamana kadar dayandık biraz daha dayanırım diye de bir güven var inşallah olmayız hiçbirimiz.

İlk üç aydan sonra gebelere yapılması artık rutin öneriliyor , doktorum öyle söyledi. Son trimesterde çok ağır geçirilebiliyormuş ; bundan dolayı çekinceliyim ama gebelik haftam henüz erken .Son trimestere kadar toplumun büyük çoğunluğu aşılanırsa belki genel bağışıklık oluşur, vaka sayıları düşer ve hamileyken böyle bir risk almamıza gerek kalmaz diye ümit ediyorum . Sağlıkçı bir arkadaşım ikinci trimesterde vuruldu henüz doğum yapmadı ama ekstra bir sıkıntı da yaşamadı.Emziren sağlıkçı birçok tanıdığım ise aşı oldu.

X